OSSR - výběr nového kolového BVP

Odpovědět
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4103
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od niko »

Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12969
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od Rase »

Tedy kvůli tomu, že Turra 30 je vyrobená z válcovaných ocelových plátů a je tedy moc těžká, museli použít jako podvozek zesílený AMV XP. Patrně to byl i podvozek který s ní dokázal nejlépe plavat. Jinými slovy, kvůli samotné věži museli zvolit větší, těžší a tedy i dražší vozidlo. Já nevím, ale věž váží 1,5 tuny - patrně v základní balistické odolnosti (1 dle STANAG) a bez munice - je to moc ?!? (nevím). Podle textu se jedná o příliš velkou váhu, která zatěžuje ostatní systémy a na věž údajně nejde připevnit přídavný pancíř (čekal jsem že jde). Problém má být v tom, že ostatní věže jsou vyrobeny z lehčího hliníku a oplácány modulárním pancířem, což mý být mnohem větší hmotnostní úspora. Váhu konkurence jsem nenašel.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od klingy »

To je znova kybel ... typicky pre tento dennik

By ma zaujimalo s coho by chcel "pan novinar" vyrobit zakladny zvarenec z titanu, hlinika, uhlikovych vlakien?

Turra 30 ma v zakladnom stupni ochrany hmotnost (1500 kg) ako ine veze v danej triede

pre porovnanie
Samson II 1500 kg
VALKYRIE 30 od Slovincov 1700 kg
BM-3 Sturm 1300 kg
FNSS Teber 2600 kg

Volba materialu pridavneho pancierovania nieje problemom EVPU, ak si ministerstvo objedna a zaplati "keramiku" tak EVPU objedna u prislusneho vyrobcu Izraelcanov, Cechov, Poliakov, Anglicanov alebo Nemcov "keramiku" ak ministerstvo bude pozadovat ocel, tak ministerstvo doda pridavne pancierovanie s ocele

Rase na vez samozrejme ide pripevnit pridavny pancier, ked si najde fotku turra 30 tak je na nej krasne vidno body per upevnenie pridavneho panciera...
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12969
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od Rase »

Pak se tedy musím zastat Turry. Byť klíčové bude jakou zvolí výzbroj, elektronické systémy a další věci.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od klingy »

Rase otoelektoricka vybavaje znama...
Vyzbroj ja si myslim, ze to bude 2A42, PKT mozna vo verzi vz. 95 a teda v 7,62x51mm a Spike

Artenovi som slubil este k tej 2A42 ohladom presnosti a podkalibernej municii
SR vyvivinula 2 naboje pre 30X165mm prvym je IHLAT-T co je starsia konsturkcia pochadzajuca zo zaciatku 90. rokov a potom v ramci progrmu SAKAL bezal podprogram SIP-30, coho vysledkom je novy podklabiberny naboj, zrejme sa jedna o modernizovanu IHlu s novym penetratorom

A prave toto suvisi s presnostou ano da sa suhlsit s tym, ma 2-4 mil ale to plati s pouzitim municie 3UBR6 napr. s 3UBR8 ma mat rozptyl 1- 2 mil
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od Flader »

Ešte malý návrat k priemyselnému dňu:

Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od Flader »

Zaujímavý postreh. S objavením sa videa 4x4 Husar/Patriot na youtube kanále MSM záhadne zmizlo video Aligátor Master II.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od Flader »

Podľa správ zverejnených koncom minulého roka by už mali prebiehať (pomaly končiť) vojskové skúšky.

http://www.mosr.sk/41028-sk/ministerstv ... zidla-8x8/
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od klingy »

Flander, nieje su kontrolne a vojskove skusky rozdiel?
kontrolne :arrow: overuje sa konciepcia zistuju sa nedostatky
odstranenie nedostatkov dopracovanie
a az nasledne vojskove skusky na zaklade, ktroych sa rozhodne o prijati do vyzbroje...
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od Flader »

Ja som si tiež myslel, že sa stále malo jednať ešte len o beźné testovanie, ale našiel som si ten starší článok a tam je to napísane:

... začali s kontrolnými skúškami prototypu bojového vozidla 8x8, ktorý je výsledkom doterajšieho slovensko – fínskeho vývoja. Potrvajú približne do polovice januára 2018. Po nich budú až do marca nasledovať vojskové skúšky. Ich súčasťou budú aj skúšky vozidla vo Fínsku, ...
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od klingy »

Hmm no tak to si dali kratku dobu na odstranenie zavad, mozna to robili pocas kontrolnych skuskok...
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od Flader »

Tak on to bol pôvodný harmonogram. Ktovie, či stále platí. Ale pokiaľ by neboli nejaké zásadné problémy tak je dosť možné, že aj hej. Ale ktovie, či na zverejnenie výsledkov a nebudeme čakať až na IDEB :/
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4103
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od niko »

Takze opozicia ziada stopnut nakup BOV !
https://slovensko.hnonline.sk/1705915-a ... nsporterov
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od klingy »

Videl som tu tlacovku a neda sa to komentovat :roll:
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od Flader »

Kks otáčajú si informácie ako len chcú. Tak najprv sa rozčuľujú, ževraj sa majú robiť vo WAY. Teraz zrazu do toho miešajú problémy CSG / MSM. Akože že vážne? A páni novinári jak ovečky len opakujú, čo Matovič alebo SaSkári trepnú na tlačovkách...
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4103
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od niko »

Uz je to podla mna len trapne. Uz ani smiesne, ani smutne, ani komentovatelne. Myslel som, ze vrchol trapnostri bol, ked Kolar diskutoval o BOV na TA3 a ja som sa hambil za neho pred telkou, ale tieto burlive dni prinesu ocividne novy rekord. Ved miesaju vsetko dokopy. :roll:
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od Flader »

On by si pán poslanec Matovič asi mal ísť zase oddýchnuť k prof. Pinelovi. Veď už to tam pozná...
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11489
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Britský projekt Mechanized Infantry Vehicle (MIV)

Příspěvek od Dzin »

přesunuto z Britský projekt Mechanized Infantry Vehicle
Skelet

Rase píše:To jo no, taky jsem si říkal, jak to lidi vemou :D
Ono nepodceňoval bych ani úspěch ve Slovinsku, ale tam ještě není nic podepsáno. Boxer má našlápnuto skvěle a stojí za úvahu, všechny ty řeči kterými byl výrobce kritizován na Slovensku. Přeci jen se zdá že zmiňovaná namyšlenost němců a neochota ke spolupráci byla jen výmysl. Zapojení domácího průmyslu nabízejí prakticky každému a bylo naznačeno že tak tomu bylo i na Slovensku. Samozřejmě Boxer neumí plavat, ale většině zájemců to tak nějak nevadilo .))
Ono taky je otázka, jestli schopnost plavat je u vozidla nějaký zásadní přidaný efekt pro uživatele, který ji vyloženě nepotřebuje, jako námořní pěchota atd. Mě osobně lpění na schopnosti plavání přijde už jako anachronismus, kdy vozidlu dám jednu vlastnost navíc a ochudím ho na značné části ostatních pro pěšáky daleko důležitějších, v první řadě na ochraně.

Celkově to ale vypadá, že Němci vyvinuli další generaci obrněných vozidel, které jsou velmi žádoucí. Uvidíme, jak si ještě povede Puma. Ohledně Slovenska, ono to třeba může být z pohledu Slováku tak, že Němci byli arogantní, protože nechtěli akceptovat všechny požadavky. Asi jako Srbové, když po atentátu na Ferdinanda arogantně nepřijali jednu podmínku R-U ultimáta z deseti. ;-) Ale vážně, moc toho o zákulisí na Slovensku nevím, takže nedokáži soudit, ovšem jak píšeš, spíše bych se klonil k tomu, že stížnosti na aroganci Němců jsou v tomto spíše zástěrkou.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1440
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Britský projekt Mechanized Infantry Vehicle (MIV)

Příspěvek od Flader »

Boxer je určite skvelé vozidlo. Ale to neznamená, že musí vyhovovať úplne každému (už oproti Patrii je to dosť veľká stodola). Pre Austráliu je napríklad ako stvorené. To zapojenie slovenského priemyslu pri Boxeri je tvrdenie výrobcu. Vravelo sa, že sa malo jednať o firmu Tanax (jej vlastník je veľmi zaujímavá postavička - cez firmu
WINNEX s.r.o. ju vlastní istý J.M.). Tá dodáva pre OSSR vozidlá Aktis. S výrobou podobných vozidiel nemajú teda žiadne skúsenosti. Momentálne vlastne len skladajú vozidlá s komerčných dielov. Takže si to zapojenie moc predstaviť neviem. Taktiež si myslím, že sa po skúsenostiach s vývojom prvého Aligátora moc nechce MO do spolupráce práve s nemeckou firmou.
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Britský projekt Mechanized Infantry Vehicle (MIV)

Příspěvek od klingy »

Rase, ludia s KMW suarogantny, chlapik s KMW pri rozhovore pre Markizu otvorene povedal, ze v SR nevieme vyrobit ziadnu suciastku na Dinga, okrem toho KMW zastujupe v SR firma, ktora ma je schopna ledva zbuchat 20ks Aktisov rocne, cela ponuka KMW bola o tom, ze dovezieme podvozky a vy si zvarte modul a samozrejme kecy o kablovych zvazkoch ako danovy poplatnik niesom velmy nakloneny, aby SR obchodovala s firmou, ktorej zastupcovia sa takato srpavaju...

Dzine, pre mna je Boxer nieco ako Tiger II, na papiery imozantne vozidlo z hladiska ochrany, ale chcem vidiet, v raseliniskach a mociaroch v Pobalti... :wink:
Kolesove vozidlo nemoze suplovat pasove BVP od toho treba odvodzovat TTP a pri hodnoteni najst spravny pomer ochrana/takticka mobilita

Za pozornost stoji, napr. ako sa pri Strykerovi snazia Americania drzat hmotnost okolo 20 ton a Rusi odmietli zvysenie balistickej ochrany BTR- 82 kvoli co najnizsej hmotnosti pritom VPK ponukal lepsie chranenu verziu
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“