OSSR - výběr nového kolového BVP

Odpovědět
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od arten »

Pikujuci brizolit píše:
Juraj Tichý píše: A teda k tej druhej otazke. Oni to predsa povedali. Chcu domaci kanon s domacou municiou, kedze NATO standard neexistuje.
Kto to povedal? Je to obrannej stratégii že chcú kanón 2A42? Že chcú tú vytunenú supertajnú odvodeninu? Ak môžem poprosiť, sem s nejakou oficiálnou doktrínou.
Nikto, nikde, nič také nepovedal. Zadanie na BOV 8x8 bolo - "30mm kanón." Bodka.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4970
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od Juraj Tichý »

arten píše:
Juraj Tichý píše:Co sa malo zuschlachtovat pred 30 rokmi na ani nie 10 rocnom kanone?

Najhorsie je, ze vsetci su strasne mudri,ako treba prejst zo sovietskej raze, na NATO standard? A ktory to je?
Ved sam nevies jednoznacne povedat ci 35mm, alebo 40mm. A preco nie 50mm? Alebo 30x173?
Ale no. Odpoveď je úplne jasná - AK ostávame pri 30mm, TAK potom západný 30 mm x 173 - ako každý VE štát NATO, ktorý modernizuje v tejto ráži...
To je ten najhlupejsi variant. Zaplatit prechod na novu municiu a kanon zo zahranicia, vyhadzat vsetko zo skladov, zaplatit delaboraciu a ziskat o o'pici chlp vacsie vykony. Ak 30mm tak to co pouzivame. Ak chceme vyssie vykony kanona BVP, tak ist na vyssie ráže.
Panciere BVP su stale kvalitnejsie, netreba vyhodit desiatky miliony € za 30x173, aby sme o 15 rokov rozmyslali nad prechodom na 50mm.
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od arten »

Juraj Tichý píše:
arten píše: Ale no. Odpoveď je úplne jasná - AK ostávame pri 30mm, TAK potom západný 30 mm x 173 - ako každý VE štát NATO, ktorý modernizuje v tejto ráži...
To je ten najhlupejsi variant. Zaplatit prechod na novu municiu a kanon zo zahranicia, vyhadzat vsetko zo skladov, zaplatit delaboraciu a ziskat o o'pici chlp vacsie vykony. Ak 30mm tak to co pouzivame. Ak chceme vyssie vykony kanona BVP, tak ist na vyssie ráže.
Panciere BVP su stale kvalitnejsie, netreba vyhodit desiatky miliony € za 30x173, aby sme o 15 rokov rozmyslali nad prechodom na 50mm.
OK. Tak to choď vysvetliť Poliakom, Čechom, Chorvátom, Slovincom a Rumunom... :wink:
(ale inač proti prechodu na vyššiu ráž nič, ofc)
noah11
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 270
Registrován: 17/11/2010, 13:10
Bydliště: Vranov

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od noah11 »

Juraj zbytočne sa tu snažíš neuspeješ škoda námahy. Vlákno hodné nie do hospody ale do pivnice.
Uživatelský avatar
Vestly
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 26/1/2015, 17:43

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od Vestly »

Poliaci, Cesi atd. mali kompletnu vyrobnu linku na 2A42 a jej municiu? Co sa tu este nedozviem :sad:
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od arten »

Vestly píše:Poliaci, Cesi atd. mali kompletnu vyrobnu linku na 2A42 a jej municiu? Co sa tu este nedozviem :sad:
A? Vyššie som písal, že žiadna požiadavka na domácu výrobu vznesená nebola (EDIT: kanónov. jediná požiadavka bola 30mm. (o tom, že na SK sa z toho stroja vyrobí úplné minimum, už debatovať netreba dúfam)). Ak by bola, prečo neprejsť aj na 173x30? Poliaci mimochodom budú mať linku na Mk.44...
Naposledy upravil(a) arten dne 24/1/2019, 21:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vestly
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 26/1/2015, 17:43

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od Vestly »

Takze MO SR nepozaduje vyrobu vozidla na Slovensku? Dneska jedna perla za druhou
EDIT: kanónov. jediná požiadavka bola 30mm.
Kanon nie je sucastou vozidla? Zaujimave.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3839
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od Scotty87 »

Pokud OSSR nevadí že bude brzo jediný uživatel munice 30x165 v NATO potom to je jen vaše volba. Otázka je, je pro armádu vaší velikosti dobré zůstat jediným uživatelem?
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od arten »

Vestly, prosím ťa aký zmysel má ta tvoja komunikácia? Okrem vyvolania ďalšieho zbytočného flame? Môžem ťa aj ja parafrázovať:

" A to aj 50 rokov budeme používať 2A42 a jej municiu? Co sa tu este nedozviem" GRCAJUCISMAJLIK

"Kanon je pevnou sucastou vozidla? Zaujimave." VELAGRCAJUCICHSMAJLIKOV

"Takze motor, prevodovka, vacsina elektroniky, komunikacnych pristrojov, zavesenia a pruzenia, PTRS sa vyrobi na Slovensku? Dneska jedna perla za druhou Vestly" ESTEVIACGRCAJUCICHSMAJLIKOV

Aký to má zmysel okrem zavretia ďalšieho vlákna??
Uživatelský avatar
Vestly
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 26/1/2015, 17:43

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od Vestly »

Nemozem za to, ze sa tvoje komenty daju spochybnit jednou vetou.

Sam si si napisal zoznam veci, ktore by sa teoreticky mali dovazat. Preco by sa k tomu zoznamu mal pridat aj zahranicny kanon? Obzvlast ked mame vlastny kanon (ktory ma prakticky take iste parametre) s vlastnou linkou na municou, ktora je niekolko nasobne lacnejsia ako zahranicna alternativa.
Pokud OSSR nevadí že bude brzo jediný uživatel munice 30x165 v NATO potom to je jen vaše volba. Otázka je, je pro armádu vaší velikosti dobré zůstat jediným uživatelem?
Na druhu stranu to nepriamo urychli zavedenie kanonov vyssej raze.
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od arten »

Vestly píše:Nemozem za to, ze sa tvoje komenty daju spochybnit jednou vetou.

Sam si si napisal zoznam veci, ktore by sa teoreticky mali dovazat. Preco by sa k tomu zoznamu mal pridat aj zahranicny kanon? Obzvlast ked mame vlastny kanon (ktory ma prakticky take iste parametre) s vlastnou linkou na municou, ktora je niekolko nasobne lacnejsia ako zahranicna alternativa.
Už sa točíme v kruhu (x-tý krát) - lepšie výkony, programovateľná munícia, kompatibilita so spojencami, atď... (plus čo nám bráni zaviesť vlastnú licenciu munície? veď oslovíme viac a bohatších trhov)
Vestly píše:
Pokud OSSR nevadí že bude brzo jediný uživatel munice 30x165 v NATO potom to je jen vaše volba. Otázka je, je pro armádu vaší velikosti dobré zůstat jediným uživatelem?
Na druhu stranu to nepriamo urychli zavedenie kanonov vyssej raze.
Neurýchli. Turra nevie väčší kanón.
Uživatelský avatar
Vestly
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 26/1/2015, 17:43

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od Vestly »

"lepsie vykony" -> ten rozdiel je zanedbatelny
"programovatelna municia" -> teoreticky to je vyhoda, avsak ktore staty vo vychodnej europe zaviedli spolu s 30x173 aj programovatelnu municiu? btw, na 2a42 sa taktiez vyvija program. municia
"kompatibilita so spojencami" ->
francuzi a briti prechadzaju na cta-40 (momentalne francuzi pouzivaju 25mm a briti 30mm Rarden, cize tak ci tak kompatibilita 0.0)
taliani pouzivaju 25mm oerlikon
holandania, dani, estonci pouzivaju 35mm, Nemci tiez rozmyslaju nad 35mm
americania testuju 40mm a 50mm
a mohol by som pokracovat...

Jednoducho idealna doba zaviest 50 rocny bushmaster II :)
Neurýchli. Turra nevie väčší kanón.
To mas odkial? Dalsi vycuc z prsta? :roll:
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od arten »

Už ma nebaví dookola vyvracať tie isté mýty... :roll:
Vestly píše:"lepsie vykony" -> ten rozdiel je zanedbatelny
Ano ale pre muníciu z produkcie Nexteru - ktorú by sme tiež museli najprv zaviesť.
Vestly píše:"programovatelna municia" -> teoreticky to je vyhoda, avsak ktore staty vo vychodnej europe zaviedli spolu s 30x173 aj programovatelnu municiu? btw, na 2a42 sa taktiez vyvija program. municia
To brutálna výhoda a prakticky. A nie že sa vyvíja, už tu niekto dával, že vyvinutá je. Ale - nikde nie je zavedená a nevyrába sa, ten klon ruského kanóna to nevie, kdežto Bushmaster II. áno, munícia sa vyrába, je zavedená vo výzbroji a je to len otázka doinštalovania prog. nástavca. (Teraz som niekde čítal, že tuším Poliaci, ho idú zavádzať.)
Vestly píše:"kompatibilita so spojencami" ->
francuzi a briti prechadzaju na cta-40 (momentalne francuzi pouzivaju 25mm a briti 30mm Rarden, cize tak ci tak kompatibilita 0.0)
taliani pouzivaju 25mm oerlikon
holandania, dani, estonci pouzivaju 35mm, Nemci tiez rozmyslaju nad 35mm
americania testuju 40mm a 50mm
a mohol by som pokracovat...
Nejako ti vypadla 30mm munícia :mrgreen:
No. Písal som - Ak ostávame pri 30mm ráži. A faktom je, že VŠETCI vo VE, ktorí modernizujú v 30mm, prechádzajú na 30x173 (mimochodom jediná malorážová munícia v NATO, pre ktorú je vypracovaný STANAG)
Vestly píše:
Neurýchli. Turra nevie väčší kanón.
To mas odkial? Dalsi vycuc z prsta? :roll:
[/quote]
Dokáž že unesie :rotuj: (k veci - prvé informácie, že Turra má problém už s trochu ťažším Mk.44 tu dával tuším klingy. Ja osobne som potom vyspovedal na IDETe, či IDEBE človeka priamo z EVUP a ten mi to potvrdil, že mali tento problém. Nájdeš v prísl. vlákne. Takže keď s problémami ako-tak zvládli Mk.44, ako zvládnu podstatne ťažšie kanóny??)
Uživatelský avatar
Vestly
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 26/1/2015, 17:43

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od Vestly »

arten píše:Ano ale pre muníciu z produkcie Nexteru - ktorú by sme tiež museli najprv zaviesť.
Ved ju aj coskoro zavedieme, uz sa to v tomto vlakne spominalo vela krat.
arten píše:áno, munícia sa vyrába, je zavedená vo výzbroji a je to len otázka doinštalovania prog. nástavca. (Teraz som niekde čítal, že tuším Poliaci, ho idú zavádzať.)
Nechcem ti kazit iluzie, ale urcite to nie je len otazka doinstalovania prog. nastavca. ATK ponuka novy Bushmaster II schopny strielat air burst municiu pod nazvom Mk.44 Stretched (!pozor, nejedna sa o XM813, ten ma este menej spolocnych dielov). So starsimi Mk.44 zdiela len cca 80% dielov (pre ilustraciu 2A42 sa sklada z 578 dielov).
arten píše:A faktom je, že VŠETCI vo VE, ktorí modernizujú v 30mm, prechádzajú na 30x173
Lotysi s ich nedavno zavedenym 30x170 rarden potvrdzuju, ze si napisal dalsi nezmysel :wink:.

V kazdom pripade to je aj tak jedno. Dolezite je, ze velka cast krajin NATO bud prechadza na perspektivnejsie kalibre(Francuzsko, VB), alebo zostava na svojich vlastnych kalibroch a caka akym smerom sa vyvoj uberie (Taliani). Neviem o krajine, ktora by vyrabala vlastne kanony a aj tak by nakupovala mk.44 :)

Inak, pride mi komicke ze na jednej strane ustavicne nariekas o nehospodarnom zachadzani s financiami (aj ked nie vzdy neopravnene), na druhej by si najradsej vyhodil celu vyrobnu linku na 2A42 + municiu a nakupoval niekolko nasobne drahsie kanony a municiu zo zahranicia :raf:
arten píše:Dokáž že unesie :rotuj:
Ja sa tu nehram na vestca. Vravel si, ze to nezvladne tak to dokaz.
A stretol som sa s tvrdenim, ze sa pracuje na Turre-40..
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od arten »

Vestly píše:
arten píše:Ano ale pre muníciu z produkcie Nexteru - ktorú by sme tiež museli najprv zaviesť.
Ved ju aj coskoro zavedieme, uz sa to v tomto vlakne spominalo vela krat.
Ale nehovor? Tak to potom nebude problém odzdrojovať, že? A keď už kupujeme licenciu od NEXTERU a prerábame/budujeme novú linku o koľko väčší problém je to isté urobiť s 30x173?
Vestly píše:
arten píše:áno, munícia sa vyrába, je zavedená vo výzbroji a je to len otázka doinštalovania prog. nástavca. (Teraz som niekde čítal, že tuším Poliaci, ho idú zavádzať.)
Nechcem ti kazit iluzie, ale urcite to nie je len otazka doinstalovania prog. nastavca. ATK ponuka novy Bushmaster II schopny strielat air burst municiu pod nazvom Mk.44 Stretched (!pozor, nejedna sa o XM813, ten ma este menej spolocnych dielov). So starsimi Mk.44 zdiela len cca 80% dielov (pre ilustraciu 2A42 sa sklada z 578 dielov).
Nechcem ti kaziť ilúzie, ale Mk.44S je na 90% totožný s Mk.44. Ano iste treba tam aj programovaciu jednotku a ďalšie serepetičky, ale čo sa týka konštrukcie kanóna treba tam ten nástavec, ináč je na milimeter rovnaký.
Vestly píše:
arten píše:A faktom je, že VŠETCI vo VE, ktorí modernizujú v 30mm, prechádzajú na 30x173
Lotysi s ich nedavno zavedenym 30x170 rarden potvrdzuju, ze si napisal dalsi nezmysel :wink:.
Odkúpenie stovky starých britských obrnencov na dožitie je "modernizácia v 30mm?" Už sa nestrápňuj Vestly... :roll:
Vestly píše:V kazdom pripade to je aj tak jedno. Dolezite je, ze velka cast krajin NATO bud prechadza na perspektivnejsie kalibre(Francuzsko, VB), alebo zostava na svojich vlastnych kalibroch a caka akym smerom sa vyvoj uberie (Taliani). Neviem o krajine, ktora by vyrabala vlastne kanony a aj tak by nakupovala mk.44 :)
Bol by si prekvapený, Mk.44 užíva kde kto. A ja súhlasím s prechodom na vyššiu ráž, ale hovorím, že ak sa ASR rozhodla ísť ďalej v 30 mm, tak nie v klonoch zastaralých ruských vzorov.
Mk.44 mimochodom, umožňuje neskôr zmenu pár častí prechod na 40mm Super Forty :!:
Vestly píše:Inak, pride mi komicke ze na jednej strane ustavicne nariekas o nehospodarnom zachadzani s financiami (aj ked nie vzdy neopravnene), na druhej by si najradsej vyhodil celu vyrobnu linku na 2A42 + municiu a nakupoval niekolko nasobne drahsie kanony a municiu zo zahranicia
Nič by som nevyhodil, neklam zase. Ale aj jednoduchší človek by mal pochopiť, že pre Slovensko je neperspektívne ostať len pri výrobe zastaralých ruských vzorov, lebo tam existuje lacnejšia konkurencia a začať vyrábať aj západnú muníciu pre bohatšie trhy. (pravda, tým úplne jednoduchým to nedôjde vôbec :rotuj:)

A prosím ťa dokedy máme ostať pri tých ruských vzoroch? Aj o 50 rokov ich máme montovať a vyrábať? Čo tak napr. zvesiť T-34 s pomníkov a dať na ne Turry? Výborná myšlienka, že? :mrgreen:
Vestly píše:
arten píše:Dokáž že unesie :rotuj:
Ja sa tu nehram na vestca. Vravel si, ze to nezvladne tak to dokaz.
A stretol som sa s tvrdenim, ze sa pracuje na Turre-40..
Keď bude nová Turra 40, môžeme sa baviť o nej. Mne stačí, že tá čo existuje, mala problém už s inštaláciou Mk.44 a to je pre mňa dostatočný dôkaz, že podstatne ťažší kanón nezvládne. Ak tvrdíš, že hej - poprosím foto takej inštalácie.
:lej:
Uživatelský avatar
Vestly
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 26/1/2015, 17:43

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od Vestly »

arten píše:Ale nehovor? Tak to potom nebude problém odzdrojovať, že? A keď už kupujeme licenciu od NEXTERU a prerábame/budujeme novú linku o koľko väčší problém je to isté urobiť s 30x173?
Nebud lenivy a najdi si to :razz: Je to vo vlakne modernizacia bvp.
Kvoli novej municii sa preraba cela linka? Aj ta na kanony? To su mi ale zistenia.
arten píše:Nechcem ti kaziť ilúzie, ale Mk.44S je na 90% totožný s Mk.44. Ano iste treba tam aj programovaciu jednotku a ďalšie serepetičky, ale čo sa týka konštrukcie kanóna treba tam ten nástavec, ináč je na milimeter rovnaký.
:roll: tu mas a vzdelavaj sa https://www.monch.com/mpg/news/land/728 ... -day3.html.
Ze som charakter tak tu mas aj volny preklad najdolezitejsej casti: "Mk44 STRETCH ma mat podla planov Orbital ATK 82% spolocnych sucastiek so starsimi Mk.44'
arten píše:Nič by som nevyhodil, neklam zase. Ale aj jednoduchší človek by mal pochopiť, že pre Slovensko je neperspektívne ostať len pri výrobe zastaralých ruských vzorov, lebo tam existuje lacnejšia konkurencia a začať vyrábať aj západnú muníciu pre bohatšie trhy. (pravda, tým úplne jednoduchým to nedôjde vôbec :rotuj:)

A prosím ťa dokedy máme ostať pri tých ruských vzoroch? Aj o 50 rokov ich máme montovať a vyrábať? Čo tak napr. zvesiť T-34 s pomníkov a dať na ne Turry? Výborná myšlienka, že? :mrgreen:
Osobne som za zavedenie perspektivnejsich kanonov vyssej raze, tento nazor tu prezentujem dost dlho. Prezbrojenie na iny 30mm kanon, ktory ma podobne vykony, avsak o moc vyssiu cenu povazujem za mrhanie financii, ktore sa v buducnosti budu moct vyuzit prave na perspektivnejsie kanony.

"Jednoduchy clovek"? Vazne arten? Keby to neprislo od cloveka s iq hupacieho konika tak by som sa mozno aj urazil. Na to, ake "kvalitne" komenty sem poslednou dobou prispievas si dost arogantny :???:
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od arten »

Vestly píše:
arten píše:Ale nehovor? Tak to potom nebude problém odzdrojovať, že? A keď už kupujeme licenciu od NEXTERU a prerábame/budujeme novú linku o koľko väčší problém je to isté urobiť s 30x173?
Nebud lenivy a najdi si to :razz: Je to vo vlakne modernizacia bvp.
Kvoli novej municii sa preraba cela linka? Aj ta na kanony? To su mi ale zistenia.
Kľudne aj linku na kanóny. Stále si mi neodpovedal na otázku "keď už kupujeme licenciu od NEXTERU a prerábame/budujeme novú linku o koľko väčší problém je to isté urobiť s 30x173?"

Stále nechápeš že pre Slovensko je neperspektívne ostať len pri výrobe zastaralých ruských vzorov, lebo tam existuje lacnejšia konkurencia a začať vyrábať aj západnú muníciu pre bohatšie trhy?
Nič, hej? Neviem, nerozumiem, neodpoviem radšej, tak? :rotuj:

" Ty si tvrdil: "Ved ju aj coskoro zavedieme, uz sa to v tomto vlakne spominalo vela krat." Vo tom vlákne je v jedinej vete toto: "testovanie APFSDS-T (M929 od Nexter/MECAR) v krátkom čase.."
Uhm, takže "čoskoro zavedieme," hej? Nehanbíš sa takto klamať? :roll:
Vestly píše:
arten píše:Nechcem ti kaziť ilúzie, ale Mk.44S je na 90% totožný s Mk.44. Ano iste treba tam aj programovaciu jednotku a ďalšie serepetičky, ale čo sa týka konštrukcie kanóna treba tam ten nástavec, ináč je na milimeter rovnaký.
:roll: tu mas a vzdelavaj sa https://www.monch.com/mpg/news/land/728 ... -day3.html.
Ze som charakter tak tu mas aj volny preklad najdolezitejsej casti: "Mk44 STRETCH ma mat podla planov Orbital ATK 82% spolocnych sucastiek so starsimi Mk.44'
Takže ja sa mám vzdelávať a som arogantný? :lol: Dobre Vestly, tak na rozdiel od tvojho "má mať podľa plánov 82%" tu máš skutočné produktové listy oboch kanónov:
http://www.northropgrumman.com/Capabili ... tSheet.pdf
http://www.northropgrumman.com/Capabili ... tSheet.pdf

"90% logistics commonality with MK44; 90% operator and maintenance training commonality"
a porovnaj obe zbrane, máš tam aj ich schémy. A nájdi viac ako jeden (nástavec) rozdiel.
:razz:
Vestly píše: Osobne som za zavedenie perspektivnejsich kanonov vyssej raze, tento nazor tu prezentujem dost dlho. Prezbrojenie na iny 30mm kanon, ktory ma podobne vykony, avsak o moc vyssiu cenu povazujem za mrhanie financii, ktore sa v buducnosti budu moct vyuzit prave na perspektivnejsie kanony.
Ale napriek tomu zavrhuješ Mk.44 schopný jednoduchej zmeny na 40mm, ale prsty si ideš domlátiť za zastaralú ruskú konštrukciu 30mm bez kompatibility so spojencami...
Čo dodať :lej:
Uživatelský avatar
Pikujuci brizolit
poručík
poručík
Příspěvky: 723
Registrován: 13/12/2018, 16:47
Bydliště: občas aj SK

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od Pikujuci brizolit »

Jedna technická politická : neviete náhodou koľko tisíc nábojov 30mm vystrieľajú príslušníci OS SR ročne? Koľko je ich tým pádom na sklade,pre tých pár solitérnych BVP 2, že prípadný prechod na iný kaliber je ruinujúca položka pre Slovensko a koľko miliárd/miliónov ročne ušetríme držaním sa koncepcie 2A42? Napríklad voči 35mm/40mm Ďakujem
“War is a matter not so much of arms as of money.”― Thucydides, History of the Peloponnesian War
Uživatelský avatar
Vestly
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 26/1/2015, 17:43

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od Vestly »

arten píše:Stále si mi neodpovedal na otázku...
Odpovedal, nauc sa citat medzi riadkami.
arten píše:Stále nechápeš že pre Slovensko je neperspektívne ostať len pri výrobe zastaralých ruských vzorov, lebo tam existuje lacnejšia konkurencia a začať vyrábať aj západnú muníciu pre bohatšie trhy?
Nič, hej? Neviem, nerozumiem, neodpoviem radšej, tak? :rotuj:
Nakupit licenciu na zastaraly americky vzor bude urcite perspektivnejsie, obzvlast, ked jedna taka linka bude hned vedla v Polsku :roll:
Ako som vravel, ak licenciu tak na nieco skutocne perspektivne, napr. ct-40.
arten píše:Uhm, takže "čoskoro zavedieme," hej? Nehanbíš sa takto klamať? :roll:
Ano arten, lebo oni to testovali pre srandu kralikov. Snaz sa niekedy pouzit to co mas medzi usami. :???:
arten píše:"90% logistics commonality with MK44; 90% operator and maintenance training commonality"
a porovnaj obe zbrane, máš tam aj ich schémy. A nájdi viac ako jeden (nástavec) rozdiel.
:) Logistics commonality - parts commonality -> dve rozdielne veci.

Tak ten nastavec je asi zacarovany ked zvysil vahu receiveru o 3.2kg :mrgreen: Feeder ditto a spatny raz znizeny o 25%. Zaujimavy nastavec .:razz: Vobec tam neboli spravene konstrukcne zmeny.
Ale na co sa zaoberat takymi technikalitami, ved dolezite je, ze vyzeraju podobne, nie? :rotuj:
arten píše:Čo dodať
Uz len to, ze teleskopicka municia je cesta :wink:
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Obrněný transportér pro OSSR

Příspěvek od klingy »

Pikujuci brizolit: uz som to tu niekde pocital, minimalne zasoby bez cvicnej municie pre 30x173 vychadzali na 400 milionov EUR
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“