Polemika: Pandur, Patria, nebo vlastní vývoj?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Tohle je taky hezká úprava BVP (Kubánská)

Obrázek
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

No už se dostáváme mimo téma.
Možná bychom mohly založit nové téma - Méně známá vojenská technika -
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Příspěvek od Julesak »

Menej známa a asi aj menej použiteľná :)
Tu netreba zabúdať ani na obrnené improvizácie z Balkánu :)
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

No určitě , různé improvizace apod
Nebo raritky.
Určitě by to stálo zato , udělat samostatné téma a necpát to sem.
carramba66
vojín
vojín
Příspěvky: 13
Registrován: 5/1/2009, 02:19

Příspěvek od carramba66 »

skelet píše:Ono BVP-1 s věží CV-90 není švédský, ale polský prototyp BWP-40. A po zkouškách putoval do propadliště dějin. Proč? Díky velké věži se zmenšil výsadek na pouhé 4 vojáky. Vozidlo ztratilo možnost plavání, zhoršily se jízdní vlastnosti (vážil o dvě tuny více než klasické BVP-1), bylo potřeba použít silnější motor a zesílit korbu neb ta měla během střelby tendenci se deformovat.
http://pl.wikipedia.org/wiki/BWP-40
http://otvaga2004.narod.ru/otvaga2004/a ... _bwp40.htm
Mýlíte se a to třikrát:

1) Podvozek BMP s věží CV90 první testovala skutečně švédská armáda, co vím, tak BWP-40 byl švédským modelem skutečně
2) Výsadek se nezmenšil na 4 vojáky, výsadek byl 6 vojáků + tři členové osádky vozidla.
3) Silnější motor by nebyl rozhodně nutností, například ve švédsku se nepoužíval (neb část švédských BVP stejně neměla původní motor). Rozhodnutí o typu použitého motoru by tak jako tak záviselo na objednateli této modernizace. Pokud by se spokojil s nižší cenou a nižžšími výkony, pak mohl ponechat motor původní. Každopádně skutečně tento model uvádím pouze pro účely prezentace BVP s jinou věží, nepřu se, že tato modernizace by nakonec byla asi k ničemu.

O ztrátě schopnosti plavat, kroucení podvozku či problémech při palbě nic nevím, ale myslím, že máte pravdu, proto jsem také upozorňoval, že CV90 má jednu z nejtěžších věží ze soudobých BVP. Buď jak buď i samotné testování považuji za dostatečný důkaz toho, že modernizace BMP jinou, modernější věží v odpovídající váhové kategorii, je určitě cesta.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Hmotnost se u BWP-40 (vývoj začátkem 90.let společně s Bofors) se navýšila o více jak 2tuny. Podle polských zdrojů se výsadek zmenšil na pouhé muže. Podle janes na 11 mužů. Vyberte si. Já budu věřit polákům.
To, že se hodně zhoršily jízdní vlastnosti opět uvádějí polské zdroje. O nutnosti radikální přestavby rovněž.
Je jednoduché vrazit cokoliv na cokoliv, ale taky to musí k něčemu být.
Poláci s BVP-1 hodně experimentovali. Dosti se tím zabývalo ATM v půlce devadesátých let. A většina "modernizací" byla hozena do šrotu kvůli snížení bojeschopnosti.
EDIT: zkusím to číslo pohledat, jaký oni tam udávají výsadek, ale vzhledem k rozměrům věže..
ObrázekObrázekObrázek
carramba66
vojín
vojín
Příspěvky: 13
Registrován: 5/1/2009, 02:19

Příspěvek od carramba66 »

Thór píše:Pátrač-jako nouzové řešení to nemusí být blbé do vystřelení první rány. Existuje nějaká fotka jak ten hybrid střílí? Na přehlídku můžeš dát v podstatě cokoli. Zajímalo by mě, jakou to monstrum může mít bojovou hodnotu :shock:
Fotku střelby nemáme a řekl bych, že ji nemá ani kubánská armáda, nicméně četl jsem, že jde skutečně o hodně upravenou věž z T-55.

Nejdůležitější úpravou byl kanon, ten má údajně dvojnásobný zákluz oproti původnímu T-55, čili je tím velice snížen zpětný ráz. Samozřejmě se snížila také úsťpvá rychlost střely, nicméně toto vozidlo nemá za cíl bojovat s tanky, ale zejména asi podporovat pěchotu.
carramba66
vojín
vojín
Příspěvky: 13
Registrován: 5/1/2009, 02:19

Příspěvek od carramba66 »

skelet píše:Hmotnost se u BWP-40 (vývoj začátkem 90.let společně s Bofors) se navýšila o více jak 2tuny. Podle polských zdrojů se výsadek zmenšil na pouhé muže. Podle janes na 11 mužů. Vyberte si. Já budu věřit polákům. To, že se hodně zhoršily jízdní vlastnosti opět uvádějí polské zdroje. O nutnosti radikální přestavby rovněž.
Stačí si pořádně přečíst tu stránku Wikipedie, cos ukazoval v minulém příspěvku, máš tam jasně napsáno 3+6.
11 je samozřejmě nesmysl, rád bych se podíval, kde to jane's tvrdí.
skelet píše:Je jednoduché vrazit cokoliv na cokoliv, ale taky to musí k něčemu být.
Ano, jistě, souhlasím... Vrátím se na začátek - BRDM s věží z BVP a BVP s věží z Centaura. Dával jsem sem záměrně tyto dva příklady, protože naše údajně "výsadková" BRN používá BVP-2, což vskutku není výsadkové vozítko a stejně tak nemá žádné prostředky přímé palebné podpory většími rážemi. Což je u jednotky typu BRN dost na pováženou.
Ovšem naše vláda (a ty předchozí) místo toho, aby se zabývaly jednoduchými, elegantními a lacinými řešeními, radši nakupuje předražená Dinga, Hummery a Iveca jenom proto, aby si nějaký politik namastil kapsu na provizích.
Je mi z výzbrojní politiky naší armády na blití, Jaroslav Kopřiva by měl za ty zlodějiny, co se patnáct let na MO pod jeho rukama dějí, stát už stokrát před soudem. :sad:
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Zmniejszyła się także wielkość przedziału desantowego (w praktyce można w nim było przewieźć tylko czterech żołnierzy).
Překlad: Zmenšila se také velikost prostoru výsadku (v praxi to znamenalo převést pouze čtyři vojáky.
O stejném počtu se zmiňuje i ATM 4/98 a také druhá stránka, kterou jsem zde dal.
ObrázekObrázekObrázek
carramba66
vojín
vojín
Příspěvky: 13
Registrován: 5/1/2009, 02:19

Příspěvek od carramba66 »

skelet píše:Zmniejszyła się także wielkość przedziału desantowego (w praktyce można w nim było przewieźć tylko czterech żołnierzy).
Překlad: Zmenšila se také velikost prostoru výsadku (v praxi to znamenalo převést pouze čtyři vojáky.
O stejném počtu se zmiňuje i ATM 4/98 a také druhá stránka, kterou jsem zde dal.
Załoga 3 + 6 (cca 3 cm vpravo)

Každopádně to je podružná věc, tuhle úpravu a ty ostatní jsem sem dal jen proto, aby bylo jasně vidět, že na BVP se dá v jistých limitech navěsit takřka cokoli. A tím jsem chtěl odpovědět na tři otázky:
1) Otázku v názvu threadu - "Pandur, Patria, nebo vlastní vývoj?"
2) Proč vyrábět vlastní konstrukce, když s výrobou vlastních BVP nemáme poslední léta zkušenost
3) Proř vyrábět nové konstrukce, když ty bez uplatnění na přeplněných mezinárodních trzích budou neúměrně drahé

Svými příspěvky považuji tyto otázky za zodpovězené.
Uživatelský avatar
komisař
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 403
Registrován: 10/10/2008, 14:59
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od komisař »

Našel jsem zajímavou rodinku : ZUBR - dítě Přerovských strojíren a. s. ( PSP ). Skončilo to myslím už na výkresech. Škoda.

ObrázekObrázekObrázek

Dále českou dynamickou ochranu na modernizaci T-72 i s ukázkami násobků a směrů zesílené ochrany.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Tak sem ty fotky ZUBRA z IDETu 97 našel...

Obrázek

Obrázek
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

uááá to jsou křivky jak Carmen Electry :eek:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Hmm, tak teď by mě jen zajímalo, jak si to myslel?
:D
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Máš něco proti mému pubertálnímu idolu Carmen Electře?!!! :lol:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

No, právě mi to přirovnání přišlo nějak...
Asi tak, marně sem na těch fotkách Zubra hledal nějaké ty křivky :mrgreen:
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Ionor
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 877
Registrován: 18/6/2008, 03:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ionor »

Ehm, no niežeby kolové OT neboli škaredé všetky a ZUBR v tomto smere vynikal, ale filmový pohľad nevyzerá až tak fádne trebars sa skelet ukojí :)
http://www.moviewallpapers.net/images/w ... 1-1024.jpg
Na fórum už neprispievam, smerujte svoje nezmysli na ostatných členov fóra...
(Tech channel) youtube.com/user/IonorRea
(Satire channel) youtube.com/channel/UCjS5hvJT-No5zoxPKdX1qCA
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

To jsem ustál v poho.. nemá to formu ani styl :-P
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Spandau
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 123
Registrován: 17/10/2009, 19:49

Příspěvek od Spandau »

Páni, tie hypotetické slovensko-česko-polské vozidlá by asi ani nemal kto, a na čom vyrobiť.
Prednedávnom sa z Indie vrátila slovenská delegácia so Zuzanou 2, dopadli sme lepšie než Nemci. Lenže aj keby si to Indovia objednali, tak to nemá kto vyrobiť.....pretože štát ktorý si kedysi vyrábal vlastné húfnice a tanky, musí teraz delové hlavne dávať vyrábať a objednávať na Ukrajine. Už aj tie mašiny sú rozkradnuté.......A ľudia čo by na tom aj vedeli robiť, sú už na dôchodku, alebo mŕtvi.
Inak, máte v ČR nejakú školu na ktorej sa učí výroba či konštrukcia zbraní a špeciálnej techniky?? Univerzita obrany sa nepočíta - tam sa len učia ako tie veci ovládať.
Na Slovensku máme fakultu špeciálnej techniky. Žiaľ, na neslávne známej trenčianskej univerzite......
A: "Počul som, že internetové diskusie spôsobujú degeneráciu. Je to pravda???"
B: "IMHO LOL"
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1872
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Polemika: Pandur, Patria, nebo vlastní vývoj?

Příspěvek od El Diablo »

Excalibur vyvinul nové bojové vozidlo. Mohlo by nahradit 200 „bévépéček“
Na výhodný poměr mezi cenou a výkonem sází novinka domácí zbrojařské skupiny Excalibur Army, modernizovaný pásový transportér osazený dálkově ovládanou izraelskou věží Samson. Firma ho nabízí české armádě jako náhradu za dvě stovky bojových vozidel pěchoty (BVP), která mají být postupně vyřazena. Cena zatím zveřejněna nebyla. Ministerstvo obrany rozhodnutí o způsobu přezbrojení celé jedné několikatisícové brigády nedávno odsunulo na rok 2018.
Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-e ... n=copylink
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“