O.T.M.A

Moderátoři: Pátrač, kacermiroslav, Bleu

Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Příspěvek od Julesak »

Počuj Ljubov čo hovoríš na tento film? Videla si ho?

http://www.csfd.cz/film/234479-admiral/

Chystám sa ho stiahnuť, dúfam že bude dobrý.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Ten film jsem bohužel neviděla, takže to neumím při nejlepší vůli posoudit. Kolčakův příběh je vděčné téma, tak uvidíme, jak se s tím ruští režiséři a herci vypořádají. Konečný výsledek si netroufám odhadnout. Snad se ti bude líbit a nestáhneš si nějaký brak.
Takže, Palbáci, jaký na tento film máte názor, jestli jste ho někde viděli?
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Grand Duchess Ally
rotný
rotný
Příspěvky: 94
Registrován: 19/3/2009, 14:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grand Duchess Ally »

Pro zájemce - na svém blogu www.otma.blog.cz jsem skončila s překladem knihy !Zivot a tragédie Alexandry Fjodorovny" a začala jsem překládat "Třináct let u ruského dvora". Tuto knihu napsal ve 20. letech bývalý učitel a vychovatel carských dětí Pierre Gilliard.
"Bůh nás neopouští. Slunce svítí, ptáci zpívají a včera jsme slyšeli zvony vyzvánět na mši..." - Marie Nikolajevna Romanovová, Jekatěrinburg 1918.
Uživatelský avatar
Grand Duchess Ally
rotný
rotný
Příspěvky: 94
Registrován: 19/3/2009, 14:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grand Duchess Ally »

OTMA 1914
Obrázek

Carská rodina 1913
Obrázek

Anastázie
Obrázek

Marie
Obrázek

Taťána
Obrázek

Olga
Obrázek
"Bůh nás neopouští. Slunce svítí, ptáci zpívají a včera jsme slyšeli zvony vyzvánět na mši..." - Marie Nikolajevna Romanovová, Jekatěrinburg 1918.
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Díky za pěkné fotky. Poslední čtyři snímky jsou myslím z roku 1907 a velkokněžny se fotily na jachtě "Polární hvězda". Tuto jachtu postavili v Petrohradu pro cara Alexandra III.. Se svými rozměry 96,2 x 14,0 x 6,0 metrů byla největší ze všech carských lodí, dosahovala max. rychlosti 17,5 uzlu. "Polární hvězda" se časem stala de facto soukromou lodí Marji Fjodorovny, která se na ní plavila za příbuznými do Dánska a Anglie. S několika přestavbami sloužila do roku 1961.

P.S: Anastázii to před kormidlem opravdu sluší.

Obrázek
Jachta "Polární hvězda" během návštěvy Kodaně roku 1890
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Grand Duchess Ally
rotný
rotný
Příspěvky: 94
Registrován: 19/3/2009, 14:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grand Duchess Ally »

Přesně tak, je to Polární hvězda. Nejoblíben+ější carskou jachtou ale byla vždycky Standart.

Vědci konečně zjistili přesný typ hemofilie, kterou královna Viktorie předala svým potomkům. A také se už ví, že z OTMA byla přenašečkou jen jediná velkokněžna - Marie. Více informací si můžete přečíst tady: http://otma.blog.cz/0910/ktera-z-velkok ... -hemofilie
"Bůh nás neopouští. Slunce svítí, ptáci zpívají a včera jsme slyšeli zvony vyzvánět na mši..." - Marie Nikolajevna Romanovová, Jekatěrinburg 1918.
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Zajímavý článek, děkuji Ally. Vždycky jsem si myslela, že přenašečkami byly všechny Alexandřiny dcery, ne jenom Marie. Ale v lékařství se zrovna nevyznám. Je to smutné, že zrovna ona si nejvíc přála mít velkou rodinu. A ještě smutnější je, když si člověk uvědomí, že ji nikdy neměla.

Děkuji za potvrzení mé myšlenky, že se velkokněžny fotily na Polární hvězdě. Pamatuji si, že Standart byl nejoblíbenější jachtou carské rodiny. Nechal ji myslím postavit car Alexander III. pro svou manželku Marii. Četla jsem také, že carská rodina se právě na Standartu doslechla o atentátu v Sarajevu roku 1914.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Grand Duchess Ally
rotný
rotný
Příspěvky: 94
Registrován: 19/3/2009, 14:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grand Duchess Ally »

Dozvěděli se o tom v petrodvorci, kam se na několik dní odebrali. Chtěli potom pokračovat v plavbě do Finska, ale na to už nedošlo..

Omlouvám se, že se objevuji tak málo, ale můj druhý počítač mi absolutně nedovoluje přihlásit se.
"Bůh nás neopouští. Slunce svítí, ptáci zpívají a včera jsme slyšeli zvony vyzvánět na mši..." - Marie Nikolajevna Romanovová, Jekatěrinburg 1918.
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Aha, tak takhle to bylo, děkuji moc za opravu.
Děkuji ti za všechna fota, ať nespamuju u každého tématu. Nádherný návrat v čase!
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Před pár týdny jsem se s jednim známým z Brna u nás doma rozseděl a nějak jsme při jejich vynikající slivovičce přetřásali všechna možná témata. Jednim z nich pak bylo vyvraždění carské rodiny. Říkal mi, že jeho praděda byl v legiích, které se do Jekatěrinburgu dostali pouhý den poté, co tam Bolševici carskou rodili zavraždili. Prý z toho má doma předkův deník a fotografie, tak je zkusím pro Palbu získat. Určitě by to bylo zajímavé, autentické svědectví z jiného, než "oficiálního" bolševického zdroje.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Při slivovičce se člověk kolikrát dostane k velice zajímavým zdrojům a myšlenkám, na které by úplně střízlivý nepřišel. ;-)

Hrozba, že by Bílí dobyli Jekatěrinburg, byla jedním z faktů, proč byla vražda Mikuláše a jeho rodiny provedena v takovém spěchu. S největší pravděpodobností by stejně byli odsouzeni k trestu smrti, ale možnost, že by padli do rukou Bílým, nepřicházela v úvahu. Po příchodu do města Bílí zřídili speciální vyšetřovací komisi, která měla řešit, co se odehrálo a jaký byl dalších osud těl. Údajně, četla jsem to jenom jednou a už nevím, kde to bylo, našli přezku z opasku cara a prst, který měl patřit carevně. V každém případě se ničeho nedobrali.

Bylo mi mimořádně zajímavé, kdyby se ti podařilo získat nějaké foto nebo informace. Samozřejmě, ruské zdroje jsou zaujaté a nedá se o nich říct, že jsou stoprocentně košér. Budu se těšit!
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Ale jaké nečekané potěšení, naše Sluníčko a brilantní autor biografií je zase tady... no to jsem opravdu rád.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Zatím jsem tady, uvidím, na jak dlouho.
Myslím na toho Kibalčiče. Musím ho ještě předělat, ale slibuji, že bude.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Možno to tu už niekde je, ak áno, sorry, ale v jednom dokumente raz spomínali, že ženy mali za korzety vopchaté drahé kamene, takže keď do nich strieľali, ich smrť nebola okamžitá. Strely sa od kameňov odrážali a museli ich teda asi doraziť strelou z blízka. Nuž, chúdence, prežili si pred smrťou peklo.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Myslím, že někde to tu je, ale opakovaní většinou neškodí. I když, ve škole jsem si myslela něco jiného.
Je to přesně tak, diamanty a šperky všité do korzetů fungovaly jako štít proti dešti kulek. Vypadalo to, že velkokněžny nelze zabít. Někteří členové komanda, které je mělo postřílet, se dokonce tak vyděsili, když dívky stále žily, že začali uvažovat, že jsou nějakým způsobem pomazané a nesmrtelné. Nakonec se uchýlili i k bodákům a velkokněžny ubodali. Komornou Annu Děmidovovou doslova rozmydlili na kaši. Bodáky jí rozpárali břišní dutinu. Muselo to být peklo, raději rychlou smrt jako měl car, než tohle nekonečné utrpení.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Pokud se nepletu, tak ostatky careviče Alexeje (1904-1918) a jeho sestry Marie (1899-1918) dosud nejsou pohřbeny. Alespoň na základě info ruského vyšetřovatele Vladimíra Solovjova. Ten rovněž uvádí, že prý se zatím neví, co se s ostatky bude dít a to přestože od zkoušky DNA už uplynulo několik let (zveřejněno v roce 2008). O ostatky se prý nestará ani stát ani církev. Dost smutná záležitost na zemi, která se chce vypořádávat se svou krvavou minulostí.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Myslím si, že máš pravdu. Sice jsem narazila na pár anglických zdrojů, které tvrdí, že Alexej i Marie už jsou pohřbeni, ale nenašla jsem ani jeden ruský, který by to potvrzoval. Podle článku z února 2010 byly jejich ostatky umístěny v chladicím boxu na ústavu soudního lékařství sverdlovské oblasti, tedy v místě, kde byly nalezeny v roce 2007. Podle článku z října 2011 se usneslo, že by oba měli být pohřbeni v Petropavlovském chrámu v Petrohradě, kde je hrob cara, carevny a tří jejich dcer. Ale zatím se nic neděje a jenom se mluví o tom, že by se pohřeb měl konat co nejdřív.
Je to bohužel velice složitý případ, do kterého se míchá velké množství lidí. Zasahují potomci Romanovců, kteří žijí v emigraci, církev a další. Ostatky objevené v roce 2007 prošly řadou expertíz. Několik jich proběhlo v Moskvě i v Jekatěrinburgu, další ve Spojených státech a v rakouském Innsbrucku. Bylo prokázáno několikrát a ze samostatně provedených výzkumů, že ostatky jsou pravé. Použilo se k tomu více vzorků různých romanovských předků. Přesto se objevuje řada spekulací, že ostatky jsou nepravé a výzkumy byly zfalšovány. Samozřejmě, absolutní jistotu nebudeme mít nikdy, ale věda použila všech dostupných prostředků.
S tímto výzkumem je promícháno ještě soudní řízení, které vede současná hlava romanovského rodu, Marie Vladimirovna. Řeší se, jaký zločin byl na Romanovcích spáchán a jak by měl být odčiněn. Soud sice jednání zastavil v roce 2009 po návrhu kriminální policie, ale Marie a její příbuzní věc dále řeší. Marie do všeho míchá svou snahu nárokovat si ruský trůn nebo peníze jako odškodnění.
Hlavní problém však představuje církev. Ta dosud (nebo v roce 2011 to tak bylo) neuznala pravdivost ostatků Alexeje a Marie. Upřímně nevím, jaké bylo stanovisko církve ohledně první vlny ostatků (Mikuláš, Alexandra, tři velkokněžny), ale pravděpodobně musela jejich pravost potvrdit, protože pohřeb se konal. Dokud církev neřekne v otázce Alexeje a Marie ano, nic se nestane, přestože se několikrát objevila snaha všechno řešit hned. Měla vzniknout komise, která by řešila pohřeb a přípravy, ale čeká se na souhlas církve. Otázkou je, kdy se tak stane, pokud vůbec. Samotné Rusko by se chtělo ostatků zbavit, pohřbít je a udělat za vším tečku, ale hlavní překážkou je církev, kterou nikdo nemůže do ničeho nutit. Současný stav je minimálně neuctivý. Rodina by měla být zase pohromadě, když se konečně podařilo najít ztraceného Alexeje s Marií. Čistě lidsky by to tak mělo být.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Vladimír
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 486
Registrován: 9/7/2010, 10:34

Příspěvek od Vladimír »

Ljubov píše:Samotné Rusko by se chtělo ostatků zbavit, pohřbít je a udělat za vším tečku, ale hlavní překážkou je církev, kterou nikdo nemůže do ničeho nutit.
Co ale lze očekávat od církve, jejíž patriarcha měl současně hodnost generála KGB.
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Vladimír píše:Co ale lze očekávat od církve, jejíž patriarcha měl současně hodnost generála KGB.
Že se spekuluje o tom, že byl patriarcha Kirill I. členem KGB, vím, ale že by generálem KGB jsem doteď neslyšela. Členství v KGB spojuje řadu představitelů pravoslavné církve, to ano. Na druhou stranu, i současný papež byl v Hitlerjugend. Prašť jako uhoď.

EDIT: Jsem atheistka, ale nechtěla bych, aby se debata zvrhla v kritiku církve a náboženství. Myslet si můžeme, co chceme. Mikulášovy děti ale zasluhují slušnou diskuzi.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Příspěvek od Franz Trubka »

Vladimire, muzes to nejak priblizit? Data, dokumenty, zdroje?
Nejak mi to nesedi, chtel bych vedet vic.
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Odpovědět

Zpět na „osobnosti a dynastie“