Alexander III. Alexandrovič

Moderátoři: Pátrač, kacermiroslav, Bleu

Uživatelský avatar
Grand Duchess Ally
rotný
rotný
Příspěvky: 94
Registrován: 19/3/2009, 14:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grand Duchess Ally »

"Nesnáším toho tlustého cara," vztekala se královna Viktorie, a Alexander jina oplátku nazýval "starou bábou" :) Je pravda, že víc než co jiného připomínal medvěda - právě svou impozantní postavou a zarostlou tváří. Musím ovšem říct, že jako mladík se mi velice líbil - narozdíl od "vyhlášeného krasavce" bratra Nikolaje.

S Nikolajem
Obrázek Obrázek

Stejné focení
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Grand Duchess Ally dne 5/12/2009, 15:31, celkem upraveno 1 x.
"Bůh nás neopouští. Slunce svítí, ptáci zpívají a včera jsme slyšeli zvony vyzvánět na mši..." - Marie Nikolajevna Romanovová, Jekatěrinburg 1918.
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Je to otázka vkusu, a to je každého věc. Nikolaj si získal především přízeň romanovské rodiny a dvorních dam, Alexandrovy ruské rysy se líbily venkovankám a obyčejným ženám. Navzdory tomu, že koncem 19. století už neměli Romanovci s Rusy společného téměř nic a v žilách jim kolovala víceméně jenom německá krev, na Sašovi to nebylo vůbec poznat. Jeho matka, Marja Alexandrovna, to nemohla pochopit, že se mohlo narodit něco tak "typicky ruského", jak sama prohlásila.
Saša si ale z pozornosti, kterou budil mezi dívkami hlavu nezalamoval, v životě miloval pouze dvě ženy. První potkal když mu bylo asi čtrnáct, byla to dvorní dáma jeho matky - kněžna Meščerská. Přinutil svou služebnou, aby pro něj ukradla její střevíček, který si poté schoval ve skříni. Druhou ženou byla jeho manželka, Marja Fjodorovna, které si vážil a obdivoval ji. Nevím o žádné milence, s níž by Marju podváděl.
Hezká uniforma, podobně jako řada Romanovců ji zbožňoval i Alexander, spíš než za cara se považoval za vojáka, sám si říkal "spolehlivý velitel pluku".
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Grand Duchess Ally
rotný
rotný
Příspěvky: 94
Registrován: 19/3/2009, 14:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grand Duchess Ally »

Několik citací z Alexandrova deníku....

Před tím, než se odhodlal požádat Dagmar o ruku:
"Cítím, že bych se do drahé Minnie mohl opravdu hluboce zamilovat, jelikož je nám tak milá. Bůh dá, aby všechno upravil tak, jak si přeji. Nejsem si jist, co k tomu řekne drahá minnie, nevím, co ke mně cítí a to mne velmi mučí. Věřím, že spolu můžeme být šťastní. Usilovně se modlím, aby mi Bůh seslal mé štěstí."

A poté:
"Ještě než jsem stačil domluvit, vrhla se mi Minnie kolem krku a začala plakat. Já jsem přirozeně také nemohl zadržet slzy.... Hodně jsme pak mluvili a vzpomínali na Niksu, a probírali jsme vzpomínky na něj."

O svatební noci:
"Sundal jsem si bačkory a stříbrem vyšívaný župan a ucítil jsem tělo své milované vedle sebe... Jak jsem se cítil potom, neopovažuji se zde napsat. Potom jsme si dlouho povídali."
"Bůh nás neopouští. Slunce svítí, ptáci zpívají a včera jsme slyšeli zvony vyzvánět na mši..." - Marie Nikolajevna Romanovová, Jekatěrinburg 1918.
Odpovědět

Zpět na „osobnosti a dynastie“