Alexander II. Nikolajevič

Moderátoři: Pátrač, kacermiroslav, Bleu

Odpovědět
Uživatelský avatar
Grand Duchess Ally
rotný
rotný
Příspěvky: 94
Registrován: 19/3/2009, 14:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grand Duchess Ally »

To je pravda. Nicméně v té době už nebylo postavení cara - ani následníka - zdaleka něčím, o co by se vedly bratrovražedné souboje, a tak byl Vladimír velice rád, když se tyto plány neuskutečnily...

Carevna Marie Alexandrovna
Obrázek

Velkokněžna Marie Alexandrovna
Obrázek

Car Alexander II
Obrázek Obrázek
"Bůh nás neopouští. Slunce svítí, ptáci zpívají a včera jsme slyšeli zvony vyzvánět na mši..." - Marie Nikolajevna Romanovová, Jekatěrinburg 1918.
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Jasné, hlavní vlna bratrovražedných soubojů, do kterých se postupně zapojila celá rodina, skončila za Kyjevské Rusi, kdy se tyto vraždy v boji o moc staly nedílnou součástí rodokmenu. V současnosti se vedou jinými metodami.
Vidím to podobně, že byl Vladimir docela rád, že se nestane carem. Toho roku 1865 se pomalu rozšiřovaly kořínky revoluce, radikální křídla studentů pořádala první srazy a demonstrace, no car to neměl jednoduché. Když poté jeho synové viděli, jak narodnici jejich otce štvou jako zajíce na lovu, kolikrát i zalitovali, do jaké rodiny se narodili. Vláda Alexandra III. navzdory počáteční nedůvěře uspěla. Země se neúčastnila žádné války. Nejprve byl pro společnost jen nevzdělaný kluk, který svým vzhledem připomínal ze všeho nejvíc mužika, ale díky své typicky ruské povaze se uplatnil lépe.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Grand Duchess Ally
rotný
rotný
Příspěvky: 94
Registrován: 19/3/2009, 14:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grand Duchess Ally »

Maria Alexandrovna

Obrázek
"Bůh nás neopouští. Slunce svítí, ptáci zpívají a včera jsme slyšeli zvony vyzvánět na mši..." - Marie Nikolajevna Romanovová, Jekatěrinburg 1918.
Uživatelský avatar
Jekatěrina Dolgoruká
vojín
vojín
Příspěvky: 12
Registrován: 24/7/2009, 01:54

Příspěvek od Jekatěrina Dolgoruká »

Ráda bych se připojila do tohoto tématu, protože bych chtěla probrat film o Jekatěrině Dolgoruké Katia (1959) s Romy Schneiderovou, který jsem bohužel viděla jen italsky, ale i tak to stálo za to :) Foto materiály k filmu => http://merveilleuseromy.typepad.fr/inou ... 1959katia/
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

No tak směle do toho - probírej. Zdravím Tě a vítám mezi námi další představitelku lepší a zcela jistě hezčí poloviny lidstva. :rotuj:
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Film Katia jsem neviděla, takže jeho obsah a zpracování nemůžu posoudit, ale jestli napíšeš nějakou recensi, ráda si ji přečtu. Obrázky vypadají moc hezky.
Jinak, taky tě tady vítám. :D
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Jekatěrina Dolgoruká
vojín
vojín
Příspěvky: 12
Registrován: 24/7/2009, 01:54

Příspěvek od Jekatěrina Dolgoruká »

Díky za uvítání. Musím ještě ten film vstřebat a mrknout na to ještě ve francouzštině, i když němčina, angličtina by byly lepší... ach jo, to jsou ty evropské filmy, proč jen není k sehnání česky? :( Za pomoci tohoto topiku, Dějin Ruska, Wikipedie a podobně snad dojdu v pochopení všech scén... takže malé strpení, snad budu maličkým přínosem. Nějak se mi v té Alexandrově začíná líbit :)
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

proč jen není k sehnání česky?
Možná je to způsobeno tím, že je to poměrně starý film a (alespoň pro mě) není příliš známý, takže do dabingu by se asi nikomu nechtělo a místo toho zaplaví média braky z Hollywoodu, což je docela škoda. Ale titulky by k tomu přidat mohli, to jo.

Sice se to bude takto na dálku těžko vysvětlovat, ale kdybych mohla s něčím pomoct, klidně napiš. Akorát, dívala jsem se na to obsazení a mají tam podle mě chybu ve jméně. Nikolaj Rysakov, který se podílel na atentátu na Alexandra, je tam napsán jako "Stéphane" a francouzsky by to mělo být "Nicolas". :shock: Ale má francouzština je docela zoufalá.

Doba Alexandra II. je vážně úžasná, zajímá mě z celých ruských dějin asi nejvíc. Zvlášť kapitola vznikajícího terorismu. Těším se na další diskusi i popis toho filmu. :up:
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Jekatěrina Dolgoruká
vojín
vojín
Příspěvky: 12
Registrován: 24/7/2009, 01:54

Příspěvek od Jekatěrina Dolgoruká »

Kdyby u Mida, vydavatele ještě starších filmů s Romy Schneiderou, se mimoděk rozhodli vydat celou její kariéru let 50., přišel by si fanda na historické filmy opravdu ke gustu :) Před Katiou je podobně "neexistující" ještě půvabný film Die schöne Lügnerin z Vídeňského kongresu 1814-1815. A zatím existuje jen Mládí královny Viktorie (1837-8), trilogie Sissi (1853-7), Němečtí rytíři (1909), Christine (1906) a současný Miláček z Paříže (1957). Po tomhle výčtu je jasné, jak blahodárně zapůsobilo přesazení této herečky z rakousko-německo-francouzského prostředí do Ruska (1865-1881?) a navíc do doby, která ji v 19. století ještě chyběla :) I když teď váhám, neboť se dočítám, že Katia byla pro Rusko to samé co Sissi pro Rakousko? To bude asi hodně přitažené za vlasy??
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Vidíš, žádný z těch filmů jsem neviděla (jenom kousek ze Sissi), příliš tyto historické filmy s notnou dávkou romantiky nevyhledávám, jsem holt příliš velký pedant na detaily a každý režisér si většinou přizpůsobí situaci. Jediné podobné dílo, na které se vydržím dívat do konce, je Jih proti Severu. Ale je docela zajímavé si o tom takto číst.

Srovnání Káti Dolgoruké se Sissi by mě v životě nenapadlo. Myslím, že neznamenají pro svou zemi úplně totéž, i když byly obě velmi krásné. Alžběta Bavorská byla právoplatná císařovna, spíš mi připomíná poslední ruskou carevnu Alexandru Fjodorovnu. Jekatěrina Dolgoruká byla spíše jako Kateřina Schrattová, jen s tím rozdílem, že si car Káťu vzal. František Josef sice Sissi miloval, ale byla jeho žena a nemusel kvůli ní nikoho podvádět (i když, kdo ví co na to slečna Schrattová). Alexander II. udržoval s Káťou poměr za zády manželky a po její smrti se s ní oženil. Zdá se mi to trochu přitažené za vlasy, i když jsem četla, že Káťu považují za ženskou obdobu Rasputina. :shock: Rozvrátila carovu rodinu a poštvala proti němu část společnosti.
Celkově bych řekla, že každá osobnost je unikátní a nikdo jí nemůže nahradit. Sissi je Sissi a Káťa je Káťa. Pro mě je v tom moc velké kdyby.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Jekatěrina Dolgoruká
vojín
vojín
Příspěvky: 12
Registrován: 24/7/2009, 01:54

Příspěvek od Jekatěrina Dolgoruká »

Díky za taková slova, to srovnání je takové, no, mimo mísu.
Co se týká historie a historických filmů, to by se člověk nemohl dívat nikdy na nic... to je ošemetné vždy. I o Odváto větrem jsem často slyšela, že je lepší seriál.
A konečně jsem viděla Katiu v lepší kvalitě a francouzsky, takže už tomu začínám lépe rozumět, jakmile se k tomu dostanu, vychrlím tady na vás vše, co mi ještě zbývá pochopit :)
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Paráda! Takže jestli budeš mít čas a chuť, chrli vše, co tě napadne. Nějak to potom dáme dohromady.

Možná, že autora napadla nějaká spojitost mezi Sissi a Káťou, na kterou jsem nepřišla, ale podle mě si obě příliš podobné nebyly. Ale je to pochopitelně každého věc, jak to vidí.
Co se týká historie a historických filmů, to by se člověk nemohl dívat nikdy na nic
To je právě důvodem k tomu, že v televizi sleduju většinou jenom zprávy. I když, zrovna včera jsem si pustila film "В бой идут одни «старики»", který jsem neviděla dobré tři roky. Je sice místy řádně propláchnutý propagandou (většinou ho v Rusku zařazují do programu na 9. května), ale jsou tam pěkné písničky, dobré hlášky a hlavně tam hrál Vladimir Talaško.. 8-)
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Grand Duchess Ally
rotný
rotný
Příspěvky: 94
Registrován: 19/3/2009, 14:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grand Duchess Ally »

Alexander II. mýma očima

Obrázek
"Bůh nás neopouští. Slunce svítí, ptáci zpívají a včera jsme slyšeli zvony vyzvánět na mši..." - Marie Nikolajevna Romanovová, Jekatěrinburg 1918.
Uživatelský avatar
Grand Duchess Ally
rotný
rotný
Příspěvky: 94
Registrován: 19/3/2009, 14:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grand Duchess Ally »

Děti Alexandra II.

Nikolaj
Obrázek

Alexander
Obrázek

Vladimír
Obrázek

Alexej
Obrázek

Sergej
Obrázek

Pavel
Obrázek Obrázek

Dcera Marie
Obrázek
"Bůh nás neopouští. Slunce svítí, ptáci zpívají a včera jsme slyšeli zvony vyzvánět na mši..." - Marie Nikolajevna Romanovová, Jekatěrinburg 1918.
Pammachio
Příspěvky: 1
Registrován: 7/6/2015, 23:42

Re: Alexander II. Nikolajevič

Příspěvek od Pammachio »

Lidé by se měli poučit z historie a společně se podílet pozitivním postojem v pohledu na budoucnost, vyhnout se špatným příkladům a čerpat zkušenosti z omylů, kterých se dopustili naši předkové. Bohužel zvláště mladá generace si často neváží a nedocení toho co má a přiklání se k falešným idolům, kteří vnášejí nejen do života jednotlivce konfliktní situace, ale následně do celé společnosti a národů.

__________________
Originální dárky a tip na dárek? > dárek.net
Odpovědět

Zpět na „osobnosti a dynastie“