Turul nad Slovenskom.

Moderátoři: Pátrač, kacermiroslav

Odpovědět
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2531
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Turul nad Slovenskom.

Příspěvek od palo satko »

Patrač v pohode. ja velmi na gramatiku a rozloženie textu nie som. velakrat treba aj slova doplnit. :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Turul nad Slovenskom.

Příspěvek od Pátrač »

Slova si doplníš sám, do toho já nemohu zasáhnout, dostal bych po hubě a oprávněně. A co ty podivuhodnosti na cedulích? Dík.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Turul nad Slovenskom.

Příspěvek od Rase »

Nikdy jsem o tom neslyšel, ale koukal jsem o co jde, a to runové písmo se jmenuje Rovás. Patrně pozůstatek po Hunech
Více zde: http://www.linguahungarica.cz/runy.html

Obrázek
tady je část abecedy

Obrázek
Tady je Rohonciho Kodex, který je psán podobným písmem jako je Rovás, ale doposud nebyl rozloštěn
http://www.topky.sk/cl/13/1451987/Madar ... rozlustil-
Trochu mi to zavání rukopisama :D

Obrázek
Tadyk je ta cedule
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2531
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Turul nad Slovenskom.

Příspěvek od palo satko »

ale nejaky madarský nacionalistický mudrlant vymyslel, že značky na rovašoch su vlastne staromadarskym písmom, ktorým písali ešte pred vstupom do karpatskej kotliny https://cs.wikipedia.org/wiki/Rovas hoci Sikuli boli taki Madari ako Laponci a tak teraz naši spoluobčania osadili pred niektorými obcami na juhu Slovenska tabule s napisom v tych hakybakoch, ktorým nerozumeju.Obrázek


tento nezmysel je súčastou novodobeho madarskeho revizionizmu po pade Železnej opony. To nemam od Slovaka, ale to napisal americky profesor Alexander Maxwell v članku https://www.academia.edu/429955/_Contem ... 04_161-175

Rovaš je sučastou bluznenia niektorych madarskych "vedcov" (ktorých aj mi mame dost aj na vyvoz), o počiatkoch Madarov v čase Sumerov a tvrdeni že rovaš je najsofistikovanejšie pismo, ktore vymysleli Madari ako jediny europsky národ, lebo Greci prevzali pismo Feničanov a Rimania od Grekov a Etruskov. proste "veda" nie na skumanie, ale na diagnozu. :razz:
Obrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Turul nad Slovenskom.

Příspěvek od Stuka »

Vďaka Palo. Tvoj názor mi tu chýbal.
ale bola vyvolana populačnym vyvojom v Uhorsku a nevyhnutnymi demokratickymi zmenami, ktore sa museli udiat aj v Uhorsku ak chcelo prežit. nechce sa mi zhanat čisla, ale po rakusko-uhorskom vyrovnani vladnuca madarska vrstva s hrôzou zistila, že ludi hlasiacich sa k madarskemu etniku je menej ako Slovanov.
Tak toto som nevedela a už chápem prečo taká tvrdá maďarizácia. Napriek tomu, sa mi to zdalo trochu spiatočnícke a Rase napísal dobré postrehy. Druhá pol.19.storočia a zač. 20.storočia - čiže klope na dvere nový vek, kedy snáď už bolo treba začať premýšľať trocha inak a my sa dočkáme horšieho útlaku ako v stredoveku, len preto že Maďari sú nenažraní? Nemôžem si v tejto súvislosti nespomenúť na nešťastného následníka trónu Rudolfa s jeho zamýšľanými reformami a určite aj pokrokovejšieho Františka Ferdinanda, než spiaceho dedka Franza Jozefa. Ak by niektorý z tých dvoch dostal šancu vládnuť, čiže Franz by bol musel včas odstúpiť, či by sa zmenili aj pomery v Uhorsku k lepšiemu. Že by chápali, že Maďari takouto krutou rukou robia monarchii iba zle. To je ale vo hviezdach.

To, čo písal Jean, má niečo do seba. Je to starý politický ťah, že dve sliepky nechám biť sa a kohút potom o to ľahšie vládne. :)

Čo sa týka tých tabúľ: Toto je len u nás možné a neverím, že inde na svete. Všade inde by bol najprv slovenský názov obce a pod tým maďarský a utrum.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12968
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Turul nad Slovenskom.

Příspěvek od Rase »

nechce sa mi zhanat čisla, ale po rakusko-uhorskom vyrovnani vladnuca madarska vrstva s hrôzou zistila, že ludi hlasiacich sa k madarskemu etniku je menej ako Slovanov
První moderní sčítání lidu, které vycházelo ze zásad stanovených mezinárodními kongresy, se uskutečnilo v roce 1869.
Bude to tedy tohle. Až od tohoto roku se dalo zjistit, jaké je národnostní složení říše:
https://www.czso.cz/csu/sldb/scitani_li ... 1868_1910-
Maďaři byli v Uhrách vždycky v menšině, ale probudili se až roku 1869 a zjistili že žili ve snu :D

Nápad na federalizaci říše, nebo reformy, bylo možné provádět jen v Předlitavsku. Pokud by nějakého panovníka napadlo reformovat i Zalitavsko - Uhersko, hrozilo by povstání. Navíc tentokrát tu nebyli Rusové (za Krymské války, se Rakousko s Ruskem rozkmotřilo), aby udrželi Maďary na uzdě. Vídeň nemělo dost sil na občanskou válku takového rozsahu, jako bylo první Uherské povstání. Pro Habsburky bylo snažší zavřít oči a koukat jinam. Byly i názory, že společně prolitá krev mnohonárodnostní říši scelí - proto ta ochota jít do války - větší ve Vídni, než v Budapešti. Budapešť potřebovala udržet stav jaký je, a dál si uždibovat jednotlivé výhody (nabírat síly). Jim ten stav vyhovoval a bez použití armády, by dokázali jakékoliv politické kroky z Vídně vetovat. Přeci jen, ani Císař si v této době nemohl dělat co chtěl
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2531
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Turul nad Slovenskom.

Příspěvek od palo satko »

štuka, to nebolo o tom, že "Madari su nenažraní" obyčajny madarsky rolník, železničiar alebo robotnik bol na tom rovnako ako obyčajný Slovak alebo Rusin. V Uhorsku pretrvala idea Tripartitum a Svätej koruny. Hoci Tripartitum bolo pravnym poriadkom spoločensky určovalo nositelov štatnej moci. šlachtu, nižšiu šlachtu a zemianstvo, to čomu sa u nas vravi: "Suchá ratolesť národa". https://sk.wikipedia.org/wiki/Tripartitum
idea Svätej koruny učovala, že veducim etnikom je madarsky národ. Madar bol ochotny dat Slovakovi posledne, ked sa ten usiloval stat Madarom. :D Madari a pomadarčeni Slovaci, Nemci a židia v parlamente a v štatnej sprave, plus majitelia velkych pozemkov a priemyselnici nemali záujem delit sa o moc. Lenže tie zmeny boli nevyhnutne, lebo všetci videli ako otvorenejšia demokracia pomaha napredovaniu v USA a v Nemecku. Utlak bol najmä socialny. Obyčajnému Madarovi sa tiež velmi nedarilo. Nakoniec v Madarsku aj vzniklo silne robotnicke hnutie a marxisti a anarchisti urobili po vojne revoluciu a vyhlasili Madarsku a aj Slovensku republiku rád. Ta bola potlačena a madarska spoločnost sa vratila do stavu pred vojnou. Nakoniec ju ako občianske spoločenstvo vyformovala poražka v Druhej svetovej, revolucia v roku 1956 a Kadarov gulašovi socializmus. :-P
Najtragickejšou obetou madarizácie sa stali židia. Tým, že sa pridali na stranu Madarov sa odcudzili so Slovakmi, Chorvatmi, Rumunmi aj Rusinmi čo sa tragický prejavilo v Slovakštate ich deportaciou na vyhladenie. A zle dopadli v Madarsku. Aj napriek osobnemu svedectvo dvoch slovesnkych židov, ktorí utiekli s Oswiencinu Rudolfa Vrbu a Alfréda Wetzlera, židovska komunita v Madarsku si myslela, že ju Madari ochrania aj proti Nemcom. nakoniec Nemci s madarskými fašistami odstavili Horthyho a temer všetkych židov zlikvidovali. Slovaci mali dejinne štastie, že beneša napadlo zobrat nas do partie mariašu na konci vojny.
Obrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Turul nad Slovenskom.

Příspěvek od Mirek58 »

Osobně se mi líbí slovenský současný přístup k těm dotyčným tabulím. Ten přehled s jakým je Slováci vnímají( aspoň jak je zde prezentováno).
To znamená sebejistotu a víru ve vlastní sílu, dalo by se napsat - dospělost.
ObrázekObrázek
jean
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 244
Registrován: 3/9/2008, 19:30

Re: Turul nad Slovenskom.

Příspěvek od jean »

Mirek a čo sa zmení, ak budeme hystericky vykrikovať? Ono tu je 95% Maďarov normálnych, len nejakých 4-5% sú blbci, ale to asi platí na obe strany barikády. Maďari žijú aj viac ako 100 km od hraníc na území stredného Slovenska, takže sa nemôžeme tváriť, že tu nie sú. Oveľa väčší problém sú Slováci, čo si myslia, že sú Maďari, to bohužiaľ bývajú tí echt... majú totiž komplex z toho, že nevedia, kam patria. Osobne si myslím a moji maďarskí kolegovia v práci môj názor poznajú, že je veľká hamba, keď národnosťou Maďari nevedia svoju reč, nepoznajú kultúru a dejiny. To, že majú rešpektovať Slovenskú republiku a jej zvrchovanosť, je vec druhá.
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Turul nad Slovenskom.

Příspěvek od Stuka »

Ak nebudem zachádzať do detailov - Uhorsko s dominanciou Maďarov a Slovákov vcelku dlho spolupracovali a vlastne ho spolu vytvorili. Slováci sa na budovaní Uhorska významne podieľali, bránili ho a mali svoje zastúpenie v štruktúrach moci a ekonomike. Po vyhnaní Turkov došlo k migrácii ľudí napr. Slovákov zo severu na juh atď. takže sa obyvateľstvo premiešalo a to na celom Uhorsku. Neviem, či to bol podnet k začiatku nejakej cielenej maďarizácie, asi k nej dochádzalo viac menej mimovoľne, ale po vytvorení monarchie sa pristúpilo k násilnej maďarizácii práve Slovákov. Jazyk je základ každého národa a pokiaľ ho nemôže používať, tak je na najlepšej ceste zaniknúť. Tu vidím koniec akýchkoľvek dobrých vzťahov medzi Maďarmi a Slovákmi (v rámci minulosti). Od tej doby sa traduje, že Slováci boli vždy v Uhorsku utláčaní, čo nie je celkom pravda. Vychádza mi z toho, že sami Maďari spôsobili to, že na to pekné, čo Uhorsko prinieslo Slovákov, sa zabudlo.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Turul nad Slovenskom.

Příspěvek od Pátrač »

Tedy ty runy to je ale síla. když jsem se díval na ty tabulky, není to dokonce psáno z prava doleva? Páni co se zde člověk nedoví.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2531
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Turul nad Slovenskom.

Příspěvek od palo satko »

original rovaš ako som to ja pochopil je pisany z lava do prava a pokračuje sa prava do lava, proste hadovito. problem je v tom že to boli v podstate značky. ešte za čias mojho deda sa vravelo: to maš u mna na rovaší! teda to ti nezabudnem. ten rovaš bola drevena palicka na ktoru si pastier zaznačil počet oviec alebo dobytka každeho jednotliveho gazdu. rovnaky počet značiek mal aj gazda. pastier po zime zobral stado z celej dediny do hor Karpat, ked sa na jesen vratil tak sa lahko robilo rozdelenie stada po jednotlivych majiteloch. takto si napr. furmani značili počet fur, čo bol dedov pripad. preto tie znaky maju vždy tvar ktorý sa da urobit nožom. tie madarske novodobe vymyšlance ale maju aj pismena zaoblene, čo sa nožom tazko vyrežu. plus su povymyšlane pismena na hlasky, ktore stara madarčina ani nepoznala. :D
Obrázek
Martinko
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 1/4/2014, 17:00

Re: Turul nad Slovenskom.

Příspěvek od Martinko »

Pár dni som tu nebol a vidím, že za ten čas tu veľa dobrých príspevkov pribudlo. (Pravda, treba prehliadnúť necitlivé vyjadrenia kolegov Pátrača a Pala Satka.)
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Turul nad Slovenskom.

Příspěvek od Stuka »

Martinko, nebuď taký kritický. :) Pala Satka nepoznáš? Píše znamenite a dlhodobo sa venuje mnohému z našej histórie. Pátrač sa zasa rád učí nové veci a má skvelé články z českej strany.
Ak s nimi v niečom nesúhlasíš - kľudne sa vyjadri, od toho je diskusia.
ObrázekObrázek
Martinko
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 1/4/2014, 17:00

Re: Turul nad Slovenskom.

Příspěvek od Martinko »

Aj máte pravdu, pani kolegiňa, ale viete, nejak mi nedá, aby som sa mlčky preniesol nad zjavné ... povedal by som netaktnosti.
Keď niekto napíše, že „Trianon byl k Maďarsku hodne krutý“, alebo, že „Jejich nářek je tedy podložený...“, čo sa dá na také „faux pas“ povedať? Píšete, že kolega Pátrač sa rád učí nové veci, no iste, všetci sa budeme do smrti učiť nové veci, lenže pre jedného zo služobne najstarších a najplodnejších prispievateľov na Palbe by maďarizácia v Uhorsku nemala byť až natoľko „novou vecou“.
Píšete, že „má skvelé články z českej strany“, s čím sa dá súhlasiť, ale to sa hovorilo aj o Palackom a vieme, že to nebola vždy pravda....
Palo Satko píše znamenite, ale niekedy sa mu asi pero „zadrhne“. Tak ako sa často zadrhuje tím, čo si urobili kariéru z hanobenia 1.Slovenskej republiky. „Slovákštát“ je jedným z hanobení prvého samostatného štátu Slovákov po viac ako tisíc ročnom prežití národav iných štátnych celkoch.
Palo Satko píše po slovensky, ale na také politické korektnosti sa doba už dávno pominula.
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Turul nad Slovenskom.

Příspěvek od Mirek58 »

Osobně se mi líbí slovenský současný přístup k těm dotyčným tabulím. Ten přehled s jakým je Slováci vnímají( aspoň jak je zde prezentováno).
To znamená sebejistotu a víru ve vlastní sílu, dalo by se napsat - dospělost.
Při nelepší vůli a snaze se holt každý splete.
Sorry.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Turul nad Slovenskom.

Příspěvek od Stuka »

Martinko,
„Trianon byl k Maďarsku hodne krutý“, alebo, že „Jejich nářek je tedy podložený...“
K tomu som sa aj ja vyjadrila, teda radšej nevyjadrila, pretože môj názor je presne opačný. :) Mne tie Pátračove vety pripomenuli iné články, keď sa v diskusii väčšina zhodla, že Nemci dostali to, čo si zaslúžili atď. tam nepadli žiadne vety typu, že bol k nim niekto krutý alebo ich nárek bol podložený.

Čo sa týka výrokov Pala Satka:
Najtragickejšou obetou madarizácie sa stali židia.
a
Slovaci mali dejinne štastie, že beneša napadlo zobrat nas do partie mariašu na konci vojny.
a výrazu Slovákštát

s týmto tiež nesúhlasím, ale to len Palo Satko odbehol od témy a tu pri Turulovi by som nerada ďalej rozvíjala otázku 1.SR. To by bolo na dlhú diskusiu.
ObrázekObrázek
Martinko
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 1/4/2014, 17:00

Re: Turul nad Slovenskom.

Příspěvek od Martinko »

Áno, pani kolegiňa, k útlaku počas maďarizácie ste sa jasne vyjadrili. To nebolo mierené na Vás. V tom máte „čistý štít“ (žiadny rováš :)). Ale ako píšete, že kolega Pátrač sa učí, tak verím, že podobne sa môžu učiť aj ďaľší návštevnici tohto portálu a preto zjavné nedostatky je treba pripomenutím napraviť.
Hej, Palo Satko si riadne odbehol od témy, lebo v jeho tvrdení, že „židia.... sa odcudzili so Slovákmi ..... čo sa tragicky prejavilo v Slovakštáte ich deportáciou na vyhladenie.“
Kolega Palo Satko to vedome podsúva slovenskej vláde vedomie toho, na čom sa ešte ani sami Nemci neuzhodli.
To, žeby slovenská vláda vedela, že odsúva svojích občanov na smrť je vážne obvinenie a kolega Palo Satko by mal dokázať niečo, čo sa komunistom aj pri ich 45-ročnom snažení nepodarilo.
Palo Satko mal za deportáciou dať bodku. „Politická korektnosť“ tej doby dávno skončila.
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2531
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Turul nad Slovenskom.

Příspěvek od palo satko »

Pán Martinko, chcete dôkaz že slovenska vlada vedela o vyhladzovacich taboroch? Čo je to za argument! Vlada sa zbavila svojich spoluobčanov na zaklade zločinnych názorov. Namiesto ochrany ich vydala cudzej moci s presvedčeným, že sa ich navždy zbavila. Z pohladu vtedajšej vlady a časti obyvatelstva bolo jedno, či sa žid upracoval k smrti alebo skončil v plynovej komore. To bola "len technologicka" otazka. Ta moralna a politicka bola v prijatych zákonoch, arizacii a transportoch, ktoré sa udiali s desivym dôsledkom.
ja som mal štastie, že som starši a moji stari rodičia, rodičia a ich bratia boli niektori v čase vojny už dospeli. a tak som vela veci dozvedel z "prvej ruky" ako sa vraví. a tak viem, kto bol v Hlinkovej garde, kto v noci naložil žida aj s rodinou, čo byval oproti babky do nakladaku, komu za to "prefikli" na jar 1945 Rusi ženu a dcery, ked k nam došli. Viem aj kto zo židov prežil, u koho mal schovane zlato. Viem aj že žida Hermaan, zabili 25.5.1942 v Auschwitzi v ten isty deň čo tam došiel transport, lebo bol starý. Moja mama ho poznala a moja babka s nim "podnikala", ak sa chov a predaj husi dá nazvat podnikaním.
Pan Martinko, ved to nie sú vaše zločiny, vy ste nikoho nevyviezol v zlom umysle a ani ja. aky mate dovod ten zločin genocidy na vlastnych spoluobčanoch nepriznat? Budeme ako Slovaci krajši, mudrejši alebo nas budu mat okolite narody vo väčšej úcte?
To, že ine narody, ktore prisluhovali Nemcom pri likvidacii židovstva sa vyhovaruju na nemecku okupaciu (Francuzi, Holandania, Česi, Poliaci a najmä Ukrajinci a Balti) trpia rovnakym chorobou "a just sa nepriznám" neznamená že su lepšie, su len voči sebe menej uprimne a bojazlive, že by pravdu neuniesli. Takže spravajne sa ako dospeli, sebaisti a slušni Slovaci a neklamme sami sebe o zlocinoch na ktorych nemame osobny
podiel.
Obrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Turul nad Slovenskom.

Příspěvek od Pátrač »

Martinko: Jestli pravdivé označení realizovaných kroků v Trianonu je netaktnost, máme problém. To, že se někdo bude tvářit, že do roku 1918 Slováci i Češi žili v hibernaci a za nic nemohou, jelikož byli jen oběti zlých Němců a stejně zlých Maďarů, je historický faul. Až do roku 1918, do rozpadu R-U jsme my i vy byli součástí státu, který nesl jednoznačnou vinu za rozpoutání Velké války. Naši i vaši vojáci bojovali na všech frontách kde byli nasazeni, obě území se podílela na válečném úsilí monarchie a jestli mi zde někdo chce tvrdit, že všichni Slováci a či Češi jako jeden muž byli v opozici, tak je něco špatně, protože bude lhát.

Jenže Dohoda která se rozhodla jednoho velkého hráče z Evropy vymazat, pouze a jen proto rozhodla, že některé národy v monarchii jsou menšími viníky než ty druhé. Ta samá Dohoda rozparcelovala Osmanskou říši na mandátní území a s nikým se nebavila. Tam nikde nebyl žádný Masaryk, Štefánik či Beneš. Jako arcilotři zůstali jen Maďaři a Rakušané, kteří to odskákali za všechny. Kdyby to tak nebylo, žádné sloupy by se nekácely ani v Praze ani na Děvíně, jelikož bez umělého konstruktu národa Čechoslováků by žádné Československo nevzniklo. Co by vzniklo nikdo neví.

Maďaři to nakonec odskákali nejvíce. To neznamená že je mi jich nějak líto nebo nelíto. Já popsal stav, kdy každý kdo mohl jen ukazoval na mapu - ještě toto chceme, ještě i toto chceme, a ještě tamto chceme. A všechno dostali.

Musíte sem napsat naprosto na rovinu jednu věc. Tedy to, že co sem kdokoliv napíše a bude se to týkat Slovenska, musí být povinně v duchu, že Slováci jsou národ nad národy, vše co kdy udělali je správné, nikdy nikomu neublížili, každý jen ubližoval jim a nutno se jim tedy klanět a vzývat je. A trvat na tom, že toto jediné pojetí je přijatelné.

A potom pokud se na tom někdo bude chtít podílet, to tak budete mít. Ale beze mě. Stuka je divná, protože do práce o Štefánikovi nenapsala, že ho Beneš nechal zavraždit, Palo Satko je divný, protože je ke Slovákům kritický. Co to jako má být? Zatím jen vyrypujete a nálepkujete. Navrhl jsem relevantní krok - vlastní práci. Dočkáme se nebo jí, nebo zůstanete v rovině jakou používáte nyní?

Stuko: Tím toto své OT končím. K tématu jsem se asi také vyčerpal, ale možná ještě něco časem najdu. Jen se podívám podrobněji na ten Trianon, protože to by mě fakt zajímalo, jestli tam opravdu něco takového, co by Maďarům bránilo odvésti si své národní poklady typu sloup na Děvíně bránilo. Pokud ano, dám sem přesné info.

Díky za zajímavé téma.

EDIT: Palo - dál v diskusi v tomto duchu nepokračuj - i když máš naprosto u pravdu - aby z toho Stuce nezmizelo to hlavní - zajímavá informace o kousku historie.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Odpovědět

Zpět na „ostatní“