Rozkol pravoslavné víry

Moderátoři: Pátrač, Tkuh, kacermiroslav

Odpovědět
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Ljubov-kdepak samozřejmě v originále :lol: On taky existuje český překlad? To musí být hrozný paskvil :oops: ...............když se tak dívám na Tvojí fotku,docela by mě zajímalo jaký Ty jsi bratr..... :lol:
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

"Pejsku" lehni!! To je těžký OT!!! :roll:
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Mantra-je.Však taky nebude dlouho trvat a generalita mě vystřelí z kecek,zřejmě za bratrské spolupráce Ljubov :shock: :smutek:

P.S.-ovšem reagoval jsem na tu část textu kterou zmínila Ljubov "My Rusi ,jsme bratři" :D
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

OT: Bože, zase ta strašná fotka, raději tam dám záběr na panorama Samary.. :!: Nikoliv, Thóre, vyrazí nás oba..Lituji Sa58 a dalších../OT.

Ten český překlad je parodie, která se měla údajně zpívat před takovými dvaceti lety. Osobně nevím, jak byla rozšířená, říkala to česká příbuzná.

Mantra- přijmi prosím mou omluvu..
Naposledy upravil(a) Ljubov dne 5/11/2008, 21:36, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

OT: Fotku neměnit má něco do sebe.
Ta parodie se asi nezpívala ve vojenských kruzích.
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Mantra-proto o té parodii asi nic nevím.. :)
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Lom
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 24/10/2008, 10:45

Příspěvek od Lom »

Ljubov napsala:

"na Špicberkách jsou ruské osady"

z Wikipedie:

...Díky této dohodě zde mohla vzniknout osada Barentsburg mající stálé ruské osídlení. Další ruská osada Pyramiden je od roku 2000 opuštěné místo. Bývaly časy, kdy na Špicberkách byla ruská populace větší než norská ...

Tak proč by si tedy nemohli turisté myslit, že to je Rusko ?? (ale po bitvě je každý...)

Ljubov napsala:

"Přece by si s tou knížkou koupili i nějakou výbavu, stany, oblečení aj. a průvodce, aby věděli, kam jdou. "

Tu knížku si nemohli koupit, ale měla být napsána po návratu. Nikde jsem nepsal, že neměli výbavu.

Ljubov napsala:

"Rusové mají spoustu vtipů, které ostatní národy nechápou ( za všechny případy ten o tom, jak cvičí Američané supertajného agenta), takže možná jen já nechápu ten o Špicberkách."

Toto mi vyprávěl člověk, který zajišťoval nějaké vybavení pro jinou výpravu na Zemi F.J. I. Vyprávění bylo úsměvné, ale nikdy mne nenapadlo, že to je vtip.
Ale je možné, že ostatní národy ruské vtipy nechápou.
Lom
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 24/10/2008, 10:45

Příspěvek od Lom »

skelet napsal:

"Přišlo mi to od něj jako rádoby inteligentní pokus si do tebe a Ruska kopnout."

Pokud mi něco "přijde" (rozumím domnívám se) tak se pro jistotu optám. Ale těžko dostanu odpověď na výše uvedené otázkou "pointa?".
Na druhou stranu to je velmi chytrá otázka, protože neprozrazuji co mám na mysli a snad se dotyčný sám nachytá...
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Lom píše:Až na to, že nevědí dost dobře, kde jsou její hranice.
Mno...budiž...mnoho obyčejných Rusů třeba ještě žije myšlenkama v době carství, kdy jim toho patřilo mnohem více a ještě na mnoho více si dělali nároky (ostatně doba SSSR jakbysmet), takže to podle mě není taková ostuda jako když současná republikánská guvernérka Aljašky, která se ucházela o post víceprezidentky, neví....že Afrika je kontinent!!!

Ale jinak ten příběh o Špicberkách je dobrý :)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

kacermiroslav píše: Mno...budiž...mnoho obyčejných Rusů třeba ještě žije myšlenkama v době carství, kdy jim toho patřilo mnohem více a ještě na mnoho více si dělali nároky (ostatně doba SSSR jakbysmet), takže to podle mě není taková ostuda jako když současná republikánská guvernérka Aljašky, která se ucházela o post víceprezidentky, neví....že Afrika je kontinent!!!

Ale jinak ten příběh o Špicberkách je dobrý :)
S tím carem si myslím že to nebude až tak horké, takových stařešinů už tam asi moc není. Jim spíš stačí vzpomínat na SSSR, Dva kroky vpřed ani krok zpátky! Myslím že Putin jim vrátil tenhle pocit, že Rusko je velmoc a má na to být velmoc.

USA - Ostuda to je, ona je reprezentant nejsilnější země na planetě. No a když může vidět z okna svého domu Rusko, tak to už svědčí. (OT - Sarah je jinak exkluzivní....)

Jak se říká: Američani jsou umytí rusové! a to stačí.

Na druhou stranu obyčejní lidé ze západní Evropy stále mluví o Československu ať jsi v Německu, Francii či Anglii.
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Lom
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 24/10/2008, 10:45

Příspěvek od Lom »

To kacermiroslav:
Nechtěl jsem vůbec ani naznačit, že podobné problémy jsou jenom někde.
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Lom:
1. Špicberky: Lituji velice, že nemám v hlavě zeměpisný atlas.
2. Knížka: Myslela jsem tu turistickou knížku, ne tu plánovanou.
3. Supertajný agent: Vidíte, také jste to nepochopil, to je normální.

Mantra: Domnění, že je Česká republika stále Československo se nevyskytuje pouze v Západní Evropě, setkala jsem se s něčím obdobným i v Afghánistánu, i když v Evropě je to dle mého názoru více překvapující..

Pokud někdo nemůže přenést přes srdce mou národnost, tak je mi to líto, ale nic s tím udělat nemohu. Je to moje vina, nikoli země, že jsem se vyjádřila v čemkoli špatně.. Děkuji.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Z afghoše máme stejnou zkušenost, chlapi kolem 40-45 mi to říkali taky a v dobrém. Většinou tady studovali a vzpomínali rádi. Tam mě tahle neznalost nepřekvapí.
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Nemyslela jsem, že by mě to v Afghánistánu překvapilo. Spíš v té Evropě. Jak říkáš, většinu v Česku studovali a často vzpomínali. I v Rusku, Gruzii nebo Kazachstánu nezapomněli na Československo a rádi vyprávěli, jaké to bylo, když tu pobývali.
Nicméně, jediný problém se spojením"Jsem Čech," může napsat na Severním Kavkaze, kde toto slovo v místním slangu znamená Čečenec, čili ozbrojenec, případně špión. Když to řeknete, všichni po očku sledují, co uděláte. Tam se raději vyplatí si zahrát a vyhnout se slovu Čech..

Už raději mlčím, když by měl někdo dotaz, samozřejmě odpovím, ale nebudu již zbytečně žvanit..
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Lom
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 24/10/2008, 10:45

Příspěvek od Lom »

Ljubov napsala:

"Vidíte, také jste to nepochopil, to je normální."

Nechápavost v mém případě - to nejspíše nebude tím, že nejsem Rus, ale nedostatkem inteligence.
Ale i tak jsem si rád přečetl Váš článek o starověrcích. Bohužel se mi znovu potvrdilo to, že vše bylo vždy horší než jsem si dosud myslel. Takže už tam spadla i pravoslavná církev...
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Lom píše:Ale i tak jsem si rád přečetl Váš článek o starověrcích. Bohužel se mi znovu potvrdilo to, že vše bylo vždy horší než jsem si dosud myslel. Takže už tam spadla i pravoslavná církev...
Já bych spíše řekl, že upadli do běžného průměru...neboli jakákoliv myšlenka se dá zneužít, stejně tak ideologie, víra atd. Taktéž to platí o stádu...všude se najde špatný kus. Ale jen z tohoto důvodu se daná myšlenka zatracovat nemusí...spíše co se vlastního obsahu týče....
ObrázekObrázekObrázek
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

To Ljubov:

Příspěvek od Kutuzov »

Měl bych na Tebe ještě jednu otázku: co si myslíš o fenoménu tzv. "Ruského mesianismu" - povědomí o nějakém velkém poslání, povědomí o nějakém velkém úkolu, který Rusko a Rusy v dějinách světa čeká ? Mají opravdu Rusové něco takového zakódováno ve svém nitru ? To je i jeden z důvodů, proč jsem se Tě ptal na Serafína Vyrického. Před nedávnem jsem se podrobněji začal zabývat historií Pravoslaví a při studiu materiálů jsem narazil na docela zajímavé knihy a články - překvapilo mě, kolik má Pravoslavná Církev různých "svatých", kteří měli dar tzv. "prorockého ducha" - zajimavá pro mne byla i ta jejich sdělení, která se týkala budocnosti Ruska i světa a která jako kdyby začala silně korespondovat s tím, co se teď momentálně ve světě děje: http://www.chelemendik.sk/ShowDoc.php?d ... rilo_Cecho
- U Serafína Vyrického je zajímavé to, že jeho vize odpovídají vizím druhého slavného pravoslavného světce - Serafína Sarovského a vize obou dvou doplňují dílo Vladimíra Solovjeva i známé poselství třech dětí z Fatimy http://www.cvrcek.estranky.cz/clanky/maria/fatima
a nakonec i známou bulharskou Vangu ... moc pěkná je ta její předpověď zániku K-141 Kursk z roku 1980 ....
http://www.cez-okno.net/node/441 (moc ale dobře nerozumím tomu - proč Vangu Pravoslavná církev tak odsuzuje)
A na závěr jedna taková perlička - pobavil jsem se, když jsem se dočetl, že jste nám "sebrali" patrona naší země a ještě jste mu zasvětili kremelský pluk, který má na starosti ochranu Putina a drží čestnou stráž u nejznámější mumie světa ....
http://www.lidovky.cz/ln_noviny.asp?r=l ... noviny_sko
Lidstvo dává veškerou svoji moudrost do knih a proto samo zůstává blbé.
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Takže:
I. Lom: Nedostatek inteligence? Kdeže. Vše je vždy horší než se zdá, proto si od ničeho nic neslibuji.
II. Kacermiroslav: Souhlasím.
III. Kutuzov:
a) Ruský mesianismus: Je to další typický rys ruské povahy, kromě vlasti si Rus velice váží svého jazyka, rodiny a zvyklostí, když se přestěhuje nějak do ciziny ( třeba do Česka), nerad se přizpůsobuje místním poměrům a on i jeho děti jsou pořád Rusové, nikoli Češi. Víra v to, že ruský národ je jedinečný, úžasný a spasí svět není jen otázkou posledních let. Pramení v hluboké minulosti, když si vezmeme, jak označovali svou zemi ve středověku a pozdějších obdobích: ne Rusko, ale Svatá matička Rus. Stejné to je, když označili Moskvu jako třetí Řím, pravý Řím a Konstantinopol jsou svatá města, tudíž je i Moskva svatá. Těmto dvěma názorům a mnohým dalším se říká Ruská idea a právě ona živí myšlenku mesianismu.
I v dnešní době, kdy většina moderního světa nepovažuje víru za hlavní náplň ( tím nemyslím, že ji odsuzuje), tak na Rusi se i teď objevují stále nové a nové formy. Zamýšlejí se nad úlohou Ruska ve spasení světa.

Jiná definice je zde, cituji:"Ruská idea, to je v podstatě mongolský ceasarát starého světa, a tedy potlačení veškerých práv lidskosti jejich popřením. Je příliš chytrá na to, aby vystupovala otevřeně, stačí jí vkládání vlastní nenávisti a odporu do srdcí národů, po nichž v duchu vztahuje ruku. Kolik zlých instinktů, kolik temné závisti, kolik duchovního úpadku, a kolik zejména slabosti nevědomky padlo do žoldu tohoto pokušitele, který druhou rukou rozsévá pomluvy proti všemu, co mu stojí v cestě."

b) Vanga: Zde netuším, co vadí pravoslavné církvi. Podle toho, co je řečeno v článku, tak to nakonec dopadne pro Rusko dobře: blahobyt, mír.. Možná je znepokojuje fakt, že byla jakousi "spojnicí zlých duchů", čarodějkou ovládanou zlými silami. Improvizuji. Podobně církev odsuzovala více věštců a považovala je za prostředníky černé mafie..

c) Svatý Václav v Kremlu: Máš evidentně lepší přehled než já, zjistila jsem to teprve nyní. Je to český svatý a národní patron, určitě pro vás mnoho znamená. Na Rusi je národních světců plno, takže nevidím důvod, proč přibírat další, obírat o ně jiné národy, když se běžný člověk, který do kostela zavítá párkrát za týden, nevyjmenuje ani ruské svaté.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Ljubov-myslíš že "někde" v Rusku ještě přežila "stará víra" ( Svarožic,Bialobog etc.)?
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

S naprostou jistotou to tvrdit nemohu, to říkám předem: Pokud ano, tak jedině na Sibiři.

Myslím si tohle: právě slovanské bohy neuctívají, ale význam šamanistických kultů je stále veliký. Indiánské kmeny žijící na Rusi- Něnci, Jukagirové, Evenkové aj. se nehlásí ke křesťanství a věří svému šamanovi.
Takový šaman je muž vážený, uctívaný , dokáže mluvit s dušemi zemřelých a číst budoucnost. Když přijede na Sibiř cizinec a smluví si s ním schůzku, aby ověřil či vyvrátil jeho důvěryhodnost, nemá šanci. Šaman si řekne, že cizinci mu nerozumí a jsou příliš přízemní než aby pochopili.
Ono se jim v té tajze a tundře ani není co divit, že vidí v přírodě duchy a dávné bohy. Každý člověk, který kdy navštívil Bajkal a rozhlédl se kolem, odjíždí s pocitem, že něco tam bylo, něco, čemu on sám nerozumí, ale je to velké, tajemné a všichni o tom ví.

Specialita na závěr: Šamani u jezera Bajkal zaříkávají i láhev vodky.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Odpovědět

Zpět na „ostatní“