Tartarie

Moderátoři: Pátrač, Tkuh, kacermiroslav

Hans Klos
desátník
desátník
Příspěvky: 59
Registrován: 8/10/2016, 09:04

Re: Tartarie

Příspěvek od Hans Klos »

to Polarfox

Doporučil bych ke čtení literaturu, těch kteří tam přímo kopali:

Dragoslav Srejocič Lepenski vir; Nova praistorijska kultura u Podunavlju (Lepenski Vir: A New Prehistoric Culture in the Danube Valley) (Belgrade, SKZ 1969)
Gimbutas, Marija (1971). The Slavs. London : Thames and Hudson, Ancient peoples and places .

A nebo se tam jet podívat je to kolem 1000km z Česka já jsem byl v Lepenski Vir, Vinča i Starčevo, když tam jste a prohlížíte v reálu ty nádherný sochy.... staré tak 8000 let tak vám dojde že historie nemusela začínat Římem, Řeckem, Egyptem nebo Sumerem a Etruskama ale prostě jinak než nás učili ve školách.
No a ke zničení Tartárie - 1908 Tunguzský meteorit (nebo co to bylo) dosud nikdo nevysvětlil. Prostě Tartárii zničilo něco podobného o pár set let dříve.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Tartarie

Příspěvek od Pátrač »

jíra píše:Petr C -> Jak já ti rozumím, tvé rozhořčení dobře chápu. Třeba můj názor ohledně "přistání lunochodu na Měsíci", lidi odmítají jen tak, aniž by se opravdu zajímali. To, že Stanley Kubrick natočil přistání na Měsíci v nevadské poušti ve filmovém studiu je všem jasné a až na pár zabedněnců tomu věří všichni, tak kupodivu vyslání lunochodu na Měsíc, tuto jednoznačnou lež, berou lidi jako pravdu. Přitom když se logicky zamyslíš, tak jak asi mohli Rusové jezdit s tak malým vozítkem tak daleko od Země? Jak by tam nacpali elektroniku, když jenom nejmenší ruský počítač té doby zabíral několik podlaží, nepočítaje v to tiskárnu děrných štítků se třiceti zaměstnanci? Museli si to vymyslet a oblbnout lidi. Ještě možná je pravda, že uvnitř vozítka byl agent KGB-trpaslík a hýbal s ním on, to by se snad ještě s přimhouřením obou očí dalo akceptovat.

Prostě kdo není zabedněný a slepě nevěří "oficiální vědě a historii" (jakože třeba pití vody NEléčí rakovinu!!!!!!), tak ten tyto zjevné pravdy dokáže objevit a dostat se tak z vlivu té sebranky, která nám kontroluje životy pomocí družic.
Teď se jdu vykoupat v octě, chemtrails je svinstvo. A zkuste bronzovou, nebo lépe - stříbrnou pyramidu. Spí se v ní moc hezky a vyléčí vám to čakry.
Na tyto názory jsem narazil kdysi také a jsem rád, že jsi sem tento ironický šleh dal. Díky.

Lunochody vážili kolem 750 kilogramů a měly velmi chudé přístrojové vybavení. Oba na Měsíc odletěly a oba tam jsou. Jeden z nich dokonce našli Američané teleskopem a zde je fotka i s částí dráhy kterou ujel.

Obrázek

Nalezeno a nikým nezpochybňováno, s výjimkou lidí co hledají alternativy a konspirace za každou cenu. A prostě dovednou technickou záležitost, na kterou by jako součást lidstva mohli být pyšní, pokryjí nánosem zhovadilosti.

Americká sonda Lunar Reconnaissance Orbiter, kterou americká agentura NASA vyslala v rámci programu Lunar Precursor Robotic Program na oběžnou dráhu kolem Měsíce potom mimo jiné umělé liské výtvory našla na Měsíci i LUnochod 1. Ale jsou lidé, kteří vědí, že to bylo jinak

A nyní k té pitomosti, tedy té divné říši neříši.

Palba je neskutečně flexibilní, koneckonců snese i mě, což se někdy divím, ale je fakt, že čeho je moc, toho je příliš. Ta magorovina kolem té hypozemě mi leze na nervy stále více.

Ohánění se mapama: Malý příklad jejich hodnoty uvádím zde.

Karakitanská říše

Někdy se nazývá Západní Liao, byla stát ve střední Asii v letech asi 1140–1218. Vytvořen částí Kitanů, kteří uprchli z Dálného východu po dobytí kitanské říše Džurčenym stalo se v roce 1125. Hlavní město Balasagun bylo na horním toku řeky Ču. Zakladatelem byl kitanský vůdce Jie-lii Ta-š, který roku 1124 přijal titul gürchán a po pádu kitanské říše uprchl s částí obyvatel na západ.

Obrázek
Její skutečný rozsah

Území karakitanské říše sahalo od horního toku Amudarje a Balchašského jezera k pohoří Kchun-lun a jezeru Lobnor v západní Číně. Na začátku 13. století ovládli Karakitani území až k Aralskému jezeru. Vládci karakitanské říše razili vlastní mince, měli však jen malý vliv na ekonomiku a vnitřní život země. Říše se rozpadla na začátku 13. století po dobytí východního Turkestánu Mongoly a po příchodu Najmanů - osoba jménem Küčlik, kteří roku 1211 zajali gürchána. Definitivně si zbytky karakitanské říše podrobil roku 1218 Čingischán a jednou provždy zanikla.

Ovšem ještě v roce 1610 tuto říši ukazuje tato mapa - přitom už 392 let neexistovala. A navíc ji ukazuje opravdu výrazně větší, něž skutečně byla. Takže hodnota starých máp je taková jaká je a odvozovat z nich nějaké zásadní věci je stupidita.

Obrázek
Zde její rozsah, jak byla prezentována na zaručeně přesné mapě z roku 1610. To je kouzlo, jak může být na mapě něco, což staletí neexistuje a dokonce se to po zániku mnohonásobně zvětšilo.

Naskýtá se spousta otázek - co je potřeba navzdory oficiální vědě prozkoumat a vysvětlit:

Proč někdo 400 let tajil, že nezanikla?

Proč někdo tajil, že naopak rostla a mohutněla?

Existovala vůbec Mongolská říše?

Nebo to byli maskovaní Kitané a Ji-lei Taš přijal krycí jméno Čingischán?

A mohu pokračovat.

Jak říkám - začíná mi to zde lézt na nervy. Napřed to byla celkem zábava, stejně jako teorie Milanaxyz, Kapitána- ten ale měl noblesu a diskuse s ním byla příjemná, Martinka a podobně, ale nyní už je to spíše ufňukaný opruz, jak zlý vědci a ještě zlejší palbáci brání objevům zaručené pravdy.

Jen nevím jestli už jsem dost naštvaný, abych to nevědecky a zločinně proti možným převratným objevům zařízl jak podsvinče.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tartarie

Příspěvek od Zemakt »

Hans Klos: jako že Tunguzský meteorit nikdo nevysvětlil a tak mu říkáme Tunguzský meteorit jo? No, to se asi špatně vysvětluje.

Pátrač: dříve nebo později to stejně zamkneš, je to marné.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12970
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tartarie

Příspěvek od Rase »

Mě spíš fascinuje, že jsou lidé, kteří si myslí, že tady na internetu můžeme vyřešit záhadu ztracené říše... budeme pročítat mapy, hledat zmínky v kronikách, snímky z googlu atd. Mají se sebrat, odjet do Ruska a hledat zbytky přímo na místě, tak jako Schliemann. Dnešní lidé si patrně myslí, že cca 200 let historie archeologie byla švanda a dělají ji úplní pitomci, a my to dnes díky internetu zvládneme lépe ...dělat archeologii z domu za počítačem je přeci mnohem pohodlnější a člověk se nazašpiní.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Tartarie

Příspěvek od Polarfox »

Hans Klos píše:A nebo se tam jet podívat je to kolem 1000km z Česka já jsem byl v Lepenski Vir, Vinča i Starčevo, když tam jste a prohlížíte v reálu ty nádherný sochy.... staré tak 8000 let tak vám dojde že historie nemusela začínat Římem, Řeckem, Egyptem nebo Sumerem a Etruskama ale prostě jinak než nás učili ve školách.
Tohle je právě jeden ze druhů "logiky", které oponenty alternativců vytáčí k nepříčetnosti. Nikdo, slovy nikdo!, s odpovědným historickým přístupem netvrdí, že všechno začalo Římem, Etrusky či Krétou. Vše se vyvíjí, dochází k novým poznatkům a teoriím, revidují se staré věci a často se mění názory na již dlouhodobě zažité skutečnosti. Je to věčný boj a proces. Lidé nejsou vševědoucí, neomylní a na 100% zodpovědní a čestní, tudíž taková nemůže logicky být ani jejich historie, ale nějak se kus po kuse suneme dopředu. Jenže lokální nepřesnosti nemohou nikdy být používány jako univerzální munice a nelze si na základě toho dělat z historie omalovánku.

Konkrétně v tomto případě to znamená, že to, že historie nezačala Římem není žádným důkazem pro to, že existovala nějaká Tartárie. Má to stejnou (tj. nulovou) logickou/argumentační hodnotu, jako kdyby byl ježek doposud veden jako čistý masožravec, ale někdo přišel na to, že je všežravý...toho by se následně chytnul někdo "neovlivněný", který prokouknul všechna spiknutí světa a začal razit teorii, že se nám lže o delfínech, kteří ve skutečnosti v noci létají a baští ze stromů ovoce. Proč? Protože ježek...
Petr C píše:Ještě by možná bylo dobré připomenout, že za spoustou průlomových objevů na začátku skoro vždy stály pohádky, sny, pověsti, pomluvy, prostě všechno možné, jen ne "seriózní" věda. A kde by se tam také vzala. Jde přece o téma ztracené nebo ukryté. To je přece na nás, abychom seriózně přistupovali k sobě, k okolí a ono pak bude i to poznání serózní a nezaujaté.A také by bylo asi dobré připomenout, že za dobu naší civilizace jsme už mnohokrát mohli v přímém přenosu sledovat, jak fundamentální a "vědecky" podložené "pravdy" se kácely jak domečky z karet a jak tehdejší poznání vědy jsou časem bráni jako zajímaví pohádkáři a naivkové.A stejné to bude i s dnešní vědou a jejími neomylnými obránci. Neměli bychom nic brát moc vážně a pokrok bude snadnější a rychlejší.
To samé, v bledě modrém. Protože se kdysi věřilo, že svět nese na hřbetě želva nebo slon, což se prokázalo jako blud, mělo by se k pověstem o Aštaru Šeranovi a jeho flotile přistupovat seriózně, bez diskriminace a urážek, protože současné poznání by se mohlo skácet jako domeček z karet a ukázat se, že existuje.

Řeknu ti něco z vlastní zkušenosti - potýkám se teď se zdravotními problémy a co se týká schopností lékařské vědy, výzkumu a lékařů samotných, tak tam jsem ztratil veškeré iluze. Jsem momentálně v situaci, že se buď vyléčím víceméně sám a nebo mám smolíka pacholíka a doktoři mi nejenže nepomohou, ale musím si dávat bacha, aby mi ještě více neuškodili. Současné lékařství je sanační záležitost, prakticky nikdy nejde po jádru věci a směřuje tam i většina výzkumu. A doktoři jsou taková zláštní cháska...nemyslí to často zle, ale vznáší se na obláčku vlastní neomylnosti a imaginárního stavu současné vědy. Hnus fialovej. Jenže!!...to neznamená, že se automaticky vrhnu do pofidérních vod alternativy, která buduje svůj status díky této nedokonalosti - něco na způsob "výzkumy se nedokážou shodnout, jestli je máslo dobré či špatné, vajíčka dobrá či špatná..vlastně nic neví, takže jezte naše doporučené oslí bobky od oslíka, který baštil hodně bylinek....a pokud to někdo z lékařské obce sepsne, tak vězte, že je to farmakologická lobby a že se jen snaží před lidmi ukrýt tuto levnou a úžasnou léčbu". Pro mě osobně to znamená, že jsem po zapojení selského rozumu, logiky, nastudování stovek studií a tisícovek menších věcí, včetně alternativy a "alternativy" odvrhnul koncept sanace a predeterminace (=nedá se to léčit, genetická predispozice a bla bla...protože to neumíme....ale já důvodně předpokládám, že to jde, jen je třeba trošku jiný postoj a "mindset") a zkouším řešit příčinu, ne následky. Za pomoci poznatků z klasické i netradičnější medicíny, ale ne pomocí oslích bobků.

Pokud se vrátím striktně k tématu, tak vřele doporučuji nastudovat si něco k alternativní scéně. Začít se může třeba zde (bez odkazů, volně k nalezení na strýčku googlovi):
The Menace of Unreality: How the Kremlin Weaponizes Information, Culture and Money
The Conspiratorial Mindset in the Age of Transition

Pokud se někdo dlouhodobě pohybuje na internetu, hledá denně velké množství informací na různých místech a v různých jazycích a měl pocit, že se to v posledních letech mění v takovou divnou, roztříštěnou a otravnou žumpu, že se fakt všichni okolo zbláznili a konspirují snad i o domácích mazlíčcích, že ze všeho kouká akorát zmar, tak tohle ho možná trochu trkne a najednou se vyjasní spousta věcí.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tartarie

Příspěvek od Alfik »

Díval jsem se na mapu. A přišel jsem na to, kde Tartarie ležela - přímo na Sannikovových ostrovech!
Stačí si tam dojet, a sesbírat důkazy.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Tartarie

Příspěvek od Pátrač »

Historie lidstva začala tím, že nějaká opice slezla ze stromu a jak se tak motala po světě popadla šutr a druhou opici bacila do hlavy a zabila ji. Tedy vše začalo už před cca tři a půl milionem let.

Podle materiálů, z nichž si lidé vyráběli nástroje, se pravěk (na základě Thomsenovy třídobé periodizace z roku 1836) obecně dělí takto (uvedená data jsou velmi přibližná a liší dle kontinentů i v jejich hranicích.

Doba kamenná (3 500 000 př. n. l. ‒ 2200 př. n. l. nebo později)

Starší doba kamenná, paleolit (3 500 000 př. n. l. ‒ 8000 př. n. l.)

Nejstarší paleolit (3 500 000 př. n. l. ‒ 1 000 000 př. n. l.)

Starý paleolit (1 000 000 př. n. l. ‒ 300 000 př. n. l.)

Střední paleolit (300 000 př. n. l. ‒ 40 000 př. n. l.)

Mladý paleolit (40 000 př. n. l. ‒ 10 000 př. n. l.)

Pozdní paleolit (10 000 př. n. l. ‒ 8 000 př. n. l.)

Střední doba kamenná, mezolit (8000 př. n. l. ‒ místy 3000 př. n. l.)

Mladší doba kamenná, neolit (na Blízkém východě 9000 př. n. l., ve střední Evropě 5500 př. n. l. ‒ 4000 př. n. l. a déle)

Pozdní doba kamenná, eneolit, chalkolit či doba měděná (4000 př. n. l. ‒ na Blízkém východě 3500 př. n. l., ve střední Evropě 2200 př. n. l.)

Doba bronzová (2200 př. n. l. ‒ 750 př. n. l.)

Starší doba bronzová (2200 př. n. l. ‒ 1600 př. n. l.)

Střední doba bronzová (1600 př. n. l. ‒ 1250 př. n. l.)

Mladší doba bronzová (1250 př. n. l. ‒ 750 př. n. l.)

Doba železná (750 př. n. l. ‒ 0)

Starší doba železná, doba halštatská (750 př. n. l. ‒ 450 př. n. l.)

Mladší doba železná, doba laténská (450 př. n. l. ‒ 0)

K tomu ve Střední a Východní Evropě přistupují další období bez domácích písemných pramenů:

Doba římská ve Střední Evropě (0 ‒ 400 n. l.)

Doba stěhování národů (5. století n. l. ‒ 6. století n. l.)

Toto jsem trapně okopíroval. Já vím, že je to od Těch zprofanovaných, zapšklých a ve své podstatě zlých oficiálních vědců. Ale je to o tom, že není pravda, že by kdokoliv z oficiální vědy tvrdil, že dějiny lidstva začínají tím bylo uvedeno. Takový názor jsem nikdy a nikde neslyšel. Ale jsem ještě mladej. Třeba se toho dočkám.

Lepenski Vir- nikoliv beton, ale směs drceného vápence, písku a vody. Je to unikátní lokalita, s překvapivě dlouhým osídlení, ale pro lidstvo bez jakéhokoliv významu mimo tu unikátnost. Tím že se nerozšířila jako třeba kultura s lineární keramikou a další, vše čím mohla civilizaci obohatit zůstalo zavřeno vtéto lokalitě a nerozšířilo se. Jejímu významu to ale nijak ubližuje, byl to progresivní skok bez dalšího rozvoje a šíření.

Náš Archeologický ústav ČS AV k tomu uvádí, cituji:

Mezi archeologicky nejbohatší lokalitu patří tellové sídliště a pohřebiště Lepenski Vir, podle kterého byla pojmenována archeologická kultura Lepenski Vir – Schela Cladovei. Na jeho ploše byly v různých vrstvách datovaných od pol. 10. – pol. 6. tisíciletí př. Kr. prozkoumány doklady sídelních i pohřebních aktivit dokumentující přechod od mezolitického způsobu života lovců – sběračů po neolitický založený na pěstování plodin a chovu domácích zvířat. Archeologické prameny byly rozděleny do 4 horizontů: Protolepenski Vir 1 a 2 (9500–7500 př. Kr.), přeryv v osídlení (7500–6300 př. Kr.), Lepenski Vir I–II (6300–5900 př. Kr.) a Lepenski Vir IIIa,b (5900–5500 př. Kr.). Do 3. fáze osídlení lokality (LV I–¬II) spadá známý objev minimálně 50 pozůstatků domů lichoběžníkového půdorysu s doklady ohnišť i interiérové výbavy v podobě kamenných valounů s ornamentálním zdobením. Antropologická analýza početných kostrových pohřbů podpořila hypotézu o akulturačním procesu přijetí nového způsobu hospodaření původní mezolitickou populací. 

Takže ta zásadní unikátnost spadá jen do třetí fáze, před tím i potom to bylo o něčem jiném. Od něčeho došlo k vzepětí, poměrně dlouhá doba stability a následně došlo k degradaci. Ale netuším proč tu vytahuješ k té pitomosti jménem Tartarie cokoliv, včetně takovéto chronicky známé věci, kterou nikdo nepopírá. Co má s tématem, byť nesmyslným společného. Asi jen to, že se tomu oficiální věda věnuje bez hysterického kolabování a vzývání. Pouze jako k zajímavému objevu, který doplnil mozaiku vývoje lidstva v dané oblasti.

Alfik: kecáš. Tam nebyla Tartarie, ale dle posledních výzkumů to byla kolonie Atlantidy. Oni v Atlantidě omylem vymysleli lyže a potřebovali je někde udat. Tak se mi nepleť do mých osobních schizmat a nenič mi moje kruhy.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Hans Klos
desátník
desátník
Příspěvky: 59
Registrován: 8/10/2016, 09:04

Re: Tartarie

Příspěvek od Hans Klos »

Pátrač:

doslova se píše směs cementu a písku po tepelné úpravě což je snad beton ale... a tady o betonu v Lepenski Vir píše jedna učebnice o betonu, tak nevím.
https://books.google.cz/books?id=fFHQzR ... ir&f=false

Teorie Kurgan tak trochu s Tartárií souvisí ale přišla s ní ještě před intenetem Maria Gimbutas USA původem z Litvy, která se vykopávek na Balkáně účastnila.
GIMBUTAS, M. "Proto-Indo-European Culture: The Kurgan Culture during the Fifth, Fourth,and Third Millennia B.C.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12970
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tartarie

Příspěvek od Rase »

I z těch nejméně známých kultur z jižná ameriky se zachovaly alespoň mlecí kameny, nebo druhotné pozůstatky viz terra preta. Vždycky se něco zachová, i pokud by ona kultura Tartarie používala jen dřevo nebo hlínu na své stavby, tak vždycky zůstanou alespoň základy po kůlech, nebo záhadné kopce. Takže ona teorie s úplným vymazáním celé kultury je mylná. Tohle nedokážou meteority a ani "velká potopa" :) .
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Hans Klos
desátník
desátník
Příspěvky: 59
Registrován: 8/10/2016, 09:04

Re: Tartarie

Příspěvek od Hans Klos »

Rase:
To jste si naběhl nebo nahrál na smeč - na Ukrajině, Rusku ... se tomu říká černozem, tedy v místech kde Tartárie mohla být.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11468
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tartarie

Příspěvek od Zemakt »

Boha jeho Hansi, a říká ti něco pojem půdní typ? Černozem, hnědozem, luvizem atd. atd., je jich celkem třináct. Původem jsem zootechnik/agronom rád poradím, ale Tartárie ?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Hans Klos
desátník
desátník
Příspěvky: 59
Registrován: 8/10/2016, 09:04

Re: Tartarie

Příspěvek od Hans Klos »

Zootechnik nejsem, původně jsem si dělal z Tartarie spíš srandu ale když kolega Rase zmínil terra preta tak jsem si vzpomněl na vlastivědu v ZDŠ (jak němci vozili z Ruska černozem do německa), pak jsem vygůglil kde všude na světě je černozem (terra preta)a: mapa pokrytí černozemí v Rusku a na Ukrajině se podobá mapě Tartárie asi blbost.
Ale terra preta v Amazonii a černozem v Rusku jedno jest.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Tartarie

Příspěvek od kenavf »

Hans Klos píše:Zootechnik nejsem, původně jsem si dělal z Tartarie spíš srandu ale když kolega Rase zmínil terra preta tak jsem si vzpomněl na vlastivědu v ZDŠ (jak němci vozili z Ruska černozem do německa), pak jsem vygůglil kde všude na světě je černozem (terra preta)a: mapa pokrytí černozemí v Rusku a na Ukrajině se podobá mapě Tartárie asi blbost.
Ale terra preta v Amazonii a černozem v Rusku jedno jest.
Máš nejaké fotky k tomu vozeniu černozeme nemcami z Ukrajiny?
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Tartarie

Příspěvek od Mirek58 »

Máš nejaké fotky k tomu vozeniu černozeme nemcami z Ukrajiny?
Jen aby to nebylo uhlí z donbasu.
Černá jako černá.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12970
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tartarie

Příspěvek od Rase »

Nj. ale Terra preta je uměle vytvořená černozem - původní zem v deštných pralesech je údajně ne moc vhodná k pěstování plodin, špatně zadržuje vodu atd. proto ji domorodci obohacovali o různé střepy, rybí kosti, popel, ale hlavně dřevěné uhlí a hnůj. Zkrátka je tam jasný lidský zásah. Černozem je prostě jenom černozem. O vývoji půdy na jednotlivých kontinentech by se asi dalo napsat hodně.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Petr C
vojín
vojín
Příspěvky: 11
Registrován: 9/9/2015, 15:17

Re: Tartarie

Příspěvek od Petr C »

Rase píše:Nj. ale Terra preta je uměle vytvořená černozem - původní zem v deštných pralesech je údajně ne moc vhodná k pěstování plodin, špatně zadržuje vodu atd. proto ji domorodci obohacovali o různé střepy, rybí kosti, popel, ale hlavně dřevěné uhlí a hnůj. Zkrátka je tam jasný lidský zásah. Černozem je prostě jenom černozem. O vývoji půdy na jednotlivých kontinentech by se asi dalo napsat hodně.

....Vždycky se něco zachová, i pokud by ona kultura Tartarie používala jen dřevo nebo hlínu na své stavby, tak vždycky zůstanou alespoň základy po kůlech, nebo záhadné kopce. Takže ona teorie s úplným vymazáním celé kultury je mylná. Tohle nedokážou meteority a ani "velká potopa" :) .
Dobře, že to připomínáš. Jestli jsi skoukl něco víc o prostředí těch domorodců v pralese, tak víš, že v dobách konkvisty zde byla velká soustředění lidí čítající miliony osob. Když to tehdejší kněží zaznamenali (zakreslili velká města s bílými zdmi, plná zdravých lidí), jejich vlastní církev je ale v Evropě prohlásila za lháře a tak i prakticky skončili svoji "kariéru". O pár staletí později už ovšem bylo jakékoliv pátrání jak po městech, tak po lidech naprosto marné.
Jen pár "podivínů" (že by nějací hnusní alternativci pohrdající nejmodernějšími "vědeckými" poznatky? :???: :?: ) vzalo tvrzení těch dávných křesťanských kněží za pravdivé a vytrvalo s hledáním. Ale až nedávné objevy a výzkumy tvrzení kněžích zcela potvrdily. Ukázalo se, že tamnější civilizace šla na vše docela chytrým, až geniálním způsobem. V neurodných pralesích byly vyčištěny velké kruhové prostory a zde byla zřízena obytná centra - od vesnic (pár set lidí) po města (pár tisíc až pár desítek tisíc lidí) - vše ze dřeva a hlíny. Vzájemně byla spojena přímými cestami jako nějaká šachovnice nebo síť. K těmto obytným zónám byly vytvořeny prostory s upravenou místní půdou ("umělou ornicí"), která těm masám lidí dávala (tuším dvakrát ročně) bohatou úrodu a spolu s řekou plnou ryb všechny obyvatele více než bohatě živila. Takovým způsobem "zabydlený" prales umožňoval existenci původní fauny i flóry spolu se zdravou moderní lidskou společností a celkový počet lidí v pralesích podél řeky se odhadoval na milióny až na několik desítek miliónů lidí.
Po příchodu bílých dobyvatelů však během několika let vymřelo na přinesené evropské nemoci 95% všeho domorodého obyvatelstva.
A to je důvod, proč to připomínám - celá civilizace žijící ve městech z hlíny a dřeva, tak zmizela během několika desetiletí z povrchu země úplně pryč. A ač byly o její existenci spousty písemných záznamů seriózních lidí (a očitých svědků), spousty kreseb, popisů a náčrtů, tak to církev a celá (i ještě nedávno ta dnešní) vědecká obec naprosto ignorovali. A ani ti "hloupí" badatelé co se nedrželi moderních vědeckých názorů, dlouho nebyli schopni nic najít. Celá věc je tak po mnoha staletích až nyní rozlousknuta, na místo se sjíždí z celého světa spousty odborníků z mnoha oborů a ti nadšeně zkoumají "superekologickou" civilizaci, která během prakticky mžiku kompletně zmizela z našich dějin a nikdo o ní dlouho nebyl schopen nic zjistit.

Jak se ukazuje, není to poprvé a také ne nemožné, aby celá velká civilizace z ničeho nic zmizela.
Ale jak říkáš, vždycky se něco zachová. My máme zatím k Tartárii "jen" spousty map, kreseb dokumentů, rodokmenů atd., od všech tehdejších "vyspělých" zemí (zdaleka ne jen z Encyklopedie Britanica - zeptej se Rase) - tedy mnohem víc, než znovuobjevitelé vyspělých společností z jižní Ameriky. Zbývá tedy jen přestat šaškovat a začít se chovat vědecky a pustit se do seriózního pátrání abychom oddělili nesmysly od pravdy a možná nás čekají zajímavé a cenné objevy a poznatky.
A třeba se bude muset přepsat historie..... :)
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4160
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tartarie

Příspěvek od Alfik »

Petr C píše:Ale až nedávné objevy a výzkumy tvrzení kněžích zcela potvrdily.
...
A to je důvod, proč to připomínám - celá civilizace žijící ve městech z hlíny a dřeva, tak zmizela během několika desetiletí z povrchu země úplně pryč.
...
Tady jsi sám přesně ukázal, co je vlastně na interpretaci tzv. "alternativců" špatně.
Spojil jsi dvě tvrzení, s opačným vyzněním, do jednoho příspěvku, čímž jsi (věřím že nechtíc) vytvořil diskusní faul.
Tvrzení, že "až nedávné objevy a výzkumy... potvrdily" je totiž jednak potvrzením toho, co ti zde všichni píší (tedy že kdyby Tartarie existovala, zůstaly by po ní zjistitelné stopy - avšak ty se nenašly, dost možná že jen zatím, ale nenašly), a jednak je v příkrém protikladu k tvrzení že "celá civilizace žijící ve městech z hlíny a dřeva, tak zmizela".
Nezmizela. Jen stopy po ní nikdo nehledal, přičemž zde můžeme vidět naprosto jasně další případ církví přikázané slepoty. Jakmile se do toho církev přestala montovat, našly se snadno a rychle.
Stopy po Tartarii však hledány byly - a nenašly se.
Nezoufej. Pokud Tartarie existovala, a my jsme jen zatím hledali špatně, jistě budou důkazy objeveny. Do té doby budeme k probl. Tartarie přistupovat s vědeckou skepsí - tedy: Až budou důkazy, tak její existenci rádi uznáme. Do té doby, budeme aproximovat na zákl. souč. vědomostí, i s rizikem že se můžeme mýlit. A tudíž, na otázku po existenci Velké Tartarie, odpovíme: Zatím se zdá, že spíše ne.

Mimochodem, všimni si, že ve výše uvedených příspěvcích se tyto fauly už vyskytly. Např: Prý to byla civilizace s velkoměsty, ale bez měst... s rozvinutou vědou, technikou a zemědělstvím, ale bez vědy, techniky a zemědělství, pročež ji prej nemůžeme běžnými způsoby najít.
No, stejně tak se "běžnými způsoby" nikdy nepodaří najít flotilu Aštara Šerana. Hledat fyzikálními metodami něco, co existuje jen ve fantazii, jde fakt blbě... Pokud Tartaria Magna existuje tamtéž, nezoufej. Sice nebudou důkazy nalezeny, ale furt můžeš napsat sqělou fantasy - něco jako Conan, nebo natočit film.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Hans Klos
desátník
desátník
Příspěvky: 59
Registrován: 8/10/2016, 09:04

Re: Tartarie

Příspěvek od Hans Klos »

Rase:

Ještě jiný název pro terra preta je kompost, hnojiště. Kompost stál dřív za každým vesnickým stavením a schroupal všechny zbytky (pokud máte slepice tak jich moc není), popel ze dřeva, kosti a sem tam i zbytky nádobí - portugalci to pak přejmenovali na terra preta.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12970
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tartarie

Příspěvek od Rase »

Petr C:
Myslím že ty zprávy o "bílých městech" přinesl Francisco de Orellana, který se jako první plavil po amazonce. Myslel, že ta města jsou postavená z mramoru (přitom to byly dřevěné stavby oplácané jílem). Vzhledem k tomu, jak se choval při této výpravě k domorodcům, nemohl vystoupit na břeh, tak se dá říct, že popisoval jen to co viděl z bezpečné vzdálenosti.
Na konci roku 1541 byl Orellana poslán s 57 muži pro potraviny po proudu Rio Napo na lodi kterou vystavěli. Teprve po proplutí několika set kilometrů se oddíl dostal do obydlených končin na Amazonce, kde byla vystavěna druhá loď. Při další plavbě si opatřovali potraviny olupováním Indiánů, s nimiž často docházelo k bojům. Za soutokem s Rio Negro se prý dostali do boje s kmenem vedeným ženami, což na Orellanu zapůsobilo tak, že dal řece název Rio das Amazonas (řeka Amazonek). po 172 dnech plavby dorazila výprava v srpnu 1542 k ústí, kde byly lodě opraveny. Podél pobřeží pak doplula v září k ostrovu Marguerita u Venezuely, kde byla první španělská sídla.
Po návratu dal, nejspíš zase na vlastní pěst, uspořádal novou výpravu. V roce 1544 se znovu vrací na 4 lodích k ústí Amazonky, z nichž pouze 2 dosáhly cíle. Pokusil se proniknout proti proudu hledaje znovu zemi Eldorado, avšak krátce poté zemřel, stejně jako většina jeho mužů, na zimnici. Očití svědci tedy pomřeli nebo zmizeli. Orellanovy zápisky byly hodně zajimavé a byla tedy vyslána nová expedice, která měla zjistit, zda jsou jeho popisky pravdivé. Nová výprava nic nenašla, tak se rozšířily pověsti, že si Orellana celý příběh jen vymyslel. Přeci jen "Bílé město z mramoru" nemohlo jen tak zmizet ...stejně ale zmizelo. Tedy o pár let po první výpravě většina domorodců, které Orellana popsal, pomřela na nemoci.

Rozhodně se tedy nejednalo o cílené vymazání historie :!: Očití svědci pomřeli cestou nebo na zimnici. Výprava která měla Orellanovo tvrzení ověřit, nic nenašla - tak už se tím nikdo víc nezabýval. Mě to přijde jako seriózní postup
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Chico.81
Příspěvky: 1
Registrován: 27/11/2016, 10:24

Re: Tartarie

Příspěvek od Chico.81 »

Jak se může Tartarie rozkládat na uzemí, kde už je lokalizovaná Stará Russenie? Ta Russenie, která přex 13 000 lety porazila Atlantii a o něco později pred 7524 lety i Arminii (Pra Čínu)? :)
Zamčeno

Zpět na „státy a říše“