Video Mosin 1891

Organizace, jednotky, gardové pluky, pěchotní výzbroj.
Odpovědět
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Video Mosin 1891

Příspěvek od sa58 »

Do sekce Download bylo přidáno video pušky Mosin 1891. Vypadá to docela zajímavě. Tady je odkaz:


http://www.palba.cz/dload.php?action=file&file_id=6


A tady je super stránka věnovaná Mosinu:

http://7.62x54r.net/
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Olaf
desátník
desátník
Příspěvky: 40
Registrován: 17/6/2007, 18:52
Bydliště: Praha

Příspěvek od Olaf »

Mosin nebyla špatná puška, i když hrozně dlouhá a jen na pět nábojů. I tak to podle mě ale byla lepší zbraň než německý model 98k.
Uživatelský avatar
Tazator
četař
četař
Příspěvky: 64
Registrován: 15/8/2007, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tazator »

Mel sem moznost strilet jak z Mosina (toho mam doma) tak i Kar98 a obe meji sve plus a minus Mosin kope jako prase a Kar98 taky, ale neni to tak hrozny, Mosin je skaredej stroj, ale bez problemu funkcni a Kar98 je krasavice. Mosin je velmi zdarila puska a taky strasne jednoducha rozlozit zaver dokaze i analfabet kdyz se mu to ukaze. Je strasne spolehliva a bezporuchova mam rok 1943 a bez jedinne zadrzky. Akorat vykon 7,62x54R je dost i na moje ramone. Po 50 ranach to boli jak cert a po stovce mi musi manzelka masirovat raminko :o). Kdybych si mel vybrat mezi Mosinem a Kar98 tak sahnu po Mosince.
Uk vz. 59
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 12/9/2007, 19:08
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uk vz. 59 »

Já mam Mosinku 1944 doma, ale v nepěkném stavu. Nevíte někdo jak se zapisovalo značení na pouzdře závěru? To moje je trochu nečitelný. :(
Memento mori
Pamatuj na smrt,
každého potká,
jen šťastí vědí kdy, nebo kde.
Jsem šťastný
Uživatelský avatar
Tazator
četař
četař
Příspěvky: 64
Registrován: 15/8/2007, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tazator »

jukni sem http://7.62x54r.net/ melo by ti to pomoci
Uk vz. 59
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 12/9/2007, 19:08
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uk vz. 59 »

jj tam jsem se dival a podle značení na spodku pouzdra závěru, u toho šroubu jsem zjistil že byla vyrobena Izhnevsku (je tam vyraženej trouhelník s šipkou (Izhnevsk) a rok 1944) ale nenašel jsem tam tam značeni na hlavni které by sedělo na ten můj kus:
Obrázek

zajímalo by mě proč tam na té hlavni neni vyraženej rok a komunistickej zanak.Já si myslim že na to už ke konci války kašlaly a nedelali to tam a nebo to už dávno odstranila koroze ale to by ostranila i to zbyvající značení ne?
Uživatelský avatar
rott
četař
četař
Příspěvky: 75
Registrován: 1/1/2005, 13:34
Bydliště: Slezko

Příspěvek od rott »

Tazator píše:Mel sem moznost strilet jak z Mosina (toho mam doma) tak i Kar98 a obe meji sve plus a minus Mosin kope jako prase a Kar98 taky, ale neni to tak hrozny, Mosin je skaredej stroj, ale bez problemu funkcni a Kar98 je krasavice. Mosin je velmi zdarila puska a taky strasne jednoducha rozlozit zaver dokaze i analfabet kdyz se mu to ukaze. Je strasne spolehliva a bezporuchova mam rok 1943 a bez jedinne zadrzky. Akorat vykon 7,62x54R je dost i na moje ramone. Po 50 ranach to boli jak cert a po stovce mi musi manzelka masirovat raminko :o). Kdybych si mel vybrat mezi Mosinem a Kar98 tak sahnu po Mosince.
Mosina bych nechtěl ani za darmo, větší kopyto sem nedržel v rukach...
to už Mannlicher je lepší qvér.....
na klasiku kačko nemá žádná opakovačka....
Odpovědět

Zpět na „Rudá armáda, pěchotní výzbroj“