střední tank T-28

lehké, střední a těžké tanky
Uživatelský avatar
jean2005
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 27/7/2007, 10:37
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od jean2005 »

sa58 píše:Jak už jsem psal někde na začátky tohoto tématu, na co je sovětům skvělý diesel když zbytek armády jezdí na benzín. T-34 by byl dobrým tankem i s motorem M-17, ten se při nedostatku V-2 monroval do některých sérii KV-1.

add němci a nafta - většina benzínu byla vyráběna z uhlí, jak to bylo s naftou?
Zajímavé, tenhle argument jsem už víckrát použil sám a vždycky se mě všichni snažili mohutně setřít, konečně mám někde podporu:-).
Naštěstí o většinu tanků na benzín ale přišli (podle způsobu to skoro vypadá že schválně) během prvních pár měsíců, pak se jim logistika poněkud zjednodušila...
Nafta by synteticky měla jít teoreticky taky, ale pochybuju , že by to šlo na stejných fabrikách. Už si toho z chemie pamatuju sakra málo a z petrochemie jsme toho stejně až tak moc nebrali, já byl analytik. Problém je udržet teplotu a další parametry tak, aby se ti řetězce štěpily tak, jak potřebuješ a taky to chce pořádné katalyzátory atd...
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: střední tank T-28

Příspěvek od p3tris »

Obrázek
Zajímalo by mě to netypické očividně ručně psané označení čtyřmístným číslem ve čtverci.
Na netu jsem našel jen to, že se jedná o tanky zapojené do boje v létě 1941, příslušící k 8. mechanizovanému sboru. Jeden zdroj uvádí, že jde přímo o Bitvu u Brodů.

Pokud jsou moje informace správné, pod tento sbor patřila 12. tanková divize (23. a 24. tankový pluk) a 34. tanková divize (67. a 68. tankový pluk). Je možné, že se tedy jedná o 33. a 20. tank 23. tankového pluku?
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Odpovědět

Zpět na „Tanky“