Námořní boje po roce 1945 (1) – Tygří spáry a lístky čaje

cokoliv co plave a potápí se mimo NATO a VS...
jmodrak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1376
Registrován: 20/1/2010, 20:53

Příspěvek od jmodrak »

Trocha odbočím -k Hawajskému vojnovému námornictvu - trochu historie lode a Hawajsko -Samoanskej federacii, vrátane neslavného konca Kaimilou je v knihe od M. Stingla - Čarovna Havaj. Nepotopila sa, ale sa vzbúrila posádka. Dôstojníci študovali asi v Taliansku - boli to domorodci.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

To není buzerace
Neboj, já to tak neberu :)...tak já to trošku vypulíruju, jen co dokončím dnes/zítra č. 2...a ano, tímto avizuji číslo 2 :) (nebude to nic převratného, ale snad se bude aspoň trošku líbit)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Bublifuk
praporčík
praporčík
Příspěvky: 353
Registrován: 2/9/2008, 16:20
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bublifuk »

to Jarl: Díky moc! Mimochodem super web, zase mám co procházet. 8-)
Obrázek

Nemůžeš tvrdit, že civilizace nezaznamenává určitý pokrok, neboť v každé další válce Tě zabijí novým způsobem.
W.Rogers
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

to Jarl: Díky moc! Mimochodem super web, zase mám co procházet.
JJ, taky jsem si početl...a konečně jsem se dozvěděl jak vypadal marocký Bashir, pořád jsem si představoval jestli to byly nějaký polodřevěný necky, ale nakonec z toho vyplul klasický torpédový dělový člun. Musím ho také zakomponovat do nějakého článečku.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Polarfox - dobře se ten článek čte, má šťávu :D jako by jsi psal cestopis. Líbí se mi ty drobné komentáře kterými se přibližuješ ke čtenáři.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Líbí se mi ty drobné komentáře kterými se přibližuješ ke čtenáři.
No, dnes se přiblížím (nebo naopak oddálím :D) čtenáři s dalším dílem. A teď jdu spát, ať mám sílu na dohledání těch pár fotek, naštěstí to nejsou nějaké historické špeky, uff. A díky.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Odpovědět

Zpět na „Námořnictvo“