Srbský tank M-20UP-1

Cokoliv s pancířem mimo NATO a VS
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4159
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Srbský tank M-20UP-1

Příspěvek od Alfik »

No jasně. Tak si ten zvuk z té wikiny sám pusť, příp. se sám za tu lokošku postav. A představ si, že jsi voják, který má nějakou protitankovou zbraň, a chceš najít tank ke zničení. Tyristory, tranzistory, vsjo ravnó. Slyšíš - odpálíš.
Uvědom si, že ten zvuk je SPECIFICKÝ, je rozeznatelný a je dostatečně hlasitý na to, aby byl zachycen a identifikován. A hlavně - ta lokoška jede na trolej, ty neslyšíš ten motor (je skovanej v Jetelínu), a ten by u tanku musel být i nadále!
Neříkám, že tudy cesta nevede, říkám, že konkrétně na snížení možnosti identifikace tanku pom. zvuku toto řešení nevyhovuje.
A co se týče tepla, tam nemá vliv. Vývin tepla u tohoto řešení bude plus mínus stejný (z hl. vyhledání a identifikace tanku, nikoli z hl. absolutních hodnot kJ vyfouknutých do luftu) jako u klas. řešení, tzn. motor - převodovka - rozvodovka - koncové převody. Protože řešení motor - generátor - dva či více elektromotorů nahrazuje JEN ty převody. A baterky to nevytrhnou. Na ty moc dlouho bojovat nebude možné, bohužel (zatím, uvidíme co bude v budoucnu, sám bych chtěl "něco" na napytlování tepla a světla přes léto :) ).
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 12966
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Srbský tank M-20UP-1

Příspěvek od Rase »

Chorvatský návrh tanku Degman III

Když jsem koukal na nějaké informace k Chorvatským tankům, našel jsem i pár zvláštních obrázků. Nějakou chvíli jsem hledal oč se jedná a našel jsem podivný název M110-2010 Degman III. Ve vlákně k věži T-21 pro české tanky, sme došli k závěru, že bychom vlastně dokázali podobnou věž vytvořit sami, navíc v případě spolupráce s Izraelci, by se dalo vytvořit něco podobného odlehčené Merkavě (nová věž a facelitovaná korba). No a teď koukám, ono to už někoho napadlo. Navíc, hned se mi vybavil 3D obrázek srbského futuristického tanku M-20UP-1, přeci jen Balkán. Musím upozornit, že Degman III je jen idea člověka, co si říká "wigen". Krom pěkně zvládnutého modelu, má poměrně slušně promyšlené i rozměry, specifikace a později řešili i finanční stránku věci. Níže přikládám odkaz, tak si to můžete projít. No, proč to ale píšu. Přeci jen tento tank je promyšlený a vymodelovaný, obdobně jako návrh Srbského tanku, ale na rozdíl od něj nebyl prezentován na zbrojním veletrhu a šance na reálnou výrobu (vzhledem k finančním nákladům) nejsou tak vzdálené od tohoto výtvoru. Nechci podceňovat Srbský vojenský průmysl, ale výroba nového tanku je věc velice drahá a i "Chorvati" došli k výpočtu, že by měla smysl tak kolem počtu 500-600 kusů, aby cena klesla na použitelnou sumu. V případě Srbů, by měli hodně aktivně hledat sponzora - víc sponzorů

délka korby: 7 540 mm
délka s kanónem: 9 680 mm
šířka: 3 700 mm
výška: 2 300 mm
hmotnost: 56 tun
posádka: 3 (velitel, střelec a řidič)
pancéřování: vrstvené i reaktivní
výzbroj: 135 mm kanón + 2x raketomet
dekundární 12,7mm a 7,62 kulomety
pohon: 1600 hp turbodiesel
výkon: 28,6 hp/t
operační rádius: 680 km
na silnici: 78 km/h
v terénu: 66 km/h


http://forum.net.hr/forums/t/348277.aspx?PageIndex=1

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“