Stránka 1 z 1

Obojživelné průzkumné vozidlo ARV

Napsal: 28/6/2018, 18:53
od redy

Re: Obojživelný transportér typové řady ACV

Napsal: 28/6/2018, 20:01
od Rase
Požadavek na vyšší rychlost je pro mě jasný, přeci jen ACV je na úrovni staršího AAV, což není ohromující. Jasné je, že i oproti tomuhle vozidlu je kladený důraz na výzbroj a APS, minimálně ale výzbroj má být u vozidel druhé výrobní série ACV 1.2. Nejsem si tedy jistý, v čem se myšlenka ARV (Armored Reconnaissance Vehicle) liší od hodně vylepšeného ACV 1.2. Jasně, ten projekt navazuje na kolovou část programu FCS (Future Combat Systems) ale nějak se v tom začínám ztrácet.

Obrázek
umělecký návrh Armored Reconnaissance Vehicle

Obrázek

Re: Obojživelný transportér typové řady ACV

Napsal: 29/6/2018, 09:09
od Dzin
Podle článku je to spíše o komplexním bojišti, než o přímém nahrazení LAV-25 atd. Z článků mam dojem, že je zatím vše pouze ve fázy hledání potenciálu.

Re: Obojživelné průzkumné vozidlo ARV

Napsal: 24/10/2018, 10:55
od Rase
Průzkumné vozidlo ARV námořní pěchoty

ARV (Armored Reconnaissance Vehicle) je projekt nového průzkumného obrněného vozidla pro námořní pěchotu. Vozidlo má na bojišti získávat a zpracovávat informace v prostředí, kde hrozí střet s početnými a vyspělými zbraňovými systémy protivníka, jako jsou moderní bojová vozidla, drony, protitankové řízené střely (PTŘS) a prostředky radioelektronického nebo kybernetického boje. Americká námořní výzkumná kancelář - ONR (Office of Naval Research) rovněž uvažuje o robotických verzích začleněných do průzkumných čet (dvě vozidla s posádkou, dvě robotická). Hlavní předností obojživelného vozidla má být vysoká míra soběstačnosti na zásobování, silná výzbroj, špičkové senzory a komunikační prostředky, fúze dat, systémy umělé inteligence, prostředky radioelektronického a kybernetické průzkumu / boje, možnost ovládat pozemní a letecké robotické systémy nebo aktivní ochranný systém (Trophy). Posádku mají tvořit dva nebo tři operátoři a výsadek budou tvořit dva až čtyři průzkumníci. Vozidlo má disponovat vysokou taktickou i strategickou mobilitou. Momentálně se ONR zabývá zajištěním použitelných technologií a možností průmyslu. Britská společnost QinetiQ tak získala dvě zakázky na dodávku technologií, konkrétně vyvine speciální elektrický pohon a zavěšení kol. Oficiální žádost o nabídku RfP (Request for Proposals) vydá ONR na konci roku 2021. V roce 2023 vítězný tým firem dodá první prototypy, první operační nasazení ARV se očekává v roce 2027. Celkově USMC poptává 500 vozidel ARV, které nahradí stárnoucí průzkumné stroje námořní pěchoty LAV-25. Jednotková cena ARV nesmí překročit 6 mil dolarů.

http://www.armadninoviny.cz/prichazi-ve ... zidel.html
https://www.qinetiq.com/News/QinetiQ-wi ... -programme
https://events.esd.org/wp-content/uploa ... Drives.pdf

Obrázek
předstva řešení podvozku vozidla ARV od QineticQ

Re: Obojživelné průzkumné vozidlo ARV

Napsal: 7/4/2019, 22:35
od Rase
Prototyp vozidla ARV dodá společnost SAIC

Společnost SAIC (Science Applications International Corporation) získala od Pentagonu kontrakt za 18,9 mil dolarů na výrobu prototypu obojživelného průzkumného vozidla ARV (Armed Reconnaissance Vehicle). Práce budou prováděny v zařízení dodavatele v Restonu ve Virginii a očekává se, že vozidlo bude dokončeno 31. března 2021. Zajímavé je, že původně měl být prototyp dodán až roku 2023, patrně se tedy uspíší i datum předpokládaného operačního nasazení. Vozidla nahradí legendární LAV (Light Armored Vehicle).

https://defence-blog.com/army/saic-wins ... hicle.html

Obrázek

Re: Obojživelné průzkumné vozidlo ARV

Napsal: 25/9/2019, 11:30
od redy
Kromě SAIC na prototypu ARV pracuje i General Dynamics. Zatímco návrh SAIC má být "high-tech" a využívat dosud vyvíjené technologie, General Dynamics má zkonstruovat vozidlo méně sofistikované, s použitím technologií už existujících,
https://www.marinecorpstimes.com/news/y ... d-of-2020/
https://www.onr.navy.mil/Media-Center/P ... extGen-LAV