Pirát - pomocný křižník KRONPRINZ WILHELM

Moderátor: Tkuh

Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Pirát - pomocný křižník KRONPRINZ WILHELM

Příspěvek od IgorT »

badaxe píše:No a z toho vůbec nezjistíš, jak byla loď velká, byla 60 m? Nebo 80m? To že to napsal Foden, nijak neznamená že takové "určení velikosti" není kravina. To že se to neodvážíš říci, je celkem jedno. Pokud pro přirovnání velikosti použiješ něco co samo o sobě nemá zádnou exaktní velikost, je to po pravdě řečeno o ničem. A pokud k zcela neznámé velikosti dodáš minus dva metry, je to asi tak jako bys řekl bylo to asi jako 6 jezevčíků, ale bez ocasu toho posledního. Taky je to "míra" zcela nesmyslná a k ničemu. A to že autor má právo napsat to třeba v délce pohlavního údu vorvaně, je jistě pravda. Nijak jsem to taky autorovi neupíral, jen jsem upozornil, že podobné nesmysly zbytečně snižují hodnotu článku. Stejně jako autor, i já mám právo na svůj názor, nemusí se ti líbit, což je mi dost jedno a samozřejmě mu můžeš oponovat že fotbalové hřiště je skvělý příklad přesného měření, tedy pokud si to myslíš, já si to rozhodně nemyslím, po pravdě, kdyby ta byla dvě hřiště, bylo by to ještě sice blbé, leč pro různé laiky možná pochopitelné, nicméně k zcela neexaktnímu pojmu který se z principu liší o 30m napsat že je to o dva metry méně je ať se ti to líbí či ne nesmyslem.
Myslím, že v tej časti článku, pre všeobecnú informáciu "dve futbalové ihriská " svoju úlohu plnia. Ako obyčajne, v takýchto článkoch je časť venovaná technickému popisu, kde je rozmer uvedený s presnosťou na decimetre! Takže článok uspokojí aj puntíčkára, len treba pozorne čítať! :)
TTD – Kronprinz Wilhelm
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* Plný výtlak: 24.900 t (14.908 BRT)
* Délka: 202,17 m
* Šířka: 20,2 m
* Ponor: 8,5 m
* Pohon: 2x parní stroj, 16x kotel
* Výkon pohonné jednotky: 33.000 koňských sil (25.000 kW)
* Maximální rychlost: 23,09 uzlů (42,76 km/h), průměrná rychlost přes Atlantik v roce 1902
* Zásoba uhlí: 4.420 tun uhlí
* Dojezd: 4.800 námořních mil při 18 uzlové rychlosti
* Počet šroubů: 2x
* Výzbroj: 2 x 88 mm, 2x117mm (bez munice), 1x kulomet
* Posádka: 20 důstojníků a 483 mužů (někdy je uváděno 526 členů posádky v případě míru a 420 v případě pomocného křižníku)
Obrázek
Beda
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 28/7/2012, 02:01

Re: Pirát - pomocný křižník KRONPRINZ WILHELM

Příspěvek od Beda »

Zajimave cteni a osud lodi.

Jinak od Badaxe je to na tuty provokace, vzdyd ty TTD jsou uz v prvnim clanku. Casto se chci dozvedet neco navic co v clancich neni, tak snad neni problem si to zkusit najit na google a klidne to doplnit.
Odpovědět

Zpět na „Námořní bitvy“