Škoda T-24 a T-25

Obrněná technika československé armády
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Sgt.Pierro: Neplánuješ někdy v budoucnu něco k panu Surinovi napsat???
No abych řekl pravdu, tak v dohledné době nic v plánu nemám. Já su spíš na technické věci. Životopisy, ty já předělávat neumím. Neumím pořádně napsat ani svůj.
O A. Surinovi jsem chtěl napsat již před časem, ale vyhodnotil jsem to tehdy jako prozatím zbytečnou práci. Zdrojů mám několik, možná se po chystaném článku o TVP k tomu dostanu.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Sgt.Pierro
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 232
Registrován: 21/10/2008, 12:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sgt.Pierro »

Nebylo by možné k danému kanonu zjistit něco bližšího třeba ve vojenském archivu který je tušim v Praze na Invalidovně???
Veni, vidi, vici...
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Se tam skoč zeptat, ne? :) Případně nejdřív zavolej, jestli informace tohoto rázu mají, ať nevalíš zbytečně..
Sgt.Pierro
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 232
Registrován: 21/10/2008, 12:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sgt.Pierro »

zcela upřímně ani netuším, co bych potřeboval za známost i povolení abych se dostal k vojenskému archivu. Nemáš představu, zda je vůbec možné se do tohoto archivu podívat???
Veni, vidi, vici...
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Já tu představu nemám. Ale mohl bys tam zavolat a zkusit se zeptat za nás za všechny :)
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Sgt.Pierro: Nebylo by možné k danému kanonu zjistit něco bližšího třeba ve vojenském archivu který je tušim v Praze na Invalidovně???
No těžko říct, ale tak na 90% bych řekl, že tam nic nenajdeš. Pokud je tam sídlo VHÚ, tak tam také sídlí autor knížek o našich tancích pan Francev a pokud on neudává žádné větší informace, tak ne nějaké zřejmě ještě pořádně nenarazil. Víc informací spíš najdeš v archivu plzeňské Škodovky.

Sgt.Pierro: Nemáš představu, zda je vůbec možné se do tohoto archivu podívat???
Pokud vím, tak by měl být přístupný všem. Jen je nutné se domluvit.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Jak řiká hydrostar, VÚA je přístupný všem. V případě zájmu stačí se obratit na tamní pracovníky pomocí emailu, pozeptat se jestli nemají k dané věci nějaké podklady, pakliže něco o této věci naleznou dají Vám i umístění v archívu (" v kart. č. 1 je uložen svazek kopií k ...., jedná se hlavně o dokumenty č. 6 d, 7 e, 9 g a č. 11 ch, ze kterých hlavně dokument č. 6 d obsahuje informace týkající se ... "). A vy si pak už jen zavoláte do studovny VÚA a necháte si vyhladat potřebný dokumenty a domluvíte se na dni návštěvy (ale většinou to trvá i více jak měsíc).

Zde je stránka VÚA: http://www.vuapraha.army.cz/
email: podatelna@vuapraha.cz
Doporučuji se obrátit přímo na ředitele Vojenského historického archívu pana doktora Baláže je to vstřícný člověk.
Telefon do studovny pakliže se nezměnil je: 972 206 101
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Já bych možná zkusil oslovit podnikový archív Škody Plzeň, ovšem určitě to nebude zadarmo.
http://www.skoda.cz/holding/zakladni-in ... a/kontakty
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Sgt.Pierro
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 232
Registrován: 21/10/2008, 12:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sgt.Pierro »

Pánové díky moc, jesli bude na tohle čas, rád se v obou archivech buu informovat na možnosti prostudování nějkýh těch materiálů.. :)
Veni, vidi, vici...
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Hydrostar napsal: Z projektu se prototypové realizace dočkal pouze kanón tanku T-25, čili 75mm dělo Škoda A18, které bylo po válce testováno na podvozku tanku Tiger.

Já jak jsem to pochopil u Pejčocha a Pejse, tak ten kanón byl zkoušen na královském Tigeru (Tiger VI), tedy jeho účinnost proti tehdy nejlepšímu pancéřování tanků, které bylo těsně po válce u nás k dispozici. Takže Tiger byl postřelován (?) Neví o tom někdo něco více? Nebo se pletu a ten kanón byl zamontován do věže Tigeru VI, takže Tiger byl pouze nosič a nikoliv terč?
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Útočná vozba“