Fury

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Fury

Příspěvek od arten »

p3tris píše: V dubnu 1945? A co ty kolony zajatých Němců? Možná byl za určitých okolností lepší přístup k munici ke StG44 než Olejničce.
Hej v apríli 45, keď amíci išli cez nemecko ako nôž cez maslo (ďalšia vec čo ma v tom filme serie) určite budu riešiť zasobniky od zajatcov. Tých čo boli masovo vybavovaný kópiami Stenu, keďže StG išli primárne na východný front...
Whatever, mohlo to tak byť, keď zavrieme všetky oči a pripustíme kopu okrajových možností. Ale ja si myslím, že to je kokotina a jedna z vecí prečo sa mi ten film nepáčil. Jedna z mnohých.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Fury

Příspěvek od skelet »

Trofeje byly poměrně hojně rozšířenou záležitostí :D
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Fury

Příspěvek od CAT »

Artene vidíš v tom moc problémů, pokud se něco takového dostalo i na fotku, pak to zas tak divné nebylo...
Obrázek
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1417
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Fury

Příspěvek od danny1691 »

jen na okraj, sic to bude silně OT, ale více mě polapilo Já, spravedlnost
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Fury

Příspěvek od skelet »

Já, spravedlnost byl výborný film
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Fury

Příspěvek od p3tris »

CAT píše:Artene vidíš v tom moc problémů, pokud se něco takového dostalo i na fotku, pak to zas tak divné nebylo...
Obrázek
Tohle nejspíše také není fake, jen je ta fotka dobarvovaná ve Photoshopu (a je to to první, co Google najde jako "American soldier with Stg44"):
Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Fury

Příspěvek od CAT »

P3tris: no, fotky, kde G.I. stoji vcelku viditelne "pro fotku" s ukoristenou zbrani bych asi nebral jako dukaz. Treba z Vietnamske valky je mrte fotek s G.I. pozujicimi s AK (type 56), ale fotku kde by byl G.I. s AK zachycen v akci, nebo pri presunu, to uz je hodne velka vzacnost (krome spacialnich jednotek prakticky neexistujici vzacnost). Ta fotka cos sem dal ty je podle me ten priklad, poza s ukoristenou zbrani...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Fury

Příspěvek od p3tris »

CAT píše:P3tris: no, fotky, kde G.I. stoji vcelku viditelne "pro fotku" s ukoristenou zbrani bych asi nebral jako dukaz. Treba z Vietnamske valky je mrte fotek s G.I. pozujicimi s AK (type 56), ale fotku kde by byl G.I. s AK zachycen v akci, nebo pri presunu, to uz je hodne velka vzacnost (krome spacialnich jednotek prakticky neexistujici vzacnost). Ta fotka cos sem dal ty je podle me ten priklad, poza s ukoristenou zbrani...
To máš asi pravdu. Chtělo by to vidět, co má v těch sumkách.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1417
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Fury

Příspěvek od danny1691 »

který sumky? Ty na opasku nebo přes prsa? Teď babo raď. Ta na opasku je jasná a v tom bandalíru?

No nic, to se už nikdo nedozví, možná tam měl čokoládu.
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Fury

Příspěvek od p3tris »

danny1691 píše:který sumky? Ty na opasku nebo přes prsa? Teď babo raď. Ta na opasku je jasná a v tom bandalíru?

No nic, to se už nikdo nedozví, možná tam měl čokoládu.
Myslel jsem právě ty. Ale očividně v nich nemá narvané zásobníky do StG-44. Asi to bude opravdu jen póza pro fotografa.
Víceméně StG-44 byla nepopiratelně výborná zbraň a jak dokazuje CATova fotka, někteří Amíci ji v bojích používali.
Neměla však nejmenší rozměry, tak je otázkou, jestli by si do tanku nevzala osádka něco kompaktnějšího. Takže se asi shodneme na tom, že FIKTIVNÍ Pittova postava klidně MOHLA mít kořistní StG-44, i když zrovna u tankistů to není moc pravděpodobné. Ale s použitím ve filmu nemám nejmenší problém. Tím bych asi uzavřel svoje angažování se v debatě Pitt versus StG-44 a "pitomí američtí filmaři".
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Fury

Příspěvek od CAT »

No ty sumky u té kolorované fotky na opasku mi přijdou jako sumky k stg 44, nebo se pletu? Pokud to jsou opravdu sumky na stg 44, tak bych si i myslel, že tu pušku ten G.I. opravdu používal...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1417
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Fury

Příspěvek od danny1691 »

Jak jen jsem mohl zapomenout. Tady je zajímavá podívaná.

Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Fury

Příspěvek od p3tris »

CAT píše:No ty sumky u té kolorované fotky na opasku mi přijdou jako sumky k stg 44, nebo se pletu? Pokud to jsou opravdu sumky na stg 44, tak bych si i myslel, že tu pušku ten G.I. opravdu používal...
He! No vidíš to. Jsem zvědavej na Artenovi argumenty ;-)

A když už jsme u toho, může mi někdo jako laikovi vysvětlit, proč je StG-44 považována za první útočnou pušku? Proč je BAR spíše označován za lehký kulomet? Obě mají puškovou ráži (7.92 / 7,62), obě pracují na principu odběru plynů z hlavně, obě můžou střílet dávkou nebo jednotlivě s podobnou kadencí (500-600 / 500-650 ran), jen BAR má o něco delší hlaveň (419mm / 610mm) a tedy větší délku (940mm / 1194mm) a úsťovou rychlost (685m/s / 860m/s). Jako zbraně mi ale z principu připadají dosti podobné.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17710
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Fury

Příspěvek od skelet »

BAR měl klasickou puškovou ráži, zatímco StG44 měl již zkrácený náboj.. tedy náboj ležící mezi pistolovým a puškovým nábojem. Ale je fakt, že FN FAL a M14 používala taky normální puškový náboj
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Fury

Příspěvek od CAT »

P3tris: Jen si nejsem jistej, jestli je to opravdu sumka od Stg 44, vypadá to tak, ale vidim z ní jen málo (nebo spíš jinak, neznám US sumku, která by byla podobná jako tahle). Ale dá se předpokládat, že když si dáš tu práci si na opasek připnout sumky od kvéru co držíš v ruce, asi to nebude jen pro fotku...

Ohledně BARu... Ony totiž ty pušky používaly kulometný náboj, nebo ještě jinak, kulometům v této ráži se říkalo "kulomet puškové ráže", jinak platí to co psal Skelet až na to, že ono 7,62x51 je sice puškovej náboj, ale je to sesekanej .30-06, kterej byl tehdy standardním nábojem US...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1370
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Fury

Příspěvek od p3tris »

CAT píše:Ohledně BARu... Ony totiž ty pušky používaly kulometný náboj, nebo ještě jinak, kulometům v této ráži se říkalo "kulomet puškové ráže", jinak platí to co psal Skelet až na to, že ono 7,62x51 je sice puškovej náboj, ale je to sesekanej .30-06, kterej byl tehdy standardním nábojem US...
Díky za osvětu.
Jen jste mi kluci trochu zamotali hlavu, protože moje logické uvažování jaksi nepobírá, proč zbraň s kratší hlavní a kratším nábojem (a tedy nejspíše menší prachovou náplní) má skoro o kilometr větší dostřel než BAR. Ale to bude nějaká "vyšší dívčí vojensko-chemicko-balistická" a s tím se nehodlám zatěžovat :)
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Fury

Příspěvek od CAT »

p3tris: Chlape myslim, že jsi nakonec tou fotkou trefil gól... Já sem jí sem schválně nedal, protože mi na první pohled přišla jako jasná "fotka s kořistní zbraní" a do podrobností sem jí nezkoumal... Pak si jí sem dal ty a mě to donutilo se na ní kouknout blíže, zaprvé ta sumka je nejspíše opravdu od stg 44 a zadruhé taková vtipná věc, které jsem si při studiu té sumky všiml bylo to, že jsem si najednou uvědomil, že je mi neznámá uniforma do které je G.I. oblečen, ze začátku jsem si řikal "škoda že nemá nášivku se znakem divize abych mohl určit co to je zač" a co to má za kalhoty a pak mi to začalo docházet, rychle sem zahledal a zde mám pár fotek US tankánů z té války...

Obrázek

Obrázek

I posádka Fury je nosila :-)
Obrázek

Ty kalhoty jsou US tankové kalhoty, předpokládám, že zimní, ta bunda je nejspíše tanková bunda (ale to nedokážu přesně určit u kalhot je to jednoduchý, jsou asi jediný co se používaly, který mají šle) a náš G.I. Joe bude nejspíše tankán, jako Brad Pitt v tom filmu a má Stg 44, stejně jako Brad Pitt v tom filmu...
(vůbec to nevylučuje to, že to je pěšák co vyšmelil teplý tankový kalhoty a jen pózuje, ale...)

A teď je otázka jestli je to jen náhoda, nebo ta fotka posloužila jako inspirace filmařům...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1417
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Fury

Příspěvek od danny1691 »

Saints and Soldiers: The Void

Možná to bude tím, že ten film neměl přehnanou reklamu, tak člověk nic moc nečekal. Ale nakonec z toho byla fajn hodinka a půl
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Hammer
svobodník
svobodník
Příspěvky: 30
Registrován: 27/1/2011, 21:25

Re: Fury

Příspěvek od Hammer »

Krásný byl ten Tiger, některé reálné scény, balistika střel (jen trochu rychlejších než v reálu) včetně odrazů, pěkně vystrojená jednotka SS zpívající jejich píseň kterou režisér dost utlumil a pak příběh... no, kluci to tu už popsali. Otřesné klišé, jediný tankista nenávidějící esesmany - jejich velitel, nějací civilisté a katastrofa závěrečná scéna, nejvíc mě dojala ten průstřel panzerfaustem, kdy to prostřelilo jednoho Američana a nic jiného se nestalo. V reálu se takový tank vypláchnul uvnitř hadicí vody, namontovalo se nové vnitřní vybavení, zavařila díra po vstřelu a fungovalo se dál, pakliže ovšem tank zcela nevyhořel. Účinek kumulativní hlavice na živou sílu uvnitř vozidla je okamžitá a zcela masakrující, obrovský tlak (pokud nejsou uzavřeny poklopy vylítne ven ale osádku stejně zraní) a teplota, spousta žhavého materiálu ....
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11488
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Fury

Příspěvek od Dzin »

Hammer píše:Účinek kumulativní hlavice na živou sílu uvnitř vozidla je okamžitá a zcela masakrující, obrovský tlak (pokud nejsou uzavřeny poklopy vylítne ven ale osádku stejně zraní) a teplota, spousta žhavého materiálu ....
Obrovský tlak - protože tank té doby nebyl hermeticky uzavřený a energie exploze omezená, než aby se dokázala odrazit od stěn pancíře s devastujícím účinkem, navíc se vypotřebovávala na probíjení pancíře, takže kde by se tam ten obrovský tlak vzal?

teplota - opět, soustředěna do úzkého kumulativního paprsku, jak by se rozšířila kolem?

žhavý materiál - opět, soustředěn do úzkého kumulativního pakrsku. Tloukl se tak pohybuje vpřed, takže jak by se rozšířil kolem?

Právě že zásah panzefaustem je podán velmi reálně, obecně je kumulativní munice považována po probití pancíře za méně efektivní, protože pokud se nenachází v cestě kumulativního paprsku posádka nebo důležité zařízení, nemusí dojít k vyřazení tabku z boje. Zásah není pro posádku určitě procházka růžovým sadem, ale nemá tak devastující účinek, jako když se v bojovém prostoru tanku roztrhne klasický protipancéřový granát (a nebo tam vybuchne vhozený obyčejný granát).
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“