Red Tails

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Red Tails

Příspěvek od Farky »

Nový Lucasův válečný film s názvem Red Tails bude pojednávat o americké "barevné" stíhací skupině během 2. světové války (332nd FG). Pravděpodobně můžeme očekávat film hodně podobný snímku The Tuskegee Airmen (Letci z Tuskegee, HBO 1995). Část Red Tails se točila u nás, v Milovicích se v roce 2009 proháněly P-40 a Mustangy. Do amerických kin by Red Tails měli přijít v lednu 2012. Před několika dny byl zveřejněn první trailer - http://www.youtube.com/watch?v=BpA6TC0T_Lw
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17777
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

vypadá to zajímavě .. Letci z Tuskegee se mi kdysi líbili, ale je to už hodně let.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1372
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Jenom bych poupravil, že nejde o Lucasův film, ale režíruje Anthony Hemingway. "Velký George" je jen v roli výkonného producenta. Což nic nemění na tom, že v Milovicích osobně byl. Stejně tak jako nejen P-40 a Mustangy, ale i letuschpná B-17. Jeden známý pracuje jako výrobce exteriérů, takže mám pár fotek z průběhu a videí natáčení. A nás může těšit, že neletuschopné repliky jsou dílem našich modelářů.

Pár fotek tady:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek

fotky ti upravil Skelet
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Příspěvek od Farky »

Pravda, režisérem není George Lucas. Ten film je nicméně jeho dítko, podle jeho slov ho plánoval nějakých 20 let. On napsal příběh, i když scénář udělal někdo jiný. A Lucas také prý přetočil řadu scén. Oficiálně proto, že režisér byl zaneprázdněný jinou prací, neoficiálně protože Lucas nebyl spokojený s tím jak to Hemingway natočil. Ale ono je vlastně jedno kdo to režíruje, hlavně jestli to bude mít kvalitu. Trailer mi připadá jako Letci z Tuskegee smíchaní se seriálem Dogfights (u nás Letečtí stíhači v boji).
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17777
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Dost záběrů mi připomnělo japonskou anime Skycrawlers, ale ono tam vlastně ani nejde přijít s něčím novým
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Kdysi jsem viděl film o nějaké jednotce stíhačů , a všehno to byli černoši. Nezapomenu na to jak jeden z nich při výcviku sednul nouzově na nějaké pole a uviděli to černošští dělníci co tam makali, jak se jeden z nich rozplakal když viděl, že to éro pilotuje jeden z nich.

Film vyzněl tak, že byli velmi dobří a že některé bombardovací jednotky po počátečním odmítání ochrany od černochů si je vyžadovali výhradně jako doprovod. Byl to dobrý film ale netuším do jaké míry odpovídal skutečnosti.

Takže uvidím pokud bude možnost co z toho udlalo nové zpracování. Mám obavu, že to bude něco jako my z Kačerova.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Pátrači, to byli Letci z Tuskegee (Tuskegee Airman). Osobně si myslím, že to bylo až moc pohádkové... :)
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Příspěvek od Farky »

Pátrač píše:Film vyzněl tak, že byli velmi dobří a že některé bombardovací jednotky po počátečním odmítání ochrany od černochů si je vyžadovali výhradně jako doprovod. Byl to dobrý film ale netuším do jaké míry odpovídal skutečnosti.
Ten film odpovídal skutečnosti do značné míry. Bylo tam pár zjednodušení, několik smyšlených věcí pro navození atmosféry, několik filmařských "zkratek" a několik mýtů. Na obranu Letců z Tuskegee je nutné říct, že v době jejich vzniku ty mýty ještě nebyly vyvrácené. Ten film je zkrátka dobrý.

Hlavní mýtus spočívá v tom, že při doprovázení bombardérů touto stíhací jednotkou údajně nebyl ztracen ani jeden čtyřmotorák činností Luftwaffe. Poslední výzkumy prokázaly, že to není pravda. Je jednoduše nemožné neztratit ani jeden doprovázený bombardér.
Mýtus druhý - dokázali potopit torpédoborec jen pomocí kulometů. Přestože mají ten torpédoborec oficiálně přiznaný, dnes už se ví že to žádný torpédoborec nebyl. Vyřadili zřejmě navždy z boje jinou lodičku a to skutečně jen za pomocí kulometů. Dodnes se vedou debaty, co to bylo za loď (pár favoritů by bylo).
A nakonec - nikdy nedošlo k nějakému oficiálnímu požadavku na výhradní doprovod touto jednotkou. To byla filmařská zkratka, která měla ukázat jak moc si jich později bombardéři začali cenit. Neoficiálně byla skupina později nesmírně oblíbená, právě proto že se nehonili za sestřely, ale za každou cenu chránili svěřené bombardéry.

Abych nebyl úplně OT - jsem hodně zvědavý, jak to zpracují teď. Řekl bych, že ty mýty budou zopakovány. Ono to pravděpodobně bude dost vystavěné kolem toho, že "nikdy neztratili jediný bombardér".
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Podle traileru to okolo neztracení jediného bombardéru asi nebude :D


Mě hodně štvou ty kamufláže..to je zbytečný. No a některé ty obraty..ty jsou taky přecijen trochu moc :)
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Příspěvek od Farky »

No, příběh bude asi dost jasný. V jednom momentu nám bude ukázáno masakrování bombardérů, které nechává doprovod pravidelně ve štichu protože stíhači honí sestřely. Pak přijdou na scénu Red Tails a neztratí za celý film jediný bombardér. IMHO to bude vlastně remake Tuskegee Airmen. Scény z traileru (nemyslím ty letecké) jako by z oka vypadly "originálu". Já jsem právě zvědavý, jestli to začne v USA (výcvik atd.) jako Tuskegee Airmen a nebo už v Itálii. Tedy jestli to bude nebo nebude více či méně remake.

Kamufláže taky nechápu. Rozumím tomu, že si toho všimnou jen lidi co to znají. Ale proč to neudělat správně. A ty obraty? Proto jsem psal o Dogfights. :D

V traileru se mi hodně líbí záběr na rolující Warhawky. Z bojových scén už tak nadšený nejsem, je na tom až příliš křiklavě vidět že to dělal počítač.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1372
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Bohužel, kamufláže já beru jako uměleckou licenci. Je jasný, že nám, jako sortě lidí, kteří navštěvují servery jako Palba, se to líbit nebude. Ale pro normálního diváka nejde o Me-109, ale jen o "německý letadlo" a to má zkrátka zažitý ze žlutým čumákem a doplňkama, nebo s nějakou hrozně zlou malůvkou. A podle toho od sebe rozezná "hodný" (červený) a "zlý" (žlutý). To je to samý, jako že ve filmech z První světový musí být německý letadlo trojplošník a to nejradši červenej.
Je to trochu v kontrastu s tím, že (teda spoň předpokládám) kluci co dělali ty nelítací makety si určitě dali práci s každým detailem.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17777
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Kamufláže a letové manévry jsou celkem "detail". Hlavně, když ústřední linkou nebude milostný příběh :lol:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

skelet píše:Kamufláže a letové manévry jsou celkem "detail".
Ve filmu s leteckou tématikou? O co jiného v tom filmu tedy jde... aha já zapoměl, že se všichni jdou podívat na to, jak černoch umí létat.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17777
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Detail v tom smyslu, že to rozezná jen zlomek populace a ten zbytek se chce pouze pobavit. Pokud z toho nebude nový Pearl Harbor o černém pilotovi a jeho lásce k bílé Angličance, kdy ve vzduchu se ho snaží zabít Němci a na zemi pro změnu bratr s kamarády jeho vyvolené... tak to může být uspokojující
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Jo, bude to další tuctovej film, který po pár letech zapadne do šedi "válečnejch" filmů s názvem "jak se ten film vlastně jmenoval..."
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1372
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Né Angličance, ale Italce a zabít se ho nebudou snažit jají bratři, nýbrž zlotřilý bílý důstojník mu bude zadávat nesplnitelné sebevražedné úkoly, které sice splní, ale jaho nejlepší přítel při tom padne :)
Ale je jasný, že většině populace by bylo jedno, kdyby ho posadili do Focke-Wulfa, hlavně že bude mít hvězdy. Protože se půjdou podívat na to "jak černoch umí lítat".
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Ve filmu s leteckou tématikou? O co jiného v tom filmu tedy jde... aha já zapoměl, že se všichni jdou podívat na to, jak černoch umí létat.
Je to blbéé, ale:
1) moc lidí válečné filmy nebaští a aby baštili, tak se koření milostnými románky a podobnými věcmi
2) 90% lidí nerozezná B-17 od Ju-87 a 109tku od Mustanga...ty opravdu zajímá jen že to má kříže nebo hvězdy a je to co nejvíce blbuvzdorně pomalované a jsou tam "hustý" scény :)...a pak může prohlásit, že byl na historickém filmu...s tím houbeles naděláme

Nemůžeme doufat, že pro nás někdo za X mega natočí autentický film a prodělá na tom :)
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Polarfox píše: Nemůžeme doufat, že pro nás někdo za X mega natočí autentický film a prodělá na tom :)
A proč ne, s BoBem to šlo a je to trhák ve válečných filmech ještě po více jak 40 letech.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17777
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Mimochodem ještě někde si 332nd FG zahrála, byť epizodně.
http://youtu.be/VS1ozeyaFN4
Kdyby tento seriál napsal běloch, tak ho antirasistické spolky upálí zaživa :lol:

BoB vznikal v jiné době.. dneska chce "každý" vizuální efekty a akčnost.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

skelet píše:dneska chce "každý" vizuální efekty a akčnost.
Tak BoB snad na svou dobu více jak dostatečně splňoval oboje. A nemyslím si, že reálné kamufláže a dobře kamerou zachycené reálné manévry, by jakkoli snižovaly akčnost a vizuální efektivitu bojových scén. To že něco vypadá uměle, ještě neznamená, že to musí být hezčí.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“