Red Tails

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Příspěvek od Franz Trubka »

Po zhlednuti nekolika ukazek a precteni nekolika recenzi, ktera davaji filmu mezi 1,5 az 2,5 hvezdicek, coz je hodnoceni mizerne, jsem chtel delat mrtveho brouka. Ovsem Jeho Bdelost, Skelet 1. mi jemne pripomnel, ze se sliby maji plnit a tak jsem do toho kina vyrazil. Zacatek v 16,40, blizko velke obchodni centrum, vstupne lidove 9,50 KA. Mel jsem strach jestli se vubec dostanu dovnitr. V sale pro 600 lidi nas ovsem sedelo asi 40, nestal nikdo.
A ted neco k tomu filmu. Zacina na nejake italske zakladne v roce 1944, kde cerni piloti letaji velmi nezajimave mise na Warhawcich. Jejich prvni obeti je ceska erena, druhou parni vlak, ritici se as 200 km/h, treti nemecka zakladna Luftwafe, kterou 4 letadla po par pruletech zcela zdemolovala. A tak film pokracuje dal, dva prelety Warhawka a nemecky torpedoborec ma dost.Po hodine celkem nudne podivane cerny plukovnik slibuje generalu bombarderu snizit jejich ztraty o 70-80%. Red tails dostavaji Mustangy a zacinaji doprovodne lety nad Nemecko. Film konci velkou bitvou nad Berlinem, kanony Me 262 nici B 17 jednou davkou, na prekrytu kabiny Mustanga delaji jen drobne dubky. Vitezstvi je nase, ovsem za cenu ztraty nejlepsich pratel.
Dodejte love story cerneho porucika s bilou a slusnou italskou krasavici /dala mu az podruhe /,porucik bohuzel statecne zemrel s rukou na fotce sve milovane, bily rasismus a neduvera prechazejici postupne v uctu a obdiv. Hrdinove nekouri a nepiji, jenom jeden kapitan svuj zlozvyk porazil a zbytek koraly vylil.Po sestihodinovych misich vystupuji piloti z Mustangu nazehleni a vonavi, bez znamky unavy.
Remeslne dobre udelane ,mnoho leteckych zaberu na hranici realne uveritelnosti, dlouhe dialogy o lasce k vlasti a boji do posledniho muze.
Naprosto sterilni a bezpohlavni film, jeden ze stovek filmu, co se objevi a zmizi. Jestli tohle chtel natocit G. Lucas 20 let, tak teda nevim...
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Díky za info. Asi i kdyby to dávali u nás v kinech, tak na to nepůjdu :-(
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Franz Trubka: z trailerů si kromě uměle vypadajících letadel a podezření, že to bude ještě horší klišé než Tuskegee Airmen, pamatuju hlavně lokomotivu, která místo běžné bílé páry z prostřeleného kotle vybuchla v oblaku ohně a černého kouře, jak kdyby fungovala na benzín - a pro jistotu nadskočila a vykolejila :) Je tato scéna součástí i dvouhodinového výsledku?

Jsem hodně zvědavý spíš na jiný "remake" - na Dambusters. Jestli už se Gibsonův pes nemůže ani v Británii jmenovat Nigger, to to asi dopadne...
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17777
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Franzi kamaráde, kdybych tušil do čeho tě posílám, tak bych tě tam neposílal. Až dojedeš do ocelového srdce republiky tak máš u mě pivo :lol:
Karaya1: nejhorší na tom je, že takový seriál The Boondocks se tímhle označením jen hemží. Ale tam je jasné proč se to může říkat, neboť se stačí podívat na realizační tým...
ObrázekObrázekObrázek
Mechac
vojín
vojín
Příspěvky: 14
Registrován: 20/9/2010, 23:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mechac »

Mozna to ten Lucas MEL natocit pred dvaceti lety...
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Příspěvek od Skeptik »

Franzi,
jestli ty nás jen tak "nekrmíš" aby nám to nepřišlo líto, že to neuvidíme :(

Název filmu___________Víkend tržby__Celkem tržby__Počet týdnů
Underworld: Probuzení_______25,4 mil.______25,4 mil._______1
Red Tails__________________19,1 mil.______19,1 mil._______1
Kontraband________________12,2 mil.______46,1 mil._______2

Žebříček návštěvnosti kin v USSA za uplynulý týden.
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Všechny tyhle tři filmy jsou ale propadáky :D
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Příspěvek od Franz Trubka »

Skeptiku, tyhle cisla z BOXOFFICE.com jsem videl vcera. Zrejme se naslo vic blbcu, co tou desetikorunou prispeli :D
Jinak pred filmem sel trajler na film BATTLESHIP, kde soucastne americke namornictvo bojuje s mimozemskou civilizaci a jeji lodi-ponorkou-letadlem ve stylu transformers. Jak se statecnym namornikum podarilo zlotrilym vetrelcum nakopat zadek nevim, to tam nebylo. Vim ale urcite, ze na to do kina nepujdu
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Příspěvek od Franz Trubka »

Omlovam se, ze s tou blbinou otravuji, projel jsem si par mistnich stranek , ktere se specializuji na filmy a tohle je realita. Penize jsou v korunach americkych
Rozpocet 58 mil
Trzba za vykend 19,1 mil
Pocet kin 2 512, pocet promitani 5 denne, tj 15 za vykend /patek se tu uz povazuje za soucast vykendu/
Prumerna trzba na jedno kino 7 604 korun
Prumerna trzba na jedno promitani 507 korun
Pri cene 10 korun za listek mi vychazi cca 50 lidi na jedno promitani
Ten film se za par dni objevi na netu, pak me jako filmoveho kritika muzete dat pro vystrahu zastrelit :D
Naposledy upravil(a) Franz Trubka dne 12/8/2013, 05:56, celkem upraveno 2 x.
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1875
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od El Diablo »

Vzhledem k tomu co se dnes děje, nevím nevím...
http://www.novinky.cz/internet-a-pc/256 ... -dila.html
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4212
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

To se dalo čekat. To přestane, jakmile se podaří Internet zprivatizovat. A pak vzduch... sluneční svit... a bude pokoj.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Anonymous mají sice leckdy blízko k socanské mládeži z humanitních fakult VŠ, ale v tomhle jim fandím - jen ať dostanou "protipirátské" organizace přes držku. Když si přečtete ta obvinění, tak je jedno úchylnější a absurdnější než druhé (to, že neumožnili vyhledávat uživatelům pirátský obsah je podle "protipirátských" zločin, sic!) a celé se to nese v duchu "na skutečných pirátech se nezahojíme, tak zinkasujeme ty, co se neubrání".
A nejhustější je, že zákony USA vymáhají na půdě Nového Zélandu.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Na tyto snahy o „privatizaci internetu“ jsem upozorňoval už před lety. Bohužel se čím dál více „utahují šrouby“. Ať už jde o „svobodu slova“ nebo třeba nynější tragikomedii s megauploadem. V prvním v případě jde o jistou sterilitu názorů ve druhém především o peníze, kdy i některé firmy začaly nabízet svůj obsah na internetu ovšem placený. Tedy zbavení konkurence. Do toho postupem času přijdou další zákony, atd.
Cover akce Anonymous jsou pouze krátkodobého charakteru, bohužel tahají za kratší konec špagátu.
Já osobně pamatuji internet z tzv. dřevních dob, kdy to nebyla ještě tak masová záležitost jako dnes. Pamatuji jistou atmosféru, která se postupně vytrácí. Takže mnoho lidí mé generace a kdo prostě pamatují "zlaté časy", tak mu to je zákonitě "proti srsti". K tomu se pochopitelně přidává i ona mládež, která je obvykle proti jakýmkoliv diktátům.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Příspěvek od Franz Trubka »

Ja do tyto problematiky moc nevidim, ale nejaka ochrana autrskych prav by snad byt mela. Konec koncu video klip nebo film je stejny vyrobek jako auto nebo televize. Kde je hranice mezi svobodou informaci a kradezi? Ten rizek z Megauploud si spatne nezil a co vytvoril? Portal, ktery bezskrupulozne kradl a prodaval ukradene veci dal
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Zátah proti Megauploadu ve mně vyvolává jen nekonečné kroucení hlavou. Viz např. http://www.cnews.cz/megaupload-zasah-am ... page=0%2C0 Ale to je tu OT.

Franzi, takže říkáš, že za půl roku stáhnout nějaký HD rip (ať si člověk aspoň užije ty počítačový éra) a s klidem si k tomu otevřít flašku vína a pozvat kamarádku? Ne že by člověk čekal něco jiného, ale přijde mi to jako škoda.
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Příspěvek od Franz Trubka »

Ale ja delam to same, samozrejme. Je to pro me zadara a vic me nezajima. Ve skutecnosti jsem si vzal kousek majetku nekoho jineho a nezaplatil mu za to. Nic vi, nic min
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
jersey.se
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2466
Registrován: 20/1/2010, 21:16
Bydliště: I'm living on an endless road
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jersey.se »

Franzi, problém je v tom, že videoklip nebo film není stejný výrobek jako auto nebo televize. Daleko blíž má například ke knize. I s nimi byly kdysi podobné problémy. Dokud neexistoval knihtisk, tak vpodstatě nebyl důvod to nějak řešit. Později již se autorství řešilo a krom nějakých právních formulací vznikla i jakási obecně dodržovaná zásada, že vykradení jednoho autora je plagiátorství, kdežto vykradení mnoha autorů je bezmála vědecká práce. Knihy se vesele půjčují nebo kopírují, citují a nikomu to příliš nevadí. Stejně s filmy. Dokud bylo filmy (a další data) možno kopírovat pouze na magnetických páskách, tedy s omezenou rychlostí zápisu a kvality, a internet byl na sdílení pomalý, byl s kopírováním problém víceméně marginální. Dnes lze v reálném čase sdílet celou knihovnu multimediálních souborů, jejichž celá sbírka (řádově tisíce skladeb) se vejde na jediný v kapse přenosný disk. To už je problém, protože cena takové knihovny může jít do statisíců kreditů. Jenže on je tu ještě jeden problém - na druhé straně. Já si přece nekupuju médium, data, která jsou uložená na médiu, které slouží jako prostředník. Prodejce by mi měl tedy umožnit nejen data přehrát na jakémkoliv zařízení, ale v případě poškození média mi umožnit i zdarma si ta data opět stáhnout. Alespoň takto to vyplývá z logiky věci v případě že by měla být autorská práva chráněna tak jak jsou. Navíc do ceny médií se promítají nějaké poplatky za to, že mohou být použita k nelegálnímu záznamu - jsem tedy kriminalizován apriori! Většina děl uložených na serverech pro sdílení navíc stejně šla například v televizi nebo rádiu a pořídit si kopii z TV nebo radiového vysílání přece trestné není - když kupuju médium, je k ceně za to přičten poplatek. Další věc je politika samotných společností. Prodej hudby nevynáší a kopírování fičí především z důvodu nepružnosti nahrávacích společností a jejich neochotou jít s technikou a také hamižností- prostě je příliš jasné že jsou předražení. Činnost společností typu OSA a spol také příliš nemotivuje k tomu, aby se lidé chytli za nos a měli všechno legálně. Krom toho řada mnou oblíbených interpretů sama nabádá ke kopírování - vědí, že když si lidé jejich hudbu poslechnou a bude se jim líbit, tak přijdou na koncert, což je pro ně vlastně dnes jediná skutečně výdělečná činnost nebo si koupí další album. Je zkrátka potřeba radikálně změnit přístup k finanční politice mediálních dat, protože jejich prostředí se změnilo. Také nevidím důvod, proč by zjevně netalentované a jakýmsi divným způsobem vyvolené a ve skutečnosti nikým nemilované celebrity, na které nejsem zvědavý (nemám ani TV) měly mít přístup k mým penězům jen proto, že se vyskytují v médiích, která mě obklopují jen proto že se pohybuju po planetě Zemi a proč by měly mít víc peněz než například lékaři...

Takže zatím: Ať žijí piráti!
Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4212
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Franzi: Za prvé se mýlíš. Bez ohledu na to odkud jsi cokoli stáhnul jsi za to zaplatil autorské poplatky. V podobě ceny připočtené k záznamovému médiu. Dokonce jsi zaplatit těm zm**m i když jsi např. na své CDčko nahrál svou vlastní tvorbu - a ti zloději ti to nevrátí. Na to vem jed. A protože tudíž nemůžou zavřít tebe, zavřou internet. Jsou to zk**ci. Nic jiného.
Za druhé: Uvědomuješ si že podle SOPA půjdeš za mříže za to cos sem napsal o tom debilním filmu, a nám dle téhož a také dle PIPA zavřou Palbu???
A to né až poté co dokážou že jsi (jsme) naplnil/ naplnili skutkovou podstatu, ale bez soudu, dopředu, a bez náhrady a bez práv... Amerika - země svobody, a lidských práv??? Měl bys pouvažovat o požádání politického azylu někde kde ještě z těch peněz nezblbli úplně.
Jo, a sex už za úplatu je, láska bude co nevidět. Jsem zvědavý, kdo už si na ni vyhradil "autorská práva"!
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17777
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

pánové sic je to zajímavé OT, ale tohle je přeci jen vlákno o filmu Red Tails
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Příspěvek od Franz Trubka »

Kamaradi, ja jsem odkojeny logaritmickym pravitkem a takhle na veci nekoukam, ani jim nerozumim. Napsal jsem, jak to vidim ja, v tohle oboru jsem opravdu blboun nejapny, proste mi chybi znalosti a prehled
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“