NEPOVEDENÁ ENCYKLOPEDIE

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5859
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

ad Válečné lodě: Mě ten encyklopedickej strohej styl naopak moc nevadí. Díky němu snadno, přehledně a rychle zjistím, co mám hledat jinde a to mi stačí.
Asi tak. Dočtu se tam složení, vývoj, jednotky, data, modernizace, osud lodi, sem tam i nějakou menší omáčku. Když budu něco potřebovat, nabalím si na to další informace sám. Zdrojů je dost. A zas tak úplně strohé to není, nejsou to jen data. A Conway používám též, ale i když velmi kvalitní, také není samospasitelský. Je lepší toho mít více.

Já si nemohu pomoci, ale proč nosit dříví do lesa? Proč opět rozebrat ty základy a ty stokrát omleté lodě, ke kterým často existují několikasetstránková dílka. Já nechci neustále číst o tom samém.

Je to něco podobného jako u mnou velmi ceněné série Obrněná technika...všude na trhu se to hemží publikacemi, kde čtu stále jen T-34, Panther, Tiger, T-34, T-34, T-34 vs Panther, obrněná technika Německa, nejlepší tanky 2.světová války, Sherman, T-34, Panther....dalo by se říci takzvaně "do zblbnutí"....ale ucelený přehled mi neposkytne nikdo. Takže takové dílko je pak dar z nebes. Nevadí mi že se o těch nejznámějších nedozvím vše od A do Z, na to si nahledám tu záplavu co běhá po trhu, ale ocením komplexnost, zvlášť když je provázena ˇkvalitními údaji.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11546
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

"Výrok, že když britský epochální DREADNOUGHT v r. 1906 vstoupil do služby (na str. 82 je uvedeno, že to bylo v r. 1908(!!), místo v r. 1906), „zastaraly rázem(!!) všechny lodě ostatních zemí“, je další laický nesmysl, ostatně příznačný i pro některé jiné autory."

Ale tenhle výrok je správný. Ve chvíli, kdy vstoupil D do služby, ostatní lodě zastaraly, protože bylo jasné, že lodě, které se mu mají rovnat, musí být podobné klasifikace. Je to podobné, jako když do služby vstoupily tanky 3. generace, tanky 2. a 1. okamžitě zastaraly. Samozřejmě, používají se dál a trvá, než se nová zbraň prosadí v dostatečném množství, ale nově vyráběné zbraně musí být už nové konstrukce, pokud nechci ztratit krok.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
vodouch
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 936
Registrován: 15/1/2008, 23:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od vodouch »

Jelínek Milan 8. 12. 2010 12:16
Děkuji za Tvůj komentář.
Dělové čluny: preferuji dělový člun (jako technický výtvor) před "(brr) politikou (/brr) dělových člunů“ …
Taran: je (jméno) keltského, tedy víceméně západoevropského původu ...
Dělo nebo kanón: co MG 151/15?
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“