Námořní žurnál č. 6

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět

O jakých ponorkách píše Destroyman v Námořním žurnálu historickém č. 5?

Surcouf
5
42%
U-14
2
17%
třída VIIF
0
Žádná hlasování
třída S
5
42%
 
Celkem hlasů: 12

Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Námořní žurnál č. 6

Příspěvek od Destroyman »

Dámy a pánové!
V slovutném královéhradeckém nakladatelství KANON v nejbližších dnech (tj. do konce listopadu) vyjde páté číslo Námořního žurnálu historického s podtitulem „Ponorky! Ponorky!“
Přestože se jedná o žurnál, rozhodně to není žádná pofidérní publikace typu Rytmus života, Vlasta, Story nebo Spy, nýbrž regulérní kniha! A co se v ní najde? Jako obvykle skvělé články!
Ti nejlepší autoři, kteří se po zemích českých a moravských potloukají, sepsali příběhy ponorek francouzských (slavný korzárský člun Surcouf), rakousko-uherských (von Trappova U-14), německých (třída VIID), amerických (třída S) a asi i nějakých dalších – sám se nechám velice rád překvapit.
A proč sem tu reklamu dávám? Protože v řadách autorů se dá najít kromě třeba Nestora české námořní historie pana René Grégera, pana Rouba (fronta.cz), pana Jelínka (netřeba představovat) nebo pana Brože (kniha Středomoří v ohni) i moje nepatrná palbácká maličkost!
Tím chci říct asi tolik, že lepšího Ježíška si nemůže nikdo přát a kdo si to nekoupí, není správný palbák a v souladu s platnými zákony palby.cz bude za úsvitu zastřelen dřevěnými náboji popravčí čety poručíka Grubera jako kavárník René ze seriálu Haló haló a žádné nové spodky nedostane! Objednávat se samozřejmě dají i starší čísla, a pokud máte zájem, koukejte si fofrem pospíšit dokud jsou ještě na skladě; jejich přehled je zde: http://www.warshipsmj.cz/publikace.asp
Závazné objednávky již teď přijímá mail warships@centrum.cz a cena je lidová dokonce i pro nezaměstnaného kolegu Hydrostara - tj. něco přes stovku plus poštovné.
Tímto děkuji kolegovi Jarlovi za to, že mě do elitní spisovatelské společnosti dokopal, a že můj článek ještě v hrubé verzi připomínkoval. Pro legraci zatím neprozradím, který článek je můj, místo toho sem dám sem anketu a jsem zvědavý na vaše tipy. Kolegy Jarla, Pátrače a Skeleta prosím, aby klidně hlasovali, ale zatím mě nepráskli (oni vědí o co jde) a pobavili se jako já.

Takhle vypadá titulní strana:

Obrázek
Naposledy upravil(a) Destroyman dne 18/11/2010, 11:51, celkem upraveno 2 x.
さようなら。
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17777
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Já bych klidně naznačil, ale i kdybys mě zabil tak nevím co :mrgreen:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Další palbák v knižním podání? Ale jouva to se nám začíná dařit. Inu kdo umí umí a ostatní si čtou. Budu se nad tím muset hluboce zamyslet a možná si to i objednám - když já na ty lodě moc nejsu. Na druhou stranu mě na Palbě o lodích ledacos daly a ceny jsou skutečně velmi příznivé.

Nevíš o nějakém žurnálu o pravěkých pevnostech? :rotuj:
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Skelet: Hraješ to skvěle! :up:
Pátrač: O žurnálu o pevnostech opravdu nevím. Dřív tyhle aktivity spadaly do rámce Československého časopisu historického, kde byly v podstatě stejně jen popelkami vedle tak monstrózních článků jako "Mýtus křížových výprav v buržoazní historiografii", "Guinejská demokratická strana v boji proti francouzskému kolonialismu" nebo "Zadlužení zemědělství v českých zemích v letech 1918 - 1930".
Dneska už myslím nic takovýho nevychází. :(
さようなら。
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4087
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Příspěvek od jarl »

Výborně. Speciál o ponorkách a dokonce i s článkem o rusko-japonské válce. Už se těším a jsem rád, že Námořní žurnál nakonec vychází v papírové podobě, protože mít knihu uloženou jenom někde v počítači není ono.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Na přání nakladatele jsem vyměnil titulní stranu za definitivní verzi a tímto se na vědomost dává, že kniha vyjde již za dva týdny!
Tipujícím se přiznávám, že moje práce jsou ponorky třídy S. :wink:
さようなら。
Uživatelský avatar
Destroyman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1288
Registrován: 25/6/2008, 08:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Destroyman »

Tak už to vyšlo. Objednávat stále možno na výše uvedeném mailu.
さようなら。
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“