Zabíjení po česku ČT2 6.5.2010

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Warthog
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 103
Registrován: 23/4/2010, 21:48

Příspěvek od Warthog »

"Tak přestaňte urážet Čechy a psát o nich jako by oni byli ti nejhorší a němci ti nejvíce ubližování! Sami víte kde je pravda, jen se vám to jaksi nehodí do krámu! Měli byste se stydět!"
Promiň Mildo, ale cloumají tebou emoce a píšeš kraviny. Nikdo tady čechy neuráží a nikdo tady netvrdí, že němci byly svatouškové. Pokud bych měl psát stejně jednoduše jako ty, pak bych tě obvinil z toho, že se zastáváš vlastizrádců, protože dost velká skupina čechů, kteří po válce likvidovali němce, byli bývalí udavači, kteří se zbavovali nepohodlných svědků.
"cca 95% lidí ze Sudet, co udatně vraždili svoje spoluobčany"
95% ze tří melounů sudeťáků to máme 2,85 miliónů, každý z nich vraždil své spoluobčany, sakra to máme aspoň 5 miliónů mrtvých čechů. Teda za předpokladu, že si všichni nepočíhali jen na jednoho čecha.
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Ale to je od začátku o němcích a českých lidech! O eskymákach to není.
Vražda 42lidí oproti milionům je trošku mimo porovnávat.
A i ve vraždách je statistika i v tom měli pořádkumilovní němci jasno, šlo vlastně o marky za každého heftlinka.
Stačí si přečíst o továrně na smrt zn.Osvětim, jak to tam ,,chodilo,,!
Člověk měl dvě možnosti po příjezdu do KT- smrt, život! V každém případě byl okraden o vše, co šlo ukrást!
Pak byl buď sedřen v práci, zničen, vyhladověn, ubit, zastřelen, splynován a spálen na prach. Před spálením byl okraden o zlato v ústech a o brýle.
Tak skončila spousta lidí z Evropy.
A pak se div lidem v Praze, v Ústí, pak stačí jen jiskra!
Tak to ber a nehledej v tom cokoliv.
Je jasné, že se všude najdou bezcharakterní kreatúry, co vylezou, když je čistý vzduch a už nic nehrozí z okolí.
Ti ale nepatří k těm, co mají být proč plní nenávistí a přilítla k ním ta jiskra.
Obrázek
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Warthogu, byl bych rád, kdyby jsi hodnotil moje příspěvky jako svoje, to znamená ve vší slušnosti.
Kde jsi prosím pěkně vzal, tu velkou část čechů, vlastizrádců, co likvidovali němce, že byli udavači, kteří se zbavovali svědků?! Takhle se píše na ,,důvěryhodném,, plátku iDnes, který je v žoldu u němců?!
Píšeš, že píšu jednoduše a přesto jsi nepochopil, nebo nechceš pochopit, co chci říci o 95% sudeťácích.
Je mi velmi líto, že na českých stránkach musím bránit české lidi proti pomluvám jakéhokoliv druhu!
A jak už někdo řekl na některé z těchto stránek: pamětníci, ti by nám dali...!
Obrázek
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bleu »

Mildo, můžu vědět co jsi si vlastně k dané problematice přečetl?
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Warthog
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 103
Registrován: 23/4/2010, 21:48

Příspěvek od Warthog »

"Warthogu, byl bych rád, kdyby jsi hodnotil moje příspěvky jako svoje, to znamená ve vší slušnosti."
Nezdá se mi, že by můj příspěvek byl méně slušný, než tvé předchozí, ostatně každý si je může porovnat.
Že píšeš jednoduše bylo myšleno tak, že máš jednoduchý, černobílý pohled na věc.
Co se týče mého zdroje, právě že se jedná o pamětníky, ne žádný IDnes, mimochodem internetové plátky čtu jen vyjímečně.
Mildo zkus pochopit, že nebráníš české lidi, ale české zločince, kteří se často "nepárali" ani s čechy. Ostatně tvoje tvrzení, že bráníš české lidi je nesmyslné už z toho důvodu, že většina čechů podobné zločiny nepáchala a tudíž ani tvou ochranu nepotřebují.
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Rychlá odpověď:
Bleu:přiznávám že od našich nových ,,historiku,,nic moc a to proto, že radši ne.
Mě prostě vaděj lidi co přelezou barikádu a ihned střílejí na ty co sními byli před chvilkou bok po boku.
Jinak k dané tématice jsem toho přečetl určitě více, než většina počítačožroutů.
Warthog: jsou zásadní věci a ty já řeším jednoduše: buď ano a nebo ne!
Střední cesta u mne nepřichází do úvahy! Není kam uhnout.
Nebráním lumpy, jen ty, kterým po předchozím utrpení bouchl karbid a už to nešlo unést, ty musíme bránit i proto, že už nežijí!
Tímto končím za svoji osobu, protože nechci aby jsme tady měli něco podobného jako maďarskoslovenské fórum, nechme mrtvé spát a to všechny!
Stejně v té věci už vymyslíme kravský ho.no a hádat se mě nebaví.
Koho jsem nasral-soráč.
Obrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Kolegové mám obavu, že jste se příliš rozvášnili. Takže TIME OUT.

Do rohů, vydýchat, občerstvit a dotáhnut tkaničky na rukavicích.

Z toho co jste zde nasypali mě osobně plyne jen jedno - Vražda je vražda a je jedno kdo ji ny druhém člověku vykoná. Nevěřím na bouchání sazí po dlouhém útlaku. Proč jim nebouchli když zde byl Wehrmacht a nemohl bránit postižené? Proč až když se to mohlo odehrát beztrestně?

Nevěřím na omyly. Vše co se v té divoké době dělo mělo svoje příčiny a někdo to chtěl. A to, jak se o těchto věcech dnes píše není omyl ani chyba v úsudku. Je to jen další kolo toho co začal Havel svojí omluvou Sudetským Němcům za odsun.

Až vychládnete, dejte se znovu do diskuse. Ale je pravda, že čekat solidní informace od našich novodobých zpravodajů a některých historiků je poněkud naivní a je potřeba s těmito zdroji pracovat velmi opatrně.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17819
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Věřit nemusíš, ale je to tak. Určitě jsi už zažil situaci, kdy absolutní pohodář/flegmatik vyletěl kvůli kravině a málem dal někomu ránu pěstí. Pokud ji rovnou nedal. Tak tohle je ten typický příklad, který jsem myslel. Ale aby bylo jasno, já to neobhajuji pouze nabízím jednu z možných variant, proč se některé masakry udály.
Tyto masakry nehodlám ani obhajovat a ani se nad nimi rozhořčovat. Já to mám v kategorii DĚS BĚS, stejně jako gladiátorské hry, upalování čarodějnic atd.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

To jsem zažil. Ale nevěřím na to, že by se najednou 20, 30, 50 či 100 flegmatiků každý z jiného domu ači konce vsnice najednou jako jeden zvednou jdou zabíjet. To někdo musí zbubnovat rozjet. Jinak máš naprostou pravdu.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17819
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Vztek, frustrace a strach jsou dost zápalné směsi. A pokud se našel někdo kdo toto v davu podpálil, klidně i nevědomky (a klidně i vědomě), tak zde najednou máš těžko ovladatelný dav.
ObrázekObrázekObrázek
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Bavil jsem se o tom výbuchu munice s chlapama v práci přímo v Ústí a všichni nezávisle na sobě měli jasno kdo to udělal. Je to už skoro 30-35 let.
Četl jsem i ,,nové,, verze výbuchu i nějaké fotky z tohoto období tam byly, hodili to na ostrahu, prý si dělali oheň. Moc se mi nechce věřit, že by ostraha byla tak dementní a riskovala výbuch vatrama. Prostě noví historici čenichají a ,,tvoří,,.
Skelete-máš pravdu!
Pátrači-v každém bouchnou jednou za čas saze, a výbuch sazí byl až za dva měsíce od konce války, to znamená že ten wermacht od tebe byl zbytečný, byl to prostě výbuch zadržované nenávisti ke všem němcům v tuto pro čechy další hroznou zprávu (výbuch).
Obrázek
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to Milda

Pokud tě tento případ zajímá, doporučuji ke studiu publikaci "Stalo se v Ústí nad Labem 31.července 1945", autoři Jan Havel, Vladimír Kaiser a Otfrid Pustejovsky. Vydalo město Ústí n.L. v roce 2005.
Autoři jsou historici, V. Kaiser je ředitelem Archivu města Ústí nad Labem. Jestliže hledáš informace k ústeckému výbuchu, je to podstatně serioznější podklad než to, co ti říkali chlapi v práci. Pokud tedy hledáš informace a ne potvrzení svých germánožroutských mindráků.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Jo, hlavně ty rafinovaný německý smradi v kočárcích zapalovali jeden sklad za druhým, že, Mildo. Máš pravdu, čtvrt roku po válce je nejlepším řešením lynč, do řeky s nima...co se zatěžovat nějakým vyšetřováním.

Pátrač má pravdu, chcce to pausu. Já s tímhle tady rozhodně končím, je mě z toho blbě.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Díky Raytheone, já věděl že nevydržíš.
:D
Kaisra znám z TV a jak jsem sledoval jeho neokázalé názory ,,správného směru,,, tak mu to ředitelování rozhodně patří.
Můj známý dělá v Ústí ÚJEP a zná se s ním osobně, tak sem tam hodíme řeč o dějinách, politice i o Kaisrovi. Neboj se nelámu jeho náhled na dějiny, nechávám mu jeho názor na pokoji.
V tom, komu věřím víc, tě musím zklamat, ti tenkrát ,,staří,, chlapi to zažili. Že nejsem germanožrout bych ti dokázal jednoduše, kdyby mi moje žena nevyhodila seznam děvčat z DDR i s taškou dopisů. :D A na mindráky jsem nikdy netrpěl, to slovo neznám.
Potvrď mi jenom to, jestli v té publikaci píšou o té ostraze a ohni. Buď od té dobroty.Dík.
Jestli ano, tak jsem ji už asi měl v pazourách. Čau.milda
Obrázek
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Yamo, nebuď hysterický a nedělej kina. Zajeď si do skladu myslím že Osvětimi a mrkni se na tisíce malých dětských botiček, oblečků a pak mluv, budeš-li moci.

Já už skončil, tak už toho nechte taky a je šmytec.
Obrázek
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to Milda

V citované publikaci nejsou názory ale shromážděná dostupná fakta. Pokud je ti tví "staří chlapi" dokáží vyvrátit věrohodným svědectvím, sem s ním. Pokud se však chceš pokoušet je vyvracet svým osobním názorem na postavu V. Kaisera, dopouštíš se závažné metodologické chyby.

Na "oheň a ostrahu" v citované publikaci si opravdu nepamatuji, pro závazné vyjádření bych si jí musel znovu přečíst. Pokud však máš kontakty v UJEP, nemůže pro tebe být velkým problémem si jí opatřit. Obávám se však, že její četba by pro tebe byla zklamáním.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Milda píše:Yamo, nebuď hysterický a nedělej kina. Zajeď si do skladu myslím že Osvětimi a mrkni se na tisíce malých dětských botiček, oblečků a pak mluv, budeš-li moci.

Já už skončil, tak už toho nechte taky a je šmytec.
Hysterický jsi ty, člověče. Když chybí argumenty tak použijem holocaust a je vymalováno. Nejlepší argument na obhajobu sviní, co shodí kočárek s dítětem z mostu.

Nenechám ti poslední slovo - rozhodně ne takovéto.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Warthog
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 103
Registrován: 23/4/2010, 21:48

Příspěvek od Warthog »

Osobně jsem navštívil tři koncentrační tábory, proto vím jakých zvěrstev byli někteří němci schopní, ale argumentace tímto u českých zvěrstev je střelba do vlastních řad. Nevím proč bych něco, co odsuzuju u němců, měl trpět u vlastních (chápejte jako typ chování, ne celkový rozsah masakrů, který byl u němců skoro o tři řády vyšší).
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

V posledním čísle Střelecké revue (07/2010) je článek o tomto pořadu a události, kterou tento "dokument" popisuje. Je napsán za použití tiskového prohlášení VHÚ Praha, autorem je Tomáš Jakl.

Doporučuji se to přečíst alespoň první stránku...
http://www.streleckarevue.cz/kategorie. ... o7/080.pdf

Jen doplním poslední odstavec, cituji:
"Z rozboru fotografií je zřejmé, že David Vondráček pro dokumentaristu nepřípustným způsoběm manipuloval s dobovými filmovými záběry. Záběry německých vojáků a civilistů odváděných do internace českými povstalci uvedl do souvislosti se záběry zabíjení německých civilistů rudoatmějci takovým způsobem, kterým diváky svého dokumentu uvedl v omyl"

Má cenu ještě k tomuto "dokumentu" něco dodávat?
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

JÁ TO ČETL U TATÍKA TAKÉ. JEN JSEM BYL LÍNEJ SE TÍM ZATĚŽOVAT. Nemáš odkaz na celé pdf? Mě to hází jen tu jednu stránku.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“