Untergang

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Indy
svobodník
svobodník
Příspěvky: 21
Registrován: 8/11/2005, 14:20

Příspěvek od Indy »

Celkove se mi film libil, a to tak ze moc!!!

Ani ten Tiger se nezdal byt spatny, proste respekt budici kolos (i kdyz tou dobou i na nej byl metr). Sturmgewehry, no fajnova zalezitost.

Dilci pribehy chlapce s pancerfaustem (vlastne cele obsluhy te 88ky), jejich zminene sebevrazdy (ten nejstarsi kluk byl opravdu z luftwaffe?)..

Za zminku stoji zachyceni jednani politickych a vojenskych spicek (obcas charaktery, napr Sper z toho vysel az sympaticky, obcas bezcharakterni ksindl) v protikladu s vojaky, kteri v naprosto zoufale situaci podavali profesionalni vykon (scenka kdy chteji zastavit nesmyslnou akci stariku pod Goebelsovym velenim) - velmi silne.

Ano, krome zaverecne sceny neni jejich protivnik ve filmu videt, a mozna i proto je to tak silne.

Podle me - Oskar za hlavni roli (Hitler uz byl ztvarnen vicekrat, ale podle mne takto skvele nikdy - neplest s verohodnosti, nedokazu posoudit).

Dokonale zachyceni horkeho konce imperia.
Uživatelský avatar
Bruno
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 824
Registrován: 8/10/2004, 10:51

Příspěvek od Bruno »

No musim povedat ze pan Knopf? sa tej role zhostil perfektne a "uveril "som mu , že je Fuhrer...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Najvačším nepriatelom mieru su pacifisti...
Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

Yamato:Je mi jasné,že o "tom" to není,protože ten film je německý...
Obrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Pokud si porovnám, jak se Němci postavili k nacismu a jak my k bolševismu, tak všechna čest, kam se na ně hrabem. Jistě, byli k tomu z nemalé míry donuceni, ale i tak. Čili nevidím důvod, proč by ze sebe měli donekonečna dělat monstra. Zmínka o Holokaustu by v tomto filmu byla naprosto umělá, prostě o tom ten film nebyl. A sebereflexe v něm podle mě je víc než dost, že ji tam nevidíš nechápu...
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

Nevím,jak bychom se během let 48-89 měli stavět k bolševismu,to zas nechápu já,po roce 89 ,jsme se postavili jak jsme mohli,nikoho jsme nezabírali,ani nevraždili příslušníky ostatních národů,tak jako skopci?!!
Docela mi tu sebereflexi osvětli,nějak jsem si jí tam nevšiml,tedy až na pana Mohnkeho,to byl panečku "lidumil"....
Obrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Jo jak jsme mohli? Tak kolik našich ksindlů šlo sedět, když už ne ke zdi? Nebo to, že Češi vraždili převážně jen Čechy a ne jiné národy je omluva??? Proč nejsou komouši zakázaní jako náckové? Atd.

No, Mohnke zrovna nejlepší příklad není, to je úlet jak kráva. Ale např. reflexe toho, jak sakra se Německu nevyplatilo jít do války prochází prakticky celým filmem...
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

To se mě neptej,já nevolím parlamentní strany jako ty ,třeba své ODS,které je vládě už od začátku,a nebyli schopni takovýto návrh předložit,jenže to by pan Klaus a Tlustý a ostatní asi už seděli,já neschvaluji zákony.
Obrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

No, kamaráde, ODS můžeš vyčítat ledacos, ale tohle je kravina. ODS byla ve vládě až po volbách, kdy již bylo o komunistech rozhodnuto. Nikoli tedy od začátku. Pleteš si OF a ODS? ODS sice vznikla odštěpením od OF, ale proč asi?
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“