Tmavomodrý svět

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

Jeden do trupu a dva do kokpitu.
Obrázek
toltec
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 165
Registrován: 10/11/2004, 20:27
Bydliště: StČ

Příspěvek od toltec »

... no ten Mezek musel sedět jak přibitej.... :-), faktem zůstává, že se to dělo nejen ve filmu, zmiňují to Němci, Amíci i Rusové. Takže nejen Biggles během I. sv. války
Smith

Příspěvek od Smith »

Malý dodatek. Text vojenské přísahy je původní text prvorepublikové přísahy. Všichni vojáci ve V. Británii jí skládali jako výryz kontinuity s ČSR.
Uživatelský avatar
trimin
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 153
Registrován: 26/8/2004, 13:38
Bydliště: doma a nebo někde jinde

Příspěvek od trimin »

Lord píše:Marný by nebylo ani zda je možné realizovat aby v letadlu letěli dva lidé .... viz záchrana po sestřelení .......
Tento případ je dokonce historicky doložen, ale musel bych chvilku pátrat kdo a kdy to bylo.

To Radola: krom přísahy ČSR skládali též přísahu králi Anglie a ta snad prvorepubliková nebyla :wink:
Národu, který si neváží svých hrdinů hrozí, že nebude žádné mít, až je bude potřebovat.
Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

Trimin:Já nepíšu,že přísaha králi byla z dob první republiky,jsi asi špatně četl.
Obrázek
Uživatelský avatar
trimin
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 153
Registrován: 26/8/2004, 13:38
Bydliště: doma a nebo někde jinde

Příspěvek od trimin »

To Radola: schválně jsem použil slovíčko kromě protože jsem chtěl připomenout to že ti kteří byli ve svazku naší armády již před Mnichovem skládali přísahu králi (naší vlasti už jednou přísahali), ale je možné že si někdo vymyslel i ipřísahu tak říkajíc navíc tedy novo přísahu Republice Československé.
Národu, který si neváží svých hrdinů hrozí, že nebude žádné mít, až je bude potřebovat.
skywolfcz

Příspěvek od skywolfcz »

"do Mezka se vešli 3 lidé... do 190 také 3..... "
Do FW 190 se vešlo až 5 lidí
pilot + 2 do trupu + 2 do křídel místo 20mm kanonů
Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

Skywolfcz:Jo,jasný:-)))
Obrázek
Uživatelský avatar
Ringhofer
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 8/3/2005, 17:23

Příspěvek od Ringhofer »

Add. Dva lidé v kabině: U spitfira to možné bylo. U Fw190 také, u Me109 už si ale nejsem jistý, tam ta kabina byla zatraceně malá. Šlo to třeba u P-51 ,tam snad byla i možnost posunout přepážku a udělat z toho nouzově dvoumístný letoun(ale jak přesně to vypadalo, to nevím). Že došlo k případům, kdy byl takto setřelený pilot zachráněn, je pravda.

Add: Zapíchnutí letadla křídlem do vody:Tak nízko a v takové rychlosti je to dřív, jak na nový boty!Stačí vteřinová nepozornost, pohled jinam, nebo silnější poryv větru a je to! Zkušenej pilot by se hlavně tak nízko nepouštěl, pokud by k tomu neměl zatraceně pádnej důvod.

Jinak, pokud to někoho z vás zajímá a chtěl by vidět jak vypadá kokpit Spitfira, tak jeho přesná kopie, ta která "hrála" v Tmavomodrém světě je k vidění v baru Wings Club v Praze kousek od náměstí Jiřího z Poděbrad(Horní část náměstí za kostelem, druhá ulice od Vinohradské, rovnoběžná s ní směrem k Floře, dům má výrazně modře natřené přízemí). Ten kokpit je nainstalován tak, aby si jej člověk mohl bezproblémů z blízka prohlédnout, chybí v něm ale jeden ovládací prvek, schválně, pokud tam půjdete, jestli poznáte, který to je :mrgreen: Je tam k vidění plno dalších zajímavejch věcí ohledně letadel, tak že pro zájemce to určitě stojí za návštěvu! Pivko tam maj dobrý, ale jídlo celkem drahý, nechat tam sedm stovek není nic těžkého :mrgreen:
mechoš
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 181
Registrován: 5/10/2005, 08:45

Příspěvek od mechoš »

To chyceni kridlem o hladinu bych taky videl dost realne,musis si uvedomit ze v te chvili se krome rizeni snazil i vyhodit zachrannej clun z kabiny,a u takovyho pera jako je spitfire staci opravdu hodne malej pohyb kniplem...
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Hartmann zminuje, ze do 109tky bral 2 dalsi lidi, podminkou byla mensi postava, protoze je bral do trupu, odkud odmontovali radio a pancir, do kabiny se vesel jenom 1 clovek a to jeste nesmel bejt moc velikej, mezek je opravdu hodne tesny letadlo... o 190tce nic nevim, ale imho taky maximlane 2, ze je vozili podveseny misto kanonu, tomu neverim, imho blabol az na pudu, ale cetl jsem to uz na vic mistech, nejen tady od Cometa 8)

To, jak zavadil kridlem o vodu- mne tam napadly 2 verze proc, prvni, ze pres clun nevidel a byla to nehoda, druha, ze to udelal schvalne a zapichnul to s ledalem blizko Slamy, proto, aby clun neuplaval, pri tech vlnach by ho totiz uz zrejme nechytil, takze je mozny, ze slo o sebeobetovani... ale jak je to mysleny opravu, to vi asi jenom pan S.

Jinak ten film neni spatnej, ale na mne je tam moc lasky, ja jednoznacne v tomhle preferuju starickou Bitvu o Britanii (TM ma v sobe nektery nepouzity zabery z tohodle filmu). Asi nejzajimavejsi mi prislo, kdyz jsem si prehodil zvuk (DVD) na stopu, kde Sverak komentuje, co se tam delo a jak ten film nataceli, to mi prislo daleko hezci a zajimavejsi. Treba to, ze zabery, kdy opravdovy letadla supluji modely, vypadaji vic realisticky, nez ty skutecny...
válka je vůl
Uživatelský avatar
maxx
desátník
desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 5/3/2006, 00:59
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od maxx »

Skúšal som na simulátore letieť nad rozbúreným morom/Me 109G/.Náhly poryv vetra,či vyššia vlna prekvapia a môžu byť osudným pri lete nad samou hladinou,kvôli momentu prekvapenia pobrežnej obrany.A prípad double sa stal,aspoň tak píše Fajtl v knihe "Boje a návraty".Ide o por.Strnada a serž.Kuneša pri návrate z rubarbu v oblasti Arrasu.
Uživatelský avatar
Jekatěrina Dolgoruká
vojín
vojín
Příspěvky: 12
Registrován: 24/7/2009, 01:54

Příspěvek od Jekatěrina Dolgoruká »

Skvělý film, hlavně pro svůj rámcový příběh, který má větší význam, než ta láska...
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Pro mě osobně tento film byl hluboké zklamaní. Staršímu filmu Nebeští jezdci to nesahá ani po paty. Já do kina chodím málo ale u této věci jsem měl problém v polovině neodejít pryč.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17777
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Tmavomodrý svět měl velký potenciál a i pro mne byl určitým zklamáním. Ale svět si žádá romance, tak je i svět dostane. Aspoň vzniklo něco na toto téma
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Jekatěrina Dolgoruká
vojín
vojín
Příspěvky: 12
Registrován: 24/7/2009, 01:54

Příspěvek od Jekatěrina Dolgoruká »

Ve srovnání s tím Pearl Harborem, se kterým prohrál, si myslím, to dopadlo ještě dobře. Vidět takovou pitomost i v českém prostředí by určitě bylo horší ;)
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

On je Pearl Harbour válečný film o přepadení Pearlu? :shock: Já myslel, že je to love story :sad:

Bohužel je to tendence posledních let, love story na pozadí něčeho... I když i "válečné" filmy se mohou pěkně minout - viz Bitva v Ardenách a tanky jezdící po písku :D
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Až nějaký režisér bude mít opravdu koule, tak natočí životní příběh Ericha Hartmanna, tam lze i tu romantiku trochu zasadit. Bohužel na tohle asi bude mít koule jen Uwe Boll a bude to jen opravdu hodně těžce stravitelné :D
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

Bych to nechal natočit Hřebejka, Hartmanna by mohl hrát... jánevim, třeba Dušek je mu docela podobnej, na Bimmela jednoznačně pasuje Liška, Donutil je učiněnej Roßmann, Krupinskyho famózně předvede Polívka a Hrabak ... řekněme Holubová :up:
Don't worry, pee happy.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Já chci Bigglese :D
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“