Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Tempik »

Tissaia a Ciri za mě super. Jeslti neukážou kozy, tak budu smutný. Yeneffer dobrá jen jako hrbáč a pak o ničem. Ostatní ženský si tam po týdnu už ani nevybavuju.

Ale po dlouhé době jsem viděl Heat/Nelítostný souboj s Al Pacinem a DeNirem z 1995. To je tak dobrej film! Uplně jsem v záplavě popkorňáků zapoměl, jak má dobrý film vypadat.

No za dva měsíce "1917" a doufám, že to bude stát za návštěvu kina.
Kouzelnik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1305
Registrován: 27/9/2017, 22:23

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Kouzelnik »

Tempik píše:Tissaia a Ciri za mě super. Jeslti neukážou kozy, tak budu smutný.(...)
Tak tuhle důležitou věc prosím nevyzrazuj. Ať se mám na co těšit.


Tempik píše:Ale po dlouhé době jsem viděl Heat/Nelítostný souboj s Al Pacinem a DeNirem z 1995. To je tak dobrej film! Uplně jsem v záplavě popkorňáků zapoměl, jak má dobrý film vypadat.

jj, super film... sice mi vadí ta hraná bezcitnost (viz že jen pár vteřin trvalo rozhodnout jestli zastřelit dalšího člena přepadeného auta - myslím ten první útok).... Ovšem je zajímavé, že v kategorii heist filmů je zajímavě pojatá postava šéfa bandy ... když jej "spasí" setkání s https://img.csfd.cz/files/images/film/p ... 7.jpg?w700.

Zajímavé je, že podobně hozenou roli (heist film ... a zločinec vs. femme fatale ale opět v pozitivním smyslu) si RdN zahrál o5 a to v Score (česky "Kdo z koho"). Nejvíc mě bavím ty vychytávky jak v obou filmech se zločinci snaží překonat mechanické/technické překážky.



Skeptik píše:Taky bych to zkouknul, kdybych věděl kde.
NETFLIX nemám a ztahovat to hodiny z ukládacího portálu se mi nechce :wink:
Pokud jde o otázku jak "tlustá" či "tenká" je prkenice, tak pomůže faktor času... Stačí počkat rok, dva a už je cena snesitelnější..

Příklad: taky se těším, až někdy uvidím seriál Černobyl (viz např. diskuze v tomto vlákně).

Vypadá to, že během příštího roku dostanu Černobyl od kamaráda na DVD, protože on už to viděl a ušetří stovku/dvě, když mi daruje "ojeté" DVD, namísto toho aby mi kupoval nějaký dárek k narozeninám.

Další možností je nákup DVD přes nějaký bazarový web/aukro od člověka který si taky už DVD opakovaně přehrál (akorát je otrava si pro balíček vystát frontu na poště, to je fakt).

Anebo (má-li člověk doma televizi a platí-li koncesionářské poplatky), tak spoléhat, že ČT někdy uvede film/seriál.
R.I.P.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Julesak »

No tak zase stiahnutie pár dielov seriálu môže trvať najviac pár (jednotiek) hodín, v závislosti od rýchlosti pripojenia a formátu ktorý sťahuješ.
A nemusíš počas toho sedieť pri PC, resp. ti to môže sťahovať na pozadí.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4088
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Tak jsem včera večer Zaklínače konečně dokoukal a jsem toho názoru, že pokud v něm chtěl Netflix najít vlastní Hru o trůny, bude muset hledat dál. První polovinu seriálu tvořily epizody se třemi vzájemně nesouvisejícími dějovými liniemi a pochybuji, že divák neznalý předlohy zpočátku chápal, že v reálném čase se odehrává pouze linie s Ciri, zatímco ty sledující osudy Geralta a Yennefer se odehrávají hluboko v minulosti. Proto na mě seriál dlouho působil hrozně nesourodě, takže jsem se do děje nedokázal doopravdy ponořit. Navíc to rozdělení na tři rovnocenné dějové linky nejvíce odnesla ta zaklínačova, protože se scénáristé do první série pokusili naroubovat co nejvíce Sapkowského povídek, a protože na jejich zpracování nedostali dostatečný prostor, výsledek působil hrozně uspěchaně a povrchně. Ale nejvíce mi vadilo, že ten osvalený protiva nenávidějící celý svět a vyjadřující se zásadně holými větami, neměl se Sapkowského Geraltem, kromě bílých vlasů a medailonu na krku, vůbec nic společného. No ale postupně se ty odlišné časové linie spojily, zaklínač se trošku rozmluvil a přestal se tvářit jako by ho permanentně bolely zuby a v posledním díle se konečně na výpravě projevilo těch 10 milionů dolarů, které stála každá epizoda. Takže se celkově jednalo o nadprůměrnou podívanou s potenciálem se v dalších sériích ještě zlepšit, i když na úplnou seriálovou špičku to asi stačit nebude.
Ataman píše:
Zaklínač bol super, už aby bola druhá séria
Zemakt, Julesak, Jarl - pánové, jak to obstojí v porovnání s prvním Zaklínačem(který se mi líbil tuze moc)?
Je to možná paradox, ale ten netflixovský projekt je pro mě dalším argumentem pro tvrzení, že ten vysmívaný starý polský seriál natočený za 18 milionů zlotých nebyl vůbec špatný. Samozřejmě ve výpravě a filmových tricích se s novinkou od Netxlixu nemůže měřit, ale třeba ztvárněním postav Geralta a Yennefer je určitě bližší Sapkowského předloze, stejně jako celkovým pojetím některých epizod.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Julesak »

Ja som si práve na jeseň tých prvých pár poviedok prečítal (ako vôbec prvý krát niečo zo Zaklínača), a je pravda, že mi to dosť pomohlo v pochopení súvislostí. Bez toho by som dosť tápal.
Ale ako úvod boli tieto epizódy asi potrebné.

Snáď keď sa rozbehne hlavný dej, bude to jednoduchšie.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Tempik »

Já nic nečetl, hry jsem nehrál a ani polský seriál neviděl. Pro mne bylo naopak originálním překvapením, že ty tři linky byly oddělené i časem a došlo mi to až někdy v druhé půlce. Mile mě takový nápad a i provedení překvapilo.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13217
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Rase »

Mě paradoxně nejvíc bavily části které v knihách / povídkách ani nebyly nebo jsou jen okrajově zmiňovány :D
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 900
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Ataman »

jarl píše:ten netflixovský projekt je pro mě dalším argumentem pro tvrzení, že ten vysmívaný starý polský seriál natočený za 18 milionů zlotých nebyl vůbec špatný.
Tak nějak, aniž bych novýho Zaklínače viděl, si to taky myslím. Trailery mě nepřesvědčili, na rozdíl od Žebrowského novej Geralt vypadá jak jeliman a vůbec to na mě celý působí jako efektová kašírka. Tak to holt odložím na někdy. Jinak díky všem za odpovědi.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4219
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

Jarle, vidím to hodně podobně :)
Udělal jsem si kvůli W. účet na Netflixu, a vypadá to že si jej nebudu prodlužovat...

A mimochodem: Zkoukněte taky tohle - je to fanouškovský film, ale šel i do kin. Jen tak, pro porovnání, co udělá profi tým a co udělá pár nadšenců.

A pro znalce - pro ty, kdo viděli pl seriál: Jaskiera hraje tentýž herec :) ale víc už nechci spoilovat :rotuj:

PS: A doporučuju dodívat do konce, na potitulkovou scénu :D
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Pikujuci brizolit
poručík
poručík
Příspěvky: 723
Registrován: 13/12/2018, 16:47
Bydliště: občas aj SK

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Pikujuci brizolit »

Secrets in the Sky: The Untold Story of Skunk Works (TV film)
Dokumentární

USA, 2019
Režie: Jeff Cvitkovic, Rory Karpf
Scénář: Rory Karpf
Hrají: Dennis Quaid, George H. W. Bush (a.z.), Dwight D. Eisenhower (a.z.), Howard Hughes (a.z.), Robert McNamara (a.z.), Ronald Reagan (a.z.)

Obrázek

Skunk Works je oficiálny pseudonym pre pokročilé vývojové programy Advanced Development Programs (ADP) v americkej spoločnosti Lockheed Martin. Z dielne Skunk Works pochádzajú mnohé slávne vojenské lietadlá vrátane špionážneho U-2, SR-71 Blackbird či F-117 Nighthawk. Ako však toto prísne tajné oddelenie vzniklo, fungovalo a nepriamo ovplyvňovalo vývoj dejín? Americký dokument Secrets in the Sky: The Untold Story of Skunk Works poskytne odpovede na tieto otázky a taktiež priblíži životný príbeh mužov, ktorí stáli roky na jeho čele, a to Kellyho Johnsona a jeho spolupracovníka a nástupcu Bena Richa.

“War is a matter not so much of arms as of money.”― Thucydides, History of the Peloponnesian War
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4088
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Na YouTube už je možné najít řadu verzí Marigoldovy písně o zaklínači:



ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1452
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od danny1691 »

@Alfik díky za tip
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11611
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

The Cold blue

ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Kouzelnik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1305
Registrován: 27/9/2017, 22:23

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Kouzelnik »

Pro ty, kteří se chtějí pokusit vcítit do tehdejší formy informování lidí žijících pod okupační nacistickou vládou od 1939 (pozn. - Český rozhlas je živ z koncesionářských poplatků, tj. odkaz posílám pro plátce koncesionářských poplatků Českému rozhlasu).

https://plus.rozhlas.cz/startuje-cyklus ... tu-8131856
R.I.P.
Uživatelský avatar
Pikujuci brizolit
poručík
poručík
Příspěvky: 723
Registrován: 13/12/2018, 16:47
Bydliště: občas aj SK

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Pikujuci brizolit »

Antropocén: Epocha člověka (2018)
Dokumentárny

Obrázek

ROK: 2018
ČSFD: 76 %
IMDb: 7/10

REŽISÉR: Jennifer Baichwal, Edward Burtynsky, Nicholas de Pencier
HERCI: Alicia Vikander (vyp.)

Dosáhli jsme bezprecedentního okamžiku v historii naší planety. Lidé v současnosti ovlivňují Zemi a geologické procesy více než všechny přírodní síly dohromady. Antropocén: Epocha člověka je dokumentárním snímkem, který čtyři roky natáčel oceňovaný tým ve složení Jennifer Baichwalová, Nicholas de Pencier a Edward Burtynsky. Jedná se o dokument, který kombinuje umění a vědu a přináší empirický, neučebnicový náhled na klíčový moment v historii geologie. Dechberoucí snímky přináší provokativní a nezapomenutelný zážitek a názorně ukazují dopad lidstva na naši planetu. [Zdroj: ČSFD]


“War is a matter not so much of arms as of money.”― Thucydides, History of the Peloponnesian War
Uživatelský avatar
Pikujuci brizolit
poručík
poručík
Příspěvky: 723
Registrován: 13/12/2018, 16:47
Bydliště: občas aj SK

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Pikujuci brizolit »

Irčan (2019)
Dráma | Historický | Krimi | Thriller | Životopisný

Obrázek

ROK: 2019
ČSFD: 87 %
IMDb: 9/10

REŽISÉR: Martin Scorsese
HERCI: Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Bobby Cannavale, Harvey Keitel, Ray Romano, Stephen Graham, Anna Paquin, Joseph Russo, Jeremy Luke


“War is a matter not so much of arms as of money.”― Thucydides, History of the Peloponnesian War
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od kozlustechnykus »

Pro dnesni noc doporucuji Vlakna, pripadne Den pote :-D
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Uživatelský avatar
Pikujuci brizolit
poručík
poručík
Příspěvky: 723
Registrován: 13/12/2018, 16:47
Bydliště: občas aj SK

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Pikujuci brizolit »

1917
Obrázek

ROK: 2019
ČSFD: 82 %
IMDb: 9/10

REŽISÉR: Sam Mendes
HERCI: George MacKay, Dean-Charles Chapman, Colin Firth, Benedict Cumberbatch, Mark Strong, Andrew Scott, Richard Madden, Daniel Mays, Adrian Scarborough, Nabhaan Rizwan

Držitel Oscara Sam Mendes, režisér bondovek Skyfall, Spectre a filmu Americká krása, natočil jedinečný epický příběh z první světové války. Na sklonku jednoho z největších válečných konfliktů všech dob dostali dva mladí britští vojáci Schofield (George MacKay) a Blake (Dean-Charles Chapman) zdánlivě nesplnitelný úkol. V nervy drásajícím závodě s časem musí zdolat nepřátelské území a doručit zprávu, která má zabránit smrtícímu útoku na stovky vojáků - mezi ohroženými je i Blakeův bratr. [Zdroj: ČSFD]


“War is a matter not so much of arms as of money.”― Thucydides, History of the Peloponnesian War
Kouzelnik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1305
Registrován: 27/9/2017, 22:23

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Kouzelnik »

Je někdo kdo nezná komisaře Dreyfuse?...
O jednom z nejslavnějších herců česko-slovenského původu, Herbert Lom, je stručný dokument o jeho životě https://plus.rozhlas.cz/nejslavnejsi-ce ... tb-8133458

(pozn. - Český rozhlas je živ z koncesionářských poplatků, tj. odkaz posílám pro plátce koncesionářských poplatků Českému rozhlasu).
R.I.P.
Uživatelský avatar
Pikujuci brizolit
poručík
poručík
Příspěvky: 723
Registrován: 13/12/2018, 16:47
Bydliště: občas aj SK

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Pikujuci brizolit »

Inside the SS
Dokumentárny | Historický

ROK: 2018
ČSFD: 76 %
IMDb: 8/10

REŽISÉR: Serge de Sampigny
HERCI: Adolf Hitler (a.z.), Heinrich Himmler (a.z.)
Obrázek

Během druhé světové války se vytvořila armáda mužů, která se považovala za elitní rasu a vedla v Evropě kampaň plnou teroru – byly to jednotky SS. Tito lidé věřili, že krutosti, které konali jsou ve jménu obrany Německa a dokazovali tím svou naprostou oddanost Hitlerovi. Po 70 letech někteří stále věří, že jejich činy byly správné, jiné jich litují. Tento dokument využívá dosud nepublikované historické záznamy a přináší pohled do života členů SS. [Zdroj: ČSFD]


“War is a matter not so much of arms as of money.”― Thucydides, History of the Peloponnesian War
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“