Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11573
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Řešit to jakou barvu pleti kdo má mi přijde jako prkotina. Lepší je řešit, jestli třeba herec umí hrát či je dobrý scénář apod. Chtít po fiktivním filmu z historie historickou přesnost je jako chtít po historickém dokumentu uměleckou úroveň či epičnost. Pokud to oba produkty mají je to +, pokud ne, není to -.

A co se týká filmů/seriálů podle her, potom obvykle filmy věrné hře jsou propadáky a naopak ty, které mají společné jen názvy jsou nejlépe hodnoceny. Ve světle tohoto, co je tedy lepší? :wink:
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17795
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

u adaptací z her je to vždy o síle příběhu té hry. Logicky film Mortal Combat bude kravina, protože tam není na čem stavět. To samé film Dračí doupě. U adaptace Tomb Raideru se už scénárista má čeho chytit, a dovolím si tvrdit, že u Kingdome come je ta dějová linka dosti silná, a to včetně Ženského údělu.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Skeptik »

Dzin píše:Řešit to jakou barvu pleti kdo má mi přijde jako prkotina. ... Chtít po fiktivním filmu z historie historickou přesnost je jako chtít po historickém dokumentu uměleckou úroveň či epičnost.
Opravdu?
I v tom případě, kdy si 90% diváků dělá obrázek o minulosti dle toho co v tom filmu vidí ?
Chápu, správná kultura musí být angažovaná ... (BAZINGA - vtip)
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11611
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Obrázek

Jasně Dzine, já jsem úplně v klidu :mrgreen:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
t.hajek
7. Major
7. Major
Příspěvky: 442
Registrován: 26/2/2009, 12:03
Bydliště: Praha

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od t.hajek »

ten Lancelot.. to je fake, že jo, ŽE JO !!!


mě stačil jeden díl Děsivých dějin, které se mi strašně líbí a kde byl jeden z vikingských nájezdníků černoch.. přesněji jeden ze dvou vikingů.

podobně jako jsem hledal vysvětlení proč v jedné z posledních britských adaptací Skakespearových her týkajících se Válek růží - nevím už jaká hra to byla ani jméno postavy - byla králova matka černoška. Napadlo mě jedině dobrá herečka a snažil jsem se nějak to přijmout, ale prostě mi to nesedí.

A aby bylo jasno - podobně mi vadil Omar Shariff a spol jako Džingischán a Mongolové.
ObrázekObrázekObrázek
Wasp
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2463
Registrován: 24/6/2014, 15:46

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Wasp »

Je to retušování historie.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11611
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Je to z nějakého amerického seriálu, kdysi jsem to sem dával do sekce vtipy. A koukám, že stále boduji :D .
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11573
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

skelet
To právě ne. Opravdu obecně platí, že adaptovaný příběh hry byl většinou propadák a naopak neadaptovaný úspěch. Třeba poslední Detektiv Pikaču či Ježek Sonic. O příběhu hry to vůbec není, hra má jiné vyprávěcí postupy, než film a je třeba vyprávěcí formu a tím i příběh přizpůsobit na každé médium zvlášť.

Skeptik
Jaký obrázek si dělá 90% populace o minulosti z toho, co se učí ve škole? Tobě snad přijde, že lidi obecně mají přehled třeba o české historii? Nebo světové? 90% lidí o ní buď nemá ani páru, nebo o ní má zcela pomýlené představy.

A že po sledování filmu/seriálu mají lidi o středověku chybné představy? Copak ostatní média jsou na tom lépe? Stačí se podívat, jakou představu si středověku odnášejí čtenáři Vondruškových knih. Ale je to nejprodávanější český autor. Není to historická přesnost, co prodává.

Zemakt
Správně! :)

Nebo tobě nějak extra vadil třeba sir Bedivere v Král Artuš: Legenda o meči? :wink:


V tomto případě nemám moc rád hysterii z obou stran. Úprava děl, aby vyhovovala současnému diváku je prostě běžná a to i historicky. Ve středověku byl starověk zobrazován zcela běžně, jako středověk. Jak už jsem psal, jestli je podobné dílo historicky přesné, je to +, jestli ne, není to -. Když je film kravina, nepomůže mu ani to, že je historicky věrný, nebo že je etnicky a kulturně vyváženy na současné publikum.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11611
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Hysterie je jedna věc, fakta viz druhá viz pravidla pro nové oskary třeba. Lancelota beru jako vtip. Žižka v civilním životě NGUYEN Van Huy, by mne už vytočil. To, že dnešní znalosti středověku nejsou bůh ví co, přece neznamená, že se mohou ještě víc ......
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17795
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Dzin: Máš tam dvě chybky. Sonic nemá prakticky žádnou příběhovou linku, Detektiv Pikachu vychází z dětského anime, ne ze hry (hra vychází z onoho anime). To že různé žánry mají jiné vyprávěcí postupy je logické. Stejně tak to má i divadelní hra.
ObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11573
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Zemakt
Ikdyž obsadili černocha jako rytíře kulatého stolu, tak to nebylo vůbec špatné a nebyl to ani vtip. Byť i jeden vtip ve filmu udělal, jinak byl ale dost vážný. :wink:
Pravidla pro Oskary považuji taky za určitý druh hysterie.


skelet
Právě, to ukazuje, že tvrzení "u adaptací z her je to vždy o síle příběhu té hry" vůbec neplatí, protože ani Pikaču (původně je to opravdu hra pro Nintendo a ne anime, podívej se třeba na obligátní wiki) a ani Sonic nemají silný příběh.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3824
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Scotty87 »

jarl píše:Obávám se, že na kladení podmínek je Warhorse malý hráč. Nevím jak to chodí při adaptaci počítačových her, ale v knižní branži většinou musí i ta největší esa nechat filmařům volnou ruky. Když někdo koupí práva k nějakému dílu, logicky si jej hodlá adaptovat podle svých představ a o žádná omezení nestojí. Někdy se to řeší tak, že je autor přibrán do týmu a nebo jsou s ním některé změny konzultovány, ale obvykle může pouze trnout jaký bude výsledek.
Ono se, alespoň podle toho co jsem zatím četl, nejedné jen o prodej práv. Podle všeho bude mít Warhorse roli koproducenta.
Hraná podoba herního hitu je v počátečním stadiu přípravy. Přípravné práce probíhají v Los Angeles a v Praze. Podle Variety se na české straně o produkci stará generální ředitel Warhorse Martin Frývaldský.
"Uzavření koprodukční dohody je první výstřel ze startovní pistole závodu na dlouhé trati. Přestože s hraným filmem dosud žádné zkušenosti nemáme, aspirace máme docela velké, bavíme se o filmu, který má oslovit diváky na celém světě, stejně jako se nám to povedlo se hrou Kingdom Come: Deliverance. My jsme byli vždycky docela 'control freaks' a bylo a je pro nás podstatné dělat si věci po svém. Věříme, že ve spolupráci s Wild Sheep, která má mimo jiné v portfoliu další herní značku Yakuza, se nám to podaří," řekl Frývaldský HN.
https://tech.ihned.cz/c1-66827870-kingd ... ebo-serial
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4219
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

Mám tady pocit, že pletete dvě věci dohromady.
Pokud herec, jakékoli pleti, hraje postavu, protože je to prostě herec a má tu postavu ztvárnit, je to v pořádku. Othella hrají běžně běloši i asiaté - ostatně, kde v takovém Ústí nebo v Tchien-Ši, či v Permu, hledat nahonem herce tmavé pleti, že... A Jaga ostatně občas hrají i černoši, třeba v USA je to běžné.
Chápete tu ironii? Černoch hraje bělocha, a ještě k tomu těžkého hajzla a natvrdo rasistu - přečtěte si např. monolog Jagův o "otlemené černé opici, co post důstojenství obdržela"... a vylovuje to černoch "černej jak bota" :)
A jediné, co je třeba, je to, aby ten herec byl dobrý herec!

A druhá věc, za kterou se tohle zakrývá, je "na sílu" tlačený černoch. Bylo by špatně, kdyby se ve hře (nejsou tam herci, postavy jsou pixely) ze středověkých Čech objevil černoch? Nepochybně. Pravděpodobnost výskytu lidí černé pleti v 15. stol, v okolí Sázavy, je nulová.
Mimochodem, oni tam černoši jsou - je to takový easter egg, a nejsou vidět, jen se o nich mluví :) Vávra si udělal prdel z idiotů :)

Bylo by tedy špatné, kdyby bělocha hrál černoch? No, je-li to o tom, kdo je a není k dispozici a je to dobrý herec, je to jiné, než když je z toho obsazení na první pohled jasné, že jde o politicky motivované začlenění rasově vhodného člověka - jen kvůli jeho pleti.

Ono je to poznat. Třeba právě na tom Jagovi je poznat, jestli hraje herec postavu, nebo jestli jde o snahu "se udělat na barvě". Bude to poznat i na případné postavě v seriálu KCD.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17795
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Mimochodem, oni tam černoši jsou - je to takový easter egg, a nejsou vidět, jen se o nich mluví :) Vávra si udělal prdel z idiotů :)
toho jsem si nevšiml, nevíš přesněji kde a kdy? Teď jsem to začal hrát od nuly, ale dříve jsem si toho nevšiml.

jinak s tvým textem souhlasím.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Farky »

Nevím jestli ten film tady už někdo zmínil ale nedávno jsem se koukal na Danger Close. Celkem solidní věc o jedné bitvě Australanů ve Vietnamu -

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4219
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

skelet píše:
Mimochodem, oni tam černoši jsou - je to takový easter egg, a nejsou vidět, jen se o nich mluví :) Vávra si udělal prdel z idiotů :)
toho jsem si nevšiml, nevíš přesněji kde a kdy? Teď jsem to začal hrát od nuly, ale dříve jsem si toho nevšiml.

jinak s tvým textem souhlasím.
Jak je ten mastičkář v Sázavě, co ti dává pár kvestů, třeba ať seženeš zub, víchu, apod., tak když počkáš do večera, až si zajde do hospody, tak on se tam baví s místníma. A má několik hlášek, které se náhodně mění, a opakují.
No a jedna z těch smyček je (nikoli doslovně) že byl ve Vlaších, ve městě Venécie, a že to město je postavené v bažině, na zatlučených kládách. To mu místní nechtějí věřit, žejo, a on ještě dodá, že tam na ulici viděl lidi, kteří jsou ve tváři úplně černí. No a to mu už na rovinu říkají že kecá, že to přece není možné :D
Takže tam musíš několikrát zajet, postávat tam až začne kecat, a mít trošku štěstí až dá tuhle historku. Určitě vymyšlenou - kdo by stavěl v bažině a kdo kdy slyšel o lidech s černou pletí! :rotuj:
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13217
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Rase »

Koukal jsem na ten nový seriál Barbaři a byl docela dost v pohodě. Vizuálně hodně povedený a děj rovněž nenudil. Problém bych viděl v nízkých nákladech na komparz, kdy kmen Cherusků působí jako jediná vesnička o méně jak stovce lidí. Výsledek tak dost připomíná vesnici Asterixe a Obelixe.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11611
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

Pre Zemakta :D

Greyhound: Bitka o Atlantik / Greyhound: Bitva o Atlantik (2020)
Vemi pěkné. Až překvapivě.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11573
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Dzin »

Dokoukal jsem Zaklínače a musím říci, že za mě dobré. Sice některé díly lepší, některé méně, ale to tak bývá u seriálů. Nejvíc se mi asi líbil díl s Ježkem, a nejméně asi díl s drakem. Jinak dobré, jedině co jsem si říkal, že by mohli vylepšit je rozpočet, aby bitvy armád vypadaly trochu epičtěji. Což by se ale mělo od druhé série stát, takže se i docela těším.

Navíc mi to zase připomenulo, že bych si mohl opět Zaklínače přečíst, protože jsem ho četl naposledy před cca 20 - 25 lety a tak už si toho dost nepamatuji.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17795
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Film Vice, aneb jak se Dick Cheney vypracoval na viceprezidenta USA a zcela ovládl Washington.
https://www.csfd.cz/film/552677-vice/komentare/
Film je skvělé obsazen i v lidi rolích a je tam i změnám Česká stopa při přípravě invaze do Iráku.
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“