Junkers Ju 88G-6

Moderátor: Hans S.

toltec
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 165
Registrován: 10/11/2004, 20:27
Bydliště: StČ

Příspěvek od toltec »

Melkore, to je v pořádku, ale zkus - nebo i vy ostatní - zkuste najít (stejně vám to prozradím) německé označení pro P-61.

Jen na okraj - úspěchy nočních stíhačů Němců a spojenců se nedají porovnávat. Němci měli "nadbytek" cílů pro útoky, spojenci na tom v Evropě v letech 1944 / 1945 byli podstatně hůř.... chodili si pro německé letouny nad jejich letiště, ale pořádná a dlouhodobá bombardovací ofenzíva ze strany Němců nebyla... Proto se také zaměřili na sestřelování V-1 a jejich nosičů - He 111.
Proto je dost těžké říci, který z nočních stíhačů byl nejúspěšnější.... porovnávali byste neporovnatelné.
V každém případě do pomyslného hodnocení musíte brát v potaz i P-61, Bristol Beaufighter, Me 262B-1, Do 335 Pfeil a .... s podivem i Jakovleva.
Melkor

Příspěvek od Melkor »

No v podstatě máš pravdu, noční stíhači se spíš hodí pro obranu než útok, ale nediv se, že dáváme na první místo třeba He-219, on měl prostě možnost pořádně ukázat své výkony a také měl možnost správného využití, zatímco spojenecká letadla nikoliv.
toltec
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 165
Registrován: 10/11/2004, 20:27
Bydliště: StČ

Příspěvek od toltec »

Dobrá, tak bych to uzavřel - jako nejlepší německý masově nasazený noční stíhač je - a to se shodneme všichni - He 219.
Kdyby... já vím, ona kdyby... tedy kdyby mohl Pfeil ukázat v rukách zkušených pilotů, jak pěkně u Dornierů umí stavět letouny, bylo by myslím na německém nebi dost zle....
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

Nevim,podle mne nejlepší nebyl,celkově co třeba i takový Me-410 to byl taky hodně dobrý noční stíhač (měl sice řadu nevýhod a nedostatků),ale i např. Me-110 byl vynikající.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Hm, ale kde jsi viděl noční Me 410?
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

Jo viděl,Me-410 byly i noční stíhačky,a létal na nich třeba i (nevím jak se to píše) baron Zusein Wickenstein...
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Tak to sem schválně stáhni nějaké NJG Me 410...co já vím, tak nebyl ani prototyp.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Teda o Me-410 jako nočním stíhači jsem nikde nečetl ani neslyšel, jakékoliv info by bylo vítáno

Ju-88G kontra He-219 - němci v průběhu války asi neměli tolik výrobních kapacit pro hromadnou výrobu nového nočního stíhače. Ju-88 se vyráběl od začátku války coby bombardér, výroba verze C jako nočního stíhače byla zaběhnutá tak vychází géčko jako logický pokračovatel. A na Lancastery a Halifaxy to byl velmi dobrý hardware
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

No on taky Heinkel nebyl např. u Milsche a mnohých dalších dobře zapsán a intriky zde hráli nemalou roli. Výroba He 219 byla svým způsobem skoro sabotována s omluvou netříštění výroby...s tím však kontrastuje vývoj a výroba mnoha podstatně méně potřebných strojů.



*** Diskuse byla uzamčena. Aktualizovaná verze článku je k dispozici ZDE ***
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Zamčeno

Zpět na „Starší neaktualizované články“