Bagration 1944 III. Partyzáni III. Č 1-4.

Nejen bitva samotná, ale i události které ji provázely.

Moderátoři: michan, Pátrač

Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Říkáš samozřejmě ty nejdůležitější věci . Při průzkumu byl letoun Storch na začátku a i v průběhu operace to nejdůležitější. No a o těch psech - jasné. Dík Jeikop. Málem jsme to neřekli!!!!
ObrázekObrázekObrázek
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

Když se mluvío tech partyzánech tak jsem si vybavil film smrt si řiká engelchen. Jak tampořád lítá zlovestne ten storch a posleze štekot psu jagdkomanda. Celej týden hledám po netu ruzný stranky tykající se odboje a celkove toho tématu a pořád se clovek dovíneco novýho
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

jj - chlape já Tě nemít. Fakt děkuji. U těch psů - konstatuje většina zpráv 97 - 100 % ztrát. Konstatuji.
ObrázekObrázekObrázek
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

Mužeš na počítači sledovat to you tube video? objevil jsem tam vyborný video,který se hodí k tematu boju ke konci války.A to nemecký instruktážní film jak ničit tanky .je tam pupchen,panzerschreck a granatník z minou v akci
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Hoď to sem - mohu. Jeikop - chlape - myslím, děláme dobrou práci.
ObrázekObrázekObrázek
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

ono je tam tech videí spousta .když u slovíčka tags klikneš na ww2 je to u toho videa .tak vyjede seznam všech podobnejch videí.Mezi nima je plno kravin ,ale i zajimavý kousky .Pár tydeníku,a taky instruktážní film luftwaffe ale kupodivu ne pro letce ,ale snipery. no já když tam najdu neco zajímavýho tak to šoupnu přimo do sekce videí.Ale neco by se mohlo přihodit k tvejm clankum z vychodní fronty.nejaký ten tydeník pak je tam až budeš psat berlín peknej filmeček
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Člověče představ si. Vzhledem k tomu, že teď bude Bagration IV. 1944 Němci - dohodli jsme se ve štábu na změně.
Jedna z krycích operací před Bagrationem -Maskirovka - nechápaví nečtou - je operace nad Leningradem.
Maskirovka.
Z toho jsem navrhl popsat Finy. Fini - to znamená - Zimní válka 1939 - 40 - aby člověk pochopil o čem je Maskirovka - útok na Severu proti Finům a především. Když to vysvětlím tak člověk zjistí proč relativně dobře Finsko vyšlo z ww2.
Tedy jdu na Finy - dva měsíce odskok od Bagration - důležitý odskok!!!!!!
ObrázekObrázekObrázek
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

Já to chapu.finové v zimní válce byli mistři maskovaní a v podstate partyzanský valky. Velitelé od horskejch myslivcu se tam jezdili učit jak přežít zimu.Hlavne to byl statečnej národ.Z tema videama mne napadlo už jsem to skoro všechno prošel a v podstete ke každý kapitole vychodní fronty by tam byl nejakej filmovej matroš k barbarosse a stalingradu dokonce barevný filmy
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Jeikop, děkuji.
Možná mnoho lidí naštvu, že nebudu hned pokračovat nad rozpracovaném.
Má to háček. Zimní válku 1939 - 40 si tady již pár lidí přálo. První důvod - není tady.
Bez této války konstatovat krycí( my uvidíme jak veká operace nad Leningradem to byla), bitvu nad Leningradem? Směšné.
Musím na dva měsíce - přibližně - odskočit na Finy
To je hlavní důvod - druhý.
Bez popsání Leningrad sever 1944 to prostě nikdo komplexně nepochopí. Opět i ta Maskirovka. A to ještě uvidíme co politického se pod tím skrývá.
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Bagration a souvislosti s největší bitvou ww2“