PRO systém krátkeho dosahu Sosna/Sosna-M

PL systémy, rakety, PL kanony....

Moderátor: Julesak

Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: PRO systém krátkeho dosahu Sosna/Sosna-M

Příspěvek od mepu »

Video elektro-optiky sesterského námořního systému Palma - v podstatě to samé co na Sosně


---
9M337 "Sosna-R" které foto střely je tedy aktuální, to na první straně nebo toto ? čert aby se v tom vyznal :)
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Re: PRO systém krátkeho dosahu Sosna/Sosna-M

Příspěvek od absik »

Predpokladám že aktuálne foto je to tvoje, to čo som ja našiel keď som zakladal vlákno, bude staršia verzia so zvinovacími listovými stabilizátormi kormy, zmena kurzu bola teda len plyno-dynamická. Tá "tvoja" má výklopné kormidlá čo umožňuje použiť ich ako aerodyn. riadiace plochy. Mohlo by to byť výhodné na veľmi krátke vzdialenosti keď je ešte v chode hlavný motor.
Je ne suis pas Charlie! alebo: nie som Charlie(provokatér), som za tradičnú rodinu

Obrázek
Uživatelský avatar
absik mmr
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 100
Registrován: 4/12/2015, 17:13
Bydliště: nestále

Re: PRO systém krátkeho dosahu Sosna/Sosna-M

Příspěvek od absik mmr »

Systém Sosna by mal začať štátne preberacie skúšky začiatkom r.2016. Povedal to v Al Kuwaite zást.gen. riaditeľa KBtočmaš (konštr. byro presného strojárstva, ktoré je aj výrobcom PRO Sosna) Sergej Ignatov na zbroj. výstave Gulf Defense and Aerospace, kde sa RF zúčastňuje prvýkrát.
V polovici roku 2016 budú všetky 4 modifikácie systému predstavené Ministerstvu obrany RF a následne podpísané záväzné objednávky na jednotlivé druhy systému. Doteraz prebiehali len skúšky PRO modulu na pásovom podvozku na priamu podporu vojsk.
Od predstavenia prvej verzie sa možnosti Sosny rozšírili o možnosť útoku na pozemné slabo pancierované ciele (jednotlivé či maloskupinové BVP, vel. stanovištia, prostriedky rádiospojenia,..). TTD v diaľkovom a výškovom dosahu sú nezmenené (t.j. 10 km v diaľke a 5 km výške).
Do preberacích skúšok idú verzie: modul navádzania s 12 raketami Sosna na pásovom podvozku, na kolesovom podvozku pre sily rýchlej reakcie a VDV, pobrežné protivýsadkové centrá obrany a nový(od mája r.2015) námorný ERAK systém ktorý má vyplniť medzeru medzi systémom 3M-47 Gibka(od výtlaku 200 do 500 ton) a ERAK systémom PALMA (určeným pre lode o výtlaku vyše 500 ton).

http://vpk.name/news/145933_Gosispyitan ... _godu.html
Odpovědět

Zpět na „PVOS“