Sdílené jaderné zbraně NATO

technologie,historie,současnost
x-lm
Příspěvky: 2
Registrován: 6/9/2016, 13:12

Re: Sdílené jaderné zbraně NATO

Příspěvek od x-lm »

Objekt S-1 "U němých" nikdy nesloužil jako VS ZVO, původně to bylo VS ČsF, dnes podle dostupných informací slouží kryptografům/ kryptologům, další předurčení je pravděpodobně jedno ze záložních VS AČR, potažmo NATO. V době nynější protiruské hysterie se reaktivují i dříve odepsané objekty na Brdech, jako např. ex-TVS ČsF N-16 u Jinců, které je z prefabrikátů, bez nějaké podstatnější odolnosti vůči čemukoli nad dělostřelecký granát ráže 152mm.
x-lm.rajce.net
forum.fortifikace.net
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílené jaderné zbraně NATO

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Ono navíc není velitelské stanoviště jako velitelské stanoviště.... O zodolněných velitelských stanovištích na úrovni okruhu vím o dvou... Objekt K116 v Prokopském ůdolí, který je dosud v majetku armády, je střežen, dle pohybu osob i užíván... Současné využití je tajné a kromě "zaručených" zpráv ho asi opravdu nikdo nezúčastněný nezná... Druhý je objekt s označením tuším S-5 v jeskyni Výpustek, který je (nebo alespoň byl) nyní již přístupný... Pak jsou tu samozřejmě zodolněná velitelská stanoviště nižších celků (např. 10. letecké armády v Mladoticích)... Takže sebejisté tvrzení o zodolněném velitelském stanovišti ZVO (a navíc v Brdech) mě opravdu překvapilo...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
parmezano
7. Major
7. Major
Příspěvky: 551
Registrován: 17/3/2012, 16:17

Re: Sdílené jaderné zbraně NATO

Příspěvek od parmezano »

A.G : Výpustek je volně přístupný :http://www.cavemk.cz/jeskyne-vypustek/ Dlouhý roky to měl "na povel" soused přes potok .
Obrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílené jaderné zbraně NATO

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Jeskyně přístupné jsou... Já měl spíše na mysli, že byl přístupný i vlastní kryt - zodolněné velitelské stanoviště... Pokud jsi měl na mysli právě to, tak pardon a děkuji za info... :)
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
parmezano
7. Major
7. Major
Příspěvky: 551
Registrován: 17/3/2012, 16:17

Re: Sdílené jaderné zbraně NATO

Příspěvek od parmezano »

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Jaderné a kosmické zbraně“