Americká PROTIraketová základna v ČR

technologie,historie,současnost
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

rabo:
Máš pravdu - už jsem založil pokračování toho směru diskuze v Debatě. Reagovat na některé výroky zde by celkem podkopalo účel této diskuze zde na Palbě - spekulace místo faktů (a to i z mé strany).
Částečně též proto, že téma se týká ČR a interceptory mají být v Polsku.

To téma v Debatě jsem nazval: Interceptory GBI - počty, přestavba,možná jaderná hlavice? a je ZDE:
http://debata.palba.cz/viewtopic.php?id=220
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Čučkin
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 111
Registrován: 2/7/2007, 10:38

Příspěvek od Čučkin »

Zajímavý článek,který se týká i protiraketové základny u nás a v Polsku.: http://www.defenceandstrategy.eu/cs/akt ... nstvi.html
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

Během dnešního nočního browsení jsem narazil ...

Příspěvek od Kutuzov »

... na podle mě zajímavý materiál (jedná se o diplomovou práci) jejíž název je: Ruské strategické síly a americké jaderné prvenství - článek obsahuje i různé modelové situace - preventivní jaderné údery atd. - ještě jsem ho nečet, takže nevím, jakou to má kvalitu. Ale když už nic jiného je to plné tabulek a přehledných map a určitě to přispěje k upřesnění údajů ve zdejších tématech. Na sajtu je ke stažení verze v PDF

http://www.defenceandstrategy.eu/cs/akt ... nstvi.html
Přílohy
svestka_oas_1_2008.pdf
(296.45 KiB) Staženo 506 x
Lidstvo dává veškerou svoji moudrost do knih a proto samo zůstává blbé.
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to Čučkin & Kutuzov

Článek je velmi zajímavý, nejsem odborníkem v této oblasti a netroufám si vynášet nějaké jednoznačné soudy, nicméně jednu otázku mám: i kdyby to bylo všechno pravda, proč by to USA dělaly? V jejich zájmu je jakžtakž stabilní Rusko a ne jaderná pustina mezi Ukrajinou a Uralem!
Uživatelský avatar
Čučkin
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 111
Registrován: 2/7/2007, 10:38

Příspěvek od Čučkin »

Problém může být ten,že neokonzervativci v USA si představují STABILNÍ Rusko jako stát,který odkývne všechny americké akce ve světě a bude američanům ustupovat jako v 90 letech za vlády Jelcina- bombardování Jugoslávie,uzavření radarové základny na Kubě a pod. Navíc každá armáda,tedy i ruská musí počítat se všemi možnostmi útoku a i s tím,že se může v Bílém domě objevit šílenec.
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to Čučkin
Obávám se, že to vidíš moc jednobarevně. Bombardování Jugoslávie nebyla žádná USA sólo akce, jednalo se o vojenský zásah NATO z pověření OSN (srovnej se současným řáděním ARF v Gruzii). Radarová základna na Kubě byla pro CCCP/RF již v podstatě zbytečná a znamenala velkou finanční zátěž, bylo rozhodnutí velmi pragmatické. Šílenec se může objevit nejen v Bílém domě ale i v Kremlu či kterékoliv jiné úřadovně hlavy jaderného státu. Pro tyto případy existuje dosti složitý autorisační ceremoniál, který před aplikací JZ musí proběhnout.
Odpovědět

Zpět na „Jaderné a kosmické zbraně“