Maschinengewehr-42

Panzerfaust, pušky, samopaly, granáty, lehké zbraně

Moderátor: Zemakt

Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Dle mne je lepsi nizsi kadence nez 1000 pak se zbran stava obtizne ovladatelna a potrebujete zkusenejsiho strelce ....
MG 42 ma ponekud jine chovani pri strelbe oproti beznym typum kulometu. Nezapomen, ze pri strelbe se pohybuje i hlaven. Mozna proto se nevyrabel MG 42V ( MG45 ).

nemluve o ,,vymackavani" kratkych davek.
:shock: ? :shock:
Peterth
Příspěvky: 1
Registrován: 8/2/2008, 18:26
Bydliště: ČB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peterth »

Ano, MG (oba typy) bylo skvělé, avšak právě kvůli vysoké kadenci měli němečtí vojáci
tendenci plýtvat municí. A tou se muselo vždy šetřit...
Uživatelský avatar
rott
četař
četař
Příspěvky: 75
Registrován: 1/1/2005, 13:34
Bydliště: Slezko

Příspěvek od rott »

Peterth píše:Ano, MG (oba typy) bylo skvělé, avšak právě kvůli vysoké kadenci měli němečtí vojáci
tendenci plýtvat municí. A tou se muselo vždy šetřit...
až něco zas napíšeš tak si otom něco zjisti......
takový blud cos tu napsal je jen k smíchů.... :D :D :D
Uživatelský avatar
Tazator
četař
četař
Příspěvky: 64
Registrován: 15/8/2007, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tazator »

rott: taky sem se zasmal, ale kdyz si to mysli tak je to asi pravda no :o)
Uk vz. 59
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 12/9/2007, 19:08
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uk vz. 59 »

alibaba: 1. z MG jsem jeste nestřílej (promiň)
2. když potebuješ neco trefit na 600-1000 metrů nepošlu tam clej pás ale jen kratké 3-5 ranné davky ne?

A s tim nejlepším UNIVERZALNÍM kuometem bych taky šetřil superlativy, ve své době byl jediný, tak to byl nejlepší, ale dnes? Vz. 59 je přece jen lepší ale co je nejlepší dnes? Asi bych typoval H und K 21.
Memento mori
Pamatuj na smrt,
každého potká,
jen šťastí vědí kdy, nebo kde.
Jsem šťastný
Uk vz. 59
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 12/9/2007, 19:08
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uk vz. 59 »

jo a nemate neco k tomu MG42V (MG45) nikdy jsem o něm neslyšel?
Memento mori
Pamatuj na smrt,
každého potká,
jen šťastí vědí kdy, nebo kde.
Jsem šťastný
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

toš sem trochu zagooglil a našel sem nějaké info:

Stručné info je ODTUD:
Důvodem dalšího vývoje MG42 směrem k MG42V (MG45) v polovině r. 1944 byl nedostatek surovin. Tyto úpravy vedli k tomu, že se zámek úplně nezavíral před střelbou. Upravený systém byl "semi-rigid roller lock very similar in design to the later G3 rifles made by H&K" (neznám přesnou termnologii proto ten anglický originál...). To znamenalo další zvýšení teoretické kadence, snížení hmotnosti na 9kg a hlavně zbraň byla jednodušší a při výrobě se spotřebovalo minimum oceli. První testy začali v červnu, ale docházelo k průtahům a pravděpodobně bylo vyrobeno pouze 10 kusů.

Obrázky ZDE a ZDE.

Bohužel palné zbraně nejsou můj šálek kávy, tak to ber jen jako takové popožduchnutí...
Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Důvodem dalšího vývoje MG42 směrem k MG42V (MG45) v polovině r. 1944 byl nedostatek surovin. Tyto úpravy vedli k tomu, že se zámek úplně nezavíral před střelbou. Upravený systém byl "semi-rigid roller lock very similar in design to the later G3 rifles made by H&K" (neznám přesnou termnologii proto ten anglický originál...). To znamenalo další zvýšení teoretické kadence, snížení hmotnosti na 9kg a hlavně zbraň byla jednodušší a při výrobě se spotřebovalo minimum oceli. První testy začali v červnu, ale docházelo k průtahům a pravděpodobně bylo vyrobeno pouze 10 kusů.
Preklad " polouzamceny system s valecky je podobna konstrukce pouzita pozdeji u pusek G3 vyrobku Heckler & Koch".

Tento system pouzivaji i samopaly rady MP5 odvozene od G3.
Hlavni rozdil mezi MG42 a MG42V (MG45) je pouziti pevne nepohyblive hlavne. Pravdepodobny rozdil bude pri strelbe. protoze tezka pohybliva hlaven u MG42 pri zakluzu spotrebuje cast zpetneho razu.
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

alibaba píše:
Důvodem dalšího vývoje MG42 směrem k MG42V (MG45) v polovině r. 1944 byl nedostatek surovin. Tyto úpravy vedli k tomu, že se zámek úplně nezavíral před střelbou. Upravený systém byl "semi-rigid roller lock very similar in design to the later G3 rifles made by H&K" (neznám přesnou termnologii proto ten anglický originál...). To znamenalo další zvýšení teoretické kadence, snížení hmotnosti na 9kg a hlavně zbraň byla jednodušší a při výrobě se spotřebovalo minimum oceli. První testy začali v červnu, ale docházelo k průtahům a pravděpodobně bylo vyrobeno pouze 10 kusů.
Preklad " polouzamceny system s valecky je podobna konstrukce pouzita pozdeji u pusek G3 vyrobku Heckler & Koch".

Tento system pouzivaji i samopaly rady MP5 odvozene od G3.
Hlavni rozdil mezi MG42 a MG42V (MG45) je pouziti pevne nepohyblive hlavne. Pravdepodobny rozdil bude pri strelbe. protoze tezka pohybliva hlaven u MG42 pri zakluzu spotrebuje cast zpetneho razu.
Díky, ty slova bych možná za pomoci znalostí, který sem na Palbě získal, a slovníku možná dal dohromady, ale asi by přesně neodpovídali terminologii, tak proč si nenechat poradit.
Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
Uživatelský avatar
rott
četař
četař
Příspěvky: 75
Registrován: 1/1/2005, 13:34
Bydliště: Slezko

Příspěvek od rott »

Uk vz. 59 píše: A s tim nejlepším UNIVERZALNÍM kuometem bych taky šetřil superlativy, ve své době byl jediný, tak to byl nejlepší, ale dnes? Vz. 59 je přece jen lepší ..........
Tak s tímhle bych nesouhlasil, kdo měl možnost zkusit oba kulomety mi dá za pravdu.....UKačko se klukům moc nevyvedlo..... :evil:
Uživatelský avatar
M1A2 Abrams
podporučík
podporučík
Příspěvky: 657
Registrován: 10/8/2005, 21:34

Příspěvek od M1A2 Abrams »

rott píše:
Uk vz. 59 píše: A s tim nejlepším UNIVERZALNÍM kuometem bych taky šetřil superlativy, ve své době byl jediný, tak to byl nejlepší, ale dnes? Vz. 59 je přece jen lepší ..........
Tak s tímhle bych nesouhlasil, kdo měl možnost zkusit oba kulomety mi dá za pravdu.....UKačko se klukům moc nevyvedlo..... :evil:
To jsem mlademu vysvetloval uz davneji ale zrejme on vi nejlip ... :lol:
Entropia uzavretého termodynamického systému musí vzrastať. :-?
Uk vz. 59
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 12/9/2007, 19:08
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uk vz. 59 »

M1A1: no pravě že ne tak jsem řikal aby si své poznatky o 59 hodil na debatu o 59 a kde nic tu nic.
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=1242&highlight=
Memento mori
Pamatuj na smrt,
každého potká,
jen šťastí vědí kdy, nebo kde.
Jsem šťastný
Uživatelský avatar
Marshall Malinovsky
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 16/10/2009, 20:15

Příspěvek od Marshall Malinovsky »

Jestli se na MG-42 vymněnovali hlavně znamenalo to ze jich obsluha mela pripravenych vic nebo proste prohazovali jenom 2? Pac kdyby jich měli vic tak mi pride ze odnest to vsechno naraz by byl trocha problem
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Marshall Malinovsky píše:Jestli se na MG-42 vymněnovali hlavně znamenalo to ze jich obsluha mela pripravenych vic nebo proste prohazovali jenom 2? Pac kdyby jich měli vic tak mi pride ze odnest to vsechno naraz by byl trocha problem
Pouzdro pro nahradni hlaven.
Obrázek

Pokud se chces podivat jak vypada takovy "ovenceny" vojak vypada, tak na tomhle foru je pekna figurina.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
rott
četař
četař
Příspěvky: 75
Registrován: 1/1/2005, 13:34
Bydliště: Slezko

Příspěvek od rott »

Pokud se hlaveň vystřílelal tak se prostě vyhodila....
hlavně se měnili cirka po 200 ranách...
při delších dávkach se rovnou vyhodila...
měnili se vesměs 3 do kola....
ale hlavně zaléželo podle bojové situace, ale nouzi o NH neměli...
Uživatelský avatar
Marshall Malinovsky
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 16/10/2009, 20:15

Příspěvek od Marshall Malinovsky »

a nebylo vyhodnejsi to chladit treba nejak jinak ? ten system vymeny hlavne mi pride pomalej
Uživatelský avatar
rott
četař
četař
Příspěvky: 75
Registrován: 1/1/2005, 13:34
Bydliště: Slezko

Příspěvek od rott »

no nevím ím bys to chtěl jinak chladit....
výměna hlavně tak 10-20 vteřin....
co je na tom pomalého....
u ničeho jak u MG34 a 42 nevyměníš...
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Třeba vodou?
To přece bylo na starších těžkých kulometech, pokud bylo dostatek vody ( nebo sněhu ) dalo se střílet třeba hodinu bez přehřátí...
Jenže za jakou cenu, kulomety byly těžké, odtud taky to pojmenování a nedostatečně pohyblivé. Vyměnitelná, vzduchem chlazená hlaveň je u univerzálních nebo lehkých kulometů zatím jediná možnost.
Zrovna kulomet MG34 tu výměnu nemá moc dobře řešenou ( ale jsou i horší ), azbestová rukavice v příslušenství mluví sama za sebe. To naše kulomety vz.26 a další jim podobné to mají lépe vyřešené ( nosná rukojeť na hlavni ).
V konečném důsledku se vyjmuté hlavně stejně chladily vodou ( často i jinou dostupnou kapalinou :D ).
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
rott
četař
četař
Příspěvky: 75
Registrován: 1/1/2005, 13:34
Bydliště: Slezko

Příspěvek od rott »

Myslíš že lépe...zkus na ZB a MG vyměnit rychle hlaveň tak abys nemusel jakkoliv manipulovat s kulometem....na systém MG 42 nic nemá...
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Dobře, pokud znáš postup výměny na zmíněných kulometech tak dobře, můžeš sem hodit popis?
Já se bez mučení přiznám, v reálu sem rozpálenou hlaveň na žádném s těchto kulometů neměnil, takže se nebudu hádat.
Pokud s něčím takovým máš zkušenosti, tak se pochlub...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Odpovědět

Zpět na „Pěchotní výzbroj“