Kubánský zbrojní průmysl

Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Ten kubánský Elefant z BVP-1 používá 100mm kanón?
To kdybych stopro věděl :/...možná se to někomu podaří určit lépe, na dostupných fotkách toho moc vidět není.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Kubánský zbrojní průmysl

Příspěvek od TonyHazard »

Polarfox píše:
Ten kubánský Elefant z BVP-1 používá 100mm kanón?
To kdybych stopro věděl :/...možná se to někomu podaří určit lépe, na dostupných fotkách toho moc vidět není.
Nejsem zbrojíř, ale také bych to tipnul na ráži 100 mm. Ten druhý obrázek podvozku BMP-1 s otočnou věží, tam to vypadá na houfnici ráže 120 mm.
U toho BTR-60 s upravenou věží tanku T-54/55 to bude ráže 100 mm. Víc přesnějších informací by vnesl brano.
Já tyto informace v článcích jen tipoval "KUBA :
Kubánská armáda prováděla pokusy vyzbrojit vozidla větší ráží, a tak byla na korbu transportéru BTR-60 instalována kompletní věžička z bojového vozidla BMP-1. Dále to byly pokusy osadit korbu transportéru automatickými protiletadlovými kanony ráže 25 nebo 37 mm (není zjištěno, zda-li v uzavřené věži či na otevřené plošině), později dokonce mělo dojít k montáži věže s kanonem ráže 100 mm."


Dík za tyto informace a obrázky (fakt čumím, co se dá poskládat)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Martin Hessler
poručík
poručík
Příspěvky: 715
Registrován: 12/5/2009, 16:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Hessler »

SKELET: neměl stejný výrobce problémy i u T-72M3/4Cz?
No bať... Právě proto jsem ho /trochu škodolibě/ zmínil. Ovšem ty problémy neměli Taloši, ale čeští tankisté. A zavinil je někdo "křišťálově čistý", kdo bezpochyby čestně a neúplatně zadal zakázku "osvědčené" firmě...
Neexistují žádné zoufalé situace. Existují pouze zoufalí lidé. /Heinz W. Guderian/
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

en druhý obrázek podvozku BMP-1 s otočnou věží, tam to vypadá na houfnici ráže 120 mm.
D-30 je nejlepší zbraň na určování, to je tak krásně nezaměnitelný kus železa :D...se zbytkem už je to občas horší....například při sledování toho videa jsem včera vypozoroval, že tam očividně jsou i dvě verze tohohle:
Obrázek
Fotky dodám odpo z domova. Liší se použitým kanónem...takže M-46 plus něco...
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Třeba tyhle samohybky se mi líbí. Relativně jednoduchý způsob jak zvýšit mobilitu a šance na přežití. Samotná úprava bude stát minimální prostředky.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Martin Hessler
poručík
poručík
Příspěvky: 715
Registrován: 12/5/2009, 16:49
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Hessler »

Konvertovat tažené dělostřelectvo na samohybné, byť i bez pancéřové ochrany, rozhodně má smysl. Zkušenosti z válek v Zálivu jasně ukázaly, jaký osud čeká dělostřelecký oddíl, který po vypálení několika salv zůstane na místě...
Neexistují žádné zoufalé situace. Existují pouze zoufalí lidé. /Heinz W. Guderian/
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Na tohle jsem náhodou narazil a má to být made in Cuba
Obrázek
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

To je made in Džibuti :)

Pokud mám citovat sám sebe ze stránek:
"Ojedinělá modifikace vyrobená pouze v počtu jediného kusu. Na podvozek obrněného transportéru BTR-60PB byla namontována věž z obrněného automobilu Panhard AML-90. Vznikla tak velice zajímavá konstrukce a BTR-60 to podle mého s 90mm kanónem velice sluší :). Přestavbu řídil poručík Ahmed Ali Robleh a jedná se pouze o využití nepoškozené věže z AML-90 zrušeného při silniční nehodě. Žádná sériová výroba se tedy nepředpokládá :)."

Tady je ještě druhá známá fotka:
Obrázek
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Přidáno: pušky Mambi, Alejandro a další neidentifikované typy, granátomety, člun Flecha, mobilní odpalovací zařízení protilodních střel (původně námořních) Bandera VI, upraveny některé názvy (vozidlo 4x4 - nyní Iguana, bugina - nyní Fiero).
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Ups :oops:
no i tak je to krásná domácí tvorba :)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Má oblíbená :)

Jinak pánové identifikuje mi někdo věrohodně tyhle zbraně?...jak jsem psal ráno, jsou tam nakonec dvě modifikace...jedno z toho se 130mm M-46, což bude nakonec tohle:
Obrázek
A pak jiné dělo, které tam mám původně jako M-46:
Obrázek Obrázek

A kdyby náhodou někdo zjistil, co je to za podivné čtyřhlavňové něco nalevo a ten těžký kulomet/kanón napravo, tak mi udělá radost :)..zbytek je puška Mambi a Alejandro a ve středu moožná granátomety.
Obrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Polarfox:ta čtyřhlavňovka vypadá jako jeden Polský granátomet ( na slzné granáty ), montoval se na auta.
Typ ti ovšem nepovím...

Náhodou jsem narazil na tohle...

Obrázek
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

Jé děkuju, mám ještě pár dodělávek, tak to tam zahrnu. Pěkný kousek.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
lamada
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 148
Registrován: 9/3/2009, 17:15

Re: Kubánský zbrojní průmysl

Příspěvek od lamada »

Tak ta zhovadilost na hoře na fotce z kubánskéhoo webu jsou dva raketové bloky UB 16 57 U jsou prioritně určeny na montáž k letadlům od MiG 21 F a všechny ostatní varianty k SU 7 všech verzí po MI 24 (ale ty většinou používali UB 32 57 U) Mig 23 všech verzí - ale na jakém je to podvozku si nedovoluji ani pomyslet. :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Kubánský zbrojní průmysl

Příspěvek od skelet »

BRDM-2
ObrázekObrázekObrázek
lamada
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 148
Registrován: 9/3/2009, 17:15

Re: Kubánský zbrojní průmysl

Příspěvek od lamada »

Při bližší prohlídce fotky si myslím, že kovové zařízení na němž je instalován blok UB je použit z vrtulníku Mi 8 - některé osmičky nosili závěsy pro tyto bloky na každé straně 2 ks - krakety odpaluje zařízení PUS 36 který v tom vozidle musí někde být taky (tedy asi) . O smysluplnosti této konverze bych byl ochoten vést diskusi - ráže 57 mm již moc extra není. Používali se především dvě rakety a to S 5M a S 5K. M na nepancéřované cíle s náloží tříštivotrhovou a K s kumulativní náloží proti pancéřovaným cílům. Měli jiné zapalovače a jedna z nich měla delší motor takže větší dobu hoření. :mrgreen: ale už si nepamatuji která.
Obrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Kubánský zbrojní průmysl

Příspěvek od Alchymista »

Podvozok a "veža" pochádza z protilietadlového systému 9K31 Strela-1 - samotný podvozok je upravený z BRDM-2. Pôvodný je pravdepodobne aj nosný rám pre raketové bloky (pozri napríklad fotky na http://forum.valka.cz/viewtopic.php/tit ... kin/t/9086 ) - v takom prípade sú zrejme bloky UB-16 nejak upravené, aby sa dali na rám umiestniť - pôvodné závesné oká majú rozteč tuším 250mm, takže to zrejme uchytili nejak cez prednú a zadnú opierku. Blok UB-16 sa pomocou dodávanej sady dielov dá ľahko upraviť aj na "nové" rakety S-5 - teda verzie MO, KO, KP, KPB, S, SB... s lepším účinkom v cieli a menší rozptylom.

Účel a použiteľnosť... Závisí to predovšetkým na zameriavači. Je to použiteľné viacmenej len na priamu paľbu na pozemné ciele, v lepšom prípade a na malú vzdialenosť, aj proti vrtuľníkom. Dosť nepríjemné by to mohlo byť aj ako núdzový prostriedok pre obranu vyloďovacích pláží (také AAV-7 viacnásobný zásah raketami S-5K/KO prežije len ťažko).

Podobné úpravy blokov UB-16 namontovaných rôznym spôsobom na BRDM-2, BTR, rôzne tanky i rozličné terénne vozidlá sú známe prakticky zo všetkých lokálnych konfliktov v posledných dvoch troch desaťročiach. Bloky UB-16 a rakety S-5 sú veľmi rozšírené, a teda dostupné, manipulácia s raketami i blokmi je jednoduchá, a účinok a dostrel rakiet S-5 je pri priateľnej presnosti výrazne väčší než "čohokoľvek" z pechotnej výzbroje. Navyše, môžnosť odpalu v salbe ich účinok ešte zvyšuje.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Kubánský zbrojní průmysl

Příspěvek od skelet »

Protože na Kubě zbrojírenský průmysl nikdy nespí, tak zde máme nějaké ty "novinky"

Modernizovanou samohybnou houfnici ráže 122mm na podvozku T-34
Obrázek

Protiletadlový dvojkańon ráže 57mm, údajně na témže podvozku
Obrázek

a pak úpravu protiletadlového systému 9K35 Strela 10 pro použití PLŘS R-13 (používal je MiG-21MF)
Obrázek
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Kubánský zbrojní průmysl

Příspěvek od Alchymista »

Identifikácia na poslednej fotke je chybne - v pozadí je síce 9K35 Strela 10, ale v popredí, s raketami R-13 je podvozok BRDM-2 a teda 9K31 Strela 1.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
noah11
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 270
Registrován: 17/11/2010, 13:10
Bydliště: Vranov

Re: Kubánský zbrojní průmysl

Příspěvek od noah11 »

Spoznal si to podľa krytu vrtule že?

Můžeš nějak rozvést, co tím myslíš? Takovéhle příspěvky tu totiž nemají co dělat... kopapaka
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“