Stránka 1 z 1

Ministři obrany

PříspěvekNapsal: 30/6/2018, 14:09
od Rase
První republika

1. Václav Klofáč (14. listopadu 1918 – 25. května 1920 (ČSNS ))
2. Ivan Markovič (16. července – 15. září 1920 (ČSDSD ))
3. generál Otakar Husák (15. září 1920 – 26. září 1921 (nestraník))
4. František Udržal (26. září 1921 – 9. prosince 1925 (RSZML ))
5. Jiří Stříbrný (9. prosince 1925 – 18. března 1926 (ČSNS ))
6. generál Jan Syrový (18. března – 12. října 1926 (nestraník))
7. František Udržal (12. října 1926 – 20. února 1929 (RSZML ))
8. Karel Viškovský (20. února 1929 – 29. září 1932 (RSZML ))
9. Bohumír Bradáč (29. září 1932 – 4. června 1935 (RSZML ))
10. František Machník (4. června 1935 – 22. září 1938 ( RSZML ))
11. generál Jan Syrový (22. září 1938 – 16. března 1939 (nestraník))
-----------------------------------------------
V exilu
1. generál Sergěj Ingr (21. července 1940 – 19. září 1944 (nestraník))
2. Jan Masaryk ( září 1944 – 3. dubna 1945 (nestraník))
-------------------------------------------------
Slovenský štát
1. Ferdinand Čatloš (14. března 1939 – 5. září 1944 (HSĽS-SSNJ))
2. Štefan Haščík (5. září 1944 – 4. dubna 1945 (HSĽS-SSNJ)

Po válce

1. generál Ludvík Svoboda (5. dubna 1945 – 25. dubna 1950 (KSČ))
2. Alexej Čepička (25. dubna 1950 – 25. dubna 1956 (KSČ ))
3. generál Bohumír Lomský (25. dubna 1956 – 8. dubna 1968 (KSČ ))
4. generál Martin Dzúr (8. dubna 1968 – 11. ledna 1985 (KSČ ))
5. generál Milán Václavík (11. ledna 1985 – 3. prosince 1989 ( KSČ))
6. generál Miroslav Vacek (3. prosince 1989 – 18. října 1990 (KSČ ))
7. Luboš Dobrovský (18. října 1990 – 2. července 1992 (OF))
8. generál Imrich Andrejčák (2. července – 31. prosince 1992 ( HZDS ))

Česká republika

1. Antonín Baudyš (30. prosince 1992– 21. září 1994 (KDU-ČSL))
2. Vilém Holáň (22. září 1994 – 4. července 1996 (KDU-ČSL))
3. Miloslav Výborný (4. července 1996 – 2. ledna 1998 (KDU-ČSL))
4. Michal Lobkowicz (2. ledna 1998 – 22. července 1998 (ODS))
5. Vladimír Vetchý (22. července 1998 – 4. května 2001 (ČSSD))
6. Jaroslav Tvrdík (4. května 2001 – 9. června 2003 (ČSSD))
7. Miroslav Kostelka (9. června 2003 – 4. srpna 2004 (nestraník))
8. Karel Kühnl (4. srpna 2004 – 4. září 2006 (US-DEU))
9. Jiří Šedivý (4. září 2006 – 9. ledna 2007 (nestraník))
10. Vlasta Parkanová (9. ledna 2007 – 8. května 2009 (KDU-ČSL))
11. Martin Barták (8. května 2009 – 13. července 2010 (nestraník))
12. Alexandr Vondra (13. července 2010 – 7. prosince 2012 (ODS))
13. Karolína Peake (12. prosince 2012 – 20. prosince 2012 (LIDEM))
14. Petr Nečas (21. prosince 2012 – 19. března 2013 (ODS))
15. Vlastimil Picek (19. března 2013 – 29. ledna 2014 (nestraník))
16. Martin Stropnický (29. ledna 2014 – 13. prosince 2017 (ANO))
17. Karla Šlechtová (13. prosince 2017 – 27. června 2018 (nestraník))
18. Lubomír Metnar (27. června 2018 - doposud (nestraník))