Bílá kniha

madrabbit
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 192
Registrován: 9/3/2010, 14:13

Re: Bílá kniha

Příspěvek od madrabbit »

Flogger G píše:Opravdu musí taková samozřejmá věc zatěžovat ministra kultůry Stropnického?
No tenhle stav tu nemáme jenom my: Ursula von der Leyen - Německo - lékařka a ekonomka
2005 - 2009 Spolková ministryně pro rodinu, seniory, ženy a mládež
2009 - 2013 Spolková ministryně práce a sociálních věcí
2013 - Spolková ministryně obrany

Vzhledem k tomu jak vypadá MO dnes bych i Stropnickému dal šanci. IMHO o moc horší to stejně být nemůže :-)
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Bílá kniha

Příspěvek od kenavf »

madrabbit píše:..Vzhledem k tomu jak vypadá MO dnes bych i Stropnickému dal šanci. IMHO o moc horší to stejně být nemůže :-)
Výhoda bola keď ste tam mali Antonína Baudyša,ten sa pozrel do hviez a vedel na čo má armádu pripraviť. :evil:
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
rotaran
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 100
Registrován: 26/1/2014, 12:53

Re: Bílá kniha

Příspěvek od rotaran »

kenavf píše:
madrabbit píše:..Vzhledem k tomu jak vypadá MO dnes bych i Stropnickému dal šanci. IMHO o moc horší to stejně být nemůže :-)
Výhoda bola keď ste tam mali Antonína Baudyša,ten sa pozrel do hviez a vedel na čo má armádu pripraviť. :evil:
A taky uměl střilet.Bohužel i do vlastního letadla :D
zijte dlouho a blaze
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Bílá kniha

Příspěvek od skelet »

cover72 píše:Skelet: musíš číst mezi řádky; Obrana má své vlastní eufemismy a zajeté principy. Vzpomeň si, jak to bylo s OT-64. Tady se plánuje totéž. "Omezí" se údržba a pak "se zjistí, že kvůli nevyhovujícímu tehnickému stavu je potřeba Xyz vyřadit a pořídit nové řešení."
Viz Mi-24, kde ta banda lhářů tvrdí, že nejsou peníze na údržbu, ale řádově větší peníze na nákup Eurocopterů by byly.
Zemakt: současné vedení resortu jede přesně podle BKO a zvesela akceleruje. Jedna strana se, pokud jen vím, do toho bude snažit hodit trošku vidle, alespoň zpomalit likvidaci Mi-24, ale je otázka, zda se něco zadaří.
tak ona BKO byla dosti děsivá v době svého vzniku a v "novém" světě nemůže obstát. Teda neměla by..
O tom, že Mi-24 půjdou pryč netřeba diskutovat. Musely by se modernizovat (např. a lá ATE Superhind Mk.3), což by nebylo nic levného, a stejně by zde zůstal politický faktor - Rusko. A ani nejsem optimistou, že by Mi-24 nahradily EC635. Představa, že by armáda, respektive její političtí nákupčí přistoupil k racionálnímu kroku a zakoupili vojenského bratříčka vrtulníku, který je hojně zaveden u Policie ČR a u leteckých záchranek.. to je prostě utopie.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: Bílá kniha

Příspěvek od cover72 »

BKO dost jasně říká, že ji psal Šedivý a její prioritou je tedy zachovat struktury pro NATO v rozsahu NATINADS+2 brigády rychlého nasazení a zbytek předělat na podpůrné síly pro IZS. Což znamená, že bitevní vrtulníky chtějí za pomoci roušky lží, jako že jsou Mi-24 "slabě pancéřované" nahradit OH-6/MD-500 či UH-72/EC-117. A to je humus, protože to nejsou vojenské helikoptéry.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Bílá kniha

Příspěvek od skelet »

To souhlas.. ale malé popíchnutí UH-72 je EC645 nebo-li EC145, nebo-li Bk117 :wink:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Bílá kniha

Příspěvek od Zemakt »

Tak, to se mi vice líbí ta Lakota. I když, 24-ce to nesahá ani po nohy. Takže, rozum velí modernizovat! Jak tuto problematiku chtějí řešit Poláci?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Bílá kniha

Příspěvek od skelet »

Polsko chce koupit 32 bitevních vrtulníků, přičemž za to hodlá utratit 3,8mld USD. Můžeme jim jen závidět..
http://www.janes.com/article/40591/pola ... -programme
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Bílá kniha

Příspěvek od Skeptik »

skelet píše:Polsko chce koupit 32 bitevních vrtulníků, přičemž za to hodlá utratit 3,8mld USD. Můžeme jim jen závidět..
http://www.janes.com/article/40591/pola ... -programme
Proč???
Vezměme to realisticky. Po celou dobu existence moderního českého (československého) státu byly pro nás výdaje na armádu vyhozenými penězi. Když šlo do tuhého, tak to politické vedení vždy vzdalo.

Pokud si dnes neumíme ve střednědobém horizontu (cca 20 let) představit lokální ozbrojený konflikt s Německem, Rakouskem, Slovenskem či Polskem - tak proč investovat do armády??? :???:
Kvůli pofiderní a vymyšlené možnosti "pochodu ruských hord na Západ"? :lol:
Tomu přeci nikdo, kdo má deko mozku v hlavě, nevěří.
Ale pokud by k tomu přeci jen došlo, byla by nám jakákoli armáda v nastalém jaderném pekle na dvě věci.

Nebo snad proto, abychom se "zalíbili Velkému bratru" tím, že naši vojáci budou bojovat v jeho neoimperiálních válkách?
Opět, kdo s IQ > 80 může věřit slovům pana prezidenta o tom, že když naši vojáci nebudou bojovat proti afgánským gerilám v Afganistánu, budeme proti nim bojovat my všichni v centru Evropy :lol: ... blbý keci papalášů "nad hrobem neznámého vojína" (i když v tomto případě bohužel známých obětí tupých politiků).

P.S. Ano, myslím to jako provokaci - ale není v tom kus pravdy?
P.S.S. Já si vojenský konflikt s výše uvedenými zeměmi v následujících 20-ti letech představit umím. Bohužel. :(
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Bílá kniha

Příspěvek od skelet »

Skeptiku - pohraniční boje s Polskem, nic? pohraniční boje s Maďarskem, nic? Já vím, to není populární říkat. Přeci jsme národ zbabělců..
Já to beru jinak, než-li ty. Já nepotřebuju mít riziko rudých hord, abych byl ochoten investovat do armády. Vysvětlí mi někdo proč by měl Francouz, Němec, Amík, Brit, Portugalec, Polák nebo Belgičan chtít riskovat svůj život za nás, když my nejsme ochotni do svého bezpečí investovat ani halíř? Mi osobně by se do toho taky nechtělo... chránit vychcánka. Chceš-li, aby ti bylo pomoženo, tak buď připraven pomoci. A s tím co se nyní děje na hranicích EU to platí dvojnásob.. na jihu jsou boje, na východě jsou boje. Těsně za prdelí nám vzniká Islámský stát, který vojensky expanduje kam se dá..
P.S.: je na tom kus pravdy, ale právě díky smýšlení, které jsi zde předvedl
P.S.2: mám to považovat za trolling?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Bílá kniha

Příspěvek od Zemakt »

Jako provokačka dobré, troling asi ne :) . Jak napsal Skelet, je to otázka postoje. A jsem si Skeptiku skoro jist, že s ním ve finále souhlasíš :-?.

Dle vyše uvedeneho linku, mají ale polské 24 trošku jinej "Baujahr". V principu je to ovšem jedno.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Bílá kniha

Příspěvek od Skeptik »

Zemakt píše:Jako provokačka dobré, troling asi ne :) . Jak napsal Skelet, je to otázka postoje. A jsem si Skeptiku skoro jist, že s ním ve finále souhlasíš :-?.
Já ano :)
Skeptik píše:P.S.S. Já si vojenský konflikt s výše uvedenými zeměmi v následujících 20-ti letech představit umím. Bohužel. :(
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Bílá kniha

Příspěvek od Franz Trubka »

Ale Skelete, to je prece otazka financi. Myslis,ze nase vlada a parlament by radi nevideli nejakou primerenou armadu?
O tom vladnoucim spolku nemam valne mineni, ale urcite by se jim zvedlo sebevedomi na tribune.
Stovky Leopardu na Letenske plani,nad hlavou Apache a Superhornety. Jenze kde na to vzit prachy?
Nepocitat co se rozkradlo,zasantrocilo ,ale realne mozne penize ted.
Polsko ma 4krat vice obyvatel a tak muze delat 4krat vetsi dluhy :-?
A vubec, politika a armada Polska po 1.ww do dnes by stala za zmapovani.Ale to uz je mimo toto tema...
Mame na Palbe clanek od Patrace o Polske lidove armade z osmdesatych let.
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=172&t=3218
Par druhovalecnych story od namorniku a ucinkovani polskych jednotek na zapade a vychode za WW2 od Michana.
Az pujdu do duchodu, asi se do toho pustim :razz:
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17709
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Bílá kniha

Příspěvek od skelet »

Obávám se Franzi, že právě naopak. Naše armáda leží mimo zájem našich politiků, neb krom občasných nákupů z ní nic nemají - fixní náklady. A proto se soustředí na jiné rozpočtové kapitoly.. ale to je téma leda do Hospody.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: Bílá kniha

Příspěvek od cover72 »

Franzi, Bílá Kniha je sice "napřesdržku" ideový koncept, ale skvěle mapuje, jak mizerných konců se naše armáda dobrala a proč.
Tohle je na straně 53:
Obrázek

Smutná pravda je ta, že AČR je systematicky "strouhána na kost", protože když vezmeš peníze armádě a strčíš je důchodcům nebo jiným příjemcům sociálních dávek, vypadáš "lidově" a koupíš si za to fůru hlasů Lidu, kdežto když bys sebral někomu dávky a strčil je do armády, jsi rázem válečný štváč v žoldu vrahů z ol strítu, asociální žoldák a vůbec.

* * *

Jinak ještě k modernizaci Mi-24 -- naše Mi-171Š byly za převážně americké peníze modernizovány na standard a'lá "Pave Low" skrze FLIR Saffire, výměnou pancéřování za kevlar apod., MFD s pohyblivou mapou, radiostanicemi a meteoradarem za celkem 14 milionů korun za kus. Kdybychom si odpustili meteoradar, který Mi-24 fakt nepotřebuje :D , myslím, že bychom se mohli dostat na 10. Což je pořád násobně levnější a stroj by měl násobně větší bojové schopnosti, než nějaký debilní Eurocopter.

Jenže halt politická vůle je, že armáda nemá svými vrtulníky zajišťovat obranu země, nýbrž záchrannářské vrtulníky pro IZS :roll:

(Mimochodem, Mi-24 měly být takto modernizovány. Jenže na to se nakonec "nenašly peníze", zato řádově větší peníze na náhradu Mi-24 zcela novými stroji se penzíe magicky našly. Co jsem to říkal o čtení mezi řádky a principu, na jakém funguje Obrana?)
Odpovědět

Zpět na „ČSSR, ČR, SR“