ITÁLIE Nejúspěšnější stíhací esa

Moderátor: Hans S.

Uživatelský avatar
glock
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 132
Registrován: 22/4/2010, 15:34

Příspěvek od glock »

Tempik píše:No Farky to asi nenapsal uplně přesně. Ale jeho tvrzení "nehlásili" a tvoje tvrzení "nesestřelili" není v kontextu až tak různé. To že ničeho nedosáhli je každopádně Farkyho pravda.
No to je obrovský rozdíl. Italové tu akci považovali za dost úspěšnou. Nadsadili počty sestřelů (což v tom šrumci co byl, nebylo nic divné) i počty nepřátel účastnících se boje. Britové také viděli víc nepřátel než tam bylo.
To že byl výsledek pro taliány tragickej je jiná věc. Bojovali na zastaralé technice proti lépe vyzbrojenému a vycvičenému nepříteli. Ale to je na větší rozbor. Stačí se přečíst ona REVI 70 a 71 a také dvě co teď přídou (tam to bude o Br.20), aby bylo trošku jasné proč to skončilo, jak to skončilo.
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Příspěvek od Farky »

Mezi "nehlásili" a "nesestřelili" je opravdu obrovský rozdíl, moje chyba za kterou se omlouvám.

Překlad bůh ví čeho z Wikipedie - to čtení není tak špatné, pro zájemce o RA vs. RAF poměrně dobrý odrazový můstek, nebo ne? Lidi si zřejmě těžko budou chtít shánět nějaké profi a naprosto přesné podklady, když letadla třeba nejsou jejich hlavní obor.

Sestřely - když někdo napíše, že pilot měl třeba 10 samostatných sestřelů a 10 ve spolupráci, pořád mi to neřekne úplně všechno. Vašátko měl oficiálně ve Francii plných 12 jistých sestřelů, jenže když by se to bralo "britskou" metodou, tak by měl "jen" 5,269 sestřelu. Někdy dosáhl 1/5 sestřelu, někdy 1/4 atd.

Btw - REVI mám doma všechny, nemusím je shánět. Jen jsem se do nich nepodíval.
Uživatelský avatar
glock
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 132
Registrován: 22/4/2010, 15:34

Příspěvek od glock »

Farky píše:Mezi "nehlásili" a "nesestřelili" je opravdu obrovský rozdíl, moje chyba za kterou se omlouvám.

Překlad bůh ví čeho z Wikipedie - to čtení není tak špatné, pro zájemce o RA vs. RAF poměrně dobrý odrazový můstek, nebo ne? Lidi si zřejmě těžko budou chtít shánět nějaké profi a naprosto přesné podklady, když letadla třeba nejsou jejich hlavní obor.

Sestřely - když někdo napíše, že pilot měl třeba 10 samostatných sestřelů a 10 ve spolupráci, pořád mi to neřekne úplně všechno. Vašátko měl oficiálně ve Francii plných 12 jistých sestřelů, jenže když by se to bralo "britskou" metodou, tak by měl "jen" 5,269 sestřelu. Někdy dosáhl 1/5 sestřelu, někdy 1/4 atd.

Btw - REVI mám doma všechny, nemusím je shánět. Jen jsem se do nich nepodíval.
V poho ja jen že Wiki je dost strašná, někdy, zvlášť ta naše. Anglická je lepší ale ani v italské není všecko (a kdo umí italsky :-? ). Vím že to neřekne všechno, jen jsem tím chtěl ilustrovat, že číslo u italů jsou ty samostatné. Ty "shared" se neuvádějí (aspoň ne ve zjednodušených přehledech). Ono kolikrát ani není jasné kolik pilotů se podílelo, takže podíl se neurčuje. Nebo to na mě občas děla dojem, že je tam každej kdo se na to sestřelené (třeba i doměle) letadlo podíval :lol: má "shared".
Navíc jak sme psal na začátku války se nějaké "osobní" tabulky nevedly , vše se zapisovalo do deníků jednotek. Případně byl ješte záznam v "logbooku".
Odpovědět

Zpět na „Letectvo“