Samonabíjecí puška U.S. Carbine, Caliber .30, M1

Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Sancho píše:Jasně že velká část z těch 9ti kg byla v baterce, ale i tak tahat krom 30kg plné polní na zádech ještě pěti-šestikilovou kisnu velikosti stolního rádia... imho žádnej med
To zase přeháníš, 30 kg je poměrně extrémní vyjímka, většinou je lehčí a oni Američani tu plnou polní tak často netahali. Navíc se tahle zbraň používala hlavně v obraně a to asi tak, že dvojčlenné týmy byly předsunuté před hlavní obranou linii a čekali jestli někdo nepůjde. Takže tu baterku moc daleko netáhli ( a to jich měli určitě víc ). Pokud si dobře vzpomínám, tak hlavní starostí v tomto případě bylo být dobře krytý před palbou ze zadu, při dobrých podmínkách pro sniperscope viděli Japonci prd a tak byla mnohem víc nebezpečná palba vlastních.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Sancho
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 201
Registrován: 28/7/2010, 23:03

Příspěvek od Sancho »

Nejspíš teda jo, přeci jen jediná americká plná polní (tim myslim skutečně plnou vybavu, ne batoh vycpanej smotanym spacákem) z druhé války co jsem měl možnost "zkoumat" byla paragánská a tam je ten náklad přeci jen jinde (když člověk neví jestli dostane zásoby druhej den nebo za tyden)... když k tomu připočtu váhu zbraně, munice (např. u Tommyho 3 sumky po 5ti zásobnících- uff...) tak se divim že ti chlapi s timhle nákladem dokázali po seskoku vůbec vstát :) Ale to už jsem uplně OT.

Mimochodem, ta sumka na 2 zasobniky M1 car na pažbě je stejná jako klasická opasková nebo nějaká speciální? v eshopech (aspoň těch o kterých vím) maji jen 1 typ sumky bez upřesnění závěsu (a focenou jen zepředu). Zajímám se kvůli Airsoftu/reenactingu 101st div.
Si vis pacem, para bellum
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Náklad co vláčel paragán byl samozřejmě jinde, ale pokud tomu nebránily jiné důvody tak určitě vstal poměrně snadno, většinu zátěže totiž neměl na sobě, ale na laně pod sebou. Nevím na jak dlouhém, ale u nás po válce mělo 15 metrů a dávalo paragánovi cca 3 vteřiny na přípravu na dopad. Myslím tím teda při nočním seskoku. Horší když místo " bum " zaslechl " žbluňk " :D

Na sumky se mě radši neptej ( ale třeba někdo jiný to bude vědět ), v tomhle ohledu jsou moje znalosti povrchní ( vím že tam něco měli ).
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Odpovědět

Zpět na „Armáda (US Army)“