HMS Ark Royal

Moderátor: jarl

Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

mmmichalll:
Pancíř na palubě měl i pár much, při hodně mohutném útoku a následném těžkém poškození trvalo hodně dlouho než byla paluba opět schopná provozu. Američani měli paluby zranitelné, ale dřevěné podlahy se daly opravit daleko líp i na moři bez nutnosti odplout do servisního doku.
Já ti nevím, pokud sem četl o zásazích letadlovek které měly pancéřované paluby, škody se obvykle podařilo opravit, jasně že nouzově, velice rychle a stejně tak obnovit provoz...Ono poškození pancéřové paluby výbuchem může vypadat hrozně, ale díky materiálu nejde o tak velkou plochu. U dřevěné paluby bude poškození na větší ploše a to nejen od samotného zásahu, ale i od druhotných poškození. Tam kde tato poškození na pancíři jen "opálí" barvu, může u dřevěné paluby způsobit dost rozsáhlá poškození.
Taky záleží na konstrukci, nezdá se mi, že by dřevo paluby sloužilo přímo jako strop hangárů, stejně jako u pancéřových palub tam toho asi bylo víc a pokud šlo jen o běžnou ocel, konstrukční, mohly se problémy zvyšovat o mnohem větší sekundární poškození i v hangárech...
Ale nejsem odborník, to by se musel vyjádřit někdo zažraný do letadlovek.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
score51
desátník
desátník
Příspěvky: 47
Registrován: 28/2/2009, 22:10
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od score51 »

tu je nejaký obrázok z potopenia britskej lietadlovej lode Ark Royal

Obrázek
..A la guerre les trois quarts sont des affaires morales - vojna je z troch štvrtín záležitost morálky..
madrabbit
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 192
Registrován: 9/3/2010, 14:13

Re:

Příspěvek od madrabbit »

kopapaka píše:Já ti nevím, pokud sem četl o zásazích letadlovek které měly pancéřované paluby, škody se obvykle podařilo opravit, jasně že nouzově, velice rychle a stejně tak obnovit provoz...Ono poškození pancéřové paluby výbuchem může vypadat hrozně, ale díky materiálu nejde o tak velkou plochu. U dřevěné paluby bude poškození na větší ploše a to nejen od samotného zásahu, ale i od druhotných poškození. Tam kde tato poškození na pancíři jen "opálí" barvu, může u dřevěné paluby způsobit dost rozsáhlá poškození.
Taky záleží na konstrukci, nezdá se mi, že by dřevo paluby sloužilo přímo jako strop hangárů, stejně jako u pancéřových palub tam toho asi bylo víc a pokud šlo jen o běžnou ocel, konstrukční, mohly se problémy zvyšovat o mnohem větší sekundární poškození i v hangárech...
Ale nejsem odborník, to by se musel vyjádřit někdo zažraný do letadlovek.
Sice odborník nejsem, ale v knížkách "Palubní stíhači jejího veličenstva" v posledním dílu bylo, že po zásahu kamikazem - Zero a 250kg bomba došlo k prohnutí pancíře - tedy na palubě "důlek", k opravě byl použit rychleschnoucí beton - provoz byl obnoven velmi rychle. Předpokládám, že i při průrazu by došlo k zahlazení okolí a vylití betonem.
Odpovědět

Zpět na „Royal Navy“