OBSAZENÍ SUDET A ODSUN ČECHŮ 1938

Moderátor: Zemakt

Odpovědět
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: OBSAZENÍ SUDET A ODSUN ČECHŮ 1938

Příspěvek od Polarfox »

J.J. píše:IMHO se na to pořád díváš tou národoveckou optikou historického zápasu českého a německého živlu, kdy na obou stranách stojí uvědomělí aktivisté, pro které tím nejdůležitějším v životě je nějaká vznešená idea, národ, historické hranice apod. Drtivé většině lidí je něco takového u jisté části těla a rozhodují se podle úplně jiných kriterií.
:up: :up:
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: OBSAZENÍ SUDET A ODSUN ČECHŮ 1938

Příspěvek od kacermiroslav »

J.J. píše:A opravdu tu někdo něco takového tvrdí? Ty máš velkou tendenci vše zobecňovat a přehlížet, že Tvoji oponenti argumentují na podstatně konkrétnější úrovni.

Ty: (všichni) Sudeťáci (vždy) chtěli připojit Sudety ke Třetí Říši
Já: Výrazná část jich nic takového nechtěla, protože měli svých starostí dost a vysoká politika jim byla ukradená. Přinejmenším do konce roku 1937 to nechtěl ani KH a většina SdP. Že po roce 1937 došlo v SdP k radikalisaci a ten požadavek se objevil a byl prosazován, to tu nikdo nepopírá. Pokud běžní Sudeťáci něco chtěli, tak konec drobného, ale otravného útlaku. Pokud jim to někdo slíbil v balíčku s připojením Sudet k Říši, tak to celkem pochopitelně brali.

Ty (v titulku threadu) „...odsun Čechů 1938“
Já: Říše neměla v roce 1938 žádný plán na systematické zbavení se Čechů v Sudetech, srovnatelný s poválečným československým odsunem. Nucený odchod se opravdu týkal pouze malého počtu, většina Čechů v Sudetech zůstala. U starousedlíků většina velmi výrazná. K individuálnímu vyhánění místními nácky docházelo - to nikdo nepoírá.

IMHO se na to pořád díváš tou národoveckou optikou historického zápasu českého a německého živlu, kdy na obou stranách stojí uvědomělí aktivisté, pro které tím nejdůležitějším v životě je nějaká vznešená idea, národ, historické hranice apod. Drtivé většině lidí je něco takového u jisté části těla a rozhodují se podle úplně jiných kriterií. Nebo si myslíš, že třeba v posledních volbách většina lidí volila ANO proto, že má v programu lidskoprávní rozměr zahraniční politiky?
Řekl bych že to je opačně. Ty spíše nabízíš to obecnější ve stylu nároku na sebeurčení, já tu uvádím konkrétní názory špiček Třetí říše a SdP. Ty zde ignoruješ jasné názory Goebbelse, Hitlera a dalších, které skrytě měli před Mnichovem. A proč skrytě? To je snad jasné. Nemohli hlásit světu, že kromě Sudet chtějí i zbytek Čech a Moravy a vysídlit 2 až 6,5 mil Čechů. Zkus mi to vyvrátit. Zkus to vyvrátit politickým špičkám po ukončení WW2, kteří v tom měli jasno a vším si osobně prošli.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: OBSAZENÍ SUDET A ODSUN ČECHŮ 1938

Příspěvek od kacermiroslav »

Polarfox píše:
J.J. píše:IMHO se na to pořád díváš tou národoveckou optikou historického zápasu českého a německého živlu, kdy na obou stranách stojí uvědomělí aktivisté, pro které tím nejdůležitějším v životě je nějaká vznešená idea, národ, historické hranice apod. Drtivé většině lidí je něco takového u jisté části těla a rozhodují se podle úplně jiných kriterií.
:up: :up:
Mě tedy názory J.Goebbelse a Hitlera moc jako názory "uvědomělého aktivisty" nepřipadají. A drtivá lidí chtěla co? Nakopat Čechům prdel, krást a zabíjet. Což se ostatně i dělo. Mě to na "uvědomělí boj" nepřipadá, když je na čs. vládu vyvíjen teroristický tlak, který stál stovky mrtvých, další stovky zraněných a tisíce zavlečených do Říše.
ObrázekObrázekObrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: OBSAZENÍ SUDET A ODSUN ČECHŮ 1938

Příspěvek od Mirek58 »

Mě by jenom zajímalo, jak by se vyvinula situace, kdyby se zde stejným stylem hájil holokaust.
- Oni nechtěli, oni nevěděli -
Sednul bych si koutku a sledoval cvrkot.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
J.J.
četař
četař
Příspěvky: 72
Registrován: 8/7/2015, 11:38
Bydliště: Rijnland (NL), Sudety

Re: OBSAZENÍ SUDET A ODSUN ČECHŮ 1938

Příspěvek od J.J. »

Mirek58 píše:Mě by jenom zajímalo, jak by se vyvinula situace, kdyby se zde stejným stylem hájil holokaust.
- Oni nechtěli, oni nevěděli -
Sednul bych si koutku a sledoval cvrkot.
Ty si opravdu myslíš, že většina Němců o holocaustu věděla a schvalovala ho? Vždyť i Himmler v tom poznaňském projevu (co u něj možná byl a možná nebyl Speer) vysvětluje, že něco takového se musí dělat tajně... Když vešel ve větší známost program T4, tak ho náckové museli zastavit. To nevypadá na nějakou jasnou podporu.

Ale to sem opravdu nepatří.
Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
GlobeElement
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 116
Registrován: 2/3/2018, 14:47

Re: OBSAZENÍ SUDET A ODSUN ČECHŮ 1938

Příspěvek od GlobeElement »

kacermiroslav píše: Mě tedy názory J.Goebbelse a Hitlera moc jako názory "uvědomělého aktivisty" nepřipadají. A drtivá lidí chtěla co? Nakopat Čechům prdel, krást a zabíjet. Což se ostatně i dělo. Mě to na "uvědomělí boj" nepřipadá, když je na čs. vládu vyvíjen teroristický tlak, který stál stovky mrtvých, další stovky zraněných a tisíce zavlečených do Říše.
Možná to špatně chápu. prosím tedy o upřesnění. Ty tvrdíš, že drtivá většina čs. Němců chtěla Nakopat Čechům prdel, krást a zabíjet? Je to tak?
Mirek58 píše:Mě by jenom zajímalo, jak by se vyvinula situace, kdyby se zde stejným stylem hájil holokaust.
- Oni nechtěli, oni nevěděli -
Sednul bych si koutku a sledoval cvrkot.
Ale oni ho tak antisemiti hájí. Tvrdí, že Židi chtějí světovládu, citují z protokolů sionských mudrců, ze starého zákona, vyvolený národ a td.

admin: kacermiroslav
spojuj články, pokud je píšeš v krátkém časovém úseku po sobě. Díky
.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: OBSAZENÍ SUDET A ODSUN ČECHŮ 1938

Příspěvek od kacermiroslav »

GlobeElement píše:Možná to špatně chápu. prosím tedy o upřesnění. Ty tvrdíš, že drtivá většina čs. Němců chtěla Nakopat Čechům prdel, krást a zabíjet? Je to tak?
171 mrtvých u jednotek SOS, více jak 400 zraněných u jednotek SOS, více jak 2.000 lidí zavlečených do Říše. Přijde ti to jako mírové a poklidné řešení? Přečti si dobová svědectví, než to zase začneš zpochybňovat. A laskavě neargumentuj tím, že Češi v roce 1945 dělali věci 100 krát horší. To nikdo v roce 1938 nevěděl, co bude. Což je přeci argument, který rád sám používáš.

Další svědectví jen tak na okraj:
Miroslavu Mimrovi, který se zúčastnil pátečního slavnostního aktu, bylo tehdy šest let. Tenkrát bydlel v Jindřichově Hradci.„Sudetskou linii jsme měli dvě stě metrů od baráku. Viděl jsem, jak Čechy vyháněli, měli dvě hodiny na to, dát se k Němcům, nebo opustit vesnici. Utečenci táhli kolem nás, vozík, na něm pár věcí a peřina, na které sedělo malé děcko. Víc neměli,“ zavzpomínal.
GlobeElement píše:Ale oni ho tak antisemiti hájí. Tvrdí, že Židi chtějí světovládu, citují z protokolů sionských mudrců, ze starého zákona, vyvolený národ a td.
Pozor na to, aby jsi nesklouznul na popírání Holokaustu!!! Tady na Palbě ctíme zákony této země.
ObrázekObrázekObrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: OBSAZENÍ SUDET A ODSUN ČECHŮ 1938

Příspěvek od Mirek58 »

Já si myslím a mám ověřeno ( v mém dosahu), že naprostá většina o holokaustu věděla a nejen němci.
Co je to koncentrák, zcela jistě. Dost lidí se z něj vrátilo už od doby založení tábora v Dachau. A tedy mohli a také to dělali, "referovat".
Stejně tak i věděli o zacházení se zajatci, dokonce i o rozdílech zacházení mezi jednotlivými národnostmi.
Jen se o tom dnes mlčí a zatlouká a zatlouká.
Důvody němců jsou pochopitelné, důvody dnešních, našich, omlouvačů jsou taky pochopitelné, ale neuchopitelné.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: OBSAZENÍ SUDET A ODSUN ČECHŮ 1938

Příspěvek od kacermiroslav »

Celkem 1200 zatčených studentů (17.11.1939) bylo poté převezeno do koncentračního tábora Sachsenhausen-Oranienburg, odkud jich byla většina propuštěna koncem roku 1942, zbytek pak v lednu 1943. Z těchto 1200 studentů nepřežilo útrapy koncentračních táborů 35.

Ano, informací o koncentračních táborech mohlo být mezi Čechy dost. Viz. příklad studentů z listopadu 1939 výše.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: OBSAZENÍ SUDET A ODSUN ČECHŮ 1938

Příspěvek od Polarfox »

kacermiroslav píše:171 mrtvých u jednotek SOS, více jak 400 zraněných u jednotek SOS, více jak 2.000 lidí zavlečených do Říše.
="drtivá většina čs. Němců chtěla Nakopat Čechům prdel, krást a zabíjet"

Tato a podobná zdůvodnění nedávají svojí podstatou smysl, takže se nediv, že to tvým oponentům vadí. Upřímně jdi už se s touhle argumentací bodnout, fakt. Spočítej si, kolik lidí popravil či odvlekl sovětský komunistický režim z kdejaké země včetně vlastní a pak jdi a hrdě prohlaš, že každý sovětský občan chtěl vraždit, krást a někomu nakopávat prdel. A pokud ti bude vadit sovětský režim, tak si to aplikuj na co chceš, možností je nepočítaně... Ale kravina to bude vždycky. A mohu ti vygenerovat klidně milión svědectví (když je máš tak rád) o zrůdnosti sovětského režimu a proslovů/deníků sovětských špiček a aparátu, ale z běžného sovětského občana prostě vraha neuděláš, ať už byl ve straně nebo se mu líbil kolchoz. Nebo ty možná uděláš, ale to už je jiná věc.
kacermiroslav píše:Pozor na to, aby jsi nesklouznul na popírání Holokaustu!!! Tady na Palbě ctíme zákony této země.
To doufám. Protože mezi nimi není cenzura oponenta z důvodu opačného/nepříjemného názoru.
Mirek58 píše:Mě by jenom zajímalo, jak by se vyvinula situace, kdyby se zde stejným stylem hájil holokaust.- Oni nechtěli, oni nevěděli - Sednul bych si koutku a sledoval cvrkot.
Dovolím si jen upozornit, že nejvíce popíračů/zlehčovačů holokaustu a antisemitů je mezi lidmi nacionalistického ražení (alespoň výrazového) a různými národovci.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
J.J.
četař
četař
Příspěvky: 72
Registrován: 8/7/2015, 11:38
Bydliště: Rijnland (NL), Sudety

Re: OBSAZENÍ SUDET A ODSUN ČECHŮ 1938

Příspěvek od J.J. »

Hm, že by další téma?

Vidím tady zase stejný vzorec: vědělo se o existenci koncentračních táborů (těch v Německu a na začátku války), takže se samozřejmě určitě vědělo i o holocaustu (v táborech v obsazeném Polsku po roce 1942). Jenže to je blbost, ony se ty tábory od sebe docela dost lišily. V těch, kde probíhalo masové vyvražďování fakt neumíralo 35 lidí z 1200...
Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: OBSAZENÍ SUDET A ODSUN ČECHŮ 1938

Příspěvek od Mirek58 »

Dovolím si jen upozornit, že nejvíce popíračů/zlehčovačů holokaustu a antisemitů je mezi lidmi nacionalistického ražení (alespoň výrazového) a různými národovci.
Chápu to jako vyjádření, toho, že obhajoba svého národa na svém území, je nevýznamná, podřadná, nežádoucí, protože - nacionalistické smýšlení.
Ano jsem "stará struktura", ale dějiny mě poučily, že směr k rozplynutí národního cítění, likvidace národa a jeho prostoru, nikdy nic dobrého nepřinesl. Jen hromadu mrtvých.

Edit:
Hm, že by další téma?
Ne, jen důkaz,že teorie - nic nevěděli, byli oklamáni a p. - je ubohá propagandistická lež.
ObrázekObrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: OBSAZENÍ SUDET A ODSUN ČECHŮ 1938

Příspěvek od Mirek58 »

Jo, a uvědomujete si jaké je dnes datum?
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: OBSAZENÍ SUDET A ODSUN ČECHŮ 1938

Příspěvek od Polarfox »

Mirek58 píše:Chápu to jako vyjádření, toho, že obhajoba svého národa na svém území, je nevýznamná, podřadná, nežádoucí, protože - nacionalistické smýšlení. Ano jsem "stará struktura", ale dějiny mě poučily, že směr k rozplynutí národního cítění, likvidace národa a jeho prostoru, nikdy nic dobrého nepřinesl. Jen hromadu mrtvých.
1) Chápeš to blbě.
2) Hromady mrtvých velice často generují právě ty skupiny a národy, které se cítí být nějakým způsobem výjimečné, čisté a které brání své hodnoty/národ/rasu před likvidací/nebezpečím/smíšením z vnějšku (či zevnitř).

Mimochodem nemusíme chodit daleko. Už i v parlamentu máme stranu, které se linou z huby epické tirády vlasteneckých keců, ale není to nic jiného než spolek prolezlý od sklepa až na půdu nácky, antisemity a podobnými nebezpečnými individui. A řada z nich tomu co říká ve své omezenosti upřímně věří, což je ještě horší. A pokud by měla dostatečný vliv, tak by se neštítila pod vlajkou těchto slov a "hodnot" šlapat po právech a životech druhých. Za vlast, národní cítění, proti likvidaci národa, za nápravu utrpení a co si jen navzpomínáš... A nejsou rozhodně sami, ale princip je vždy stejný. Vlastenecký člověk o vlastenectví nekecá, nezaštiťuje se jím a nepoužívá ho v intencích nesnášenlivosti, manipulace a strachu...pokud to dělá, tak to vždycky přinese tvé hromady mrtvých.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: OBSAZENÍ SUDET A ODSUN ČECHŮ 1938

Příspěvek od Mirek58 »

A souvislost současné parlamentní strany s Obsazením Sudet.... je jaká?
Nějak tápu.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: OBSAZENÍ SUDET A ODSUN ČECHŮ 1938

Příspěvek od Polarfox »

Mirek58 píše:A souvislost současné parlamentní strany s Obsazením Sudet.... je jaká? Nějak tápu.
Hezký tradiční úkrok stranou. Nedělej, že najednou nevíš, o čem se tu bavíme. Rozpitvávat to dále nemusíme, ale nehraj si prosím na blbce.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: OBSAZENÍ SUDET A ODSUN ČECHŮ 1938

Příspěvek od Mirek58 »

Ehm, současnou politickou stranu jsi sem zatáhl ty sám o své vlastní vůli.
I když jako -globální moderátor - jsi si velice dobře vědom, že aktuální témata sem nepatří.
Tedy tradiční úkrok stranou jsi učinil sám, já ti na to jen neskočil.
Ať se dílo daří! :razz:
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: OBSAZENÍ SUDET A ODSUN ČECHŮ 1938

Příspěvek od Polarfox »

Mirek58 píše:Ehm, současnou politickou stranu jsi sem zatáhl ty sám o své vlastní vůli.I když jako -globální moderátor - jsi si velice dobře vědom, že aktuální témata sem nepatří. Tedy tradiční úkrok stranou jsi učinil sám, já ti na to jen neskočil. Ať se dílo daří!
Kdyby jsi nebyl tak čitelný, tak už to ani nebudeš ty. Myslíš si, že nevím, o co se snažíš? Nejsme tu spolu na Palbě první rok, že?

Každopádně jsem rád, že očividně nemáš nic proti tomu, že by se pojmy národní hrdost/cítění a bezobsažný nacionalismus neměly zaměňovat a zneužívat. A že toto zneužití/záměna vede pouze k lidskému utrpení.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: OBSAZENÍ SUDET A ODSUN ČECHŮ 1938

Příspěvek od kacermiroslav »

Polarfox píše:Tato a podobná zdůvodnění nedávají svojí podstatou smysl, takže se nediv, že to tvým oponentům vadí. Upřímně jdi už se s touhle argumentací bodnout, fakt. Spočítej si, kolik lidí popravil či odvlekl sovětský komunistický režim z kdejaké země včetně vlastní a pak jdi a hrdě prohlaš, že každý sovětský občan chtěl vraždit, krást a někomu nakopávat prdel. A pokud ti bude vadit sovětský režim, tak si to aplikuj na co chceš, možností je nepočítaně... Ale kravina to bude vždycky. A mohu ti vygenerovat klidně milión svědectví (když je máš tak rád) o zrůdnosti sovětského režimu a proslovů/deníků sovětských špiček a aparátu, ale z běžného sovětského občana prostě vraha neuděláš, ať už byl ve straně nebo se mu líbil kolchoz. Nebo ty možná uděláš, ale to už je jiná věc.
kacermiroslav píše:Pozor na to, aby jsi nesklouznul na popírání Holokaustu!!! Tady na Palbě ctíme zákony této země.
To doufám. Protože mezi nimi není cenzura oponenta z důvodu opačného/nepříjemného názoru.
Mirek58 píše:Mě by jenom zajímalo, jak by se vyvinula situace, kdyby se zde stejným stylem hájil holokaust.- Oni nechtěli, oni nevěděli - Sednul bych si koutku a sledoval cvrkot.
Dovolím si jen upozornit, že nejvíce popíračů/zlehčovačů holokaustu a antisemitů je mezi lidmi nacionalistického ražení (alespoň výrazového) a různými národovci.
Polare, nápodobně. Ty zase zcela ignoruješ fakta. Nežil jsi v té době, asi ani nemáš z rodiny nikoho, kdo to zažil, zatímco já ano. A na rozdíl od tebe, nemám důvod těm lidem nevěřit. Ty si asi myslíš, že jsem si ta svědectví vygeneroval ne??? S jakou pitomostí by jsi chtěl ještě argumentovat? A tvé přirovnání ke zrůdnostem SSSR? No a co? To má být argument čeho, když se zde bavíme o česko-německých vztazích? Ty by jsi asi změnil názor až poté, pokud by u nás netekla krev proudem, jako při stalinistických čistkách.

Ty tvé další komentáře nechávám bez odpovědi. Už mi to zavání útokem, že pokud nebudu mít názor jako ty, že jsem český šovinista, česká svině, která překrucuje dějiny a omlouvá česká zvěrstva, zatímco ta německá by měl asi přehlížet, nebo dokonce je obhajovat. Sorry, ale sem mě fakt nedostaneš.
J.J. píše:Hm, že by další téma?
Vidím tady zase stejný vzorec: vědělo se o existenci koncentračních táborů (těch v Německu a na začátku války), takže se samozřejmě určitě vědělo i o holocaustu (v táborech v obsazeném Polsku po roce 1942). Jenže to je blbost, ony se ty tábory od sebe docela dost lišily. V těch, kde probíhalo masové vyvražďování fakt neumíralo 35 lidí z 1200...
Otázka zněla, jestli se mohlo vědět o Koncentračních táborech? Odpověď byla ANO, mohlo. Otázka nezněla, jestli se vědělo o vyhlazovacích, i když samozřejmě i o nich se postupně začali informace dostávat ven. A pochybuju, že by i tak někdo chtěl se do takového koncentráku dostat. Toto, ale není předmětem diskuse. Pokud chceš podrobnější informace, tak to je na samostatné vlákno.
https://zpravy.idnes.cz/cesko-si-pripom ... _domaci_hv
Polarfox píše:
Mirek58 píše:A souvislost současné parlamentní strany s Obsazením Sudet.... je jaká? Nějak tápu.
Hezký tradiční úkrok stranou. Nedělej, že najednou nevíš, o čem se tu bavíme. Rozpitvávat to dále nemusíme, ale nehraj si prosím na blbce.
Polare, sám moc dobře víš, že diskusi je potřeba řídit. Jinak se za chvilku z původního tématu budeme bavit o hovně jak někde v hospodě. Víš moc dobře, kolik zajímavých témat jiní tímto způsobem poslali do hospody. Nesváděj to na "úkrok stranou". Tak se prosím nesnaž řadit se mezi ně. Tudíž ti budu vděčný, když se budeš vyjadřovat k dané problematice a nikoliv k současné politické situaci. Děkuji.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4077
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: OBSAZENÍ SUDET A ODSUN ČECHŮ 1938

Příspěvek od jarl »

jarl píše:Začínám mít chuť to dočasně zamknout, aby si účastníci nejenom vytříbili argumenty, ale i osvěžili zdejší pravidla. Hlavně to o nezatahování současné politiky na veřejnou Palbu.
Protože jistý globální moderátor si pravidlo o nezatahování současné politiky na veřejnou Palbu dosud neosvojit, téma na několik hodin zamykám.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Odpovědět

Zpět na „ČESKOSLOVENSKO“