Uniformy - Pomoc

Moderátor: Zemakt

Odpovědět
DJS
Příspěvky: 3
Registrován: 23/2/2013, 19:38

Uniformy - Pomoc

Příspěvek od DJS »

Ahoj, získal jsem tyto dvě uniformy a prosím o pomoc při identifikaci. Vím, že budou asi trochu "splácané". V tom co jsem našel na internetu se moc nevyznám. Ta šedá bude asi Gestapo nebo RSHA (nevím to jistě), ale u zelené již o pravdu nevím. Díky :)
3030193302.jpg
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Uniformy - Pomoc

Příspěvek od Lord »

Znalec nejsem, ale zdá se mi to taky splácané, přeci zkusím. Nejdříve by se měl člověk orientovat podle výložek, ale uniforma má snad armádní nárameníky, ale límcové mi nesedí. Ta šedá - má na rukávu černou pásku Großdeutschland, kterou nosila divize pancéřových granátníků, ale na levém rukávu, hodnost Gruppenführer?, ale nezdá se to přesně ztvárněné. Na prsou je pak odznak zbraně, není detail, a další vyznamenání. Pokud vím, tak tato divize patřila vždy pod Wehrmacht, a ne SS, ale rádoby repliky to můžou zmixovat.
No a ta druhá uniforma vypadá jako stranická či nějaká nacistická organizace podle háknkrajcu přes rukáv, výložky plukovník?

Možná ti to pomůže, nebo odpoví někdo lépe :arrow: Kde jsi to splašil :?:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
DJS
Příspěvky: 3
Registrován: 23/2/2013, 19:38

Re: Uniformy - Pomoc

Příspěvek od DJS »

Hledal jsem a je to opravdu splácané. Šedá je hodnost SS-Standartenfuhrer, odznak Luftwaffe za pozemní boj a hasičský kříž. K zelené nejspíše výložky nepatří. Spíše u šedé by mě zajímalo, pro co byl původně základ myšlen, rád bych ji předělal na historickou přesnou repliku. Přikládám tabulku, co jsem našel, ale moc se v ní nevyznám. Je to možná SD. Díky
ministry_of_order_and_security_branch_insignia_by_thefalconette-d5ak0jx.png
DJS
Příspěvky: 3
Registrován: 23/2/2013, 19:38

Re: Uniformy - Pomoc

Příspěvek od DJS »

Přidávám větší detail šedé.
3030193302_2.jpg
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Uniformy - Pomoc

Příspěvek od Lord »

Dobrý, ale u nás dáváme obrázky jiným stylem! Pokud z toho chceš trošku reálné uniformy, tak límcové výložky vem z té uniformy vedle. Orlici umístíš nad kapsu. Pak to bude Heer, Feldgrau, plukovník z divize Großdeutschland. Vzor viz. foto.

Obrázek

Opasek si myslím armáda vymínila, že nemusí nosit. Navíc máš na přesce nějakou podivnost a ne říšskou orlici, to je fake. Co se týče vyznamenání, nebudu identifikovat, jednak to moc nevidím, ale psal jsi že spona a odznak patří Luftwaffe? Což by bylo mimo mísu, resp. podivná spojitost, neboť Erdkampfabzeichen der Luftwaffe - odznak za pozemní boj Luftwaffe byl udělován příslušníkům Luftwaffe za vynikající bojové výkony při pozemních bojových operacích.

Otázka je, jak sesmolit tu druhou uniformu, z toho asi uděláš esesáckou. Dáš na ní výložky Standartenführera. Podle těch barviček, co jsi sem "odborně vložil", tak tvoje je asi tmavě modrá, snad Prussian blue, což by odpovídalo Kriminalpolizei - "kriminální policii", ale stejnou barvu nosilo asi i Gestapo, to a SS je známější černou, ale to už nechám na tobě.

Něco z historie: V roce 1939 došlo ke sloučení bezpečnostních či represivních složek pod Hlavní říšský bezpečnostní úřad (zkratka RSHA). Jednalo se o Bezpečnostní policii (Sicherheitspolizei - SIPO), Bezpečnostní služby (Sicherheitsdienst – SD), Německou tajnou policii (Geheime Staatspolizei – Gestapo) a Kriminální polici (Kriminalpolizei). Všechny tyto úřady nově podléhaly RSHA, který byl však sám podřízen SS.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „NĚMECKO“