Nebeský rytíř- nadporučík Franz Stigler a "YE OLDE PUB"

letecké operace na západní frontě

Moderátoři: Pátrač, Tempik

Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Nebeský rytíř- nadporučík Franz Stigler a "YE OLDE PUB"

Příspěvek od skelet »

eh.. porovnávat technologické možnosti let čtyřicátých a šedesátých .. ale pro demagogii je každý argument dobrý
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Vlastimil Čech
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 575
Registrován: 3/12/2012, 16:49
Bydliště: vesnice nedaleko F.-M.

Re: Nebeský rytíř- nadporučík Franz Stigler a "YE OLDE PUB"

Příspěvek od Vlastimil Čech »

Teď Vám nerozumím, pane Skelete.... Myslíte, že v šedesátých letech byla technicky nevyhnutelná kobercová bombardování?
Víte, měl jsem zato, že se zde diskutuje bez politických předsudků. Prostě vražda je vražda, zrada je zrada a trefa je trefa, ať se týká Pavla, nebo Petra. Ale pokud jsem něco na Palbě přehlédnul, a to co spáchali "naši" je nutně OK, kdežto stejná věc, provedená protivníkem je válečný zločin.... Předem děkuji za poučení.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Nebeský rytíř- nadporučík Franz Stigler a "YE OLDE PUB"

Příspěvek od skelet »

Co sem pletete Vietnam?? Tohle je téma o druhé světové válce!
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Vlastimil Čech
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 575
Registrován: 3/12/2012, 16:49
Bydliště: vesnice nedaleko F.-M.

Re: Nebeský rytíř- nadporučík Franz Stigler a "YE OLDE PUB"

Příspěvek od Vlastimil Čech »

Nu, chtěl jsem naznačit, že úmyslné vraždění civilistů nebylo primárně vynuceno technologickou nedokonalostí té doby jak naznačuje věta předchozího příspěvku "myslím, že zapomínáte na tehdejší technologické možnosti". Ale že se tehdy, stejně tak jako později (ve Vietnamu) jednalo o jen o bezduché hnaprosto nechutné masové a všeobecné a necílené zabíjení. Cílem jsou ty hromady mrtvých žen a dětí i ve městech skoro bez mužských obyvatel... Proto ta zmínka o pozdější době. tehdy už technika byla, že? Ale zdá se se, tak jako v Německu tak ve Vietnamu se zase ukázalo, že zrovna Američané jsou obzvláště krvelační a chtiví smrti civistů.... A právě k tomu mrtváckému zámyslu byly stavěny ohromné počty strojů, které z relativního bezpečí výšky mohly hubit skoro celá města....bez míření, jen tak. Zabijeme je všechny...!! :sad:
Krojc
četař
četař
Příspěvky: 72
Registrován: 14/10/2013, 21:23

Re: Nebeský rytíř- nadporučík Franz Stigler a "YE OLDE PUB"

Příspěvek od Krojc »

Co je to pěkně prosím "mrtvácký zámysl"?
Jinak si myslím, že jste, Pane Čechu, uhnul hóódně do strany. Možná by stačilo napsat, že válka je vůl, což nepopíráte, a nešťourat se dřívečkem v hoví.ku...A výrazy jako ..." zrovna Američané jsou obzvláště krvelační a chtiví smrti civistů." , no co dodat?
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Nebeský rytíř- nadporučík Franz Stigler a "YE OLDE PUB"

Příspěvek od skelet »

Vlastimil Čech: a můžete mi prosím říci o přesném způsobu (strategického) bombardování, které by ve čtyřicátých letech mohlo s úspěchem nahradit kobercové bombardování? Děkuji
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Vlastimil Čech
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 575
Registrován: 3/12/2012, 16:49
Bydliště: vesnice nedaleko F.-M.

Re: Nebeský rytíř- nadporučík Franz Stigler a "YE OLDE PUB"

Příspěvek od Vlastimil Čech »

Co je to pěkně prosím "mrtvácký zámysl"? n, Jaksi jsem se básnicky vzepjal... :wink: Vám se to nelíbí? To by mne mrzelo... Chtěl jsem naznačit, že způsob boje preferovaný právě Američany je udělat bezohledně ze všech živáčků mrtváčky... pokud se Vás to dotklo, omlouvám se za nepovedené básnění...
Ale vážně, opravdu byste -jako jeho velitel- takového stihače, pokud by byl "náš" chválil a jeho hlášení o spáchané rytírně dal jako příklad třeba do novin? Opravdu??? :wink:
Uživatelský avatar
Vlastimil Čech
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 575
Registrován: 3/12/2012, 16:49
Bydliště: vesnice nedaleko F.-M.

Re: Nebeský rytíř- nadporučík Franz Stigler a "YE OLDE PUB"

Příspěvek od Vlastimil Čech »

A Vy, pane Skelete, považujete například hromady mrtvých žen v Drážďanech za ÚSPĚCH???
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Nebeský rytíř- nadporučík Franz Stigler a "YE OLDE PUB"

Příspěvek od skelet »

Pane Čechu beru to tedy tak, že prostě nevíte.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Vlastimil Čech
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 575
Registrován: 3/12/2012, 16:49
Bydliště: vesnice nedaleko F.-M.

Re: Nebeský rytíř- nadporučík Franz Stigler a "YE OLDE PUB"

Příspěvek od Vlastimil Čech »

Pane Skelete, konstatuji, že na jednoduché otázky nejste schopen (nebo ochoten) odpovědět.

(PRO POŘÁDEK: 1- Ale vážně, opravdu byste -jako jeho velitel- takového stihače, pokud by byl "náš" chválil a jeho hlášení o spáchané rytírně dal jako příklad třeba do novin? Opravdu???
2-A Vy, pane Skelete, považujete například hromady mrtvých žen v Drážďanech za ÚSPĚCH???
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Nebeský rytíř- nadporučík Franz Stigler a "YE OLDE PUB"

Příspěvek od skelet »

Dětinsky uhýbáte, a dokud neodpovíte, tak na Vás nebudu reagovat.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Vlastimil Čech
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 575
Registrován: 3/12/2012, 16:49
Bydliště: vesnice nedaleko F.-M.

Re: Nebeský rytíř- nadporučík Franz Stigler a "YE OLDE PUB"

Příspěvek od Vlastimil Čech »

Bohužel, také mám identický dojem... nu, odpovědí jsem se nedočkal. Uhýbáte dětinsky? A otázal jsem se jasně.
ale jen tak pro zajímavost:
A na kterou jsem otázku jsem podle Vás neodpověděl? Na to, zda kobercové bombardovaní v měřítku a výsledku drážďanském považuji za úspěch? Tož nepovažuji to za úspěch. Považuji to za masovou vraždu, válečný zločin. V případě jiného výsledku války by byli strůjcové a nejméně velitelé katů nepochybně a po právu oběšeni.
Ovšem pokud jsou hromady mrtvých žen podle vás vojenským úspěchem.... no asi máte jaksi zvláštní choutky. Ovšem prosti gustu žádný dišputát, neníliž pravda... :shock:
Ale souhlasím, nechejme toho. Snažím se přemýšlet neutrálně, kdežto u Vás, pane Skelete pozoruji, bohužel, postoj zaujatý.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Nebeský rytíř- nadporučík Franz Stigler a "YE OLDE PUB"

Příspěvek od skelet »

Boze to jsou blaboly
ObrázekObrázekObrázek
Krojc
četař
četař
Příspěvky: 72
Registrován: 14/10/2013, 21:23

Re: Nebeský rytíř- nadporučík Franz Stigler a "YE OLDE PUB"

Příspěvek od Krojc »

Snažím se přemýšlet neutrálně, kdežto u Vás, pane Skelete pozoruji, bohužel, postoj zaujatý. - píše PAN Čech.

Tedy, neutrálně mi vaše výše prezentované tvrzení o obzvláště krvelačných Američanech právě nezní, PANE Čechu. Obzvláště krvelační by spíše měli být ti, kteří způsobili přímo či nepřímo smrt 50 milionů obětí 2. světové války. A to snad byl někdo jiný - nebo máte za to, že to zabíjení vlastně vyvolali Američani tím, že nenechali v 1. světové válce císařské Německo porazit Brity, Francouze, Italy a Rusy? Už z vás začínám mít lechtivou bránici :lol:
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Nebeský rytíř- nadporučík Franz Stigler a "YE OLDE PUB"

Příspěvek od skelet »

At nejsem jen zloun.
Jsem rad, ze Stigler nestrilel. Tak nejak fandim Spojencum, takze osadka bombarderu B-17 ma pro me v te dobe vetsi hodnotu, nez hodnota Nemcu.
Proc nestrilel je zajimave, ale to je tak vse.
Drazdany, Soveti a Spojencindosli k zaveru, ze toto mesto je nutne bombardovat. Dosli k tomu na zaklade svych znalosti a moznosti. Tecka
A ted je rada na Vas.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Vlastimil Čech
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 575
Registrován: 3/12/2012, 16:49
Bydliště: vesnice nedaleko F.-M.

Re: Nebeský rytíř- nadporučík Franz Stigler a "YE OLDE PUB"

Příspěvek od Vlastimil Čech »

Pane Krojci, Teď opravdu nerozumím, proč do debaty o "rytírně" německého oficíra Franze Stingera, zapojujete dokonce WW1?? Nenapadá mne souvislost, mohl byste, prosím, poskytnout osvětu?
Uživatelský avatar
Vlastimil Čech
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 575
Registrován: 3/12/2012, 16:49
Bydliště: vesnice nedaleko F.-M.

Re: Nebeský rytíř- nadporučík Franz Stigler a "YE OLDE PUB"

Příspěvek od Vlastimil Čech »

Pořád ještě čekám na Vaše odpovědi,pane Skelete, jsem -li na řadě... potřebujete zopakovat ty dvě otázky?
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Nebeský rytíř- nadporučík Franz Stigler a "YE OLDE PUB"

Příspěvek od Zemakt »

Koukám, že takřka půlnoční zábava teprve začíná, nu držte se borci i já vytrvám :razz:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Nebeský rytíř- nadporučík Franz Stigler a "YE OLDE PUB"

Příspěvek od skelet »

Zemakt asi tak
1. Jako jeho velitel bych ho klidne zastrelil
2. Jako velitel RAF bych to mesto klidne vypalil na popel. S tim co vim o nacisticke masinerii dnes, bych ho klidne vypalil 2x za sebou.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Vlastimil Čech
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 575
Registrován: 3/12/2012, 16:49
Bydliště: vesnice nedaleko F.-M.

Re: Nebeský rytíř- nadporučík Franz Stigler a "YE OLDE PUB"

Příspěvek od Vlastimil Čech »

Jako jeho velitel bych ho klidne zastrelil... no vidíte, dohodli jsme se.
---------------------------------------
S tim co vim o nacisticke masinerii dnes, bych ho klidne vypalil 2x za sebou. Hmmm, mohl byste mi, velmi prosím, pane veliteli, vysvětlit, čím se nacisticky mašinérně provinily ty drážďanské ženské a jejich caparti? Jak vysoké hromady mrtvol byste z nich chtěl mít, aby Vás to ukojilo?????
---------------------------------------
Ale jinak mám ten pocit, že výrazně větší podíl na tom válečném zločinu v Drážďanech měly spíše USAF (či jak se tehdy zrovna nazývaly) než RAF...

Je to sice mimo téma té "rytírny", ale jestli dovolíte, pane Skelete, u RAF bych nabídnul i jakousi polehčující okolnost. Británie byla bombardována. Takže by se mohlo jednat třeba o nějakou mstu.
Jistě, buďme spravedliví, uznávám. S bombardováním německých měst začali Britové. Velkou škodu, nijak ovšem nesrovnatelnou- ani stínem souměřitelnou- s masakry v Německu utrpělo snad jen Coventry... (I ten Londýn byl poškozen v porovnání s Berlínem malinko)...Takže třeba se ti Angláni nad Drážďany hrdinsky mstili velkorozměrovým upalováním německých děcek a ženských, jak se Vám to líbí a jak to schvalujete. Ale jakou polehčující okolnost najdete pro realisaci jejich krvavého hobby u Američanů? Kolik amerických domů s celými rodinami bylo spáleno německým thermitem? Nevíte?
Zamčeno

Zpět na „Válka ve vzduchu“