Operace Dynamo – evakuace pri Dunkerque

Od Podivné války do vylodění v Normandii

Moderátoři: michan, Pátrač

Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

Bruno:K těm Židům,myslím,že 500,- Říšských marek je pádný argument....
Yamato:Když Rys-Rozsévač přesvědčoval Franka o 5000 odhodlaných Čechů v boji proti Rusům,byl dost mimo,na výzvu se přihlásila necelá padesátka vlajkařů.
Obrázek
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Hm, tak jestli jo, tak mlčím...ale který to byl rok?
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Radola Gajda píše:Bruno:Komunistický odboj nedělal nic jiného,než,že vydával ilegální Rudé právo,a ukazoval ny ty špatné na západě.Přez icq,jsi psal něco o tom,že tu uvadím roli ve smyslu,že naši odbojáři vyhazovali továrny,nebo vlaky do povětří.Nikde jsem to nepsal,odboj spočíval ve výdávání tiskovin,zpravodajské činnosti-přesuny vojsk a zbraní,poloha vojenských objektů-následně předávané přez vysílačky do londýna,skladování a obstarávání zbraní,přechovávání hledaných nebo uprchlýh osob,a sbírky ve prospěch rodin odvlečených odbojářů,mimochodem,za vše hrozil koncentrační tábor nebo smrt!!!To ty nepovažuješ za odboj milý Zorro?
Ja som opisoval náladu v protektoráte ako ne príliš bojovnú čo sa tebe moc nepáčilo a začal si argumentovať odbojom...Ja hovorím že drtivá väčšina obyvatelstva si žila svoj život a snažila sa len prežit,ludia normálne chodili do práce,večer do hospody a v noci si to užili s manželkou...Nepísal som že by si to vyslovil ale slovu odboj v Protektoráte si dal váhu jak keby v tom čase žiadny vojak Wehrmachtu na jeho území nebol v bezpečí a jak keby tu prebiehali neviem jaké operácie...
Uživatelský avatar
Bruno
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 824
Registrován: 8/10/2004, 10:51

Příspěvek od Bruno »

Deportácie židov Tiso potom čo sa dozvedel ako je s nimi nakladané zastavil...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Najvačším nepriatelom mieru su pacifisti...
Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

Bruno:Prosím uveď,kde stavím do pozice odbojářů celý český národ,u vás snad taky každý nebyl hlinkovec?! :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

Yamato:Je to ironie,nebo zpochybňuješ to co jsem napsal?Nevím přesně,nemám vedle sebe rozevřenou knihu,ale tuším rok snad 42?!Od prosince 1942 byl Rys a Burda posláni Frankem do Dachau,pak de-facto činnost Vlajky ustala.
Obrázek
Uživatelský avatar
Bruno
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 824
Registrován: 8/10/2004, 10:51

Příspěvek od Bruno »

Staviaš to na tu rovinu ak sa ohradzuješ a popieraš že Češi fachali pre víťazstvo III.ríše jak šróby...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Najvačším nepriatelom mieru su pacifisti...
Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

Ach jo,kdybys nemakal nebo byl chycen při sabotáži(i ty se samozřejmě děli),tak bys asi dostal Železný kříž za to viď,furt nevidíš to,že šlo o totalitní systém,který u nás neměl stejně jako Němci co dělat,MY jsme nebyli jejich spojenci!!!I dnes,když budeš špatně pracovat,tak tě vyhodí,tenkrát bys "jen" se šel kouknout třeba do Dachau!
Obrázek
Uživatelský avatar
Bruno
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 824
Registrován: 8/10/2004, 10:51

Příspěvek od Bruno »

No a otom to je génie!Nikdo nerobí zbytočne hrdinu,to je leda v knížkach čo si dostával ked si bol malý...Takže si hladí každý svojho a ráno v šest pekne do zbrojovky...Nehovorim nikde že ste makali s nadšením...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Najvačším nepriatelom mieru su pacifisti...
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Radola Gajda píše:Yamato:Je to ironie,nebo zpochybňuješ to co jsem napsal?Nevím přesně,nemám vedle sebe rozevřenou knihu,ale tuším rok snad 42?!Od prosince 1942 byl Rys a Burda posláni Frankem do Dachau,pak de-facto činnost Vlajky ustala.
Proč ironie, jen kdyby to bylo tak od Stalingradu dál (43-45), tak bych se nedivil tomu "nadšení". I když, fanatici by do toho šli i později. Takže asi moc nebyli...
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

Bruno:Jenže i takový byli a nebylo jich málo,a rozhodně to nebyli "zbyteční hrdinové"!
Obrázek
Uživatelský avatar
Ringhofer
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 8/3/2005, 17:23

Příspěvek od Ringhofer »

No , u komunistického odboje je problém hlavně to, že byl zištný. V podstatě chtěl nahradit jednu diktaturu druhou.

Jinak pánové, já se vám divím...zase to vaše česko-slovenské kočkování...to vás to pořád baví? Každý národ má své hajzly i hrdiny...a stádo, které jen posluchá....
Stejně všichni umřeme....
Uživatelský avatar
Ringhofer
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 8/3/2005, 17:23

Příspěvek od Ringhofer »

Osobně si myslím, že zabití Heydricha i za ty hrůzy, které pak následovaly stálo. Ale je to jen můj osobní názor, nikomu ho nevnucuji. Ohledně té kolaborace taková zajímavost. U nás i ve Francii se vyráběly transportní letouny Siebel. Obě továrny byly zhruba stejně velké. Zatím co my jsme vyrobili těchto Siebelů okolo patnácti set, Francouzi jich za stejné období vyrobili jen okolo šesti stovek....
Stejně všichni umřeme....
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Nebo FW 189, u nás vyrobeno 337 kusů, ve Francii 210. O obrněné technice či kanonech, kulometech atd. nemluvě...přiznejme s, že vzhledem k počtu Čechů byla výroba u nás objemově výrazně vyšší, než v jiných okupovaných zemích, včetně průmyslově rozvinutých, čili Francie, Belgie, Nizozemí, do určité míry Polsko...že těch důvodů byla celá řada je jasné.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

A teď by mě zajímalo,co ty čísla mají vysvětlovat?
Obrázek
Uživatelský avatar
Bruno
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 824
Registrován: 8/10/2004, 10:51

Příspěvek od Bruno »

:mrgreen:
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Najvačším nepriatelom mieru su pacifisti...
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

No je to divné, ne, že v podobně velkých fabrikách s podobnou technickou úrovní se vyráběla tak rozdílná množství...neříkám, že to něco vysvětluje, snad jen to, že Češi nebyli vždycky flákači :wink:
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

U Čechů: Dej jim prachy, nakr je a budou makat na 90% i když s Tebou nesouhlasí-hlavně, že mají pokoj. ten si chtějí udržet za každou cenu.

(Holt se tak neožíráme jako Francouzi:-)))
Uživatelský avatar
Ringhofer
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 8/3/2005, 17:23

Příspěvek od Ringhofer »

Ten údaj jsem získal ve Kbelích, kde byl nedávno právě Siebel renovován. Jelikož část draku pochází vystaveného stroje právě z Francie, obě strany při tom spolupracovali.V rámci toho došlo k tomuto porovnání. Čísla překvapila i odborníky, kteří tohle éro dávali dohromady. Ve francouzské továrně bylo i doloženo úmyslné sabotování výroby.

Myslím, že žádný další komentář tento údaj nepotřebuje, obrázek ať si udělá každý sám!
Stejně všichni umřeme....
Uživatelský avatar
Radola Gajda
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 407
Registrován: 10/10/2004, 14:29
Bydliště: ČR

Příspěvek od Radola Gajda »

Tak o francouzském odboji si myslím své.....
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pozemní boje 1939 - 1944“