ÚTOK NA DAKAR - září 1940 Operace Menace

Námořní operace v Norsku, bitvy v Atlantiku a přilehlých mořích, konvoje do SSSR a Anglie...

Moderátor: Pátrač

Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: ÚTOK NA DAKAR - září 1940 Operace Menace

Příspěvek od Mirek58 »

Hezké, vlastně jde o nejlevnější řešení, Využití hmotnosti- gravitace.
Jenže, když jsem se zajímal o pobřežní baterie, tak v jejich sestavě byl i tzv- dělostřelecký závod -, tak jsem se propátral i k tomu, jaké měly tahle jednotky vybavení, obráběcí stoje, řetězové zvedáky, atd, nic světoborného. A hydraulické písty! V samostatné sestavě!
Nezapomeňte že se psal rok 1942!

A další:
U námořních děl je to jasné, loď připluje do loděnice v týlu, zakotví a může se klidně rozebrat věž, vyjmout kanon.
U pobřežní baterie to nejde, ta nejde přesunout do týlu.
Tedy, věž se nemůže rozebrat a lauf se musí z ložiště dostat ven zevnitř.
Proto zřejmě Rusové fakticky zkonstruovali dva typy kanonů SA a MA.
(Označení -MA- je na dnešních foto na internetu krásně čitelné)
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: ÚTOK NA DAKAR - září 1940 Operace Menace

Příspěvek od kacermiroslav »

Kolegové, jako admin jsem promazal část diskuse, která byla mimo téma a kde se používaly nevhodné výrazy.

Jinak k vlastní diskusi, Mirku58, výměna duše hlavně, či uskladnění náhradní někde v prostorách věže, či pod věží, je nesmysl. Nikdy jsem o něčem takovém neslyšel, nečetl, neviděl. A myslím, že kolega Filip.O. je dostatečně s touto problematikou obeznámen a již to kvalifikovaně vysvětlil. Proto další diskuse na tyto tvé úvahy, nemá absolutně smysl.

Rovněž bych byl Mirku58 rád, pokud by jsi se držel tématu. Teď již jsi diskusi nasměřoval k výměně pobřežních děl k roku 1942, což je zcela mimo téma. Když tě tato problematika zajímá, tak si založ vlastní vlákno, vytvoř k tomu nějaký úvodní text a pak nech diskusi plynout. Děkuji.
ObrázekObrázekObrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: ÚTOK NA DAKAR - září 1940 Operace Menace

Příspěvek od Mirek58 »

Tak za odbočení se omlouvám.
Prostě mě to zaujalo, hlavně proto, že čím víc jsem listoval, tak víc je podivností.
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Válka v Atlantiku“