Wilhelm Gustloff - potomci utonulých

Námořní operace v Norsku, bitvy v Atlantiku a přilehlých mořích, konvoje do SSSR a Anglie...

Moderátor: Pátrač

Odpovědět
Uživatelský avatar
vitax
Příspěvky: 1
Registrován: 4/2/2011, 09:53
Bydliště: Vlčí Důl (u České Lípy)

Wilhelm Gustloff - potomci utonulých

Příspěvek od vitax »

Jmenuji se Vítězslav Neumann. Je mi bezmála 45 let. Žiji s manželkou a již dvěma dospělými dcerami v malé vesničce u České Lípy na severu Čech. Pozorně jsem prostudoval toto fórum, co se týká lodi Wilhelm Gustloff. Mým a mého otce jediným zájmem, je získat co nejvíce informací a kontaktů na osoby, které měli s touto lodí cokoli společného. Můj děda se jmenoval Gustav Neumann, byl vojákem wermachtu a strojníkem na Gustloffu. On sám se narodil v Jitravě u Liberce (Deutsch-Pankraz) Ve vsi žil do doby než narukoval. Jeho předkové zde měli kořeny od letopočtu 1800. Jeho manželka (má babička) Marta Neumannová, za svobodna Heidrichová, byla Češka a zemřela v roce 2000. Dostala od dědy poslední dopis 23.1.1945. Ten a mnoho jiných pozůstalostí pochopitelně jsou u mého otce. Děkuji tomuto fóru a děkuji rovněž všem, kteří čímkoli novým přispějí.
PS: v 90tých letech se nám podařilo po několikerém opakovaném úsilí dopravit do Čech knihu Heinze Schona ,,DIE GUSTLOFF KATASTROPHE" V ní je v rejstříku uvedeno jeho a manželky jméno, místo a datum narození, včetně adresy.
Naposledy upravil(a) vitax dne 17/2/2011, 18:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Snad existuje jmenný seznam osob, které sloužili na lodi s tvým dědou.
Potom by se možná dalo obrátit na Bundesarchiv, jestli nemají adresy těch osob. A posléze na městské úřady (matriky) vesnic a měst, kde tyto osoby žili. Takhle nějak (asi zdlouhavě) by se možná dal najít kontakt na žijící potomky.
Ostatně si myslím, že v Německu (při jejich pečlivé evidenci) musí mít někdo (nějaký ústav, archiv) kompletní seznam vojáků Wehrmachtu, jejich adresy a kontakt na pozůstalé. Z toho by se snad dalo odrazit a pátrat dál.

EDIT: Ještě mě napadlo: co tak uveřejnit inzerát v německých novinách? Určitě by se někdo přihlásil, že je potomek zesnulých. To mě napadlo v souvislosti, že možná hledáš kohokoliv přeživšího, nejen potomky vojáků.
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Válka v Atlantiku“