Korea 1950 - 53 - II. Část Výzbroj

Události na Korejském poloostrově po roce 1945
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

A právě proto že to veřejnost nevěděla. Dneska po 1 atomovce by řvala až na lesy. Tehdy...no co, zabily jsme pár šikmookejch, tak vo co go. Když nám to vyhraje válku...

Lorde:Děsíš mě.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Jenomže veřejnost nedávala rozkazy v takovýchto rozhodnutích. Ty dělali ti,kdo informováni byly.
A jak zmiňoval Michan, udělat z nějakého území "měsíční krajinu" na spoustu let nebylo v ničím zájmu.
Pokud se pak na té či oné straně "utrhl nějaký generál ze řetězu" vždy se naštěstí našla dostatečná politická vůle ho zase k tomu "řetězu" přivázat.
Nikdo nechtěl vyvolat precedent,že atomový útok je standartní vojenská metoda a riskovat,že mu pak jednou tento "černý Petr" spadne taky na hlavu.
Američanům to totiž jako argument omlacovali o hlavu při každé příležitosti.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

Co přesně???

A Američani to udělaly jako precedens. Nebo co byla Hirošima a Nagasaki??? A v čem sel iší komunismus a nacismus (mohla se ptát am. veřejnost). Udělejme s nimi to samé. Každopádně zlikvidovat Číňany na Jalu by neudělalo tak velkou měsíční krajinu, ne? S malýma atomovkama...
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Na Hirošimě a Nagasaki právě celý svět poprvé viděl,co JZ udělají v obydlené oblasti a lidmi.
Zkus se smířit s tím,že tvé osobní tažení proti Sovětům a komunistům se odehravá pouze v tvé fantazii.
Zbytek světa měl dostatek rozumu a HLAVNĚ - domýšlel i důsledky.
Zkus to taky,třeba ti v mnoha dalších případech docvakne,proč to bylo jak to je a nešlo tou Alternativou co předkládáš.

Malý návrh: Co takhle místo fantazírování zase něco udělat pro Palbu a prihodit nějaký článek?
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Atlantis
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 819
Registrován: 7/4/2005, 15:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Atlantis »

Hmmm, mrknu se, co udělat pro Izrael a blízký východ obecně.

Já to pouze nabízím jako alternativu a jsem z duše rád, že to můžu nabízet jen jako alternativu, ne realitu (to bysme toho asi moc nerozebíraly), nicméně mě právě tohle téma fascinuje, prot se v tom tak rád šťourám. Jen zkouším různé pohledy, které při příspěvku dotyčnému třeba nepřišly na mysl, aby zkusil odpovědět i na ně.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Doporučuji číst zde všechny články a znát význam slov, například že bylo příliš brzo po II. světové válce, znát trochu historii, Evropa, Asie rozbité, k moci se dostaly lidé, kteří věděli co celosvětový konflikt znamená a oni ty alternativy snad ani nepřijdou. Neplést si pojem s dojmem, proč a kdy byly svrženy A - bomby. Nechci nikoho učit rozdíl mezi celosvětovým konfliktem a lokální válkou. Mé mysli je známo dost a některé věci už mám po znalostech vyanalyzované pokud víme co to je.
ObrázekObrázekObrázek
Pop
poručík
poručík
Příspěvky: 777
Registrován: 1/2/2009, 22:56
Bydliště: ČR

Příspěvek od Pop »

Zkoušení účinků "JZ" na vlastních vojácích, během zkušebních "J" výbuchů, praktikovaly obě strany - SSSR i USA.

Během voj. zákl. služby jsem musel shlédnout několik instruktážních filmů z produkce SSSR i USA, kde byly demonstovány účinky "JZ" na vlastní vojska.
Odpovědět

Zpět na „Korea“