Válka v Iraku

Arabsko-Izraelské války, Perský záliv...
Zamčeno
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Válka v Iraku

Příspěvek od kenavf »

CAT píše:kelnavf: Jsi vyhraněný proti USA, přiznáváš to i v podpisu, tak se za to nestyď :wink: ......
Ak požiadavkou aby ti EU a USA neklamali vyjadríš svoju vyhranenosť,tak potom som asi vyhranený.Máš pocit že EU a USA ťa informujú objektívne a pravdivo?Ja ten pocit nemám,pretože sa vzápätí objavia skutočnosti,ktoré do tej ich pravdy nezapadajú.Zdá sa ti možné aby sa v Iraku a Sýrii vytvorila z ničoho nič taká organizácia ako ISIL a USA o tom nevedeli?A zrazu sú tu skupiny,ktoré dokážu dobývať celé mestá v Iraku a vzdorovať Irackej armáde.

Ad. Bushovi:Ak prihliadneme k všeobecne známemu IQ G.W.Busha,tak sa inak ako otcovskou podporou klanu Bushovcov,nedájú vysvetliť ich významné pozície.Holt byť šéf CIA, to je dobrá investícia do budúcnosti.Zaujímané ako to stále predhadzujú Putinovi ale Bushovi nie.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Bushovi
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Válka v Iraku

Příspěvek od CAT »

kelnavf: Víš asi se neshodnem na tom co kdo dělá. USA a EU mě neinformují nijak (EU se trošku snaží, třeba pomocí Deutchewelle na ČT24, což je pořad co si pustím pro zasmání), od toho mám internet a nadnárodní informační společnosti. Já prostě nežiju a nechci žít ve světě, kde se někdo stará o to, abych já (ty, Mauler, támhle paní Nováková) dostal pod nos informace, které si dokážu najít sám a ještě po nich chtít aby ty informace byly bez špetky propagandy a ještě tak, že se o to bude starat USA, nebo EU, já prostě nejsem kolektivista, věřím ve volný trh, lidé se rozhodnou sami co chcejí. Vůbec se s tebou nebudu přít o nevyváženosti zpravodajství a o propagandě v něm obsažené, také bych byl rád, kdyby lidi na světě žili v míru, povedlo se vyřešit rakovinu a aby Slávie začala ve fotbale něco vyhrávat, světové mocnosti nám nevěšely bulíky na nos atd., ale už jsem asi moc starej na takovýhle snění... A ohledně Bushů už je to tady, CIA, židozednáři, Chazaři a ilumináti, možná za pomoci chemtrails donutili lidi v USA hlasovat pro mladšího Bushe v přímé prezidentské volbě (nebo CIA prolezla tu možná stovku milionů hlasů a zaškrtla tam G.W.Bush mladší s IQ tykve), bylo to třeba, protože už měli rozjetou tu akci v Iráku, kde tajně pod hlavičkou cizích soukromých firem zlotřilí američané stavěli chemické zbraně pro Saddáma jen proto, aby ho mohli za 20 let skřípnout a tim rozject svuj mástrplán na připojení UA k EU... Nebo jak že to bylo?

No prostě nezbude než uznat, že to nebyly USA, kdo dodal Iráku součástky na chemické zbraně, byla to Evropa a Asie... Takže snad už se znova pánové kelnavf a Mauler nezmýlíte...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Re: Válka v Iraku

Příspěvek od rabo »

Cat prepáč, ale musím sa troška pobaviť na tom, že si proti kolektivizmu. Dnešný svet je presne o tom. Dnešná doba je presne o tej jednudochosti a kolektívnosti . Všetko ostatné je prisudzované iluminátom atď. Neviem aké máš skúsenosti s Rotariánmi a Lajonistami na lokálnej úrovni ? Mal som možnosť zažiť "veľkú" politiku vrámci SR a rýchlo sme s tade s manželkou ušli. A to nebolo nič proti veľkej svetovej politike. Kšefty, záujmy , peniaze... Demokracia bola len slovo, ale hnacou silou sú peniaze. Naozaj si niekto myslí, že niekto zaplatí kopec domácich daní na to aby niekto sa mal niekto v zahraničí lepšie ? Trt.Príklad. USA podporovali diktátorský režim vo Venezuele, ktorý túto krajinu vrhal na samí koniec ekonomiky Južnej Ameriky. Prišiel Hugo a vieme čo nastalo. Žiadna krajina nepôjde do vojny ako sa jej to nebude rentovať. Západné ekonomiky sú o súkromnom vlastníctve a to je o vytváraní zisku. To nie sú ľavičiarske keci ale pravicová mantra, ja som extrémny pravicový liberál a to čo robí západ ma sere, lebo to nemá nič spoločné s voľným trhom a podnikaním ,ale práve o tých obmedzeniach a podpore silných hráčov s vplyvom na politikov a zahraničnej politike škodiacej obchodu.
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Válka v Iraku

Příspěvek od Skeptik »

CATe, toto přece vůbec není třeba.
A ohledně Bushů už je to tady, CIA, židozednáři, Chazaři a ilumináti, možná za pomoci chemtrails donutili lidi v USA hlasova pro mladšího Bushe v přímé prezidentské volbě (nebo CIA prolezla tu možná stovku milionů hlasů a zaškrtla tam G.W.Bush mladší s IQ tykve),
V tomto je "americká demokracie" dvou politických stran přeci naprosto úžasná :)
"Milý Voliči,
pro letošní volby jsme Vám připravili dva prezidentské kandidáty - Johna a Jacka. Jeden je republikán a druhý demokrat nebo, chcete-li, jeden je za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Račte si vybrat.
Nám je to jedno, sponzorujeme (ovládáme) obě partaje.
Vaši oligarchové.
"
Nebo Ty jsi snad v posledních třiceti letech zaznamenal v politice USA nějakou změnu??? :razz:

To: jakýchkoli admin
Sakra, jak se to přehazuje do Hospody? Musí to nějak jít, ne? Banány nerad :)
Help me!!!!
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Válka v Iraku

Příspěvek od CAT »

Rabo: Netvrdím že politika není svinstvo (dokonce naopak), jen jsem reagoval na "USA a EU nás informují".

Skeptik: Neobhajuju volební systém USA podle mě neni o moc lepší, než když u nás bylo na výběr mezi dvěma stranama, jen jsem dost skeptickej k náznakům CIA-Bush-prezident... Jak se říká korelace není kauzalita...

A jo jsem občas teatrální, ale tady šlo o korekci informací omylem opakovanou Maulerem a kelnavfem...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17771
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Válka v Iraku

Příspěvek od skelet »

děkuji za ukončení této odbočky a vrácení se k tématu. Děkuji
ObrázekObrázekObrázek
Mauler
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 264
Registrován: 19/4/2014, 17:32

Re: Válka v Iraku

Příspěvek od Mauler »

CAT píše:A jo jsem občas teatrální, ale tady šlo o korekci informací omylem opakovanou Maulerem a kelnavfem...

No nezbývá než být za korekci vděčný :D Je tu ale jeden problém,a to že USA vědělo že irák používá chemické zbraně a kdo jim je dodal a pochybuji že by to šlo bez souhlasu USA který ještě k tomu tehdejší režim Sadáma podporovalo asi díky tomu že jim svrhly v iránu milovanýho prozápadního Šáha a chtěly se Iránu pomstít takže stručně řečeno se na tom všem podílely a Sadám byl jen užitečný idiot který přestal být užitečným až mu narostly křídla a dělal si vše po svém a ne pod taktem svých chlebodárců.

Trochu povídání v angličtině o USA a Iráku když byl Sadám ještě užitečný http://www2.gwu.edu/~nsarchiv/NSAEBB/NSAEBB82/
Lepší je tragický konec než tragédie bez konce
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Válka v Iraku

Příspěvek od CAT »

Mauler: Jj, Saddam byl Amíkům užitečnej určitě. Souhlas od USA ty firmy nepotřebovaly, na Irák nebylo žádné embargo, ale můžeme se domnívat, že pokud by to USA zakázaly, pak by k obchodu nedošlo (a Irák si součástky sehnal jinde).

právo v Raqqa...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
zenith0009
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 578
Registrován: 6/9/2012, 22:33

Re: Válka v Iraku

Příspěvek od zenith0009 »

The Rise of ISIS (Vzestup ISIS - anglicky)
Hodinový dokument stanice PBS výborně shrnující události v Iráku a jejich příčiny. Pokud někoho zajímá, co se tam děje a proč, doporučuju.

Ukázka:


Celý dokument ke shlédnutí zde:
http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/rise-of-isis/

Mapa náletů v Iráku a Sýrii
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Obrázek
Mauler
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 264
Registrován: 19/4/2014, 17:32

Re: Válka v Iraku

Příspěvek od Mauler »

Podle této zprávy to vypadá že dábelský Irán a nenáviděný Hizballah se angažují v boji proti IS na straně iráku a jsou efektivní což může být solí v oku jiným státům kvůli veřejnému mínění http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky ... neral.html
Lepší je tragický konec než tragédie bez konce
zenith0009
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 578
Registrován: 6/9/2012, 22:33

Re: Válka v Iraku

Příspěvek od zenith0009 »

To neni žádná novinka, jedou podle stejného scénáře jako v Sýrii (vybudování šiítských milic pod velením republikánských gard a Hizballáhu). Ostatně titulek by se také hodil i pro Sýrii. I když tam vyhrál tu jedinou vítěznou bitvu Hizballáh. :) Ono to má bohužel temnou stránku, leckteré šiítské milice si nezadají s IS a masakrují a terorizují sunnity ve velkém. Nedávno byl o tom článek např. na FP:

Gangy Iráku
http://www.foreignpolicy.com/articles/2 ... ni_burning

O Bitvě o Jurf al-Sakhar a problematice šiítských milicí je zas dobrý článek tu (en):
http://www.washingtonpost.com/world/mid ... story.html

V boji byly poprvé použité raketomety TOS-1 a také ty pěkné rakety, co sem tu posílal dříve. Město bylo prakticky srovnáno se zemí, všichni obyvatelé, kteří neutekli, byli považováni za IS. Samozřejmě sunnité vzali před šiítskými milicemi nohy na ramena, což se děje po celém Iráku (viz předchozí link na FP).

Německo dokončilo dodávky vojenské pomocí Kurdům. Dodalo např. 16 000 pušek g3 a g36, 200 panzerfaustů, ptřs Milan-2, vozidla unimog nebo Dingo. Kompletní výčet v tabulce v odkazu:

http://www.einsatz.bundeswehr.de/portal ... T_gN5x1qS/
Naposledy upravil(a) zenith0009 dne 16/11/2014, 20:02, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Petrz
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 938
Registrován: 6/1/2009, 17:57
Bydliště: Děčín

Re: Válka v Iraku

Příspěvek od Petrz »

Mám dotaz, ví někdo- aspoň přibližně -jakou taktiku ISIL používá a proč je tak relativně úspěšná?
Z oficiálních zpravodajských zdrojů v češtině jsem se toho moc nedozvěděl. Budu vděčný i za spekulativní odpovědi, pokud budou mít reálný základ.
ObrázekObrázek

Zbourat stodolu umí každý osel, postavit jí ale vyžaduje tesařské umění.
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Válka v Iraku

Příspěvek od kozlustechnykus »

Prvne nez nejakou oblast otevrene obsadi, probehne priprava v podobe utoku/unosu na spicky te oblasti. at politicke nebo vojenske. Pak uz se jim nikdo nepostavi na odpor, protoze jakakoliv organizace je vazne narusena. Takhle aspon fungovali pri postupu Irakem.
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Petrz
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 938
Registrován: 6/1/2009, 17:57
Bydliště: Děčín

Re: Válka v Iraku

Příspěvek od Petrz »

kozlustechnykus píše:Prvne nez nejakou oblast otevrene obsadi, probehne priprava v podobe utoku/unosu na spicky te oblasti. at politicke nebo vojenske.
Díky,velmi zajímavé. Mohl bys mi prosím tuto taktiku přiblížit, zní to jako velmi netradiční a účinný způsob boje, ale nějak mi uniká konkrétní provedení. Je to ten důvod proč používají-spíše než těžkou techniku- terénní auta s kulomety ( rychlost ,menší nápadnost,soběstačnost )?
ObrázekObrázek

Zbourat stodolu umí každý osel, postavit jí ale vyžaduje tesařské umění.
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Válka v Iraku

Příspěvek od kozlustechnykus »

Mam to nacteny vsechno tady na palbe a poradne se v tom nevyznam, ale:
Osobni auta a pick upy: Schova se to mezi ostatnim provozem, neni to tak narocne na servis a PHM jako velky nakladaky a hlavne obrnence. Proste se vynori z pouste, zautoci a stahnou se. Hledej si pak jedno auto mezi ostatnima na dalnici. V zacatcich ani poradne obrnence ani nemeli. To az pak ziskali na Iracke armade.
Pokud jsem tu taktiku pochopil spravne, tak postupovali okres od okresu, mesto od mesta. Prvne bud zabili, unesli nebo zastrasili jak politiky, tak i vedeni policie a pripadne mistni kmenove vudce. Do toho je treba zapocitat prislusnost sunnite/siite. Armada mela tezkou pozici, protoze byla budovana od nuly, vcetne velitelu. A ti bud byli nezkuseni, pripadne zastraseni dosavadnim postupem ISIS, nebo rovnou sli s nepritelem. Takze se stavalo, ze tam, kde armada byla, velitele zdrhli a nechali podrizene bez rozkazu a ti panikarili a utikali.
Aspon takhle to chape amater (moje malickost:), ktera si tu sem tam neco precte.
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Kalič
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 104
Registrován: 28/8/2014, 21:17

Re: Válka v Iraku

Příspěvek od Kalič »

kozlustechnykus píše:Mam to nacteny vsechno tady na palbe a poradne se v tom nevyznam, ale:
Osobni auta a pick upy: Schova se to mezi ostatnim provozem, neni to tak narocne na servis a PHM jako velky nakladaky a hlavne obrnence. Proste se vynori z pouste, zautoci a stahnou se. Hledej si pak jedno auto mezi ostatnima na dalnici. V zacatcich ani poradne obrnence ani nemeli. To az pak ziskali na Iracke armade.
Pokud jsem tu taktiku pochopil spravne, tak postupovali okres od okresu, mesto od mesta. Prvne bud zabili, unesli nebo zastrasili jak politiky, tak i vedeni policie a pripadne mistni kmenove vudce. Do toho je treba zapocitat prislusnost sunnite/siite. Armada mela tezkou pozici, protoze byla budovana od nuly, vcetne velitelu. A ti bud byli nezkuseni, pripadne zastraseni dosavadnim postupem ISIS, nebo rovnou sli s nepritelem. Takze se stavalo, ze tam, kde armada byla, velitele zdrhli a nechali podrizene bez rozkazu a ti panikarili a utikali.
Aspon takhle to chape amater (moje malickost:), ktera si tu sem tam neco precte.
Tím tvrzením o irácké armádě ale popíráš kvalitu působení a výcviku kádrů irácké armády americkými a českými instruktory v Amor chool :down:
Že by se za 5 let takto vycvičení velitelé spustili k dezerci ??? Jestli to takhle půjde i v Afganistánu , tak to bude zlé.

http://www.mise.army.cz/scripts/detail.php?id=11627
Obrázek
Srp a kladivo je historicky nejdéle , nejvíce používaný a nejproduktivnější nástroj zajištující obživu a příbytky pro lidi.
Bohužel na meče a zbraně pro ovládnutí ostatních lidí se spotřebovalo více železa.
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Válka v Iraku

Příspěvek od CAT »

Kalic: Nová armáda byla postavena na šíitských kádrech, ISIL ovládl sunnitská území... On se nový režim dopouští prakticky stejných chyb, jako ten starý...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Válka v Iraku

Příspěvek od kozlustechnykus »

Kalic: Tusim, ze se o tom psalo i v tomhle vlakne.
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
zenith0009
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 578
Registrován: 6/9/2012, 22:33

Re: Válka v Iraku

Příspěvek od zenith0009 »

Petrz: O něco výše visí dokument od PBS, v něm je velmi dobře popsáno jak a proč mohl IS ovládnout tak velké území v Iráku.
Obrázek
Petrz
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 938
Registrován: 6/1/2009, 17:57
Bydliště: Děčín

Re: Válka v Iraku

Příspěvek od Petrz »

kozlustechnykus: Díky za odpověď. Přesně takové shrnutí jsem potřeboval.
kozlustechnykus píše:Pokud jsem tu taktiku pochopil spravne, tak postupovali okres od okresu, mesto od mesta. Prvne bud zabili, unesli nebo zastrasili jak politiky, tak i vedeni policie a pripadne mistni kmenove vudce. Do toho je treba zapocitat prislusnost sunnite/siite. Armada mela tezkou pozici, protoze byla budovana od nuly, vcetne velitelu. A ti bud byli nezkuseni, pripadne zastraseni dosavadnim postupem ISIS, nebo rovnou sli s nepritelem. Takze se stavalo, ze tam, kde armada byla, velitele zdrhli a nechali podrizene bez rozkazu a ti panikarili a utikali.
CAT píše:Kalic: Nová armáda byla postavena na šíitských kádrech, ISIL ovládl sunnitská území

To mi přijde jako velmi promyšlený a chytrý způsob. Zaměřit se na území kde se očekává slabý odpor armády (sunnitská území), vyřadit státní složky,poté až budu silnější teprve obsazovat území pod kontrolou kde se očekává tužší odpor. Nyní už chápu ten zdánlivě nelogický postup ISIL.

Ovšem není mi jasné

A)Jak chce isil postupovat dál-proti dobře organizovaným armádám s dobrou morálkou a jednotným vedením.

B)ISIL se netají s plány jaká území chtějí dobít a jak budou zacházet s těmi kdo jim odporuje.(já osobně jsem měl žaludek jen na jedno video) Pokud jsem někde viděl důvod pro intervenci USA,NATo pak je to zde. Proč se západní státy - NATO,USA - nezmohly na účinnou odpověď. Pod slovem účinnou chápu pozemní, letecké údery jsou dle mne nedostačující.
zenith0009 píše:Petrz: O něco výše visí dokument od PBS, v něm je velmi dobře popsáno jak a proč mohl IS ovládnout tak velké území v Iráku.
Díky. Já bohužel mluvenou angličtinu nedávám.
ObrázekObrázek

Zbourat stodolu umí každý osel, postavit jí ale vyžaduje tesařské umění.
Zamčeno

Zpět na „Blízký a střední východ“