Střední Skupina Vojsk ČSSR 1968-1991

Konflikty a války po roce 1945 - Izrael, Korea, Vietnam...
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

A zase je vše postaveno do jiného světla. Skutečně by se hodilo kdyby se zde objevilo pár pramenů ze kterých se čerpá. V tom co píše Zdeněk o postoji pobalťanů ke zločinům sovětské moci na jejich občanech má svoji váhu.

Já jsem měl možnost ze sovětské strany mluvit jen se 4 lidmi lidmi co se srpna 68 osobně účastnily. Na tyto věci nedošlo ale tvrdili, že díky tomu že jim důkladně vysvětlili, že naší zemi hrozí agrese imperialistů měla jejich jednotka - každý byl z jiného svazku - vysokou bojovou morálku a nemohli pochopit proč je tehdy lidé nepovažovali za osvoboditele ale za darebáky.

Proto na nějaké velké počty dezercí které by mohly vést k drakonickým opatřením nelze moc věřit.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

V letech 1988-90 jsem sloužil u PS a nebylo zase nic tak neobvyklého, když se při rozkaze před odchodem do služby zmiňovala dezerce ruského vojáka. Většinou byla doplněna o informaci,, pozor je ozbrojen´´ .
Uživatelský avatar
pavuk29
Příspěvky: 4
Registrován: 5/9/2011, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Střední Skupina Vojsk ČSSR 1968-1991

Příspěvek od pavuk29 »

Pegeucko píše:...30. gardová motostřelecká divize se usídlila na území Slovenska nedaleko střelnice Lešť, která byla také využívána ČSLA. V areálu bylo vojenské letiště Sliač...
Obavam sa, ze letisko Sliac sa v areali nachadzat nemoze, pretoze letisko + mesto SLiac sa nachadza omnoho severnejsie medz Zvolenom a Banskou Bystricou v pomerne husto osidlenej oblasti. Staci letmy pohlad na mapu... :roll:
Odpovědět

Zpět na „Události a konflikty po roce 1945“