Stěhování národů - jak Slované Germány o území připravili.

Středověk - bitvy, generálové, zbraně

Moderátoři: Pátrač, Tkuh, kacermiroslav

Odpovědět
kapitan
desátník
desátník
Příspěvky: 57
Registrován: 18/10/2013, 14:20

Re: Stěhování národů - jak Slované Germány o území připravil

Příspěvek od kapitan »

Aaron Goldstein píše:A teď si ukážeme manipulaci s argumenty páně kapitána v praxi.... Takže se nám profesionální historici z USA, Británie a Německa smrskli na jednu práci amerického historika Imre Boba, práci druhého Američana, který jí recykluje a Němce, jehož práce je hodnocena jako slabá a je terčem velké kritiky... Britští historici z toho výčtu vymizeli úplně...
Takže absolutní autoritou je Markus Osterrieder?
To že Bowlus něco (podle pana Osterriedera) „recykluje“ nestačí na to abychom se jeho argumentací nezabývali. Dá se najít na internetu, doporučuji přečíst. A taky důvody Martina Eggerse které Bowlus uvádí. To že pan Osterrieder Eggerse napadá ještě neznamená, že se Eggersovou argumetací nemusíme zabývat. Vůbec není tak chabá. Právě takové tvrzení na základě jediné kritické práce pana Osterriedera je manipulace.
Uvedl jsem jen ty nejvýznamnější oponenty. Neznamená to že jich není víc.
Ale pane Goldsteine, co to má společného se stěhováním národů?
Je snad moje pochybnost o centru Velké Moravy na dnešní Moravě dostatočným důkazem že se v otázce stěhování národů mýlím? Stačí to jako protiargument?

Co s tou Cucuteni-Trypillian kulturou? Jak to že pozdější migrece nesmazaly Ilyrskou stopu. Je jasná a viditelná i po tisíciletích i pro absolutního laika. Na rozdíl od germánské, kterou nelze vůbec najít.
A co s vyhlášením Petra Underhilla a dalších 31 genetiků z USA, Ruska, Armenie, Itálie, Chorvatska, Estonie, Izraela a Iránu v Nature, že "R1a genotyp nalezen v DNA staré 4600 let ... poukazuje na možnost širokého a rychlého rozšíření R1a linií od Rýna po Vislu ... včetně Proto-Slovanské kultury bronzové doby která vznikla v centrální Evropě poblíž Visly"? http://www.nature.com/ejhg/journal/v23/ ... 50a.html31
Dvaatřicet genetiků z různých zemí mluví o Proto-Slovanské kultuře v bronzové době(!!) v centrální Evropě.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěhování národů - jak Slované Germány o území připravil

Příspěvek od Aaron Goldstein »

kapitan píše: Ale pane Goldsteine, co to má společného se stěhováním národů?
Je snad moje pochybnost o centru Velké Moravy na dnešní Moravě dostatočným důkazem že se v otázce stěhování národů mýlím? Stačí to jako protiargument?
Pokud se tady oháníš jménem Roger Collins jakožto oponentem centra Velké Moravy v údolí řeky Moravy a tebou jmenované dílo nic takového neobsahuje, tak to především vzbuzuje pochybnosti o relevanci tvých dalších argumentů... Jinými slovy... Zalhal jsi v argumentech jednou, kde mám jistotu, že nezalžeš podruhé??? A styl debaty, kde budu muset ověřovat každý tebou uvedený argument, je-li pravdivý a nebo vycucaný z prstu (jako v případě Rogera Collinse) mě opravdu nebaví... Měl jsi zkrátka smůlu, že jsi se pokusil zalhat ohledně publikace, kterou vlastním.... A to je to, oč tu běží.... Obrázek
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
kapitan
desátník
desátník
Příspěvky: 57
Registrován: 18/10/2013, 14:20

Re: Stěhování národů - jak Slované Germány o území připravil

Příspěvek od kapitan »

Aaron Goldstein píše:... Jinými slovy... Zalhal jsi v argumentech jednou, kde mám jistotu, že nezalžeš podruhé??? ... Měl jsi zkrátka smůlu,.. to je to, oč tu běží... [/img]
Ano, to je to, oč tu běží...
Ide o typický spôsob ľudí ktorí nemajú argumenty. Nájsť sebemenšiu nepresnosť či chybičku aby dokázali nespoľahlivosť autora, označiť ho za podvodníka alebo nacionalistu, a je vyhrané. Už netreba argumentovať. Netreba už ani odpovedať na otázku čo s kultúrou Cucuteni-Trypillian.
Stále sa vracajme k môjmu názoru na lokalizáciu centra VM, čo vôbec neni diskusia k tomuto článku. Aké priehľadné. Čo tak odpovedať na moju otázku týkajúcu sa článku? Alebo je prvoradé umlčať kritika? Tak ako v Kostnici umlčali Husa? Zničenie oponenta nerieši problém.

A mimochodom, pokiaľ Collins napísal že – „ ...Moravané, o jejichž centru státu se stále vedou diskuse a které leželo někde na jihovýchodě,...“ je to dosť zrejmé spochybnenie centra na severozápade.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěhování národů - jak Slované Germány o území připravil

Příspěvek od Aaron Goldstein »

kapitan píše: Ano, to je to, oč tu běží...
Ide o typický spôsob ľudí ktorí nemajú argumenty. Nájsť sebemenšiu nepresnosť či chybičku aby dokázali nespoľahlivosť autora, označiť ho za podvodníka alebo nacionalistu, a je vyhrané. Už netreba argumentovať. Netreba už ani odpovedať na otázku čo s kultúrou Cucuteni-Trypillian.
Stále sa vracajme k môjmu názoru na lokalizáciu centra VM, čo vôbec neni diskusia k tomuto článku. Aké priehľadné. Čo tak odpovedať na moju otázku týkajúcu sa článku? Alebo je prvoradé umlčať kritika? Tak ako v Kostnici umlčali Husa? Zničenie oponenta nerieši problém.

A mimochodom, pokiaľ Collins napísal že – „ ...Moravané, o jejichž centru státu se stále vedou diskuse a které leželo někde na jihovýchodě,...“ je to dosť zrejmé spochybnenie centra na severozápade.
To není sebemenší nepřesnost, ale záměrná lež!!! A ta tvá věta vytržená z kontextu je opět úmyslné zavádění, protože to "leželo někde na jihovýchodě" je v tomto případě myšleno vůči Sasům a Čechům... A údolí řeky Moravy je vůči Sasům a Čechům opravdu na jihovýchodě...

Viz celý kontext
Víš. podstoupil jsem zde mnoho polemik... A ne vždy jsem se s diskutujícím protějškem shodnul... Ale vždy jsem se mohl 100% spolehnout na to, že když mi uvedl, že v knize té a té se píše to a to, tak to tam skutečně bylo.... Ale ty jsi záměrně použil jako argument lež v bláhovém přesvědčení, že to nikdo ověřovat nebude... Leč (jak jsem již uvedl) ke tvé smůle, tak tebou zmíněnou publikaci vlastním... Nemám potřebu tě jako diskutujícího zdiskreditovat.... To jsi s přehledem udělal ty sám.... A ani nemáš tolik cti, aby jsi se k té lži přiznal...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Stěhování národů - jak Slované Germány o území připravil

Příspěvek od kacermiroslav »

kapitan píše:Ide o typický spôsob ľudí ktorí nemajú argumenty. Nájsť sebemenšiu nepresnosť či chybičku aby dokázali nespoľahlivosť autora, označiť ho za podvodníka alebo nacionalistu, a je vyhrané. Už netreba argumentovať.
Kapitáne, máš to poněkud pomotané. Ty nepřesnosti v první řadě u tebou zmiňovaných "autorit" našli právě další autority, které je opakovaně vyvrátili, nebo alespoň zpochybnili a to i včetně slovenských historiků. Pokud chceš, klidně ti najdu článek od Štefanovičové, která právě tyto tebou zmiňované autory uvádí za velice pochybné/nedůvěryhodné. To, že zde Aaron něco píše je jen odpověď pro tebe na něco, co už jiní dávno zpochybnili. Není to žádná argumentace lidí, kteří nemají argumenty. Aaron ani žádné argumenty mít nemusí. Stačí, když jen cituje. Kdyby ty práce, které zde uvádíš za něco stáli, tak by se už asi dávno knihy dějepisu přepisovali. Třeba k tomu skutečně někdy za pár desítek let dojde, ale zatím se k tomu odborníci staví více než kriticky. Těchle rádoby "historiků" za těch pár set let známe více než dost. Je to asi jako výklad bible. Taky se jedná jen o jeden zdroj, který si ale X desítek církví, sekt atd. vykládá každý trošku jinak. A tebou zmiňované "autority" nedělají nic jiného, než že se snaží různé moderní výzkumy hned napasovat do nového hábitu, ale bohužel bez patřičných znalostí a srovnávání s dalšími zdroji.
ObrázekObrázekObrázek
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Stěhování národů - jak Slované Germány o území připravil

Příspěvek od kenavf »

Preberali sa tu tie gény a neviem či tu už bol odkaz na výzkum tohto slovenského genetika.
Známy vedec o hľadaní slovanského génu: DNA Slovákov vyvracia mýty o našom pôvode!
http://www.topky.sk/cl/10/1462393/Znamy ... om-povode-
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Středověk“