Bugy - nová Palba

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Add test...
Tak mohu potvrdit, že ve WordPressu to bez problémů funguje... Umí to hledat pomlčky, umí to i krátké zkratky jako F-14 nebo U-2... Umí to i vyhledat Lt vz. 38... Přechod na WordPress by tedy bylo řešení.... Alespoň, co se funkcionality týče... A je též nutno podotknout, že oproti phpBB je WP plnokrevný redakční systém...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Lord »

Aaron Goldstein píše:Add test...
Tak mohu potvrdit, že ve WordPressu to bez problémů funguje... Umí to hledat pomlčky, umí to i krátké zkratky jako F-14 nebo U-2... Umí to i vyhledat Lt vz. 38... Přechod na WordPress by tedy bylo řešení.... Alespoň, co se funkcionality týče... A je též nutno podotknout, že oproti phpBB je WP plnokrevný redakční systém...
Jen jestli si to moc nemaluješ :D Forum a redakční systém, se každý hodí na trochu něco jiného. Vyhledávání není vše, a samospásné. Bude se to muset ještě posoudit.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Domnívám se, že články v redakčním systému budou více dostupnější pro odbornou i laickou veřejnost... (Je to můj názor a akceptuji, že není směrodatný)... Navíc určitě je proveditelné propojení článků v systému s diskuzí na fóru... Nutnost důkladného a podrobného posouzení takto závažného kroku vedením Palby plně chápu... Obrázek
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Lord »

No právě to propojení red. systému a fóra je trošku problém, něco jiného je stavět na zelené louce a něco jiného, když už phpBB máme, s odkazy, SZ, rozdělením do podsekcí, atd.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Navíc mi běží hlavou i kacířská myšlenka, jestli by redakční systém s články a pouze řízenou diskuzí pod nimi ve formě komentářů nebyla pro některé uživatele akceptovatelnější forma Palby, než je současný pelmel na fóru...

Sice máme "phpBB s odkazy, SZ, rozdělením do podsekcí, atd.", ale člověk nově příchozí, či něco konkrétního hledající má velký problém se zorientovat, či něco najít... A tak se Palba degraduje na obyčejné diskusní fórum o Ukrajině a Sýrii... A hodnotné články se v tom utápí... A to i přes to, že je většina "kontroverzních" témat schovaných v hospodě...

Takže by pak mohl fungovat systém odborných článků v redakčním systému a debaty o tom jak moc je špatné Rusko, či USA by byly ve fóru...


No nic... Věřím, že se s tím vedení Palby nějak popere a vezme v potaz i tento pohled...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Lord »

Aarone, to co jsi napsal, to já jsem uváděl jako jeden z argumentů, když se mě lidi ptali ... proč něco dalšího, proč CMS ? Pro skalní fandy, není určitě problém prolézat jednotlivé sekce fóra, číst se a zorientovat.
Ale pro běžné čtenáře jsou ostatní kvalitní články, tak trošku zapadlé. A pak sem část registrovaných hodí kvůli hospě. Zatímco i já bych chtěl dávat důraz na tu odbornou stránku, i když se zde často rozproudí diskuse kolem nových odborných článků, tak starší jsou jakoby schované. CMS by právě měl upozorňovat i na ně, na viditelném místě. Pak je možný použít i systém tagů, a podle toho dál sortovat a seskupovat. Možno udělat i filtrační kritéria pro Techniku, z jakého období, státu, tank nebo letadlo, apod. Takový trošku katalog. Já už tu strukturu mám víceméně vymyšlenou.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Lord »

Otázka do pléna - dokázali by jste si zvyknout na jiné fórum než phpBB ?
Uvítali by jste tagování příspěvků a zlepšené vyhledávání ?
Jaké barvy fóra by jste chtěli ...zvykli by jste si i na bílou, či jinou ?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1416
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od danny1691 »

barvičky či skiny se dají pak nastavit

co znamená jiné?
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Zemakt »

V čem by byl progres konkrétně?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Scrat
podporučík
podporučík
Příspěvky: 683
Registrován: 1/8/2009, 12:06

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Scrat »

Lord píše:....Jaké barvy fóra by jste chtěli ...zvykli by jste si i na bílou, či jinou ?
Když jsem se na totéž ptal na stránce 3 tohoto threadu a navrhoval klasické neutrální šedé schéma tak tvá odpověď byla:
.....4. je to o penězích, ale tento styl se dá přebarvit i na šedo nebo černo, pak by sis to mohl jako uživatel zvolit
Že by se tahle "vyblitá šedomodrá" konečně zajídala i tobě?

A přidám se k dotazu dannyho - jak bylo míněno to jiné fórum?? Mám to chápat tak že když už to funguje tak do toho začnem zase vrtat?

scrat
All great things are simple, and many can be expressed in single words: freedom, justice, honor, duty, mercy, hope.
Winston Leonard Spencer-Churchill
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Lord »

Tak je fakt, že tohle fórum už nyní docela funguje a je zaběhnuté. Co se týče barvy, tak tahle se mi docela líbí furt :)
Ale mám na výběr z více možností, třeba layoutem BBOOTS
http://sitesplat.com/demo/phpBB3/

Jinak by se jednalo o forum na základě bbpress, jak to vypadá můžete vidět zde https://bbpress.org/
Zároveň to je i docela bezproblémová integrace s redakčním systémem WP.

Druhá možnost je ponechat fórum, na které jste zvyklí a pokusit se zlepšit vyhledávání a SEO, což ovšem umí bbpress v základu.
A co se týče CMS tak ho udělat na jiné bázi.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Alchymista »

Čo sa týka farieb - súčasné prevedenie mi plne vyhovuje, je primerane kontrastné, ale neunavuje oči.

Čo by som veľmi privítal, je možnosť vytvárať textové tabuľky priamo v článku, napríklad spôsobom použitým na válke, s jednoduchými tagmi.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Lord »

Tabulky je možné vytvářet podle návodu níže, musí se nadefinovat jen bbtagy, pak předpřipravit a vložit.



Ovšem pro někoho to může být docela složitý, ale Alchymista by se asi vyznal :wink:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od skelet »

Lorde spíš ukaž přímo nějaké stránky, které v tom bbpressu pracují
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Myslím, že vizuální stránka fóra bude velmi variabilní... Stejně jako WordPress používá systém šablon... Vzato do důsledku může fórum v BBpressu (mimo jiné) vypadat úplně přesně jako to současné...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Lord »

To úplně asi ne, určitý rozdíly v tom jsou ... ale jinak máš pravdu, že šablony jsou různé. Kamil teď ladí hlavně funkčnost a zda se podaří vůbec import, ale až na detaily snad ano.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Může vypadat i úplně stejně... Bez žádného vizuálního rozdílu...(I když nevidím důvod, proč nepřidat postranní panel a nevyužít ho např pro seznam nově přidaných témat a podobně )... a vytvářet šablony by mohl umět Artisteer... (program na tvorbu šablon do Joomly, WP, Drupalu a pod.)

Edit: Teď jsem dokonce zjistil, že BBpress podporuje import z phpBB... Musí se tedy jednat o phpBB 3.x (což Palba je...)
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Lord »

Tady ještě další možnosti ....

http://themeforest.net/item/onecommunit ... ew/3713046

Tedy neviděl jsem šablonu, která by se podobala nynější, ale možný je všechno :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugy - nová Palba

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Lord píše: Tedy neviděl jsem šablonu, která by se podobala nynější, ale možný je všechno :)
Protože bereš v potaz pouze hotové šablony... Ale šablona se dá i vytvořit... A pak si jí vytváříš už přesně na míru jak chceš aby to celé vypadalo... A umět by to měl např. výše zmíněný artisteer (cca 50 $ )... (V něm to zvládne každý zkušenější uživatel - je opravdu velmi intuitivní, nevýhodou je, že pak máte doma program v hodnotě cca 50 $, který už nemáte jak využít ) A nebo jí může na míru vytvořit nějaký webmaster (cca od 3000,- nahoru)... A nebo jít cestou úpravy nějaké hotové šablony (i takto se dá šablona upravit "k nepoznání" od původní )...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“