Přání a návrhy

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od CAT »

jak píše Zemakt: jasně že b), ale to by se nesmělo v diskusi co má 20 stránek začínat každé čtyři stránky odznova...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od skelet »

Palba vždy fungovala ve variantě B.
ObrázekObrázekObrázek
Beda
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 28/7/2012, 02:01

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od Beda »

skelet píše:Palba vždy fungovala ve variantě B.
To je OK Skelete

Ale podivejte se jak se vzdaluje v poctu navstev Valka
http://www.valka.cz/
tam nemaji takove diskuze jako tady, tak tam jsou ty clanky lepsi? 2x vetsi navstevnost a to kazdy den od uzavreni vlaken. Vypada to ze vic ctenaru z Palba chodi na Valka, nez obracene. Ted jeste nekdo odejde za Mepu.

I kdyz ta navstevnost na Palbe je porad slusna.

jen tak pro srovnani jak si vede jiny WEB, kde zadna cenzura nani a BAN jsem tam za ty leta co chodim videl 2x.

http://www.jachting.info/
stav ted:
Právě online:
Registrovaní: 41
Hosté: 195

Celkem přítomných: 236

O takove nevsteve se Palbe bude jen zdat. Jede to tam ve slusnosti, kdyz nekdo blbne, tak ho usmerni sami uzivatele, ale nikdy to nepreslo do takove polohy njako tady. Ten WEB jede tak jak chteji uzivatele, nikdo z moderatoru vlakna, debaty nedusi. Mozna je to tim ze zadny moderator neni ex Kornout, nejsou na veleni a vynucovani svych nazoru. Take jsem tam navazal pratelske vztahy s hromadou lidi, ac me je jachtink vzdaleny jezdim na jejich srazy. Tady se nic takoveho neorganizuje, tak asi nejake pratelstvi je na Palbe nezadouci. Za pronajem mista na 3 dny pro 50 lidi plati 1000 kc, ubytovani 240 kc/noc v Hodonine,
Jiste by se neco naslo spis ve stredu. Nestalo by to za to? Osobne se poznat? Urcite by to hrany take otupilo.

Dost lidi by si na sebe urcite zmenilo nazor....

Tak bych si pral aby to i tady jelo v pratelskem ovzdusi, skovat BANy a kdyz moderator zasahne, tak slusne, ne hned bojovne....

Palbe zdar
tarava
svobodník
svobodník
Příspěvky: 24
Registrován: 28/4/2014, 17:30

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od tarava »

To jsi furt nepochopil, že Palbě nejde primárně o návštěvnost?
Ostatně zvýšení návštěvností se tu už nějákou chvíli řeší, ale zamřením se na lepší "vyskakování" vyhledávačích apod., protože byť jsou zde velmi kvalitní práce, troufám si tvrdit, že kvalitnější než u konkurence, ale vy vyhledávači se neukáží.

A že na foru o jachtingu není tolik konfliktů jako na forů zabývající se historií, válečnými konflikty a k tomu tu donedávna bylo dost propíráno aktuální politické dění ve světě, ti přijde nějáké divné? :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od kacermiroslav »

Bedo, už bych prosil tu totálně neplodnou diskusi uzavřít. Řeším to s tebou i přes SZ a promiň, ale prostě ti vůbec nedochází to, že za stávající situaci uzavření vláken můžou lidi jako ty! Prestaň prosím provokovat a zkus se vcítit do naši role, kterou jsem ti už X krát přes SZ naznačoval. Vše ostatní ohledně návštěvnosti atd. už tu pak bylo řečeno tolikrát, že fakt nemá smysl se pořád motat na místě. Je to ztráta času pro všechny!

Chceš něco pro Palbu fakt udělat? Napiš X solidních článků na nějaké zajímavé téma o lidech, zbraních, taktice, bitvách atd. od starověku po současnost. Prostor tu je velký.
Howgh!
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11465
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od Zemakt »

jen tak pro srovnani jak si vede jiny WEB, kde zadna cenzura nani a BAN jsem tam za ty leta co chodim videl 2x.

http://www.jachting.info/
stav ted:
Právě online:
Registrovaní: 41
Hosté: 195

Celkem přítomných: 236
Ale Bedo, takhle to přece nemůžeš porovnávat. Vždy je to o zaměření a komunitě konkrétního webu. Dalo by se říct, že čím užší zaměření webu tím je vyšší úroveň uživatelů a naopak. Třebas windsurfing.cz, když jsi taky od plachet. Kolik je v ČR podobných webů? A kolik podobných palbě? Kolik lidí se zabývá "plachtěním" a kolik historií vojenství či vojenstvím obecně? Pořád se oháníš návštěvností, ale o tu přece tolik nejde viz Tarava.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17708
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od skelet »

1) Valka.cz je obrovská svým rozsahem - dají se tam najít jak články, tak i suchá data bez průpovídek.
2) srazy zde organizuje Michan (člen velení, i toho nejvyššího), a jsou každé jaro v Praze.
3) Moderování - do roku 2014 bylo zcela běžné, že stačilo lidi "oslovit", zamknout vlákno a BAN se dával až v krajním případě. V dosti případech si palbáci udělali pořádek sami mezi sebou bez zásahu moderátora. Ten dotyčný troll se raději dlouho neukázal, než se zase odvážil vystrčit nos. Toto tady zcela běžně fungovalo. Ostatně je to krásně vidět na všech uzamčených vláknech o Ukrajině, nejprve se to tam řešilo domluvou, pak varováním, pak uzamčením vlákna. A posléze, když se toto vše ukázalo jako marné, tak se najelo na "jateční" systém. Myslíš, že nás to baví někoho BANovat? Dost palbáků bylo "odvedeno stranou" a bylo jim promluveno do duše, aby už neblbli. A dost často to zabralo.
Mimochodem moc dobře si vysleduj, kdo se stal obětí "jatek". Samí noví lidé, kteří sem přišli odnikud navyklí diskutovat kdo ví odkud (nejspíše z iděsu a novinek). "Staří" palbáci si nechali domluvit nebo rychle upravili vzorec svého chování.
4) to že moderátoři mají vliv na fórum mi přijde normální. Moderátoři pro tento web pracují zdarma, a tedy se snaží web ovlivnit takovým způsobem, aby odstranili různé třecí plochy nebo zlepšili podmínky pro článkaře a diskutéry. Až nám za to bude někdo platit, tak zavřeme oči a nějak to uděláme. Protože to bude jen práce.. Ale práce to není, a když se 60% moderátorů a administrátorů shodlo, že je na Palbě něco shnilého a je třeba udělat změny (25% bylo pro zachování stavu, 15% nemá názor), tak se prodiskutovalo v čem vidíme problém a jak to vyřešit. Výsledek té diskuze sdělil Lordovi, který se pak rozhodl. Takže o co jde?
Šlo pouze o to jakou chceme mít Palbu po roce 2015.. ty ji vidíš v aktualitách, já ji vidím někde jinde. Oba jsme se "porvali" o Lorda, a jeden z nás vyhrál. Přežil by to Lord beze mne? Určitě, a určitě by si i oddechl, protože jsem protistrana na Palbě. Přežil by to Lord po odchodu článkařů? No přežil by to .. ale přežila by to i Palba? Možná ano, možná ne, ale Lord se to rozhodl neriskovat a raději obětoval aktuality, které tady byly vždy doplňkem.
5) návštěvnost je ošemetná věc. Lidi zajímá Ukrajina a je to v pořádku.. koho by nezajímala válka, která je za humny. Ale ti lidé zmizí do dvou týdnů od ukončení bojů. A bude je zajímat Sýrie? Těžko.. je daleko.

a tím bych fakt rád tuto debatu uzavřel. Točíme se neustále v kruhu.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od IgorT »

Nezabudnite si nastaviť letný čas v užívateľskom paneli!
Obrázek
Petr C
vojín
vojín
Příspěvky: 11
Registrován: 9/9/2015, 15:17

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od Petr C »

Zdravím všechny místní nadšence pro vojenskou techniku.

Zajímám se o válečné lodě z let cca 1850 - 1950. Nejsem bohužel žádný znalec, spíš jen nadšenec a fanda.
Měl bych návrh na článek na téma válečných lodí týkající se jejich konstrukce. Cizí jazyky neovládám a u nás jsem zatím na něco takového nenarazil a moc bych o to stál.
Jde mi o to, jestli by někdo znalý nebyl ochotný, alespoň pro nějakou třídu lodí (třeba pro bitevní lodě), sepsat pár článků na téma konstrukce jednotlivých částí lodí. Třeba ve stylu:
kotelny: proč jich bývá i několik + jak se koordinují?, co v nich všechno je?, jak může být kotelna i na přídi?, kde je palivo?, jak se dostane do kotlů?, dá se opravit a jak kotel nebo hřídel šroubu?, jak se rozbíhá lodní šroub? (nějaká převodovka?), apod...
věž můstku: co na ní všechno je?
stožár: jeho konstrukce, jak se natahuje lanoví?, antény? apod., konstrukce lanoví a antén, jak se dostat na mars stožáru - vnitřkem, venkem po žebříku - co v zimě? -neumím si představit postaršího kapitána, jak šplhá na můstek po nějakých ocelových úchytech při mínus deseti (monitory Abercrombie apod.)
paluba: co je na palubách letadlových lodí kvůli nehořlavosti?, na palubě je spousta poklopů a beden - k čemu jsou? - jak se doplňuje munice, torpéda, palivo, zásoba, kde jsou náhradní díly apod....
nástavby: spousta "budov" - co ale k čemu je, prý jsou tam výrobníky pitné vody, elektrocentrály, co umývárny a WC (prý to dlouho nebývalo) apod.....
čluny: na lodích jsou různé - jaké k čemu?, někdy je člun směrem nad palubu a jeřábky směrem k moři a jsou k sobě blíž, než je šířka člunu - jak se může takový člun spustit? apod....
komín: je to od pohledu složitá věc - jaká je konstrukce?, proč bývá po obvodu spousta dalších trubek, může do něj padnout bomba?-některé lodě prý proti tomu měly nad komíny jakési cylindry.... apod....
bunkr: bývá blízko můstku - jak je vlastně zkonstruovaný a ukotvený, že se nepropadne dnem, apod.....
dělové věže, kasematy: kudy vstup, jak přísun munice, kdo je a jak řídí - zaměřuje, co požární ochrana, co zásahy věží, konstrukce věží apod...
pancéřování: konstrukce - neumím si představit, jak se uchycují velké pancéřové desky (bez sváření) a na co vlastně, proč mají boky starších lodí na sobě vidět pásy nebo dílce - je to snad podobné šupinám? apod....
hydroplány: jak startují z věží - vlastní pohon? nebo jsou tam katapulty? co před bitvou - uklízí se nějak nebo jdou do vzduchu? Na některých lodích nejsou hangáry - neshnije letadlo na věži? apod....
výkresy a stavba: ke starším lodím bývají jen velmi jednoduché výkresy, nechávalo se snad vše na fantazii dělníků loděnic? Přesto dokázali relativně rychle navrhovat i stavět. Jak fungují nýtované spoje na trupu-je tam nějaké těsnění? apod....
ovládání lodí: jak taková loď vlastně kotví, proč se neotře o molo, nějaké pneumatiky na ni asi nestačí, co setrvačnost, jak probíhají testy a zaučování posádky takové lodi? apod......

Snad jsem takhle heslovitě dobře naznačil, o jaký článek nebo informace mi jde. Na jednu stranu ty otázky můžou i působit směšně, na druhou stranu jsem nikde nenašel odpovědi, tak věřím, že to bude zajímat i jiné fandy námořnictva.

Mějte se dobře,
Petr C
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5849
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od Polarfox »

Petr C píše:Snad jsem takhle heslovitě dobře naznačil, o jaký článek nebo informace mi jde. Na jednu stranu ty otázky můžou i působit směšně, na druhou stranu jsem nikde nenašel odpovědi, tak věřím, že to bude zajímat i jiné fandy námořnictva.
Vůbec to není směšné, spíše naopak :up: ...podle mého jsou to dobře položené dotazy a odpovědi by zajímaly řadu lidí. Asi bude chvíli trvat, než dostaneš odpovědi kompletně nebo z velké části, ale myslím, že po troškách by se toho mohlo pár z nás postupně zhostit.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4075
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od jarl »

Petře zkus web Encyklopedie námořního vojenství 1860-1918, tam se dají dohledat hesla vysvětlující spoustu námořních termínů z uvedeného období.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Petr C
vojín
vojín
Příspěvky: 11
Registrován: 9/9/2015, 15:17

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od Petr C »

To Jarl:

server vypadá hodně zajímavě. Rád si ho projdu. Ale stejně se těším na možné články podle mého námětu.......
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4075
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od jarl »

Jestli si chceš přečíst nějaké články o lodním stavitelství mrkni sem: http://predread.webnode.cz/ nic lepšího na českém internetu nenajdeš.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od kozlustechnykus »

Nedalo by se tady udelat, ze kdyz kliknu na "Zobrazit nepřečtené příspěvky", tak tam bude i "Novy prispevek" nebo neco podobneho?
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Uživatelský avatar
brano
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 277
Registrován: 5/9/2004, 20:17
Bydliště: KE

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od brano »

Prislo na mail kopec notifikacii, ktore boli identicke s palbackymi, no pozadovalo sa prihlasenie a adresa bola palba.eu. Nove prispevky v temach neboli. Neviem ci to je ok, tak upozornujem. Moze to byt nejaky hack.
Obrázek
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4075
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od jarl »

Mně také. Obávám se, že je za tím nějaké levárna, takže je na místě zvýšená opatrnost.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od Mirek58 »

Mě fungovalo heslo na první dobrou.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od Lord »

brano píše:Prislo na mail kopec notifikacii, ktore boli identicke s palbackymi, no pozadovalo sa prihlasenie a adresa bola palba.eu. Nove prispevky v temach neboli. Neviem ci to je ok, tak upozornujem. Moze to byt nejaky hack.
Spíš phishing než hack. Doménu palba.eu má koupenou někdo jiný než my. Někdo asi něco zkoušel, dávejte si bacha! Do budoucna .... mají sice zájem hlavně nabourat vaše prachy, ale můžou se na ně dostat oklikou. Nebo prostě jen škodí.
kozlustechnykus píše:Nedalo by se tady udelat, ze kdyz kliknu na "Zobrazit nepřečtené příspěvky", tak tam bude i "Novy prispevek" nebo neco podobneho?
Nové příspěvky se zobrazují přes odkaz "Aktivní témata", i pro neregistrované.
http://www.palba.cz/recent.php
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od Lord »

IgorT píše:Nezabudnite si nastaviť letný čas v užívateľskom paneli!
Zase se posunul čas .... tak kdyby měl někdo problém.
skelet píše:Šlo pouze o to jakou chceme mít Palbu po roce 2015.. ty ji vidíš v aktualitách, já ji vidím někde jinde. ... Přežil by to Lord po odchodu článkařů? No přežil by to .. ale přežila by to i Palba? Možná ano, možná ne, ale Lord se to rozhodl neriskovat a raději obětoval aktuality, které tady byly vždy doplňkem.
... návštěvnost je ošemetná věc. Lidi zajímá Ukrajina a je to v pořádku.. koho by nezajímala válka, která je za humny. Ale ti lidé zmizí do dvou týdnů od ukončení bojů. A bude je zajímat Sýrie? Těžko.. je daleko.
Lord nebo Palba, je Lord Palba? Ne tak docela, já jsem spíše "technický admin", a pak ano řeším z pozice zakladatele případné konflikty.
Aktuality se přeci probírají na https://www.aktualnikonflikty.cz/ ani nediskutují, jako kopírují zprávy, nikdo nemá potřebu se hádat, to jen na Palbě se lidi hádali :-?
Odchod článkařů by mně asi mrzel ... šel jsem cestou, že nemusíme veřejně tlachat o všem. V poslední době sice zní hlasy, zda by se to pravidlo nemělo zrušit, zatím rozhodně NE v žádném velkém meřítku!
Řešení politiky většinou nadělalo na Palbě zlou krev! Ukrajina dost lidi radikalizovala, byl to pro nás blízký konflikt, který rezonuje dodnes.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Přání a návrhy

Příspěvek od Mirek58 »

Jen pozn k nikdo nemá potřebu se hádat
A není to jen tak mírnix týrnix, tím, že na AK NIKDO glejtovaný "patent na rozum" nemá?
A většinou každej kdo chce zveřejní svůj názor a není za to "umlácený ". Jo, konstatuji je to rozdílné prostředí.
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“